تکنیک اسمان خراش

MohtavaMoon

درخواست مشاوره

به مشاوره با کارشناس دیجیتال مارکتینگ نیاز دارید؟

کسب و کارها امروزه حال و هوای دیگری دارند و دیگر بازاریابی ها به صورت قدیم نیست بلکه بیشتر کسب و کارها و حتی بازاریابی های ان ها در بستر فضاهای مجازی و وب سایت ها می باشد. تکنیک اسمان خراش یکی از تکنیک های تولید محتوا می باشد که در بازاریابی وب سایت و کسب و کار شما بسیار تاثیر گذار است.

تمام تکنیک های تولید محتوا و بازاریابی برای مدتی مورد استفاده قرار می گیرند و بعد از ان اثر ان ها کاهش می یابد اما نمی توان گفت که کاملا از بین می روند اما با توجه به شرایط می توان گفت که تکنیک اسمان خراش به این زودی ها قدیمی و از کار افتاده نشود. این تکنیک به شما کمک می کند تا در بازه ی زمان کوتاهی بتوانید بازدید و ترافیک بسیار زیادی برای وب سایت خود به دست اورید .

تکنیک آسمان خراش چیست

در ارتباط با تکنیک اسمان خراش باید گفت که یکی از روش های بازاریابی درونگرا است. این تکنیک از مهندسی معکوس استفاده می کند و باعث می شود تا موضوعات و عناوینی که در پلتفرم های اجتماعی و موتورهای جستجوگر استقبال بیشتری از ان ها می شود را بیابد تا شما بتوانید محتوایی تولید کنید که در نزد کاربران محبوبیت بیشتری دارد. تکنیک اسمان خراش به پست هایی که موجود می باشد و دیگران با هم به اشتراک گذاشته اند و نسبت به ان ها علاقه نشان داده اند نیز بک لینک می دهد در واقع این تکنیک به منظور تبدیل یک محتوای خوب به یک بک لینک با کیفیت می باشد. تکنیک اسمان خراش اصولا مطالب و مقالات طولانی می باشند که تمامی جزئیات و زوایا و ابعاد فرعی موضوع اصلی را نیز دربر می‌گیرد. در این تکنیک نیز مانند دیگر تکنیک های تولید محتوا و سئو سایت ، استفاده از ویدیو، ایننفوگرافیک، عکس و صوت می تواند ارزش و اعتبار مطلب شما را دو چندان کند.

 

این صفحه را نیز بخوانید: خرید بک لینک

مطالعه بیشتر:   لینک سازی لایه به لایه و تاثیر گذاری عالی

مزایای تکنیک آسمان خراش

انسان ها در موضوعات مختلف همیشه به دنبال بهترین ها هستند، تولید محتوا نیز از این قاعده پیروی می کند و افراد به دنبال مطلب و محتوایی کامل، جامع و مفید می باشند که تمامی سوالات ان ها در ان موضوع خاص ، پاسخ دهد. تکنیک اسمان خراش که محتوایی طولانی و جامع را طلب می کند این نیاز افراد را پاسخ می دهد و مزیت هایی را برای سایت شما خواهد داشت که برخی از این مزیت ها به صورت زیر است:

 • محتوای شما دیده خواهد شد: افراد محتواهای ارزشمند را با یکدیگر به اشتراک می گذارند اینگونه می توانید از طریق بک لینک ها یا سوشال سیگنال ها ، دیده شوید.
 • محبوب کاربران خواهید شد: محتواهایی که بر اساس تکنیک اسمان خراش تولید می شوند محتواهایی طولانی هستند که تمام ابعاد موضوع را در بر می‌گیرد و می توانید از اینفوگرافیک و ویدیو و غیره در بین ان استفاده کنید . با جامع بودن نیاز مخاطب و کاربران را پاسخ می دهید و با استفاده از اینفوگرافیک نظر کاربر را جلب می کنید که این باعث می شود کاربران و بازدیدکنندگان، مدت زمان بیشتری در سایت شما بمانند و این موضوع از نرخ پرش سایت شما می کاهد که نتیجه ی آن ، دریافت رتبه ی بهتری در گوگل خواهید شد.
 • رتبه ی بهتر را به خود اختصاص می دهید: موتورهای جستجوگر مخصوصا گوگل به مطالب طولانی علاقه دارند البته ارزش محتوا نیز بسیار موثر است، شما با تکنیک اسمان خراش می توانید ضمن تولید محتوای طولانی ارزشمند از کلمات کلیدی بیشتر استفاده کنید که در نزد گوگل از رتبه ی بهتری برخوردار خواهید شد.

از تکنیک آسمان خراش چه زمانی استفاده کنیم

روش ها و تکنیک های سئو سایت و تولید محتوا و بازاریابی انقدر زیاد است که حتی شمردن ان ها نیز کاری دشوار می باشد ، به همین علت ممکن است در برخی موارد این تاکتیک ها یکدیگر را خنثی کنند به سبب این امر استفاده از هر تکنیک باید در زمان مناسبی استفاده شود و نمی توان در همه جا از ان ها استفاده کرد زیرا ممکن است نتیجه ی دلخواه خود را کسب نکنید. از تکنیک اسمان خراش بهتر است زمانی استفاده کنید که کلمه ی کلیدی اصلی بسیار بسیار پر جستجو می باشد اما کلمات کلیدی فرعی ان زیاد پر جستجو نمی باشند، در این صورت می توانید تمامی مطالب را در کنار یکدیگر تحت یک مقاله و محتوا تولید کنید تا نتیجه ی خوب و موفقی از این تکنیک دریافت کنید.

مطالعه بیشتر:   تفاوت رپورتاژ آگهی با بک لینک

معایب تکنیک آسمان خراش چیست؟

تکنیک اسمان خراش باعث تولید محتوایی طولانی می شود که تعداد کلمات ان از دو تا چندهزار کلمه می باشد این موضوع همان طور که می تواند جامع و فوق العاده باشد ، می تواند نتیجه ای عکس را برای شما در پیش داشته باشد. امروزه بسیاری از افراد وقت و حوصله ی مطالعه ی مطالب طولانی را ندارند به همین دلیل ممکن است فرد بازدید کننده از سایت شما به دنبال بخش خاصی از یک موضوع باشد اما در محتوای طولانی شما موفق به پیدا کردن سریع هدف خود نشود به همین علت از سایت شما بیرون امده و وارد سایتی دیگر می شود که بتواند به راحتی به هدف خود دست یابد، این موضوع باعث افزایش نرخ پرش سایت شما می شود که مهم ترین عیب تکنیک اسمان خراش است.

عیب دوم این تکنیک این است که شما نمی توانید چندین کلمه ی کلیدی پر جستجو را در یک محتوا سئو کنید به عبارتی دیگر گوگل ترجیح می دهد برای هر عبارت و کلمه ی کلیدی پر تکرار و پر جستجو ، محتوایی جداگانه را در نظر بگیرد به سبب همین امر بهتر است از تکنیک اسمان خراش در محتواهایی استفاده کنید که کلمه ی کلیدی اصلی بسیار پر جستجو باشد و کلمات کلیدی فرعی کم جستجو باشند.

مراحل تولید محتوا به کمک تکنیک آسمان خراش

برای تولید محتوا به کمک تکنیک اسمان خراش از مهندسی معکوس نیز استفاده خواهیم کرد، همان طور که می دانید برای تولید محتوایی اصولی و مطابق با این تکنیک باید قدم های خود را طبق اصول ان بردارید تا به نتیجه ی خوب و موفق برسید. اقدامات اولیه شامل موارد زیر می باشد:

 • فرصت های ممکن را پیدا کنید: محتوایی پرطرفدار که ارزش لینک دهی دارد بیابید‌ به عبارت دیگر عناوین محبوب و پرطرفدار را در حوزه ی کسب و کار خود را بیابید و برای ان تولید محتوا کنید.
 • برنامه ریزی کنید: همه چیز را برنامه‌ریزی کنید و محتوای بهتری خلق کنید یعنی ابتدا در میان رقبای خود بگردید و فهرستی از برترین ها تهیه کنید سپس سعی کنید محتوایی بسیار جامع تر و مفیدتر و بهتر تولید کنید. ببینید کدام بخش در بین مخاطبان و کاربران ارزشمند و محبوب تر است، همان را در محتوای خود برجسته تر کنید و بیشتر به ان بپردازید.
 • برای مخاطبان خود تبلیغ کنید: محتوای خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، می توانید برای این امر به صاحبان وبلاگ ها و سایت های معتبر پیام دهید و از ان ها بخواهید محتوای شما را در سایت خود بگذارند یا تبلیغ کنند ، از طرفی می توانید برای تبلیغ و انتشار محتوای خود از پلتفرم های اجتماعی استفاده کنید.
مطالعه بیشتر:   سئو سايت وکالت

 

این صفحه را نیز بخوانید: خدمات سئو

چک لیست 6 مرحله ای اجرای تکنیک آسمان خراش

برای اجرای تکنیک اسمان خراش بر روی محتوای خود بهتر است ابتدا یک چک لیست ۶ مرحله ای تهیه کنید و بر طبق ان جلو روید این گونه می توانید به نتیجه ی مثبت دریافتی مطمئن تر باشید و مرحله ای را از قلم نمی اندازید. چک لیست۶ مرحله ای شما باید دارای این مراحل باشد:

 • فرصت های ممکن را پیدا کنید: عناوین پر جستجو و کلیدی مرتبط با کسب و کار خود را پیدا کنید که می خواهید در ان حوزه تولید محتوا کنید.
 • فهرستی از شرکای توزیع بالقوه تهیه کنید: اگر سایت یا وبلاگ معتبر و ارزشمندی می شناسید که به این محتواها علاقه دارد می توانید با ان ها همکاری کنید.
 • محتوای بهتری تولید کنید : سعی کنید محتوای بهتری را نسبت به محتواهای رقیب تولید کنید و در نظر داشته باشید که کاربران و مخاطبان شما از کدام نوع اینفوگرافیک بیشتر لذت می برند و با ان ارتباط می گیرند از همان موضوع در محتوای خود استفاده کنید.
 • برای مخاطبان خود تبلیغ کنید : محتوای خود را با دیگران در ایمیل و پلتفرم های اجتماعی به اشتراک بگذارید، بازدید و تعریف و تمجید اولیه از محتوای شما به بهتر دیده شدن شما کمک خواهد کرد.
 • به سمت افراد هدف، نشانه روید: افراد و سایت های مرتبط و موثر با کسب و کار خود را شناسایی کنید و با ان ها ارتباط بگیرید و محتوای خود را با ان ها به اشتراک بگذارید و بخواهید از محتوای شما نیز استفاده کنند و در جهت تبلیغ محتوای شما ، همکاری لازم را داشته باشند.
 • همواره به روز باشید: سعی کنید محتوای خود را کاربردی و به روز نگه داری کنید به طوری که به مرور زمان از ارزش و اعتبار ان کاسته نشود و همیشه برای مخاطبان و کاربران مفید واقع شود، این امر به حفظ اعتبار محتوای شما بسیار کمک خواهد کرد.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *