بروز رسانی محتوا

بروز رسانی محتوا یکی از زیر شاخه های مهم بهینه سازی محتوا در خدمات سئو است. هر چقدر هم که محتوای سایت شما به روز باشد و آخرین اطلاعات را به کاربر ارائه دهد بعد از مدتی کارایی خود را از دست داده و قدیمی می شود. از طرفی کاربران همواره به دنبال آخرین محتواها و اخبارهای موجود هستند هرچه محتوای شما به روزتر باشد، افراد بیشتری جذب سایت شما خواهند شد.

منظور از بروز رسانی محتوا چیست؟

بروز رسانی سایت به معنای افزودن اطلاعات جدید یا به روز کردن اطلاعاتی ست که از قبل در سایت وجود دارد.این کار به منظور ارائه اطلاعات دقیق و کاربردی تر به بازدیدکنندگان سایت می شود؛این امر شامل افزودن یا به روز کردن اخبار،محصولات، خدمات و به طور کلی اطلاعات داخل سایت می باشد. بروز رسانی محتوای قدیمی سایت کمک زیادی به افزایش بازدید آن می کند و خون تازه در رگ های آن محتوا جریان پیدا میکند. شما به راحتی می توانید در کنار تولید محتواهای جدید با بروز رسانی محتواهای قدیمی، رتبه سایت خود را در گوگل بهبود ببخشید.

چه زمانی برای آپدیت محتوا مناسب است؟

معمولا پس از گذشت چند ماه شما می توانید محتوای سایت خود را به روز کنید اما بازهم به روز رسانی هر محتوا بستگی به نوع آن دارد به عنوان مثال برای محتواهای خبری بهتر است که در مدت زمان کوتاه تری به روز شوند برای همین است که سایت های دارای محتوای خبری هر سه الی چهار روز آپدیت می شوند.

اگر در حوزه ایی که شما تولید محتوا انجام می دهید تغییرات روز افزونی وجود دارد باید خیلی سریع تر آن را به روز کنید تا برای کاربران جذایت بالایی داشته باشد.اما اگر همچنان محتوای شما بازدید زیادی دارد،به این معنی است که محتوا در حال حاضر برای کاربران سودمند بوده و نیازی به تغییر و آپدیت محتوا نیست.

مطالعه بیشتر:   سئوکار دورکار

به روز رسانی محتوا

مزایای بروز رسانی سایت

به روزرسانی محتوای سایت تاثیر زیادی روی سئوی سایت خواهد داشت به کمک آپدیت کردن محتوای سایت شما می توانید یک محتوای قدیمی را مجدد به یک محتوای پربازدید و ارزشمند تبدیل کنید.

مزایای زیادی برای به روز رسانی محتوای سایت وجود دارد که در ادامه به بررسی برخی از آن ها پرداخته شده است.

  • بهبود سئو:

الگوریتم های موتورهای جستجو به گونه ای تعبیه شده اند که محتوایی را پیدا می کنند که شامل دقیق ترین و مفید ترین مورد برای کاربران باشد.اگر محتواهای قدیمی اگر به روز رسانی نشوند با گذشت زمان در رتبه بندی مقام پایینی کسب می کنند.

شما با به روز رسانی محتواهای قدیمی به موتورهای جستجو نشان می دهید که محتوای شما همواره به روز و دقیق است؛علاوه بر این اکثر موتورهای جستجو به طور مکرر الگوریتم های خود را تغییر می دهند. به روزرسانی محتوا به شما این امکان را می دهد که تغییراتی را روی SEO داخل صفحه نیزاعمال کنید، تغییراتی که اگر انجام ندهید، می تواند بر کار شما تأثیر منفی بگذارد.

  • بروز رسانی محتواصرفه جویی در وقت، کسب نتیجه:

به زبان ساده به روز کردن اطلاعات قدیمی سایت به مراتب کمتر از نوشتن یک مقاله جدید وقت می گیرد،این به این معنی نیست که شما دیگر نباید محتوای جدید برای سایت خود تولید کنید بلکه باید تعادل را بین دو مورد رعایت کنید.

  • افزایش تعامل مخاطبان:

خود را جای مخاطبان خود قرار دهید اگر خواننده ای روی یکی از مقاله های قدیمی شما کلیک کرده باشد، می خواهد مدت زمان زیادی در آنجا بماند و در واقع مدت زمان زیادی را صرف خواندن آن محتوا را بکند. محتوایی که تازه و دارای جدیدترین اطلاعات است، به احتمال زیاد خواننده را درگیر خود می کند و مدت زمان حضور آنها در وب سایت شما را افزایش می دهد.

مطالعه بیشتر:   افزونه های مناسب افزایش سرعت

نتیجه گیری

 در بروز رسانی محتوای خود باید به نکات گفته شده در این محتوا دقت کنید تا گوگل آن را امتیاز مثبتی برای سایت شما حساب کند. اگر بروز رسانی محتوای قدیمی را سرسری بگیرید، نه تنها جایگاه و بازدید سایتتان تغییری نمی کند بلکه از گوگل امتیاز منفی میگیرید و جایگاه فعلی را هم ممکن است از دست بدهید. بروزرسانی محتوای قدیمی می تواند به بهبود جایگاه سایت شما در گوگل بسیار کمک می کند.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *