تفاوت رپورتاژ آگهی با بک لینک

MohtavaMoon

درخواست مشاوره

به مشاوره با کارشناس دیجیتال مارکتینگ نیاز دارید؟

تبلیغات و بازاریابی صحیح به شما کمک می کنند تا رتبه بندی خود در موتور جستجوی گوگل را افزایش دهید. دو روش مهم تبلیغات در عصر حاضر عبارتند از رپورتاژ آگهی و بک لینک. بسیاری فکر می کنند این دو یکی هستند، ولی اینطور نیست. برای اینکه بتوانیم تفاوت رپورتاژ آگهی با بک لینک را به خوبی متوجه شویم، ابتدا باید تعاریف موجود از کلمات و اصطلاحاتی مثل خرید بک لینک  و رپورتاژ آگهی را بدانیم.

ریپورتاژ آگهی یکی از خدمات و اصول سئو می باشد که بر افزایش بازدید کنندگان سایت شما تاثیر مثبت می گذارد ، همان طور که می دانید افزایش بازدید کننده فرصت دیده شدن سایت و برند شما را فراهم می کند به علاوه اینکه هر چه بازدید کنندگان سایت شما بیشتر باشد اعتبار سایت شما نیز افزایش می یابد و در نتیجه در رتبه بندی گوگل یا دیگر موتورهای جستجوگر مد نظر بسیار موثر خواهد بود.

رپورتاژ متنی است که به معرفی محصولات یا کسب و کار شما می‌پردازد. رپورتاژ یکی از مهم‌ترین بخش‌های روابط عمومی در دنیای اینترنت و وب سایت ها می باشد بنابراین باید به این بخش بسیار اهمیت داد. رپورتاژ‌های اگهی در سایت‌های پر بازدید منتشر می‌شوند و کسب و کار شما را به افراد زیادی معرفی می‌کنند که این فرصت دیده شدن و شناختن برند و سایت شما را در پی دارد. شما می‌توانید با استفاده از قرار دادن لینک سایت خود در این متن ها مشتریان و افراد علاقه مند به کسب و کارتان را به سایت خود دعوت کنید. رپورتاژ‌ها عمدتا به صورت خبر یا گزارش تهیه می‌شوند و به صورت غیر مستقیم به تبلیغات می‌پردازند.  هدف اصلی ریپورتاژها اطلاع رسانی و انتشار اتفاقات کسب و کار شما و همچنین محصولات جدید در اینترنت و دیگر رسانه‌ها است که باعث افزایش بازدید کننده و درنتیجه رونق سایت و کسب و کارتان خواهد بود.

مطالعه بیشتر:   برند منشن Brand mention ‌چیست؟

با پیشرفت تکنولوژی و فراگیری اینترنت در زندگی روزمره ی افراد ، کسب و کارها و کارهای مربوط به ان ها در حوزه های مختلف دچار تغییر و تحول شده اند. همان طور که می دانید امروزه تمامی افراد فارغ از هر جنسیت و سن و سالی در فضاهای مجازی و صفحات اینترنتی مشغول فعالیت هستند به همین علت افراد در تمام ابعاد زندگی خود با اینترنت درگیر شده اند به سبب همین امر تبلیغات کسب و کارها نیز رنگ و بوی دیگری به خود گرفته اند و صاحبان کسب و کارها به تبلیغات در فضای مجازی و صفحات اینترنتی پرداخته اند.  شما می‌توانید به راحتی با استفاده از انتشار متن های با کیفیت رپورتاژ که توسط خود یا سایت های تبلیغاتی تهیه شده است در سایت های پر بازدید، به معرفی کسب و کار خود در فضای مجازی بپردازید.

آشنایی با بک لینک

آشنایی با بک لینک

بک لینک نیز یکی دیگر از خدمات سئو برای رونق کسب و کار و افزایش بازدید کننده و اعتبار سایت شما می باشد. بک لینک در حقیقت فرآیند لینک سازی است به این صورت که شما در سایت های پر بازدید و معتبر که امکان بارگذاری پست مهمان را به شما می دهند، پستی تحت عنوان متن، فیلم، عکس یا… می گذارید که لینک و ادرس سایت خود را به ان می دهید، بازدید کنندگان ان سایت با کلیک بر روی لینک سایت شما به سایت شما ارجاع داده می شوند.  بک لینک به بهبودی سئو سایت بسیار کمک می‌کند که البته برای دریافت نتیجه ی مثبت باید اصول اساسی ان را رعایت کنید. اگر سایت‌های معتبر بیشتری به سایت شما لینک دهند شانس شما در افزایش رتبه گوگل و بازدید مخاطبان بیشتر می‌شود.

تفاوت ریپورتاژ آگهی با بک لینک در چه مواردی است؟

تفاوت رپورتاژ آگهی با بک لینک در چه مواردی است؟

رپورتاژ آگهی نوعی متن برای معرفی خدمات یا محصول یا ویژگی های کسب و کارتان می باشد و همچنین رپورتاژ خبری، یک خبر واقعی از کسب و کارتان را منعکس می کند. متن ریپورتاژ باید در یک سری از سایت های پر بازدید خبری و یا مرتبط با کسب و کارتان درج شود. البته در داخل متن چند کلمه کلیدی هدف  باید به سایت شما لینک شود. تاثیر رپورتاژ بر سئو به حدی زیاد است که بنیان‌گذار گوگل، ایده گوگل را با بک لینک شروع کرد.

مطالعه بیشتر:   مدیر سئو

حال که هر کدام از مباحث بک لینک و ریپورتاژ آگهی اشنا شده اید باید گفت کن علیرغم شباهت این دو مبحث به یکدیگر، دارای تفاوت هایی می باشند. تفاوت رپورتاژ آگهی با بک لینک در موارد مختلفی است که برخی از ان ها شامل:

 • زمان: مهم‌ترین  تفاوت رپورتاژ آگهی با بک لینک ،  زمان است. بک لینک برای افزایش رتبه سایت و بازدید بیشتر انجام می‌شود اما یکی از مشکلات این روش، محدودیت زمان است. شما می‌توانید از بک لینک‌ها برای مدت زمان کم یا نهایت یک سال استفاده کنید اما در روش رپورتاژ شما قادر خواهید بود به صورت دائمی به سئو سایت خود کمک کنید و بدون هیچ محدودیت زمانی به تبلیغات بپردازید. بنابراین یکی از اصلی ترین فرق رپرتاژ با بک لینک این است که محدودیت‌های زمانی در دو روش متفاوت است.
 • هزینه: هزینه یکی دیگر از موثرترین مواردی است که می‌توان به عنوان فرق ریپورتاژ با بک لینک معرفی کرد. در روش بک لینک چون تبلیغات به صورت دوره ای انجام می‌شود شما باید به صورت دوره ای هزینه ای را پرداخت کنید اما در روش رپورتاژ چون تبلیغات شما به صورت دائمی می باشد تنها با یک بار پرداخت هزینه می‌توانید از این روش استفاده کنید.این روش به شما کمک می‌کند با هزینه‌ای بسیار کم بیشترین سود را از تبلیغات به دست آورید. در تبلیغات با استفاده از روش رپورتاژ، شما تنها هزینه که خواهید داشت در قسمت تهیه متن ‌های رپورتاژ است که باید طبق اصول اماده شوند تا بتوانید به صورت غیر مستقیم مخاطب و بازدید کنندگان را به سمت و سوی مد نظر خود ، هدایت کنید.
مطالعه بیشتر:   سئو کلاه سفید

دقت کنید ریپورتاژ آگهی شما باید اصولی را رعایت کرده باشد تا بتواند برای شما بازدید بهتری کسب کند و بر سئو ی سایت شما تاثیر مثبت چشم گیری داشته باشد. برخی از این اصول و موارد عبارتند از:

  • ریپورتاژ نشان ندهد که یک تبلیغ است، انگار در حال اطلاع رسانی مطلبی هستید.
  • در رپورتاژ فقط فکر سئو نباشید و احساس خواننده از متن رپورتاژ بسیار مهم است.
  • حدود 1000 کلمه باشد و 4 لینک در آن قرار گیرد و حداقل یک عکس جذاب داشته باشد.
  • لینک ها در محتوای رپورتاژ بر کلمه کلیدی خاصی تمرکز داشته باشد.
  • سئو در متن رپورتاژ رعایت شود.
رپورتاژ بهتر است یا بک لینک؟

رپورتاژ بهتر است یا بک لینک؟

با توجه به مطالب گفته شده در فوق می توان استنباط کرد که رپورتاژ آگهی نسبت به بک لینک از مزایای بیشتری برخوردار است که مهم ترین مزیت ان را می توان عدم محدودیت زمانی و کاهش هزینه ها می باشد که از عوامل بسیار تاثیر گذار بر کسب و کار می باشند، البته نباید این نکته را فراموش کرد که تمامی خدمات سئو می توانند در کسب نتیجه ی ایده ال و مثبت برای کسب و کار شما موثر هستند.

استفاده از بک لینک انبوه چطور می تواند برای سایت مضر باشد؟

استفاده از بک لینک انبوه چطور می تواند برای سایت مضر باشد؟

بک لینک های انبوه به بک لینک هایی گفته می شود که در مدت زمان بسیار کمی، تعداد زیادی بک لینک ساخته می شود، استفاده از بک لینک های انبوه و یا گرفتن تعداد زیادی بک لینک از یک پست می تواند برای سایت و کسب و کار شما نتیجه ای عکس را رقم زند. بک لینک های انبوه به صورت دستی و یا اتوماتیک توسط ربات ها ساخته می شود. استفاده از بک لینک های انبوه باعث می شود تا موتورهای گوگل شما را به عنوان یک ربات تشخیص دهد و یا متوجه بک لینک اغراقی توسط صاحب سایت شود که باعث جریمه شدن سایت توسط موتورهای گوگل می شود.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *