برند منشن چیست

MohtavaMoon

درخواست مشاوره

به مشاوره با کارشناس دیجیتال مارکتینگ نیاز دارید؟

برند منشن به معنای ذکر شدن نام برند شما در سایت ها یا فضاهای مجازی می باشد این ذکر نام چه مثبت باشد یا منفی ، به دیده شدن و شناختن برند شما کمک می کند. به عبارت دیگر اگر از برند شما تعریف کنند یا حتی انتقاد کنند به این کار برند منشن گفته می شود که البته باید در نظر بگیرید که نظرات مثبت را ادامه دهید و حمایت کنید و نظرات منفی را اصلاح کنید و از ان ها درس بگیرید و در صدد رفع ان ها تلاش کنید.

مطالعه بیشتر : خدمات سئو

اهمیت برند منشن در بازاریابی درونگرا

• اهمیت برند منشن در بازاریابی درون گرا

قبل از پرداختن به اهمیت Brand mention در بازاریابی درون گرا باید ببینیم که اصلا بازاریابی درون گرا چیست؟ بازاریابی درون گرا به بازاریابی گفته می شود که مشتری با شما ارتباط می گیرد و برای رفع نیاز خود به شما روی اورده است به این نوع از بازاریابی، بازاریابی درون گرا گفته می شود.

برند منشن نیز در این نوع بازاریابی اهمیت زیادی دارد، به طوری که شما تبلیغی نمی کند و بیشتر فرد از طریق مشتریان و کاربران کسب و کار شما ، با شما اشنا شده اند که این بر اعتبار برند شما می افزاید. یعنی عملکرد قوی شما باعث شده است که به اصطلاح عامیانه مشتری ، مشتری بیاورد.

ایجاد آگاهی از برند

ایجاد آگاهی از برند

همان طور که می دانید طبق یک اصل روانشناسی ، افراد تمایل بیشتری به خرید یک کالا که نام ان را بارها شنیده اند دارند تا خرید یک برند ناشناخته تر به همین سبب می توان گفت ایجاد یک برند منشن  می تواند تاثیر فوق العاده ای بر بازاریابی و مشتریان داشته باشد. به عنوان مثال اگرمسلما خواسته باشید و اسم برند یک کرم مرطوب کننده بر روی باکس ان برای تبلیغات نوشته شده باشد، به هنگام خرید کرم مرطوب کننده احتمال انتخاب ان مارک توسط شما بسیار بیشتر است . پس تاثیرات و اهمیت برند منشن را دست کم نگیرید. برند منشن کمک می‌کند تا نام برند شما راحت‌تر در بین سایت ها و فضاهای مجازی بپیچد و همین امر باعث می‌شود تا مشتریان به شما اطمینان بیشتری برای خرید محصولات یا خدمات شما داشته باشند.

مطالعه بیشتر:   چگونه بک لینک بسازیم؟

 

این مقاله را نیز بخوانید: خرید بک لینک

بهبود استراتژی بازاریابی آنلاین

بهبود استراتژی بازاریابی آنلاین

هر برند یا شرکتی برای بازاریابی و افزایش مشتریان خود مسلما استراتژی خاص خود را دارد ، این استراتژی ها گاه ممکن است در برخی از موارد دچار مشکل شود یا نتیجه ی دلخواهی را برای شما رقم نزد اینجاست که برند منشن به کمک شما می اید. شما می توانید از برند منشن های مثبت و منفی به نفع خود استفاده کنید. چطور؟ خب اول باید گفت که شما باید برند منشن ها را مورد بررسی قرار دهید، نظرات مثبت نشان دهنده ی راه درست است و ببینید مردم از چه ویژگی های محصول شما خوششان امده است ، دقیقا ان را حفظ کنید و از برند منشن های منفی می توانید دریابید که کجای کار اشتباه کرده اید و مردم از چه چیزی ناراضی هستند ، همان را اصلاح کنید. اینگونه می توانید مزایا و معایب محصولات خود را از طریق برند منشن متوجه شوید و نسبت به حفظ یا رفع انان اقدام نمایید.

بهبود اعتبار

بهبود اعتبار برند

مسلم است که هر چه اعتبار شما بیشتر باشد و افراد بیشتری از شما تعریف کنند ، افراد راحت تر و بهتر به شما اعتماد می کنند و باعث جذب بیشتر مشتری می باشد. برند منشن مثبت و ارائه ی نظرات مثبت افراد بیشتر باشد هم نام برند شما برای دیگران اشنا می باشد و هم مشتریان بیشتری جذب خواهید کرد.

برند منشن چه تاثیری بر سئو دارد

برند منشن چه تاثیری بر سئو دارد

برند منشن یکی از عوامل مهمی است که بر روی سئوی سایت تاثیر به سزایی دارد. در الگوریتم های گوگل و دیگر موتورهای جستجوگر ، وجود برند منشن های مثبت بسیار مهم است که تاثیر چشم گیری بر سئو و رتبه بندی سایت شما خواهد داشت. در واقع گوگل جدیدا برند منشن ها و نظرات کاربران یک سایت را بررسی می کند و هر چه برند منشن های مثبت سایت بیشتر باشد گوگل ان کسب و کار را واقعی و بهتر در نظر می گیرد و در بین رقبا از جایگاه بهتری نیز برخوردار می شود.

مطالعه بیشتر:   سئو آف پیج چیست؟

گوگل برند منشن را یک بک لینک ضمنی و ارزش و اعتبار زیادی برای آن در نظر می‌گیرد. مثل یک لینک خارجی با کیفیت در سئوی سایت کسب و کار شما تاثیرگذار خواهد بود.اغلب ما عادت داریم قبل از خرید یک محصول نظر کسانی که آن محصول را خریداری کرده اند را بپرسیم و بدون شک نظر مثبت و منفی آنها بر انتخاب ما تاثیر گذار است.موضوع برند منشن که در حال حاضر بسیار مهم است، به طوری که حتی موتور های جست و جو هم در مورد آن صحبت کرده اند و گفته اند که اگر برند و سایت شما توسط سایت دیگری معرفی شود موجب افزایش اعتبار شما می شود و موتور های جست و جو را قانع می کند که کسب و کار شما در مسیر صحیح برند سازی قرار دارد.

ارتباط برند منشن و آگاهی از برند در شبکه های اجتماعی

ارتباط برند منشن و آگاهی از برند در شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی امروزه بسیار پر طرفدار هستند به طوری که می توان گفت امروزه فضای مجازی یک دنیای دیگر را تشکیل داده اند که افراد در انجا راحت حرف خود را می زنند و به نقد یا تعریف و تمجید از محصولات ، خدمات و دیگر کارهای دیگر ، می پردازند.

به دلیل جمعیت زیاد فضای مجازی و اشتراک گذاری های بسیار و راحت ، نظرات سریع و به طور گسترده ای با دیگر افراد به اشتراک گذاشته می شود که می تواند در برند منشن برند شما بسیار مهم و تاثیرگذار باشد. البته نظرات منفی ممکن است اشتراک گذاری بیشتری داشته باشد اما نگران نباشید زیرا مس توانید از ان ها در جهت رفع ایرادات کسب و کارتان استفاده کنید و باعث بهبود عملکرد کسب و کار شما شود. سعی کنید در فضای مجازی فعالیت مداومی داشته باشید تا بتوانید نظرات، انتقادات و پیشنهادات مشتریان خود را ارزیابی کنید و نسبت به بهبود و کیفیت کسب و کار خود تلاش کنید.

مزایای برند منشن

مزایای برند منشن

برند منشن مزایای بسیاری دارد که برخی از انان را بر خواهیم شمرد:

  • برند منشن مثبت باعث ارتقای سئو ی سایت شما می شود.
  • هر چه برند منشن برای کسب و کار شما بیشتر باشد ، افراد بیشتری شما را می شناسند و مشتریان بیشتری را جذب خواهید کرد.
  • اکثر کاربرانی که نظر می دهند بی طرف هستند و از بیرون به کسب و کار شما نگاه می کنند که این موضوع اهمیت بسیار بالایی دارد.
  • نحوه ی برخورد شما با مشتریان و مخصوصا منتقدان خود می تواند در جذب مشتری نیز موثر باشد.
  • صحبت زیاد از یک برند و شناخته شدن ان کسب و کار ، باعث اعتماد افراد به ان کسب و کار می شود.
  • یک تبلیغ کاملا طبیعی گوگل است و با استفاده از برند منشن احتمال جریمه شدن توسط الگوریتم پنگوئن هم از بین می رود. همانطور که می دانید الگوریتم پنگوئن روی لینک های غیر طبیعی و اسپم تمرکز میکند و سایت هایی را که بک لینک های غیر طبیعی می گذارند را جریمه می کند.
  • برند منشن به موتور های جست و جو می فهماند که این برند واقعاً با کیفیت است و بک لینک های آن هم ساختگی و پولی نیست.
مطالعه بیشتر:   پست مهمان Gust blogging چیست؟
ابزارهای شناخت و اندازه گیری برند منشن

ابزارهای شناخت و اندازه گیری برند منشن

همان طور که گفته شد شبکه های اجتماعی بسیار زیاد هستند و همچنین سایت های بی نهایتی هستند که همگی باعث به وجود امدن صفحات غیر قابل شمارشی شده است که نمی توان همه ی انان را به هدف ارزیابی برند منشن خود ، بررسی کنید به همین علت راه چاره استفاده از ابزاری است که برای بررسی برند منشن‌ها درست شده‌اند و شما برای اطلاع از وضعیت برند خود می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

برای این کار سه ابزار مهم و موثر و مفید در نظر گرفته شده است که عبارتند از:

  • Talkwalker Alerts :  ابزار هم برای اندازه‌گیری و ارزیابی برند منشن‌های کسب و کار  مناسب است و هم گزارش کاملی به شما ارائه می‌دهد که حتی شامل موقعیت جغرافیایی کاربر هم می‌شود.
  • Awario : این ابزار تا مدت 14 روز سرویس رایگان در اختیار کاربران قرار می‌دهد و بعد از آن باید با خرید اشتراک در آن فعالیت کنید. Awario یکی از بهترین ابزارهای اندازه‌گیری برند منشن است که می‌توانید به موقع از نظرات کاربران مطلع شوید و از داده‌های آنلاین آن استفاده کنید.
  • گوگل آلرتز : گوگل آلرتز یک ابزار قدیمی برای انجام این کار است که بسیاری از کسب و کارها برای ارزیابی برند منشن‌های خود از آن استفاده می‌کنند، اما مشکل بزرگی که این ابزار دارد، ارسال نوتیفیکیشن در زمانی است که نام برند شما در فهرست 10 نتیجه‌ برتر گوگل قرارگرفته باشد.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *