اهمیت عنوان نویسی در محتوا

MohtavaMoon

درخواست مشاوره

به مشاوره با کارشناس دیجیتال مارکتینگ نیاز دارید؟

عنوان نویسی در محتوا یکی از مهم ترین بخش های مقاله به حساب می آید. در محتوانویسی انتخاب یک عنوان مناسب اهمیت بسیار بالایی دارد؛ زیرا بر اساس آمار منتشرشده بیشتر از 80 درصد کاربران تنها به عنوان محتوا توجه می کنند. زمانی که عنوان چشم گیر نباشد، کاربران از خواندن مقاله صرف نظر می کنند؛ به همین علت برای اینکه بتوانید مخاطب را از همان ابتدا مجذوب کنید، باید عنوان جذاب را انتخاب کنید.

به طور کلی عنوان نویسی تکنیک های خاص خود را دارد و با روش های مختلف می توان نسبت به نوشتن آن اقدام کرد. برای اینکه با اهمیت عنوان نویسی در محتوا آشنا شوید، به شما پیشنهاد می کنیم تا انتهای این مطلب ما را همراهی کنید.

چرا عنوان نویسی اهمیت دارد؟

چرا عنوان نویسی در محتوا اهمیت دارد؟

اهمیت عنوان نویسی در محتوا بر کسی پوشیده نیست. از آنجایی که بیشتر کاربران تنها به عنوان توجه خود را معطوف می کنند، نیاز است بتوانید از عناوین جذاب استفاده کنید. علاوه بر این موضوع دلایل دیگری نیز وجود دارند که می توانند اهمیت این فرایند را به تصویر بکشند. از جمله این دلایل می توانیم به گزینه های زیر اشاره داشته باشیم:

مطالعه بیشتر:   چگونه کلمات کلیدی مرتبط پیدا کنیم؟
عنوان نویسی در سئو

• با کمک عنوان سئو سایت خودتان را بهبود خواهید بخشید

از جمله موارد تاثیرگذار در سئو سایت، نوشتن یک محتوای جذاب است. البته تنها کاربران به عنوان توجه نمی کنند، بلکه گوگل و موتورهای جستجوگر نیز از عنوان سایت شما به عنوان یک مولفه برای رتبه دهی استفاده می کنند. عنوان شما در کنار جذاب بودن، باید از کلمه کلیدی اصلی نیز بهره مند باشد. در این صورت از جانب گوگل امتیاز بالایی را دریافت خواهد کرد؛ پس نتیجه می گیریم عنوان شما نه تنها باید مرتبط با موضوع اصلی مقاله باشد، بلکه باید کلمه کلیدی اصلی را نیز در خود گنجانده باشد.

عنوان جذاب

• باعث جذب بازدیدکننده‌های زیادی خواهید شد

یکی دیگر از دلایلی که اهمیت عنوان نویسی در محتوا را روشن می کند، جذب بازدیدکنندگان بالا است. اگر رتبه پایین نیز داشته باشید ولی عنوان شما جذاب باشد، در آن صورت می توانید باعث جذب بازدیدکنندگان زیاد شوید. زمانی که عنوان شما جذاب باشد، در آن صورت ترافیک بالایی را روانه سایت خود خواهید کرد و این می تواند یک امتیاز بسیار مثبت تلقی شود. البته زمانی که می گوییم عنوان نویسی شما باید جذاب اتفاق بیفتد، به این معنا نیست که با یک سری از کلمات بخواهید کاربران را گول بزنید، بلکه باید عنوان شما صادقانه و در راستای موضوعتان باشد.

• عنوان جذاب و مناسب می تواند از گیجی کاربر جلوگیری کند

• عنوان جذاب و مناسب می تواند از گیجی کاربر جلوگیری کند

نکته دیگری که باید در راستای اهمیت عنوان نویسی در محتوا بگوییم این است که باعث جلوگیری از گیجی کاربر خواهد شد. یک کاربر زمانی که می خواهد به سایت شما رجوع کند، باید بداند که صفحه مربوطه دارای چه نوع محتوایی است. نوشتن عنوان درست و کاربردی می تواند از گیجی کاربر جلوگیری کند. از آنجایی که عنوان نشان دهنده کیفیت محتوا و سایت شما است، پس باید تلاش کنید یک عنوان مرتبط با موضوع مقاله را بنویسید تا از این طریق کاربران را نسبت به موضوع روشن کنید.

مطالعه بیشتر:   آیا بک لینک باعث پنالتی می شود؟
با این روش های شگفت انگیز عنوان نویسی را انجام دهید

با این روش های شگفت انگیز عنوان نویسی را انجام دهید

برای اینکه بتوانید عنوان جذابی را نگارش کنید، به شما پیشنهاد می کنیم از چند روش شگفت انگیز بهره ببرید. این روش ها اهمیت مخصوص به خود را دارند و هر کدام به نوعی می توانند باعث افزایش مخاطب شوند. پس با توجه به این روش ها، یک عنوان جذاب را نگارش کنید. همراه ما باشید.

• پسوند ترین را به کار ببرید

• پسوند ترین را به کار ببرید

 

زمانی که شما از پسوند ترین استفاده می کنید، در واقع مخاطب خود را ترغیب می کنید تا از سایت شما بازدید کند؛ چرا که ترین به مخاطبتان این حس را القاء می کند که محتوای شما از هر نظر کامل است و قرار است بهترین محتوا را مطالعه کند؛ پس برای اینکه بتوانید یک عنوان جذاب را نگارش کنید، به شما پیشنهاد می کنیم حتما از این دست پسوندها بهره ببرید. به عنوان مثال این عناوین مناسب هستند: بهترین سایت های دانلود عکس، کامل ترین آموزش برای تولید محتوا و…

در مخاطب حس نیاز را ایجاد کنید

• در مخاطب حس نیاز را ایجاد کنید

 

عنوانی که شما طراحی می کنید، باید به گونه ای باشد تا مخاطب بداند در صورت مراجعه به سایت می تواند تمامی نیازهای خود را برطرف کند. ایجاد کردن این حس ظریف بسیار کمک کننده خواهد بود و خواننده می تواند با خیال راحت تری به شما رجوع کرده و محتوای کاملی را مطالعه کند. البته حواستان به این موضوع باشد که عنوان انتخابی باید دقیقا مطابق با نوشته های متن باشد؛ در غیر این صورت کاربر دیگر به سایت شما اعتماد نخواهد کرد.

مطالعه بیشتر:   بانس ریت چیست و روش های کاهش آن
در عنوان خود از اعداد استفاده کنید

•در عنوان های خود از اعداد استفاده کنید

 

نکته دیگری که می تواند به شما کمک بسیار بزرگی را کند، استفاده از عدد در عنوان است. بر اساس آماری که منتشر شده است، افراد به عناوینی که دارای اعداد باشند بسیار جذب می شوند. به عنوان مثال 10 روش کاربردی برای عنوان نویسی، عنوانی است که می تواند کاربر را به خود جلب کند؛ پس به این نکته کاربری نیز بسیار توجه کنید.

• نکات دیگر که به شما کمک می کنند یک عنوان جذاب بنویسید

• نکات دیگر که به شما کمک می کنند یک عنوان جذاب بنویسید

 

تا این جا با اهمیت عنوان نویسی در محتوا آشنا شدید. نکات دیگری نیز وجود دارند که بسیار کمک کننده خواهند بود؛ از جمله:

  • عنوان را به گونه ای بنویسید که بتواند حس کنجکاوی را در مخاطب به وجود بیاورد.
  • تعادل در عنوان نویسی نباید از یاد برده شود.
  • بهتر است در عنوان خود یک احساس ترس را ایجاد کنید.
  • عنوان هم باید ساده و هم دقیق باشد.
سئو سایت فروشگاهی

سخن آخر

در این مطلب سعی کردیم به اهمیت عنوان نویسی در محتوا بپردازیم. دلایل مختلفی وجود دارند که می توانند اهمیت عنوان را برای شما روشن کنند که به معرفی چند نمونه از مهم ترین آن ها پرداختیم. همچنین در ادامه یک سری از تکنیک های برتر را با شما به اشتراک گذاشتیم که با کمک آن ها می توانید یک عنوان جذاب و کاربرپسند را نگارش کنید؛ پس برای افزایش ترافیک سایت خود به نکات گفته شده، توجه خودتان را معطوف کنید. 

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *