توجه گوگل به محتوای تازه

توجه گوگل به محتوای تازه

در طول یکسال گذشته موتور جستجوگر سایت گوگل توجه خاصی به محتوای تازه موجود در سایت ها نشان داده است و به خاطر کسب رتبه مناسب در نتایج گوگل برای صفحاتی که تازه هستند ،امکان رقابت سایت های نوپا و کوچک با سایت هایی که بزرگ و قدیمی است فراهم شده است . توجه گوگل به محتوای تازه ،در سایت شرایط خوبی را برای کسانی که کار با وب را ایجاد کرده‌اند، فراهم کرده تا آن ها بدون هیچ ترسی از جریمه گوگل نهایت استفاده از گوگل را ببرند.

هنگامی که فردی در گوگل جستجو می کند به ویژه آن که ،جستجوی کلمات کلیدی باشد، ممکن است آن شخص با سایتهای مواجه شود که در گذشته، اثری از آن ها برای کلمه ی کلیدی که مورد نظر او بوده است ، در صفحه اول گوگل نبوده ،ولی به یک دفعه و در زمانی کوتاه در رتبه سوم تا دهم قرار گرفته است.

 استفاده از این فرصت نه تنها ،بر خلاف قانون های گوگل نیست و نبوده و سایت  دچار هرزنامه نمی شود،بلکه این امر باعث تشویق و تایید سایت گوگل نیز می باشد. برای همین برخلاف تکنیک ها و راهبردهای رایجی مانند: خرید یک لینک ،دیگر هیچ ترسی از جریمه سایت در آینده برای  فرد در پی نخواهد داشت.

فرد قبل از اینکه شروع به کارکند، باید به دنبال کلمه یا عبارت هایی باشد که در نتایج جستجوی گوگل در صفحه اول دچار تغییرات و تحولات زیادی می شود. که، به طور معمول این اتفاق در بین عبارت های طولانی تر بیشتر دیده می‌شود و در میان آنها می توان کلماتی که پر جستجو و بسیار ارزشمند هستند نیز، پیدا کرد.سه روش اصلی برای استفاده از این فرصت وجود دارد که ،در قسمت زیر به توضیح آن ها پرداخته شده است.

مطالعه بیشتر:   اینفلوئنسر مارکتنیگ چیست؟

 روشی که به کمک آن میتوان محتوای تازه‌ای به صورت هدفمند تولید کرد

در این روش کلمه ها و عبارت هایی که ممکن است با زمینه کاری فرد ارتباط داشته باشد ولی، رقابت کمی در صفحه اول گوگل برای آنها وجود داشته باشد و یا نتایجی که صفحه اول می دهد به طور مرتب تغییر می کنند را، شناسایی میکند و یک متن تازه و مفید که متناسب با آن است را تهیه می کند.

اگر با اینکه دو تا سه روز از عکس صفحه ای که توسط گوگل خود گذشته بود و آن را در نتایج صفحه اول مشاهده نکردید، میتوان همین روش را با یک عبارتی  که طولانی تر و ساده تر میباشد، امتحان کرد.

توجه گوگل به محتوای تازه

با آزمون و خطا به خوبی می‌توان با نحوه استفاده از این روش آشنا شد . گاهی وقتها عبارتی که گوگل به عنوان کلمه کلیدی، محتوای تازه سایت انتخاب می‌کند  با چیزی که در نظر مخاطب است متفاوت می باشد و فکر شخص فکر می کند که جایگاه مناسبی به دست نیاورده است.

قبل از اینکه ترکیب های مختلف و عبارت هایی که پرکاربرد هستند در متن خود را نتیجه گیری کنید، بهتر است آنها را مورد بررسی قرار دهید ،چون ممکن است با لینکی که همان صفحه است، در عبارت دیگری به صفحه اول گوگل رسیده باشد.

روش محتوای تازه برای مطالبی که قدیمی هستند

ممکن است که ما تجربه این موضوع داشته باشیم که صفحه مشخصی از سایت را باز میکنیم که در یک یا دو کلمه های کلیدی هستند رتبه خیلی خوبی مانند نتیجه اول یا دوم گوگل را داشته باشد.

مطالعه بیشتر:   الگوریتم مرغ مگس خوار

 بعد از گذشت مدتی می بینیم که آن جایگاه خودش را از دست داده است، در این موارد از محتوای تازه و به روز رسانی آن صفحه استفاده می کنیم،چرا که می تواند تاثیر زیادی در بهبود رتبه و برگشت به مکان قبلی را داشته باشد.

 برای این کار فقط کافیست برای توجه گوگل به محتوای تازه  ، در حد یک پاراگراف توضیحات تکمیلی به محتوای خودمان اضافه کنیم .البته باید در نظر داشته باشیم که محتوا و متن تازه مربوط به موضوع صفحه و شامل کلمه کلیدی که مدنظر نیزما هست، باشد.

در بعضی از موارد می بینیم که قرار گرفتن نظرات جدید در پایین یک صفحه قرار گرفته باشد.از نظر گوگل به معنی این است که، محتوا تازه است یا مطلب در حال بروزرسانی است.  ولی استفاده ابزاری از آن و ارسال نظرات توسط خود صاحب سایت، ممکن است باعث کاهش رتبه آن بشود.

پس از مدتی شاید بخواهیم یک محتوای جدیدی به یک صفحه اضافه کنیم یا آن محتوا را بروز رسانی کنیم، ولی می‌بینیم که امکان این امر وجود ندارد! در این شرایط می توانیم، مطلب جدیدی که در مورد همین موضوع نوشته شده است و صفحه قبل را با کد ۳۰۱  ریدایرکت( انتقال کاربر به صفحه جدید)کنیم.

این کار به طور معمول، برای سایت هایی که در زمینه دانلود فعال هستند و نسخه های جدیدی از نرم افزار های قبلی را معرفی می‌کنند، بسیار مطلوب است.

توجه گوگل به محتوای تازه

روش محتوای تازه و مستمر

 ما با عبارتی آشنا هستیم که به محتوای تازه رفتار مناسبی نشان می‌دهد و برای زمینه کاری که ما داریم با اهمیت است؛ میتوانیم یک صفحه ای که مشخص هست برای آن در سایت خودمان ایجاد کنیم و به صورت دائمی و مستمر خبرها و اطلاعاتی که مربوط به آن هست را، به روز رسانی کنیم.

مطالعه بیشتر:   تاثیر افزونه کش مرورگر در سئو

به عنوان مثال: برای یک سایت که مربوط به آموزش زبان انگلیسی میباشد می خواهیم یک صفحه با نام” اصطلاحات انگلیسی” و افزودن مطالب مستمر ایجاد کنیم، از این طریق  اطلاعات و خبر هایی که مربوط به این سایت می باشند را دریافت می کنیم.این روش در واقع تنها دلیل موفقیت بسیاری از وبلاگ ها می باشد.

اگر در آدرس وبلاگ گوگل بندرت در قسمت صفحه اول که در چند ماه اخیر وجود داشت یک نگاهی بیندازیم، متوجه میشویم که به طور مشخص و تخصصی در یک زمینه خاص فعال است.

نتیجه

مسئله مهمی که باید در نظر بگیریم این است که،متن تازه یا محتوای تازه به معنی تغییر محتوای قبلی سایت و نشر دادن دوباره آن نیست.ممکن است ما به این فکر بیفتیم که برای توجه گوگل به محتوای تازه ، یک مطلب را به چندین بیان مختلف بنویسیم و هر بار به عنوان یک متن تازه در سایت خودمان منتشر کنیم!

جدا از تمام مسائل و نکته های مربوط به این روش می توانیم بگوییم که ممکن است خدمات سئو و محتوایی که  تکراری است  موجب نارضایتی بازدیدکنندگان سایت و کاربران ما بشود.

 خیلی از کسانی که با وب کار می کنند، تلاش زیادی برای جذب بازدید کننده از طریق گوگل را انجام می‌دهند. ولی توجه خیلی کمی به حفظ آنها  دارند و اینکه آنها را به یک بازدیدکنندگان دائمی و وفادار تبدیل کنند،انجام نمیدهند.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.