الگوریتم پاندا

الگوریتم پاندا یک الگوریتم جستجوی گوگل است که در سال 2011 معرفی شد. این الگوریتم به منظور کاهش رتبه بندی سایت های با محتوای کپی شده و سایت های با محتوای ضعیف و نا مناسب ارائه شده است. الگوریتم پاندا از روش های مختلف برای تشخیص صفحات با کپی محتوا استفاده می کند؛ تحلیل محتوا، تعداد لینک ها و دامنه های ارجاع دهنده و نسبت محتوا به تبلیغات از جمله مسایلی هستند که این الگوریتم آن ها را بررسی می کند. با اجرای الگوریتم پاندا، سایت های با محتوای خوب و ارزشمند که از خدمات سئو مناسب برخوردارند، به راحتی قابل دسترس خواهند بود و به صفحات اول گوگل می روند.

جریمه الگوریتم پاندا را چگونه رفع کنیم

برای رفع جریمه های الگوریتم پاندا می‌ توانید از روش‌ های زیر استفاده کنید:

 1. بهبود کیفیت محتوا: اگر محتوای سایت شما با کیفیت بالا و یونیک باشد احتمال دیده شدن توسط کاربران و بهبود رتبه سایت در نتایج جستجو بالا نر خواهد بود.
 2. حذف لینک‌ های شناسایی شده توسط الگوریتم پاندا: اگر سایت های خارجی که غیر قابل اعتماد هستند به سایت شما لینک دادند بهتر است آن‌ ها را حذف کنید.
 3. بهبود سرعت بار گذاری صفحات: سرعت بارگذاری صفحات سایت شما نقش بسیار مهمی در رضایت کاربران و جستجوگر ها دارد. با بهینه سازی عکس‌ها، فشرده سازی فایل‌ ها و استفاده از CDN  می توانید سرعت بار گذاری صفحات را بهبود بخشید.
 4. بهبود تجربه کاربری: با ارائه تجربه کاربری بهتر و ساده‌ تر می‌ توانید رضایت کاربران را افزایش داده و در نتیجه رتبه سایت خود را بالا ببرید .
 5. استفاده از محتوای مناسب: استفاده از محتوای مناسب و با کیفیت می‌ تواند به جذب کاربران و افزایش بازدید سایت شما کمک کند. هم چنین استفاده از عناوین مناسب، تصاویر جذاب و مطالب خلاقانه نیز می‌تواند در بهبود  سایت شما مؤثر باشد و این گونه به رفع جریمه شما کمک می کند.
مطالعه بیشتر:   خطای 401 چیست؟

الگوریتم پاندا

سایت من توسط الگوریتم پاندا جریمه شده است چه کار کنم

با توجه به اینکه الگوریتم پاندا یک الگوریتم جست و جوی گوگل است که به منظور شناسایی وب سایت های با محتوای کم کیفیت، تکراری و سایت هایی با محتوای کپی طراحی شده است . چنان چه به تازگی سایت تان توسط الگوزیتم پاندا جریمه شده است باید نکات زیر را رعایت کنید:

 • بررسی محتوای سایت: بهتر است محتوای سایت خود را چک کنید  و مطمئن شوید که محتوای سایت شما مناسب و با کیفیت است.
 • حذف محتوای تکراری: در صورت وجود محتوای تکراری در سایت حتما باید آن را حذف کنید.
 • بهبود سئو:  بهینه  سازی سئو سایت خود را با استفاده از فن‌ آوری‌ ها و تکنولوژي‌ هاي جديد  بهبود داده و نقص‌ هاي آن را بر طرف کنید.
 • حذف لینک های نا مناسب: لینک های نا مناسب چون لینک های خرید لینک های اسپم و لینک های بدون محتوا را حذف کنید.
 • ارسال درخواست بازبینی: پس از انجام تغییرات درخواست بازبینی سایت خود را به گوگل ارسال کنید تا الگوریتم پاندا جریمه شده شما را برطرف کند.
 • پیگیری و بررسی: پس از ارسال درخواست بازبینی به مدت چند هفته به صورت دقیق پیگیری کنید و در صورت لزوم تغییرات بیش تر را اعمال کنید.

الگوریتم پاندا چه فاکتور هایی را بررسی می کند

شایان به ذکر است که این الگوریتم تعدادی فاکتور داردکه بر اساس آن ها محتوای سایت ها را بررسی می کند که ما در این بخش آن ها را به شما معرفی می کنیم.

 1. محتوای کپی شده: الگوریتم پاندا به دنبال صفحات وب با محتوای تکراری و کپی شده است پس حتما باید محتوا های با کیفیت و کاربردی تولید کنید.
 2. سطح کاربرد: این الگوریتم به دنبال صفحات وب با سطح کاربرد پایین است و معمولا آن سایت  هایی که کیفیت ندارند را به رده های پایین می فرستد.
 3. سرعت بارگیری: سرعت بارگیری صفحات وب نقش مهم در رده بندی الگوریتم پاندا دارد. صفحات وب با زمان بارگیری طولانی در رده بندی پایین قرار خواهند گرفت پس اگر سرعت سایتتان پایین باشد نه تنها کاربران بلکه الگوریتم پاندا نیز سایت تان را ترد می کند.
 4. تجربه کاربر: الگوريتم پاندا به دنبال صفحاتي است که تجربه کاربري خوبي را براي بازديدکنندگان فراهم نمي کنند و آن ها را جریمه می کند.
 5. محتوای کیفی: الگوریتم پاندا به دنبال صفحات وب با محتوای کیفی است، به عنوان مثال صفحات وب با مطالب ضعیف و نامرتبط را پیدا می کند.
 6. تعداد لینک های خروجی: تعداد لینک های خروجی از صفحات وب نقش مهم در رده بندی الگوریتم پاندا دارد. صفحات وب با تعداد لینک های خروجی زیاد، در رده بندی پایین قرار خواهند گرفت.
مطالعه بیشتر:   صفحات یتیم ( orphan page )چیست ؟

الگوریتم پاندا

چگونه محتوای با کیفیت تولید کنیم

لازم به ذکر است که تولید یک محتوای با کیفیت و ارزشمند کار بسیار دشوار و در عین حال زمان بری است که حتما باید توسط یک فرد متخصص انجام شود. در این بخش چند راه کار خدمتتان عرض می کنیم .

 • کیفیت کار را حفظ کنید

اصلا به این نوحه نکنید که در روز چند مقاله نشر می دهید و یا این که چند کلمه هستند ؛ تنها مسئله ای که باید به آن توجه کنید این است که مقاله ای را منتشر کنید که برای کاربر مفید و ارزشمند باشد پس به هیچ عنوان کیفیت را فدای کمیت نکنید.

 • قبل از کار به مخاطب و نیاز آن فکر کنید

قبل از این که محتوایی تولید کنید حتما باید نیاز واقعی مخاطب توجه کنید.  در واقع باید خدمتتان عرض کنیم که در زمان نوشتن یک متن به جای تمرکز روی عبارت خاص و یا کلمه ای خاص به مفهوم کای توجه کنید و موضوع را خیلی ساده برای کاربر توضیح دهید.

 • رتبه های گوگل را فراموش کنید

یکی از بزرگ ترین مشکلات افرادی که تولید محتوا انجام می دهند این است که بعد از انتشار مقاله ای خیلی فوری جایگاه آن را چک می کنند؛  ما امروز به شما می گوییم که این فکر را دور بیندازید و سعی کنید مطالبی را تولید کنید که مورد استقبال کاربران قرار گیرند و کاربران آن را به اشتراک بگذارند.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *