تبلیغات کلیکی

تبلیغات کلیکی

برای تبلیغات روش های گوناگونی وجود دارد که تبلیغات کلیکی یکی از انواع آن می باشد. تبلیغات کلیکی یعنی وقتی که شما روی تبلیغ کلیک کردید هزینه‌ی آن کسر می شود. یعنی کسی که درخواست تبلیغ را داده است زمانی پول به ناشر پرداخت میکند که روی تبلیغش کلیک شده باشد.

مزایای تبلیغات کلیکی چیست

 1. وقتی که شما هزینه‌ایی پرداخت می کنید که مطمئن هستید تبلیغ شما دیده شده است یعنی از نظر اقتصادی به صرفه می باشد.
 2. شما در این روش از تبلیغات میتوانید در مورد نحوه عملکرد آن آگهی پیدا کنید و تعداد نمایش‌ها و کلیک‌های انجام شده روی تبلیغ را ببینید.
 3. مزیت دیگر این نوع تبلیغات بهینه سازی می باشد.
 4. با استفاده از این نوع تبلیغات شما می توانید کاری کنید که فقط کسانی که به آگهی و کسب و کار شما که در مورد آن تبلیغ گذاشته‌اید علاقه دارند تبلیغ شما را ببینند
 5. به صرفه بودن از لحاظ اقتصادی
 6. شما در این نوع تبلیغات میتوانید کاری کنید که زمان نشان دادن آگهی را خودتان مشخص کنید و حتی میتوانید صفحه نمایش آگهی را نیز مشخص کنید.

مفاهیم و فرمول‌های مهم در ارتباط با تبلیغات کلیکی

 • CPC هزینه‌ی توافقی است که بین ناشر و کسی که برای کسب و کارش تبلیغ می کنند قرار داد می شود.این هزینه را به دو صورت می توانند مشخص کنند یکی این که خودشان بر روی یک قیمت مشخصی به توافق برسند یا اینکه براساس سیستم‌های حراج ومزایده قیمت را مشخص کنند.
 • CTRبیان کننده درصد کسانی است که روی تبلیغ کلیک میکنند نسبت به کسانی که تبلیغ را می بینند ولی از آن گذر میکنند و کلیک نمی کنند و هرچقدر که یک تبلیغ باز دید بهتری داشته باشد در نتیجه آن CTRآن نیز بیشتر می شود.
 • ،PPCیعنی درصد کسانی که وقتی تبلیغ را دیده‌اند به مشتری تبدیل شده‌اند نسبت به کسانی که روی تبلیغ کلیک کرده‌اند ولی جز مشتری‌ها نشده‌اند.
مطالعه بیشتر:   VPS چیست و کاربرد آن‌ ها برای کسب‌و‌کارها چگونه است؟

تفاوت سئو و تبلیغات کلیکی چیست

در سئو وقتی که موتورهای جست و جو برای شما بهینه باشد کسب و کار شما یا چیزی که برای آن هزینه کرده‌اید در صفحه اول گوگل می‌باشد اما تبلیغات کلیکی به ازای هر کلیکی که روی تبلیغ می شود می توان با پرداخت هزینه بیشتر می توانید آگهی خود را در صفحه اول ببینید.تبلیغات کلیکی و سئو باهم تفاوت‌های دیگری نیز دارند که در زیر هریک از آن‌ها را به طور جداگانه بررسی میکنیم.

تبلیغات کلیکی

 • هزینه:در این تبلیغات  به ازای هرکلیکی که روی تبلیغ انجام می شود باید هزینه‌هایی پرداخت شود اما در سئومدیر وب سایت اگر با قوانین سئو آشنای کامل داشته باشد نیازی به پرداخت هزینه ندارد و اگر هم که آشنایی نداشته باشد یک هزینه جزئی برای سئو کار پرداخت می کند.
 • زمان:از نظر زمانی سئو کاری زمان بر می باشد ولی تبلیغات کلیکی در زمان خیلی کوتاه و سریع انجام میشوند اما ماندگاری تبلیغات کلیکی کمتر از سئو می باشد.
 • ترافیک:در این زمینه عملکرد سئو بسیار بهتر از تبلیغات کلیکی می باشد.
 • نرخ تبدیل:نرخ تبدیل خود به معنای کسانی است که در سایت کارهایی مانند دانلود، خرید اینترنتی، ثبت نام و غیره انجام می دهند که در این زمینه این تبلیغات کارایی موثری تری نسبت به سئو داشته‌اند.
 • راحتی

کدام روش بهتر است تبلیغات کلیکی یا سئو

با توجه به تفاوت‌هایی که تبلیغات کلیکی و خدمات سئو باهم دارند اما هیچ کدام برتری بر دیگری ندارد یعنی نمی توان گفت که کدام بهتر است. و بهترین راه حل برای زیاد شدن ترافیک سایت این است که از هر دوی آن‌ها به طور همزمان استفاده شود تا نتیجه بهتری گرفته شود.

مطالعه بیشتر:   تاثیر افزونه کش مرورگر در سئو

قیمت تبلیغات کلیکی

عوامل متفاوتی می توانند بر این قیمت تاثیر گذار باشند مانندحجم ترافیک سایت، موقعیت جغرافیایی و حتی ساعت ارائه آگهی اما یک روش کلی برای محاسبه‌ی قیمت وجود دارد و آن هم این است که کل هزینه‌ی آگهی را بر تعداد کلیک‌هایی که روی آگهی شده است تقسیم کنیم.

چگونه اثر بخشی تبلیغات کلیکی را افزایش دهیم؟

 • چند نمونه از تبلیغات متفاوت را کنار هم بگذاریم تا بر اساس بازدیدهایی که دارند متوجه شویم کدام برای افراد جذاب تر هستند
 • برای تبلیغ خود نسبت به بازدیدهایی که از آن انجام میشود یک هزینه‌هایی را مشخص کنیم
 • صفحه‌‌ایی که تبلیغات در آن انجام میشود طراحی مناسبی داشته باشد تا مخاطب به محض وارد شدن به صفحه آن را ترک نکند.

انواع تبلیغات کلیکی

 1. تبلیغات  در موتورهای جست و جو
 2. تبلیغات نمایشی کلیکی
 3. تبلیغات  موبایل
 4. تبلیغات  ویدئویی

این که کدام یک از روش های تبلیغات کلیکی بالا موثری تر هستند بستگی به این دارد که مخاطبان شما چه کسانی هستند و این که شما چه چه استراتژی برای بازاریابی خود تعیین کرده‌اید بر اساس آن یک روش تبلیغاتی را انتخاب کنید.

تبلیغات کلیکی

معایب تبلیغات کلیکی

همان طوری که هر چیز خوبی با وجود کاربردهایی که دارد معایبی هم دارد این روش تبلیغاتی نیز دارای معایبی است که در زیر به آنها اشاره می کنید:

 1. زمان بر هستند
 2. نیازمند دانش هستند
 3. اتمام سریع بودجه
 4. تبلیغات انجام شده صد‌درصد به فروش ختم نمی شوند.

پرسش‌ها پر تکراری که در رابطه با تبلیغات کلیکی مطرح میشوند:

این تبلیغات در چه پلتفرم های منتشر میشوند؟ که در پاسخ باید گفت گوگل،صفحه‌های مجازی اینستاگرام،فیسبوک و امثال این موارد

مطالعه بیشتر:   تاثیر ریدایرکت در سرعت سایت

تبلیغات کلیکی چه تاثیراتی دارند؟ اگر در انجام این تبلیغات پلتفرم مناسب و صفحه مناسبی انتخاب شود این تبلیغات تاثیر خوبی در کسب و کار شما خواهند داشت.هزینه انتشار تاین تبلیغات چقدر است؟ این یک سوال کلی است چون که این هزینه متفاوت است و عوامل مختلفی روی آن تاثیر دارند که در بالا ذکر کردیم.

سخن پایانی

امروزه با افزایش کارهای اینترنتی و همچنین رقابت بین کسب و کارها باعث شده که افراد به سمت تبلیغات و مخصوصا تبلیغ از طریق فضای مجازی و اینترنت تمایل پیدا کنند که یکی از این نوع تبلیغات میتواند تبلیغات کلیکی باشد.این تبلیغات به خاطر کاربردهایی که دارند توانسته‌اند جایگاه خوبی هم بین افراد پیدا کنند که البته باید روش انجام آن به درستی باشد تا بتوانند نتیجه مطلوب و مورد نظر شما را ایجاد کنند در غیر این صورت بیشتر هزینه صرف می شود تا رسیدن به هدف مطلوب.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *