بهترین زبان برنامه نویسی برای طراحی سایت کدام است؟

MohtavaMoon

درخواست مشاوره

به مشاوره با کارشناس دیجیتال مارکتینگ نیاز دارید؟

پیشرفت تکنولوژی و فراگیری اینترنت باعث شده است افراد امور مختلف خود را در دنیای وب سایت ها و بستر اینترنت دنبال کنند به همین سبب اکثر کسب و کارها نیز وارد این دنیای بزرگ و وسیع شده اند و به زودی در سطح دنیا خواهیم دید که این بستر گسترده تر می شود و هر کسب و کاری که به پیشرفت تمایل دارد چاره ای جز پا گذاشتن در این عرصه را نخواهد داشت.

برای طراحی سایت کسب و کار خود نیاز به برنامه نویسی دقیق و منظمی دارید که بتواند کسب و کار شما را پوشش و ارتقا دهد در این مقاله سعی بر آن داریم تا شما را با بهترین زبان برنامه نویسی برای طراحی سایت ، آشنا کنیم پس تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

 

این صفحه را نیز بخوانید: خدمات سئو

طراحی سایت

طراحی سایت

برای ورود به بازار کسب و کار اینترنتی شما در وهله ی اول نیازمند طراحی سایت هستید. برای طراحی سایت نیاز به اطلاع و دانش در حوزه ی برنامه نویسی دارید، برای این امر زبان های مختلفی وجود دارد که شما باید با توجه به حوزه ی کسب و کار، میزان فعالیت، هدف خود، تخصصی یا ابتدایی بودن سایت و دیگر موارد از بین زبان های موجود بهترین زبان متناسب با موارد گفته شده را انتخاب کنید.

هر زبان می تواند مزایا و معایب و کاربردهای مختلفی داشته باشد به این منظور که ممکن است یک زبان برای یک پروژه خوب باشه اما برای پروژه ای دیگر مناسب نباشد نباشد به همین جهت نمی توان یک زبان خاص را به عنوان بهترین زبان برنامه نویسی برای طراحی سایت مشخص کرد.

بهترین زبان برنامه نویسی

بهترین زبان برنامه نویسی

در ادامه ی مطالب فوق باید گفت که برای انتخاب بهترین زبان برنامه نویسی برای طراحی سایت ، لازم است شما با زبان های مختلف آشنا شوید، مزیت و عیب و کاربرد هر یک را به خوبی بشناسید و پس از آن با توجه به شرایطی که برای سایت در نظر دارید ، دست به انتخاب بزنید در نظر داشته باشید ک زبان برنامه نویسی خود را با توجه به هدف و سطح کسب و کار و دیگر موارد، زبان را انتخاب نمایید در غیر این صورت از هر زبانی که استفاده کنید نتیجه ی مطلوبی به دست نخواهید آورد.

مطالعه بیشتر:   برند منشن Brand mention ‌چیست؟

اگر قصد انجام و یادگیری حرفه ای این حوزه را دارید باید با زبان های مختلف آشنا شوید زیرا تنها دانستن و به کارگیری یک زبان برنامه نویسی برای شما کافی نخواهد بود.

عوامل موثر در انتخاب زبان برنامه نویسی

عوامل موثر در انتخاب زبان برنامه نویسی

همان طور که گفته شد برای طراحی سایت شما نیازمند برنامه نویسی هستید و برای برنامه نویسی باید ابتدا یک زبان مناسب انتخاب کنید که زبان مناسب با توجه به عوامل زیادی صورت می گیرد به عبارت دیگر می توان گفت عوامل زیادی در انتخاب یک زبان برنامه نویسی مناسب، مؤثر هستند که مهم‌ترین آن ها عبارت‌اند از:

  • تکنولوژی مورد استفاده
  • سادگی کاربری
  • وابستگی به Platform
  • سرعت اجرا و امنیت
  • کارایی
  • بازار کار
  • سرعت توسعه
  • نحوه پشتیبانی
  • بهینه بودن برای موتور جستجو

 

حال که با موارد موثر بر انتخاب زبان آشنا شده اید بهتر است کمی درباره ی ساختار وب سایت ها و زبان های مختلف آن نیز آشنا شوید تا بتوانید زبانی مناسب تر انتخاب کنید.

بررسی ساختار وب‌ سایت ها

بررسی ساختار وب سایت ها

هر وب سایت در ساختار خود از دو بخش اصلی تشکیل می شود که یکی از آن ها بخش سمت کاربر است که اصطلاحا به آن front_end   می گویند و بخش دیگر آن سمت سرور است که back_end نام دارد.

بخش سمت ظاهر همان ظاهر سایت است که کاربر با آن مواجه می شود و با زبان های مختلف css, html, JavaScriptو… طراحی می شود اما سمت سرور  مهم تر و گسترده تر است و وظیفه ی پردازش، محاسبات و انجام عملیات مختلف روی داده ها را بر عهده دارد.

زبان های طراحی بخش کاربر محدود است و دشواری چندانی ندارد به همین سبب بحث اساسی و اصلی در طراحی سایت بر روی قسمت سرور است، به همین دلیل در اینجا به بررسی زبان های طراحی سمت سرور سایت می پردازیم.

پایتون python

پایتون python

اگر برای طراحی سایت خود به دنبال زبانی متن باز هستید می توانید از پایتون استفاده کنید. هدف اصلی پایتون ساده تر کردن عمل برنامه نویسی است به طوری که در بین برنامه نویسان محبوبیت بسیاری دارد و بسیاری از افراد آن را بهترین زبان برنامه نویسی می دانند.

مطالعه بیشتر:   پست مهمان Gust blogging چیست؟

این زبان برای توسعه وب سایت، تحلیل داده، نوشتن برنامه ی دسکتاپ و حتی در زمینه ی یادگیری ماشینی و علم داده نیز کاربرد دارد. پس پایتون صرفاً یک زبان برای توسعه وب نبوده و در زمینه‌های دسکتاپ هم کاربرد زیادی دارد. یادگیری این زبان بسیار ساده است که منابع آموزشی زیادی نیز در خصوص آن وجود دارد. پایتون برای کار با پایگاه های داده های بزرگ نیز بسیار مناسب است به طوری که در گوگل هم از این زبان استفاده شده است.

نکته ی مهم در ارتباط با پیتون وجود دارد و آن این است که پایتون هم مانند دیگر زبان ها دارای معایبی است که یکی از نکات منفی آن کند بودن سرعت اجرای کدها نسبت به زبان های دیگر است که دلیل آن را به طور عمده می توان به مفسری بودن و پویایی ذاتی پایتون اختصاص داد. البته با این وجود پایتون همچنین در بین ۱۰ زبان برتر برنامه نویسی می باشد.

روبی Ruby

روبی Ruby

روبی مانند پایتون یک زبان متن باز و پویا است که بر سادگی تمرکز دارد و بیشترین کاربرد آن در زمینه ی توسعه ی وب می باشد.روبی بسیار قابل حمل است و از مهم ترین وب سایت های توسعه یافته با این زبان می توان توییتر را نام برد.

یکی از معایب بزرگ این زبان دشواری در یادگیری این زبان که این امر خود حاصل تو دلیل است : ۱. دشوار بودن زبان روبی ۲. کم بودن منابع آموزشی

پی اچ پی Php

پی اچ پی php

Php نیز یکی از محبوب ترین زبان های برنامه نویسی است که طرفداران زیاد او، آن را بهترین زبان برنامه نویسی می دانند که یک زبان متن باز و اسکریپتی است که به منظور طراحی برنامه های تحت وب ساخته شده است و بسیار سبیه زبان C  است.

از مزیت های فوق العاده ی این زبان می توان به سرعت بالای اجرای کد، یادگیری آسان آن و رایگان بودن ابزار کار آن و همچنین فراوانی منابع آموزشی آن اشاره کرد.

همچنین در ارتباط با این زبان باید گفت که سایت های بزرگی همچون ویکی پدیا و فیسبوک از این زبان بهره برده اند و زبان پی اچ پی به یکی از زبان های پراستفاده در صنعت تبدیل شده است.

با وجود تمام این مزایا باید دقت داشته باشید که Php  برای اپلیکیشن های گسترده و پیچیده مناسب نیست زیرا این زبان ماژولار نیست.

جاوا java

جاوا java

جاوا یکی دیگر از زبان های محبوب برنامه نویسی است که بسیار قابل حمل است. شعار اصلی جاوا برای رساندن این منظور ساخته شد:« یکبار بنویس، همه جا اگرا کن.» به بیانی دیگر می توان گفت برنامه ای که توسط این زبان نوشته می شود در کامپیوتر های مختلف و با سخت افزارهای متفاوت قابل اجرا نیز می باشد. این زبان همه منظوره است و برای برنامه های پیچیده تحت عنوان وب، موبایل، ربات و…. مناسب است به علاوه اینکه از جاوا می توانید در برنامه های دکستاپ سازمانی و اپلیکیشن های تحت وب استفاده کنید.

مطالعه بیشتر:   سئو سایت پزشکی

 

این صفحه را نیز بخوانید: خرید بک لینک

سی شارپ C

سی شارپ C

سی شارپ زبانی از برنامه نویسی است که بر پایه ی زبان C  نوشته شده است و یک زبان چند منظوره است. از لحاظ ساختاری این زبان به زبان Php و از لحاظ کاربردی به زبان جاوا شباهت دارد و برای پروژه های بزرگ و اقتصادی مناسب است.

کارایی اصلی این زبان برای برنامه نویسی تحت ویندوز است اما می توانی. برای پلتفرم های مختلف از جمله اندروید، ios و وب از ان استفاده کنید.

برای استفاده از زبان سی شارپ تنها یادگیری و دانستن این زبان کافی نیست بلکه باید از تکنولوژی asp.net  نیز استفاده کنید. از این زبان در وب سایت های مشهور و بزرگی مانند  MSN ، وب‌ سایت مایکروسافت و سایت های ایرانی همچون دیجی کالا و ورزش ۳ استفاده شده است.

کلام آخر

طراحی وب سایت یکی از اموری است که امروزه بسیار اهمیت دارد و از بازار کار بسیار خوبی برخوردار است اما در آینده‌ای نه چندان دور شاهد دو چندان شدن این اهمیت و بازار کار آن خواهید شد به علاوه اینکه طراحی وب سایت و کار با آن و اصول برنامه نویسی نیازمند آموزش، تمرین و دقت زیادی است. اگر تمایل به یادگیری این حرفه دارید و قصد دارید به طور جدی وارد این کار شوید بهتر است از حالا خود را برای مسیری نسبتا دشوار و گسترده آماده کنید اما خبر خوب این است که ما شما را در این راه تنها نخواهیم گذاشت و شما با کمک بهترین برنامه نویسان و طراحان سایت ما می توانید در مسیر درست حرکت کنید و با کمک و راهنمایی دوستان ما به راحتی از این مسیر عبور کنید برای این کار کافی است تا از طریق راه های ارتباطی و اطلاعات موجود در این صفحه با ما ارتباط برقرار کنید.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *