بک لینک پادکستی چیست و تاثیر آن در سئو

MohtavaMoon

درخواست مشاوره

به مشاوره با کارشناس دیجیتال مارکتینگ نیاز دارید؟

به طور کلی بک لینک یکی از مهم ترین و موثرترین خدمات سئو می باشد که بر رتبه بندی و ارزش و اعتبار صفحه ی شما بسیار موثر و تاثیرگذار می باشد. هر چه تعداد بک لینک های دریافتی برای وب سایت شما بیشتر باشد اعتبار وب سایت شما نیز بیشتر می شود و در نتیجه از رتبه ی بهتری در گوگل برخوردار خواهید بود و در اولویت های اول قرار خواهید گرفت. بک لینک را می توان از طریق های مختلف دریافت کرد مانند : پست مهمان، ریپورتاژ آگهی، بک لینک پادکستی و… . که در این مطلب هدف ما تنها پرداختن به بک لینک های پادکستی می باشد.

بک لینک پادکستی از دو واژه یا دو مفهوم جداگانه و مختلف ساخته شده است که یکی بک لینک و دیگری پادکست است. حال برای دریافتن مفهوم این عبارت باید تک تک کلمات ان را مورد بررسی قرار دهیم. به یک زبان ساده می توان گفت که بک لینک یعنی اینکه فردی در یک سایت با استفاده از ادرس یا لینک موجود در ان به سایت دیگری رود. در این صورت می توان گفت که فرد به سایت دوم بک لینک داده است. قبلا در حوزه ی بک لینک ها توضیح مفصلی داده ایم. حال باید ببینیم پادکست چیست؟ به بیان ساده فایل های صوتی که در فضای مجازی قرار می گیرند یک نوع پادکست هستند البته با ویس ها دو تفاوت مهم دارند: تفاوت اول این است که امکان اشتراک با دیگر فایل های صوتی را دارد. و تفاوت دوم را می توان این گونه بیان کرد پادکست ها با اپلیکیشن های به اصطلاح پادگیر قابل پخش می باشند.

پس با توجه به گفته های فوق می توان گفت بک لینکی که از طریق فایل های صوتی موجود در سایت ها گرفته می شود بک لینک پادکستی نام دارد. از این رو که این نوعی بک لینک است می تواند در سئوی سایت تاثیر مثبت داشته باشد.

مطالعه بیشتر:   سئو سایت پزشکی

برای خرید بهتر این مقاله را نیز مطالعه کنید: خرید بک لینک

پادکست چیست؟

پادکست چیست؟

همان‌طور که در فوق اشاره شد ، پادکست به مجموعه های فایل صوتی موجود در سایت ها یا شبکه های اجتماعی گفته می شود یا به عبارتی می توان گفت صدای ضبط شده ای که در اینترنت منتشر می شود و هر کسی می تواند ان را گوش کند که این فایل صوتی می تواند صحبت های یک فرد درباره ی یک موضوع باشد، می تواند موسیقی باشد و حتی می تواند خلاصه ی کتاب ها و یا خواندن یک کتاب باشد و بسیاری از موضوعات دیگر.

ممکن است سوال شود که فرق پادکست با فایل های صوتی موجود در پیام رسان ها در چیست؟ ابتدا باید بگوییم که ویس ها را می توان نوعی پادکست در نظر گرفت به همین علت است که پادکست یک محتوای صوتی بدون چهارچوب می باشد.  البته از طرفی می توان گفت که ویس ها پادکست نیستند زیرا پادکست ها دارای دو ویژگی مهم هستند : ۱. پادکست ها از کیفیت های صوتی بالایی برخوردار هستند. ۲. پادکست ها تنها از طریق اپلیکیشن های خاصی قابل دریافت هستند که اصطلاحا به ان ها پادگیر گفته می شود. اگر اصول پادکست سازی را رعایت کنید هر کسی می تواند فایل های صوتی خود را به راحتی به پادکست تبدیل کند. همان طورکه گفته شد تنوع موضوعات پادکست ‌ها از ویژگی‌هایی است که باعث می‌شود دست تولید کننده پادکست برای تولید محتوای خلاقانه که جذاب باز باشد یعنی هیچ محدودیت موضوعی و چارچوبی ندارد به همین علت تولیدکننده ها می توانند پادکست هایی جذاب و پرطرفدار تولید کنند که طرافداران زیادی را برای خود پیدا کنند و حتی هفته ها مشتاق شنیدن قسمت های جدید ان باشند. و این یکی از تفاوت‌های پادکست با دیگر بسترهای رسانه‌ای مثل رادیو، کتاب صوتی و تلویزیون است که این امکان را فراهم می‌سازد که تولید محتوا با محدودیت کم‌تر و در بستری جذاب‌تر ممکن شود.

چگونه پادکست درست کنیم

چگونه پادکست درست کنیم

با محبوبیتی که پادکست در سال های اخیر به دست اورده است بسیاری از افراد به این فکر افتاده اند که چگونه باید پادکست درست کنیم؟ برای پاسخ به این سوال باید بگوییم اگر شما به دنبال ساخت پادکست هستید ابتدا موضوعی را در نظر بگیرید که از همه بیشتر به ان علاقه مند هستید، علاقه ی شما باعث نیرو و حس بخشیدن به موضوع می شود که مسلما تاثیر بیشتری می تواند بر مخاطبان شما بگذارد. مرحله ی بعد شما برای ضبط‌ صدای خود می توانید از گوشی، کامپیوتر و حتی استودیو های ضبط صدا استفاده کنید اگر تازه قصد انجام این کار را دارید خوشبختانه اپلیکیشن ها و نرم افزار های زیادی برای ادیت های تخصصی صوت برای موبایل و کامپیوتر وجود دارد که می توانید از ان ها استفاده کنید و یک محتوای صوتی باکیفیت و خوب را تولید کنید از جمله معروف‌ترین این نرم‌افزارها adobe audition است که قابل نصب روی گوشی موبایل است و با چند بار استفاده از آن می‌توانید به راحتی نحوه استفاده از ان را یاد بگیرید. پادکست خود را به صورت امتحانی و در چند قسمت تهیه کنید. در این قسمت های ابتدایی به هیچ یک از ابزار و تجهیزات خاص و تخصصی نیاز نخواهید داشت بلکه فقط تمرکز اصلی خود را بر روی محتوای تولیدی و نحوه ی روایت و تدوین پادکست خود قرار دهید.

مطالعه بیشتر:   سئو سایت داروخانه

نحوه ی روایت و جزئیات پادکست از اهمیت فراروانی برخوردار است حتی بیشتر از صداسازی و گویندگی حرفه ای به همین علت برای تسلط بر این امور یک تمرینات بسیاری انجام دهید و پادکست های امتحانی بسیار بسازید و دو که می تواند که این زمینه به شما کمک به سزایی کند این است که به پادکست های زیادی گوش کنید مخصوصا پادکست عای حرفه ای که در حوزه ی موضوع مورد نظر شما ساخته شده است. پس از اینکه موارد فوق را لحاظ کرده و پادکست خود را تولید کردید حال می توانید از پلتفرم های پادکست فارسی برای انتشار پادکست خود استفاده کنید.

آیا از طریق پادکست می توان بک لینک گرفت

آیا از طریق پادکست می توان بک لینک گرفت

برای بسیاری سوال می شود که ایا می شود از طریق پادکست بک لینک دریافت کرد؟ درپاسخ باید گفت بله و البته که روش بازاریابی به وسیله ی پادکست یکی از روش های نوین بازاریابی می باشد که هنوز افراد زیادی در ان دست ندارند و این به نو و خلاق بودن ان می افزاید، از طرفی طرفداران پادکست ها طرفداران وفاداری هستند که مایل هستند قسمت های بعدی پادکست شما را نیز بشنوند به همین دلیل شما می توانید طرفدارانی وفادار را برای خود پیدا کنید. برای گرفتن بک لینک از طریق پادکست بهتر است ، پادکست های مرتبط با کسب و کار خود را پیدا کنید و به عنوان مهمان در پادکست ان ها حضور یابید و بعد از ان ها بخواهید پادکست و ادرس سایت شما را در سایت و پادکست خود قرار دهند این گونه می توانید بک لینک های فراوانی را به دست اورید. روش دیگری که می توانید بک لینک پادکستی به دست اورید این است که خود پادکست بسازید و همراه با ادرس وب سایت خود در شبکه های مجازی و پلتفرم های پادگیر انتشار دهید.

مطالعه بیشتر:   سئو سایت فروشگاه لوازم خانگی
تاثیر بک لینک پادکستی در سئو سایت

تاثیر بک لینک پادکستی در سئو سایت چیست

مسلما بک لینک پادکستی تاثیر بسیاری بر رتبه بندی و سئو سایت شما خواهد داشت زیرا طبق تحقیقات انجام شده ، گوگل به پادکیت ها پاداش بهتری می دهد. در نظر داشته باشید که افرادی که برای مطالب مد نظر خود مدت زمان زیادی را در سایت ها جستجو می کنند اما به دلیل نوشتار طولانی از آن استفاده نمی کنند حال شما در سایت خود ، پادکستی را قرار می دهید که در خصوص این کلمه کلیدی و مطالب ، به صورت صوتی و خلاصه و مفید پادکیت تهیه کرده اید که افراد می توانند در هنگام انجام کارهای دیگر خود اعم از رانندگی، اشپزی، کار و غیره ان را گوش و از ان استفاده کنند مسلما این امر سبب تمایز شما از دیگر رقبای کاریتان خواهد شد و بک لینک های فراوانی به دست خواهید اورد که در نظر گوگل بی تاثیر نخواهد بود و از رتبه بندی بهتر و بالاتری برخوردار می شوید.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *