تست سئو

MohtavaMoon

درخواست مشاوره

به مشاوره با کارشناس دیجیتال مارکتینگ نیاز دارید؟

تست سئو یک فرایند جامع می باشد که شامل ارزیابی عمیق راه های مختلف کسب و کار شما برای بهینه سازی وب سایت شما برای موتورهای جستجو میشود. باید گفته شود که این فرایند روش‌های جدیدی را برای پیدا کردن موثرترین و بهترین روش های تقویت استراتژی های سئو و کسب و کار بهترین نتایج از آنها امتحان می کند. فرایند شامل انواع مختلفی از تست های سئو می باشد که برای وب سایت ها به کار میرود . این موارد شامل بررسی متا تگ ها در سئو و ارزشیابی تعداد کلیک ها و نمایش ها و نرخ کلیک و موارد دیگر است لازم به ذکر است که گفته شود این فرآیند به کسب و کارها در رتبه بندی صفحات وب سایت خود در serp کمک می کند.

نکته دیگری که باید به آن توجه کنید این است که انجام مداوم تست سئو می تواند به شما کمک کند تا شما متوجه شوید که کدام روش ها برای وب سایت شما می‌تواند مفید باشد و باعث شود تا کسب و کار شما بهبود ببخشد و کار شما رونق پیدا کند.

مطالعه بیشتر : خدمات سئو

تست سئو چگونه انجام میشود ؟

تست سئو چگونه انجام میشود؟

۱_ پست ها نیاز به گروه هایی از کنترل دارند

یکی از مواردی که متاسفانه در سئو وجود دارد این است که شما یک تست را در یک صفحه انجام می دهید و پس از انجام دادن آن تست آن را برای بقیه صفحات وب سایت خود نیز استفاده می کنید و صبر می کنید تا ببینید در چند ماه آینده چه اتفاقی خواهد افتاد و شما اطلاعی راجع به اینکه در آینده چه اتفاقی قرار است برای سایت خود بیفتد ندارید و نمی‌دانید که این تست ها به پیشرفت وب سایت شما کمک خواهد کرد یا خیر؟ در صورتی که برای این قضایا نمی توان نتیجه گیری دقیقی داشت در دنیای سئو افزایش گرفتن لینک های بیشتر ممکن میباشد به دلایل مختلفی اتفاق بیفتد مثلاً رتبه رقبای شما کاهش پیدا کرده باشد و یا همین طور قدرت وب سایت و دامنه شما بیشتر شده باشد که به طور کلی ورودی های بسیار زیادی برای این مسئله وجود خواهد داشت. به همین جهت است که گفته می‌شود نیاز به گروه های کنترلی ضروری می باشد هنگامی که شما این تست را انجام میدهید در نظر خواهید داشت به یک هدف مناسب دست پیدا خواهید کرد ممکن است در رسیدن به این هدف تست های شما تاثیرگذار بوده باشد و یا به برخی موارد رسیده باشید ولی چیزی که به طور خاص دارای اهمیت است رتبه شما در صفحه نتایج موتور جستجوی گوگل می باشد.

مطالعه بیشتر:   متخصص سئو باید چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

۲_ هر تست باید چندین بار تکرار شود

هر تست سئو باید برای بار های زیادی تکرار شود و این تست ها بهتر است که در صفحات مختلف ای تکرار و انجام شود دلیل انجام این کار این می باشد که شما مطمئن شوید نتیجه تست ای که انجام داده اید درست است یا خیر تا بتوانید با اطمینان کافی تغییرات خود را اعمال کنید. گرفتن نتایج مشابه در هر بار انجام این تست این اطمینان خاطر را به وجود می‌آورد که تغییرات انجام شده به درستی صورت گرفته است.

۳_ رتبه وب سایت باید قسمتی از تست باشد نه همه تست

در واقع لازم به ذکر است که گفته شود رتبه وب سایت باید بخشی از تست باشد نه کل تست بازدید از وب سایت و افزایش ترافیک ارگانیک نیز از معیارهای می باشد که باید به آنها توجه خاصی شود ولی مهمترین آنها همان طور که می دانید رتبه سایت شما می باشد.

مراحل آنالیز سئو سایت در گوگل

مراحل آنالیز سئو سایت در گوگل

گوگل دو ابزار آنالیز وب سایت را در اختیار کاربران خود قرار داده است که کاربردهای بسیار زیادی را دارا می باشند که این ابزارهای کاربردی عبارتند از گوگل وبمستر و گوگل آنالیتیکس که این ابزارها به صورت کاملاً رایگان کار می کنند و در اختیار مدیر ها و صاحبان وب سایت ها قرار می گیرند میتوان مدیریت بخش‌های مختلف سایت را با کمک این آنالیز ها انجام داد . حتما برای شما هم این سوال پیش می آید که برای بررسی آنلاین سئو سایت چه مواردی باید شامل شود برخی از ابزارهای بررسی آنلاین سئو سایت تنها یک یا دو مورد از مسائل سئو را بررسی می کنند و برخی دیگر گروه بزرگ تر و بیشتری از عوامل موثر در سئو سایت را بررسی می‌کنند به صورت کلی می‌توان گفت که یک بررسی آنلاین سئو سایت به طور حداقلی باید شامل چه مواردی باشد که در ادامه آن ها را نام خواهیم برد. این موارد عبارتند از :

  • مشخصات رقبا
  • عملکرد داده ها در صفحه یعنی سرعت بارگذاری داده ها و همینطور نحوه انتقال بین صفحات
  • گزارش لینک ها
  • ویژگی های کلمات کلیدی و تحلیل ترافیک به دست آمده از آن کلمات کلیدی
  • صفحات فاقد محتوا
  • سئو بخش متای سایت
  • سئو تصاویر
  • ظاهر و ساختار سایت
  • آمار های شبکه های اجتماعی
  • طراحی ریسپانسیو سایت
مطالعه بیشتر:   سئو سایت داروخانه

یکی از مواردی که باید در چک کردن سئو مورد تحلیل قرار بگیرد جایگاه سایت و صفحات مختلف آن سایت در گوگل می باشد به جایگاه سایت در گوگل اصطلاحاً serp می‌گویند یکی از ابزارهایی که میتوان برای کنترل جایگاه صفحات در گوگل استفاده کرد جت سئو می باشد. جت سئو بر پایه اندروید نوشته شده است و می توان بر روی گوشی های اندروید نصب کرد این نرم افزار به شما این قابلیت را می‌دهد تا بررسی جایگاه سایت و صفحات در گوگل و بررسی رتبه الکسا و بررسی میزان تغییرات جایگاه نسبت به رقبا و تحلیل جایگاه و خروجی گرفتن از نمودارها در اکسل را بررسی کنید. برخی از ابزارهای آنالیز آنلاین سایت شناخته شده تر از بقیه می باشند مثلا از سایت گوگل آنالیتیکس که در بالا هم به آن اشاره شد و یا سایت MOZ  بسیار معروف و پرکاربرد می باشند استفاده از ابزارهایی که بیشتر کاربر ها آنها را می پسندند از اهمیت بالایی برخوردار می باشد یکی از مهم‌ترین آنالیزهای آنلاین سایت مقایسه با رقبا می باشد و اگر سایت و ابزار آنالیز کننده مخاطب بالایی نداشته باشد نمی‌تواند آنالیز درستی از رقبا در اختیار شما قرار دهد. همان طور که گفته شد ابزارهای بسیار زیادی برای چک کردن سه و سایت وجود دارد و هر کدام دارای ویژگی های خاص و منحصر به فردی میباشند هنگام انتخاب یک نرم‌افزار برای چک کردن سوابق ابتدا باید بدانید که کدام یک از موارد سئو را می‌خواهید مورد بررسی قرار دهید.

 

این صفحه را نیز بخوانید: خرید بک لینک

مطالعه بیشتر:   اهمیت سئو

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *