بک لینک های اسپم چیست

MohtavaMoon

درخواست مشاوره

به مشاوره با کارشناس دیجیتال مارکتینگ نیاز دارید؟

همه ی افرادی که در حوزه ی وب سایت ها و اینترنت فعالیت می کنند ،می دانند که خدمات سئو در رشد و رتبه بندی سایت ها در دنیای مرورگرها بسیار مهم و تاثیرگذار می باشد البته این به شرط ان است که ان ها را به صورت اصولی و درست انجام داد در غیر این صورت نتیجه ای عکس و منفی کسب خواهید کرد. پس خدمات سئو برای اینکه رتبه بندی سایت شما هم می توانند مثبت و هم منفی باشند، حال ان که تمامی صاحبان سایت های مختلف و صاحبان کسب و کارها در دنیای اینترنت به دنبال افزایش بازدید کننده و مشتری و بالا بردن رتبه ی سایت خود هستند اما از طرفی رقیب ها هم همیشه در تلاش برای پایین اوردن رتبه ی صفحات و سایت های رقیبان خود هستند که در این راه از خدمات سئو به نفع قصد خود استفاده می کنند. یکی از خدمات سئو که می تواند رتبه بندی سایت شما را پایین اورد استفاده از بک لینک های اسپم می باشد. در مقاله های قبلی به طور مفصل به موضوع بک لینک ها پرداخته ایم اما باز هم اشاره ی کوچکی به بک خدمات سئو و بهینه سازی وبسایت لینک ها خواهیم داشت. بک لینک در حقیقت فرآیند لینک سازی است به این صورت که شما در سایت های پر بازدید و معتبر که امکان بارگذاری پست مهمان را به شما می دهند، پستی تحت عنوان متن، فیلم، عکس یا… می گذارید که لینک و ادرس سایت خود را به ان می دهید، بازدید کنندگان ان سایت با کلیک بر روی لینک سایت شما به سایت شما ارجاع داده می شوند. حال در مورد بک لینک های اسپم باید گفت که لینک های بی کیفیتی هستند که فقط به قصد گرفتن رتبه در سایت های دیگر قرار داده می شوند. بک لینک های اسپم شامل پست های وبلاگی و محتوای پست مهمان ضعیف، وبلاگ های تگ پستی، خرید بک لینک، مزرعه لینک، محتواهای ضعیف، بوکمارک ها و فروم های شبکه های اجتماعی و کامنت های وبلاگ هستند.

مطالعه بیشتر:   سئو سايت وکالت
نحوه تشخیص بک لینک های اسپم

• نحوه ی تشخیص بک لینک های اسپم

بک لینک های اسپم گاها از روی کیفیت پایینی که دارند قابل شناسایی بوده ولی اگر از روی کیفیت نتوانستید باید وب سایتی که ان بک لینک را در سایت شما قرار داده است بررسی کنید زیرا گاها خود وب سایتی که بک لینک اسپم را در سایت شما قرار داده است باعث منفی شدن سایت شما می شود.

چند راه شناسایی بک لینک های اسپم سایت عبارتند از:

  • مهم‌ترین عامل برای شناسایی بک لینک بد، کیفیت وب‌سایتی است که پیوند از آن ایجاد می‌شود.
  • کامنت هایی که درون ان ها لینک سایت های دیگر وجود دارد به طوری سایت مورد نظر هیچ ارتباط موضوعی و غیره با سایت شما ندارند. این ها کامنت هایی هستند که صرفاً برای گرفتن بک لینک استفاده می شود.
  • سایت های تازه تاسیس که در سایت شما پست یا کامنتی به منظور گرفتن بک لینک رایگان می گذارند.
  • از ابزار های سئو می توانید در تشخیص بک لینک های اسپم استفاده کنید. این ابزارها با معیارهای خود بسیار سریع بک لینک های اسپم و مضر سایت شما را شناسایی می کند. برخی از این ابزارها عبارتند از: Ahrefs ، Moz، SEMRush و Monitor Backlinks
  • سایت هایی که تعداد زیادی لینک با انکر تکست دقیق دارند: یکی از شیوه های بسیار رایج در سئو خارجی این است که وبلاگ ها و سایت های زیر مجموعه، تعداد زیادی لینک با خود کلمه کلیدی به سایت اصلی می‌دهند. این کار در نظر ربات موتور جستجو بسیار مشکوک به نظر می‌رسد.
  • بک لینک از سایت های کشورهای دیگر : مثلا شما یک سایت ایرانی هستید و ۷۰ درصد لینک هایتان از یک سایت خارجی المانی زبان آمده است مشخص است این لینک‌ها طبیعی نیستند پس لینک‌های بی کیفیت و مشکوک خارجی را حذف کنید .
  • بک لینک از مطالب تکراری و کپی و بی کیفیت.
  • تعداد زیادی پیوند از یک وبسایت (خصوصاً در یک بازه کوتاه زمانی) وجود داشته باشد.
  • لینک ها و بک لینک های سایت هایی که توسط گوگل ایندکس نشده‌اند.
  • بک لینک ها و لینک های سایت هایی که ترافیک بسیار کمی دارند.
مطالعه بیشتر:   سئو کلاه خاکستری

 

حال که با روش های شناسایی بک لینک های اسپم اشنا شده اید باید بگوییم گاها ممکن است خود شما باعث ایجاد بک لینک اسپم یا تاثیر منفی بر روی سئو ی سایت خود شوید به همین علت در استفاده از خدمات سئو نهایت دقت خود را به کار ببرید تا نتیجه ای عکس دریافت نکنید.

روش های حذف لینک های اسپم

روش های حذف لینک های اسپم

با به روز رسانی هسته گوگل و ارائه الگوریتم های جدید، به هوشمندی این موتور جستجو اضافه می شود. روز به روز گوگل الگوریتم های خود و فاکتورهای رتبه بندی سئو سایت را دقیق‌تر می‌کند، تا در رتبه دهی به صفحات، عادل‌تر باشد. گوگل با ابزار شناسایی قوی ای که دارد می توانند این لینک ها را شناسایی کنند به عبارتی گوگل می تواند دریابد که شما با خرید و ایجاد بک لینک برای وب سایت خود بازدید کننده خریداری کرده اید یا اینکه این بازدیدکنندگان به دلیل مطالب مفید و جذاب و بخاطر ارزش خود سایت شما به سایتتان مراجعه می کنند.
باید گفت که نمی توان لینک های اسپم را به سرعت و به راحتی از بین برد. درحالی که ابزارهای آنلاین زیادی در دسترس هستند، اما بهترین روش برای حذف بک لینک های اسپم به صورت دستی و به روش زیر است:
1. اولین قدم این است که با مسئول وب‌سایتی که این بک لینک ها از آنجا آمده اند تماس بگیرید و از او بخواهید که چنین لینک هایی را حذف کند. برای اینکار باید اطلاعات تماس وی را پیدا کرده و با فرستادن ایمیل دوستانه از وی چنین درخواستی کنید که البته اغلب جواب نمی گیرید.
2. این است که خودتان آن‌ها را ازبین ببرید. این بدان معناست که از گوگل بخواهید تا چنین لینک هایی را در محاسبات الگوریتمی خود دخیل نکند.ابتدا باید یک فایل نوشتاری تهیه کنید بهتر است که این کار را اول در Google Doc انجام دهید، وسپس این را در فایل .txt کدگذاری شده با ASCII UTF-8 یا 7-bit کپی کنید.مطمئن شوید که حذف شدگی ها نه تنها در سطح دامنه بلکه در URL نیز انجام داده اید. برای اینکار، “domain:” را در جلوی نام هریک از دامنه ها اضافه کنید. برای مثال اگر بک لینک هایتان از سایتی با نام com آمده باشند، باید در فایل نوشتاری خود چنین چیزی را بنویسید. سپس به Google’s Disavow Tool page مراجعه کنید. وبسایت خود را انتخاب کرده و بر “Disavow links” کلیک کنید. سپس فایلی را که درست کردید آپلود کنید. گوگل یک پیام ترسناک نشان تان خواهد داد که می گوید” این یک ویژگی پیشرفته است و باید با احتیاط از آن استفاده شود…”خوشبختانه شما از اسپم بودن چنین لینک هایی اطمینان دارید پس ادامه دهید و بر “Submit” را کلیک کنید.

مطالعه بیشتر:   سئو سایت فروشگاه اینترنتی لوازم یدکی ماشین
آموزش disavow کردن لینک های اسپم

اموزشDisavow کردن لینک های اسپم

Disavow به شما این امکان را می دهد که با شناسایی لینک های اسپم سایت خود به گوگل بگویید که مایل نیستید این لینک ها برای رتبه بندی سایت در نظر گرفته شوند. برای Disavow کردن لینک های زیر باید چهار گام زیر را به درستی انجام دهید.
گام اول: بررسی کلی لینک ها
گام دوم: دانلود لینک ها از منابع موجود
گام سوم: یک فایل .txt ایجاد کنید و آن را باز کنید
گام چهارم : فایل .txt را در ابزار Disavow گوگل آپلود کنیم.

disavow کردن لینک های اسپم در گوگل سرچ کنسول

نحوه Disavow کردن لینک های اسپم در گوگل سرچ کنسول

به Google Search Console بروید

در بخش Dashboard، گزینه “Search Traffic” را انتخاب کرده و سپس برروی “Links To Your Site” کلیک کنید.

در قسمت چپ، “Who Links The Most” را می بینید، بر کلمه “More” کلیک کنید.

سپس، بر عبارت “Download Latest Links” کلیک کرده تا تمامی لینک های موجود در وبسایت تان را که گوگل از آنها اطلاع دارد را بررسی کنید.

لینک ها را مرور کنید، به دنبال لینکی بگردید که ممکن است کیفیت بدی داشته باشد.

لیستی از لینک هایی تهیه کنید که مطمئن هستید که رتبه بندی وبسایت تان را به طور منفی تحت تاثیر قرار داده اند.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *