MohtavaMoon

درخواست مشاوره

به مشاوره با کارشناس دیجیتال مارکتینگ نیاز دارید؟

PBN به معنی مجموعه ای از سایت هایی می باشد که از مالکیت یکسان برخوردار باشند و استفاده درست از انها باعث ارتقای رتبه می شود و اجرای نادرست ان باعث ایجاد جریمه خواهد شد.

از مجموعه کلماتی که در سئو وجود دارند PBN  می باشد و به معنای شبکه وبلاگ های خصوصی است این شبکه دارای معایب و مزایای مختلفی می باشد به عنوان مثال یکی از معایبی که این شبکه دارد هزینه اجرای بالا و مدیریت دشوار سایت ها است.

از طرفی اگر PBN به درستی اجرا شود می تواند باعث افزایش رتبه بندی و نرخ بازدید سایت شود. برای شناسایی وب سایت ها از PBN  استفاده می شود قبلا مانند IP عمل می کردند ولی درحال حاضر کمی پیچیده تر کار می کنند و برای استفاد کاربران کمی سخت شده است. اگر می خواهید که سایت شما هم بخشی از PBN  باشد باید از عواملی که باعث می شوند که سایت شما افت کند جلوگیری کنید. بنابراین باید عواملی همچون هاست، تم های مشابه، مالکیت سایت، محتوای تکراری، بک لینک و تصاویر و ویدئو ها در نظر گرفته شوند.

از نظر گوگل PBN  ها قانونی نیستند و از طرفی کار کردن با ان هم سختی های خودش را دارد. هزینه ساخت و ساز نگهداری  PBN بسیار بالا می باشد  و از طرفی ساخت شبکه ان نیز بسیار وقت گیر و زمان بر است و با استفاده از ان از خود سایت و به روز رسانی هایی که باید برای ان انجام دهید غفلت نکنید.

با کمک سئو می توانید برای گوگل یک دوست و یار خوب باشید ولی استفاده از PBN شما را برای گوگل تبدیل به یک دشمن می کند. به این خاطر که گوگل استفاده از PBN را در دسته کلاه سیاه ها قرار می دهد و استفاده از ان باعث می شود که شما به دشمنی برای گوگل تبدیل شوید.

قیمت بک لینک pbn

قیمت بک لینک pbn :

اگر شما هم از بلاگ و یا سایتی برای تبلیغ کسب و کار خود استفاده می کنید استفاده از PBN  به گوشتان خورده است. به مجموعه ای از وبلاگ ها و وب سایت ها که هدفشان تقویت سایت اصلی و لینک سازی است و به ان لینک سازی شبکه هم می گویند.

PBNیکی از مهمترین و تاثیرگذارترین فاکتورها در رتبه بندی نتایج گوگل است و به کیفیت و میزان لینک های ورودی به سایت اشاره دارد. اهمیت بک لینک پی بی ان به این جهت است که قدرتی معادل با چند رپورتاژ به صفحه هدف شما منتقل می کند.

در بهینه سازی موتورهای جستجو برای بهبود رتبه سایتهای هدف استفاده می شود. اغلب سایت هایی که در اولویت نتایج می بینید از این گونه بک لینک ها استفاده کرده اند.

درروش جدید بک لینک های پی بی ان یا شبکه ای سایتهای معتبری برای درج لینک انتخاب می شوند و بعد در لایه های  بعدی به تقویت ان ها می پردازند از طرف دیگر بک لینک PBN در قالب یک شبکه چند لایه اعتبار بالایی یه سایت خواهد داد.

رپورتاژ PBN  همان بک لینک PBN است با این تفاوت که در لایه اول معمولا از رپورتاژهای معتبر استفاده می شود و این رپورتاژها باید با دقت انتخاب شوند و استراتژی انها دقیق و حساب شده باشد. شما با خرید PBN رپورتاژ می توانید درکلمات دشواررتبه سایت خود را بهبود ببخشید و از رقبای خود پیشی بگیرید و بهترین روش و به صرفه ترین راه برای بالا امدن در نتایج گوگل همان رپورتاژ PBN است که بسیاری از مدیران سایتها درباره ان چیزی نمی دانند و برای همین سایت شان در صفحات دوم وسوم گوگل است.

ویژگی رپورتاژهای pbn سئو

رپورتاژهای pbn سئو دارای این ویژگی ها می باشد :

 • چندین رپورتاژ اگهی فارسی قدرتمند هم حوزه در سایتهای منتخب با اثرگذاری زیاد
 • چندین رپورتاژ قدرتمند دانشگاهی EDU با ائوریتی زیاد و برای قدرت های بالا
 • متن های سئو شده رپورتاژها برای تاثیرگذاری هر چه بهتر رپورتاژ با رعایت نکات سئو
 • ایجاد لایه های دوم و سوم و چهارم برای تقویت هر چه بیشتر رپورتاژها
 • تکنیک های حرفه ای لینک سازی در رپورتاژها و لینک سازی لایه ای اجرا می شوند.
 • جهت بهبود سئوی داخلی صفحاتی که برای انها لینک سازی انجام می دهید بهبود می یابند.
 • نیازی به تمدید ندارند و با الگوریتم ها سازگار است.
 • قیمت و زمان متغیرها در هر پروژه متفاوت است.

این مطلب را نیز مطالعه کنید: خدمات سئو

سفارش بک لینک pbn

سفارش بک لینک pbn

این بک لینک ها دارای خصوصیات زیر می باشند که برای هر پروژه دارای قیمت و زمان متفاوتی می باشد:

 • چندن بک لینک وب 2 قوی
 • چندین بک لینک رپورتاژی ایرانی و خارجی
 • رپورتاژهای دانشگاهی درجه یک ودو
 • چندین وبلاگ خارجی قدرتمند
 • چندین وبلاگ قوی فارسی قدیمی
 • به صورت چند لایه ای اجرا می شود.
 • با بک لینک های سوشیال و بلاگ تقویت می شود.
 • ترکیی از فالو و انفالو می باشد
 • نیازی به تمدید ندارند و دائمی می باشد.
 • از الگوریتم های گوگل پیروی می کند.
 • زمان و قیمت هر پروژه متغیر است.

اگر قصد دارید که به رتبه های بالایی در گوگل دست یابید و در هزینه های تبلیغاتی خودتان صرفه جویی کنید کافی است که از سرویس های لینک های شبکه ای استفاده کنید. برای اینکار باید به شکل زیر عمل کرد:

 • یک مقاله 1000 کلمه ای سئو شده با کلمه ای که مد نظر خودتان است بنویسید.
 • ادرسی مناسب برای مقاله خودتان انتخاب کنید.
 • فرم زیر را با دقت پر کنید.
 • دکمه خرید را انتخاب کنید و پرداخت را انجام دهید.
 • برای هر صفحه هدف و کلمه کلیدی اصلی این کار را تکرار کنید.

بعد از دو هفته و نهایتا یک ماه اگرازکمک های تیم اثر بخشی استفاده کنید نتایج ان را به خوبی دریافت خواهید کرد و باعث می شود که بتوانید در گوگل به رتبه بالایی دست یابید.

مزایای بک لینک pbn

مزایای بک لینک pbn

شما با استفاده از PBN می توانید بر روی تمامی سایت هایی که به شما لینک می دهند نظارت و مدیریت کنید و از طرف رقبای خود خیالتان راحت باشد، فقط باید مراقب باشد که هرگز از طرف گوگل جریمه نشوید. البته این مشکل را نیز می توان حل نمود، به همین خاطر است که می توانید به راحتی لینک هایی که ضعیف هستند را شناسایی کنید و ان ها را حذف کنید و دیگر از طرف گوگل هم جریمه نخواهید شد. وقتی از این شبکه استفاده می کنید نیاز به تمرکز زیاد بر روی ان ندارید و با شناسایی کردن دامنه هایی که به گوگل منتهی می شوند به صورت روزانه موضوعاتی که برای سایت خود نیاز دارید را انتخاب کنید.

هدف از اینکه بتوانید بلاگ و یا وب سایت خود را لینک سازی کنید سئو سایت است و زمانی که تعداد بک لینک های سایت تان زیاد شود گوگل به شما می گوید که وب سایت شما از لحاظ محتوایی به قدری قوی و قدرتمند عمل کرده است که در رتبه های بالاتری قرار گرفته است در اینجا به مزایای استفاده از این شبکه و اینکه چرا سئوکارها از این روش برای بهتر شدن رتبه خود در گوگل استفاده می کنند می پردازیم:

 • کنترل دقیق بر روی منابع انسانی که با کمک PBN می توانید تمامی وب سایت خود را به راحتی کنترل کنید و ان دسته از لینک هایی که ارزشی ندارند و اضافی هستند را حذف کنید و در صفحه مور نظر خود لینک ایجاد کنید.
 • از دامنه های معتبر و ازاد شده استفاده می کنید و نیازی به تلاش زیادی در این مسیر ندارید و فقط کافی است که دنبال این گونه دامنه هایی که معتبر هستند باشید و انها را خریداری کنید تا بتوانید بسیار راحت و بدون هیچ گونه زحمتی تعداد بسیار زیادی بک لینک با ارزش و مهم را جمع اوری کنید.
 • این روش موقتی است اما بسیار پرکاربرد و نتیجه دهنده می باشد و اگر در فصلی و یا شرایطی ناچار شدید که فروش خود را بیشتر کنید از این شبکه می توانید استفاد کنید تا بخواهید از روش های دیگر مانند لینک دهی در سئو استفاده کنید و در فصول و یا شرایطی که خاص باشد در سایت های کلماتی که کلیدی می باشند مثل نام محصول و یا فروش خدمات فصلی برای مدتی کوتاه انجام دهید و رتبه خود را از طریق این شبکه بالاتر ببرید و فروش خود را افزایش دهید میزان سوددهی سریع باید در اولویت کار شما قرار بگیرد و با استفاده از شبکه PBN نتایجی را که به دست می اورید کاملا به نفع شما خواهد بود و شما برای همیشه ماندگار خواهید ماند.
ساختار رپورتاژ pbn

ساختار رپورتاژ pbn

در ساختار لایه ای PBN  ازچند بک لینک اصلی به وجود می ایند که ان را ازطریق مقاله ها، وبلاگ های نسل 2، رپورتاژهای خبری، سایتها دانشنامه ای، پروفایلهای دانشگاهی به سایتی که شما در نظر گرفته اید لینک می دهند.

برای اینکه صفحات مرحله اول را تقویت کنید باید اقداماتی انجام دهید و هر چقدر که میزان سطوح و قدرتی که در نظر دارید بیشتر باشد و افزایش یابد میزان این لینک ها هم به صورت هرمی بالا میرود و مراحل را طولانی تر خواهد کرد و به همین خاطر هست که به این روش لینک ساز هرمی نیز گفته می شود.

بک لینک PBN ربطی به لینک سازی انبوه ندارد و در لینک سازی انبوه سایت با کلی لینک دیگر اشباع می شود که این امر باعث ایجاد پنالتی گرفتن از گوگل خواهد شد در حالیکه باید به فکر اجرای لینکسازی PBN با رعایت اصول و تکنیک های ایمن با ریسک پایین باشید با تکمیل اجرای این شبکه که مدت 1 تا 3 ماه طول می کشد باعث می شود که در نهایت رتبه شما در گوگل بالا برود و در نتیجه قدرت صفحه مورد نظرتان با افزایش رتبه سایتتان بالا خواهد رفت و هرگونه نتیجه مثبت و با منفی با هر نوع لینک سازی که انجام می دهید با توجه به وضعیتی که سایت دارد و اقداماتی که قبل و بعد از لینک سازی انجام داده اید بستگی دارد  وبرای اینکه به نتایج مثبتی در این زمینه دست یابید بهتر است که برای لینک سازی PBN از یک سری استراتژی ها و خط مشی ها پیروی کنید.

عوامل زیادی باعث به وجود امدن بک لینک PBN می شوند مانند کنترل کامل بر ویژگی لینکها، تاثیر بیشتر لینک ها، پیشرفت سریع در رتبه بندی نتایج گوگل.

آیا بک لینک pbn باعث پنالتی خواهد شد؟

آیا بک لینک pbn باعث پنالتی خواهد شد؟

سالهای متوالی است که برای تهیه لیست از روش های بلک هت استفاد می شود البته برای لینک هایی که که از طریق صاحب خود سایت ایجاد می شوند به عنوان روش کلاه سیاه شناخته شده و به کار می رود.

بنابراین باید با ظرافت های خاصی از این روش استفاده کرد و در واقع استفاده از روش بک لینک PBN همان اصلاح شده روش بلک هت است که از روش های کلاه سفید که باهم ترکیب شده اند به روش کلاه خاکستری تبدیل شده است.

اگر هیچ گونه علم قبلی از روش PBN  نداشته باشید به طور قطع سایت شما دچار پنالتی گرفتن از گوگل خواهد شد و و از طرف گوگل حذف خواهید شد.این روش روشی با کیفیت و قوی می باشد و قدرت زیادی را به شما خواهد بخشید به گونه ای که استفاده از مسیر روش ها این میزان قدرت و امنیت را در اختیار شما نمی گذارد.

معمولا بازاریاب ها به مدیران سایت خود قول می دهند که در ترافیک و رتبه سایت دچار افزایش ناگهانی خواهند شد البته امکان هم دارد که این اتفاق بیفتد اما با بالا بردن کمی اگاهی و اطلاعاتتان  متوجه خواهید شد که همه این روش ها موقتی می باشند و به استفاده از الگوی پنگوئن گوگل موظف است که بر تمامی بک لینک ها نظارت کند و سایت ها را بر رتبه ای که دارند و هم چنین شناسایی سایت های اسپم و رتبه دهی به سایت های معتبر را برعهده دارد. PBN روشی است که به ان کلاه سیاه و یا خاکستری گفته می شود و گوگل تشخیص می دهد که شما از این روش استفاده کرده اید و ممکن است که شما را به طور کلی از صفحات خود حذف کند و یا برایتان جریمه قرار دهد. اگر بخواهید از پنالتی و جریمه گرفتن بک لینک PBN از سوی گوگل در امان بمانید باید برای بررسی و خرید دامنه های ازاد وقت زیادی بگذارید و صفحات قدیمی خود را به روز کنید، مشکلات خود را ثبت و رفع کنید، از تولید محتوای اختصاصی استفاده کنید و در سایت های درون شبکه ای لینک سازی داخلی کنید.

همگی این اقدامات و اقدامات دیگر نه تنها وقت زیادی را از شما نمی گیرند بلکه تمرکز شما را از سایت اصلی دور خواهند کرد ولی در صورتی که قصد انجام این کار را دارید باید PBN را به چشم یک سرمایه گذاری بلند مدت نگاه کنید.

تمامی روش هایی مانند خرید دامنه، خرید هاست، IP اختصاصی، مدیریت سایت ها، تقویت لینک سازی خارجی، به روز رسانی محتوا زمان زیادی را می برند و شامل صرف هزینه های زیادی خواهند شد بنابراین بهتر است که منافع مالی کافی برای هر مرحله که در شبکه سازی لازم است را در نظر بگیرید و بعد شروع به ساخت ان کنید.

تفاوت pbn و pdn

تفاوت pbn و pdn :

بک لینک PBN یا PDN از متدهای لینک سازی است که بسیار قوی عمل می کند و از پرکاربردترین روش های لینک سازی است. روش PBN از روش های کلاه سیاه است که در سئو مشهور است و با وجود متدهای زیادی در زمینه PBN روش های دیگری برای ایجاد بک لینک PBN وجود دارند که به صورت ارگانیک و طبیعی عمل می کنند و باعث می شوند که نه تنها از طرف گوگل پنالتی دریافت نکنید بلکه رتبه شما در سایت به خاطر کلمه مورد نظر شما بالا خواهد رفت.

چون PBN بر پایه وبلاگ ها هستند و بخاطر تغییر الگوریتم های گوگل روش قوی تری هم اجرا شد که به ان روش لینک سازی PDN گفته می شود. در وب سایت ها از وبلاگ هایی هستند که خدمات ایرانی و فارسی را ارائه میدهند و برای اهداف لینک سازی و بالا بردن رتبه سایت ها استفاده می کنند.

PBN در سابدامنه ایجاد می شوند و به همین خاطر نسبت به  PDN  ها از ارزش و میزان اهمیت کمتری برخوردار خواهند بود و این در حالی است که سفارش PBN  ها از هزینه کمتری برخوردار است. PDN ها از سایتهای مختلف و مستقل از همدیگر هستند که به صورت مرتب و منظم اپدیت می شوند و با عنوان های مختلفی مانند وب سایتهای خبری، مجله ای و …وجود دارند که بخاطر طبیعی بودن فعالیت ها و مستقل بودن شان از همدیگر و وجود نداشتن در سابقه سابدامنه و خیلی از فاکتورهای مهم دیگر از اهمیت زیادی در زمینه لینک سازی و سئو برخوردار هستند و به همین خاطر است که هزینه سفارش PDN ها بسیار بیشتر است.

بک لینک PBN و PDN همان متد لینک سازی انبوه نیست به این خاطر که لینک سازی انبوه به روشی گفته میشود که دران سایت شما دارای بک لینک های زیادی خواهد شد که در نتیجه باعث خواهند شد که شما از سوی گوگل پنالتی دریافت کنید.

در روش لینک سازی PBN و PDN سایت شما از منابع معتبر و قابل اطمینان گوگل لینک دریافت خواهد کرد که این گونه لینک هایی که ساخته می شوند توسط متدهای خاصی در لینک سازی تقویت می شود و منابعی مانند سایت های خبری، مجله ای و وبلاگ های فعال و … که باعث می شوند قدرت سایت شما در افزایش رتبه سایت بالا برود از منابعی می باشند که در لینک سازی PBN و PDN از انها استفاده میشود. د راین دو روش شما به وسیله تعداد محدود و منطقی از انواع بک لینک های طبیعی و ارگانیک که معمولا رپورتاژی هستند احاطه می شوید که تمامی این گونه لینک ها بسیار قوی و قدرتمند عمل می کنند و در نتیجه رتبه سایت شما را در گوگل افزایش خواهند داد.

قدرت لینک سازی با بک لینک PBN و PDN به صورت همزمان چندین برابر بیشتر از خرید رپورتاژهای به ارزش چند میلیونی و به تعداد کم است چون که در این روش از سایتها و وبلاگ های قوی و مورد اطمینان می توان به صورت شبکه ای در جهت لینک سازی استفاده کرد.

لینک سازی کاملا تخصصی است که لازم است برای اجرای ان از افراد متخصص و با تجربه کمک گرفته شود به همین خاطر در لینک سازی PBN و PDN  لازم است که برای اجرای ان از افراد متخصص کمک گرفته شود.

بعد از اینکه لینک سازی PBN وpdn  تمام شد به مدت 3 ماه نتیجه افزایش رتبه شما به صورت افزایش قدرت صفحه و یا افزایش رتبه سایت قابل دیدن خواهد بود. هر نتیجه مثبت و یا منفی که دیده شود در لینک سازی به وضعیت سایت و اقدامات قبل و بعد لینک سازی و عوامل دیگر بستگی دارد و به همین خاطر ممکن است که در طی زمانی کوتاه رتبه شما در سایت افزایش یابد و حتی ممکن است که به میزان کمی این تغییر را در افزایش رتبه سایت خودتان مشاهده نکنید و لازم باشد که در لینک سازی PBN و PDN و یا هر نوع لینک سازی دیگر از یک استراتژی مناسب استفاده کنید و پیش بروید.

آیا ساختن pbn کار درستی است؟

آیا ساختن pbn کار درستی است؟

اگر می توانید ریسک این موضوع را تحمل کنید تا سایت شما رتبه خوبی را یکدفعه بگیرد و از رقبای خود جلو بزنید باید با ریسک ها و موانع ان هم روبرو شوید چون ممکن است که دقیقا برخلاف انتظار شما پیش رود و و شما دچار کاهش رتبه شوید  PBN روشی است که انگار می خواهید گوگل را دور بزنید شاید در ابتدا استفاده از این روش جواب بدهد ولی معلوم نیست که در اینده هم از این روش جواب بگیرید و ایا گوگل تمامی الگوریتم های قدرتمند و هوش مصنوعی را متوجه نمی شود و نمی فهمد که شما چکار ی انجام می دهید توصیه ای که دراین زمینه می توان کرد این است که زیاد به دنبال روش های کلاه سیاه و پر ریسک نروید چون اگر گوگل متوجه شود که شما قصد انجام چه کاری را دارید از سوی گوگل جریمه می شوید و ممکن است که صفحات شما را حذف کند.

دلایل زیادی وجود دارد که نشان می دهند شما نباید به فکر ساخت PBN باشید از جمله:

 • ساخت و نگهداری PBN زیاد می باشد شاید در ابتدا به نظر برسد که این روش بسیار ساده و ارزان است ولی اگر از سوی گوگل جریمه شوید این جریمه را باید پرداخت کنید و هزینه زیادی را دربرمی گیرد و خرید دامنه، خرید هاست، مدیریت سایتها، لینک سازی های خارجی و به روزرسانی محتوا و… بسیار بالا است و هزینه و زمان زیادی را می برد و اگر قصد دارید که شبکه خودتان را بسازید باید حتما به فکر تامین منابع مالی ان باشید.
 • اگر به صورت دائمی و مستمر و دائم بخواهید دامنه های ازاد شده را بررسی و خریداری کنید صفحات قدیمی سایت شما را شناسیی می کنند و بر روی هاست خود ان را بازسازی میکنند و اطلاعات تماس و لوگو و محتوای اختصاصی برای هرکدام تعیین کنید و به صورت مستمر بخواهید محتوای تازه و اختصاصی برای ان تهیه کنید کاری زمان بر و پراز هزینه خواهدبود. بیشتر سختی این کار زمانی است که متوجه می شوید که PBN قدرتمند شما به تعداد زیادی از این سایت ها نیاز دارد و تا زمانی که مزرعه شما قوی نشود و به سوددهی مستمر نرسد زمان زیادی طول خواهد کشید. اگر استراتژی ساخت PBN را در ذهن خود دارید برای کوتاه مدت بر روی ان سرمایه گذاری نکنید.
 • بهتر است که از سایت خود غافل نشوید و تا زمانی که مطمئن نشده اید که شما و گوگل یک هدف را دنبال می کنید و ان هم رضایت کاربران است در این مسیر قدمی برندارید. برای جلب رضایت کاربران باید راه هایی متعددی را طی کنید که باعث تقویت دوستی شما و گوگل خواهد شد و شانس بیشتری برای رتبه بالا گرفتن در ان را خواهید داشت. ساخت PBN در دسته سئو کلاه سیاه قرار گرفته است سایت ما را در برابر گوگل و استانداردهای ان قرار می دهد و این شما هستید که انتخاب می کنید دوست دارید با گوگل دوست باشید و یا دشمن.
بک لینک pbn بر سایت من چه تاثیری می گذارد؟

بک لینک pbn بر سایت من چه تاثیری می گذارد؟

 • می توانید برمنابعی که بر روی لینک تان ایجاد می شوند کنترل دقیق و هوشمندانه ای داشته باشید و هرگز با حضور سایت های رقیب ترس از دست دادن تمرکز محتوایی و یا کاهش کیفیت و اعتبار را نخواهید داشت.
 • به جای تمرکز بر روی سایت هایی که دارای محتوای مرتبط و اعتبار بالایی هستند به دامنه هایی که هر روز به پایان می رسند نیز نظارت داشته باشید و موضوعاتی که به سایت شما مربوط می شوند را انتخاب کنید و گزینه های شما برای پیوند خارجی و ایجاد شبکه های بزرگ افزایش خواهد یافت.
 • سایت هایی که دارای ارزش زیادی هستند معمولا برای پذیرش پیوند شما و نمایش ان در قسمتهای مختلف مراحل سخت و دشواری را دارند در واقع شناسایی این گونه سایتها باعث می شود که با مدیر سایت تعامل برقرار کنید و بر پیوندهای خود نظارت داشته باشید و کیفیت محتوای خود را حفظ کنید ولی تمامی این کارها زمان بر و خسته کننده خواهند بود. اما با استفاده از یک شبکه PBN دیگر این مشکلات را نخواهید داشت.
pbn برای چه سایت هایی موثر است؟

pbn برای چه سایت هایی موثر است؟

برای اینکه بخواهید PBN قوی را ایجاد کنید باید وقت هزینه زیادی را سرمایه گذاری کنید یکی از این موارد سرمایه گذاری کردن و استفاده از نیروی انسانی است. برای کسب و کارهای کوچکی که دارای کمبود بودجه می باشند استفاده از این روش چندان مطلوب به نظر نمی رسد و نمی توان به طور قطعی گفت که بک لینک PBN در چه زمان و برای چه نوع وب سایت هایی مناسب است و باید هر مدیر در هر کسب و کاری از متخصص سئو کمک و مشاوره بگیرد.

اهمیت و کاربرد PBN به افزایش رتبه سایت با سئوی خارجی، لینک سازی قدرتمند کمک می کند و برای هر سایتی که در صفحه اول نتایج گوگل دیده می شود بسیار مهم و لازم است. اگر استفاده از روش PBN به درستی به کار گرفته شود بر روی بهبود و افزایش رتبه سایت در کوتاه مدت تاثیر فوق العاده ای خواهد گذاشت.

در مورد استفاده از PBN  باورهای غلطی در جامعه وجود دارد باید بدانید که حتی اگر نمی خواهید از این نوع روش استفاده کنید پس زیاد به این باورهای غلط هم توجه نکنید فقط بدانید که مطمئنا رقبای شما از بک لینک ها PBN استفاده خواهند کرد و و یا در اینده استفاده می کنند بنابراین اطلاعات و اگاهی داشتن در این زمینه کمک شایانی به شما خواهد کرد.

زمان اثر گذاری بک لینک pbn

زمان اثر گذاری بک لینک pbn

زمانی می تونید بیشترین اثرگذاری را با استفاده از این شبکه داشته باشید که :

 • دسته بلاگ بسازید: در هر پلتفورمی وبلاگی وجود دارد که می توانید در ان یک اکانت وبلاگی ایجاد کنید سایت های زیادی وجود دارند و لیست های مختلفی نیز هستند که می توانید از انها استفاده کنید. بهتر است که ابتدا بر روی شبکه های میزبانی داخلی اکانت بسازید و بعد به سراغ سایر پلتفورمهای خارجی بروید و بعد هم این کار را انجام دهید. ابتدا یک وبلاگ را به عنوان سرشاخه انتخاب کنید و 5 وبلاگ را به عنوان لایه اول و 5 وبلاگ را به عنوان لایه دوم انتخاب کنید.
 • در رابطه با کلید واژه تحقیق کنید: اولین پیشنهاد این است که از کلید واژه هایی استفاده کنید که به جستجوی کمتری نیاز دارند. چون کلید واژه هایی که پررقابت هستند زود شناسایی می شوند و حتی اگر جریمه هم شوید در کلید واژه هایی که که کم ترافیک تر هستند جریمه می شوید و هنوز کلید واژه های مهم را دارید. بعد از ان به سراغ صفحات مختلفی از سایت بروید و در هر محتوایی که در این دسته بلاگ ها منتشر می کنید از 10 تا لینک استفاده کنید و برای هر محتوا 10 کلید واژه انتخاب کنید و انها را هم کمی تغییر دهید.
پیش نیازهای بک لینک pbn چیست؟

پیش نیازهای خرید بک لینک pbn چیست؟

لینک سازی PBN و دریافت بک لینک از جمله لینک سازی های بسیار قدرتمند می باشد و به همین خاطر نیاز است که قبل از ثبت سفارش به پیش نیازهای اجرای PBN  توجه شود:

 • از تاسیس سایت حداقل سه ماه گذشته باشد.
 • تمامی فاکتورهای لازم برای لینک سازی داخلی رعایت و اجرا شده باشند.
 • قبل از خرید بک لینک PBN اقدام به لینک سازی در شبکه های اجتماعی و منابع معتبر کرده باشید.
 • محتوای سایت شما کاملا یونیک و منحصر به فرد و با کیفیت باشد.
 • اصول سئو و چگالی کلمه کلیدی در محتوا به صورت کامل رعایت شده باشد.
 • عنوان محتوا با دقت و ظرافت حداکثری انتخاب و اعمال شده باشد.
 • قبل از اجرای PBN باید صفحه مورد نظر توسط گوگل ایندکس شده باشد.
 • قالب سایت شما بهینه و دارای سرعت لود بالایی باشد.
 • یک مقاله حداقل 600 کاراکتری تهیه و اماده کرده باشید.

وقتی لینک ساز PBN را انجام دادید محتوای سایت و یا صفحه فرود خود را بروز رسانی می کنید و همواره محتوا باید اپدیت شده باشد و محتوای جدید و به روز به ان اضافه کنید و یا محتوای نامناسب را حذف کنید و بهتر است که برای کاربر خود محتوا ایجاد کنید نه برای گوگل. هنگامی که محتوای خود را برای کاربر اماده می کنید بهترین و به روز ترین اطلاعات را در اختیار کاربران می گذارید.

ساخت PBN  نیاز به دانش تخصصی در این زمینه دارد و به همین خاطر اگر تجربه کافی در زمینه ساخت ان نداشته باشید باعث ایجاد خسارت شدیدی به سایت و کسب و کار می زنید. از طرفی هزینه های نگهداری از شبکه PBN از لحاظ زمانی، مالی و انسانی برای کسب و کارهای کوچک از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه نمی باشد.

افزایش و یا عدم افزایش رتبه درون سایت شما بعد از اینکه لینک سازی را اجرا کردید به مواردی مانند سئوی داخلی و تکنیکال و کیفیت محتوا سایت و میزان رقابت کاری و … بستگی دارد. به همین دلیل است که موضوعات لینک سازی را به هیچ وجه نمی توان تضمین کرد. پروژه هایی که تاکنون اجرا شده اند و بازخوردهای مثبتی را داشته اند می توانند  برای شما نیز نتایج مثبتی برای بالا بردن رتبه سایتتان باشد.

اگر سایت شما یک سایت محتوا محور باشد می توانید به صورت همزمان لینک سازی را برای مقاله ها و نوشته ها انجام دهید و به این ترتیب وقتی یکی از پکیج های لینک سازی را سفارش دادید به تعداد لینک هایی که در پکیج وجود دارد برای مقاله های سایت به صورت اتفاقی  و در زمان های مختلف لینک سازی انجام می گیرد و مقاله های مختلف سایت که دارای بک لینک های معتبر و طبیعی هستند و در طولانی مدت برای رشد سایت شما بسیار موثر خواهد بود.

پکیج PBN فقط در تعداد بک لینک ها ساخته شده در فرایند لینک سازی با یکدیگر فرق دارند و در کیفیت لینک ها شبیه هم هستند بنابراین در انتخاب پکیج نگران تفاوت کیفیت نباشید.

pbn بسازیم یا سفارش دهیم؟

pbn بسازیم و یا سفارش دهیم؟

به این دلیل از PBN استفاده می کنیم و ان را می سازیم که تعداد زیادی از بک لینکها به مرور زمان پاک می شوند و از بین میروند، برای ایجاد  لینک و انجام مراحل لینک سازی هزینه های زیادی را باید پرداخت کرد.

برای ارائه سریع پروژه های مربوط به سئو و جلوگیری از نفوذ رقبای موجود در لینک های ساخته شده تصمیم به ساخت PBN می کنید.

هنگامی که PBN  را می سازید با استفاده از شبکه ای که راه اندازی می کنید سئو بسیار راحت تر کنترل خواهد شد و راحت تر در صفحه اول گوگل قرار خواهید گرفت.

با بهترین و راحتترین حالت ممکن اعتبار خود را می توانید دریافت کنید و این نوع از بک لینک باعث می شود که یک شبکه خصوصی راه اندازی کنید و برای موارد و دلایل زیادی از ان استفاده کنید. فقط با یکبار تلاش کردن میتوانید در بلندمدت بازخورد بسیار خوبی بگیرید و کلمات کلیدی به خوبی رشد خواهند کرد. از طرفی امکان منتشر کردن رپورتاژ اگهی وجود خواهد داشت و روند راحتتر خواهد شد.

از طریق به فروش رساندن بک لینک به سایر افراد میتوانید هزینه ان را به صورت ماهیانه دریافت کنید.

دریافت بک لینک از سایت های ایرانی بیشترین تاثیر را در رشد رتبه سایت در نتایج جستجوی کاربران ایرانی دارد. رپورتاژ PBN به دسته ای از رپورتاژ ها گفته می شود که در سایت های PBN  ثبت می شوند و در واقع سایتهای خصوصی هستند که به قصد اعتبار گرفتن ساخته می شوند و هدفشان ان است که بک لینک PBN قدرت زیادی در سئوی خارجی بگذارد.

بک لینک های PBN  دارای ویزگی هایی می باشند و برای هر پروژه با توجه به زمان و هزینه متفاوت می باشند:

 • چندین بک لینک وب 2 قوی
 • چندین بک لینک رپورتاژی ایرانی و خارجی
 • رپورتاژهای دانشگاهی درجه یک و درجه 2
 • چندین وبلاگ خارجی قدرتمند
 • چندین وبلاگ قدرتمند فارسی وجود دارد؟
 • اجرا به صورت چند لایه ای
 • با بک لینک های سوشیال و بلاگ تقویت می شوند.
 • ترکیبی از فالو و انفالو می باشد.
 • دائمی است و نیاز به تمدید ندارد.
 • با الگوریتم های گوگل هماهنگ است.
 • در هر پروژه قیمت و زمان متفاوت است.

سوالات متداول:

PBN چیست؟

یک شبکه لینک سازی است که شخصی می باشد و با استفاده از ان برای سایت اصلی خود می توانید بک لینکهای قدرتمندی رابسازید.

اگر PBN داشته باشیم گوگل ما را جریمه می کند؟

موضوع بسیار مهمی که کاربران اکثریت در ان دچار اشتباه می شوند این است که گوگل اگر PBN را شناسایی کند سایت را پنالتی می کند این باوری اشتباه و غلط است هنگامی که گوگل سایت را شناسایی می کند فقط سایت PBNرا پنالتی و جریمه می کند و سایت اصلی را پنالتی نخواهد کرد.

PBN  برای چه سایت هایی مناسب نمی باشد؟

برای تمامی سایت هایی که در حوزه هایی سخت کار می کنند پیشنهاد می شود ولی باید اصول و نکات ان رعایت شود و بی گدار به اب نزنید.

چطوری گوگل سایت های PBN  را شناسایی می کند؟

 • فعالیت هایی که PBN ها انجام می دهند.
 • همه دامنه ها دارای WHOIS باشند.
 • قالب سایت ها شبیه هم باشند.
 • IP های سایت های PBN یکی باشند.
 • محتواها ضعیف باشند و لینک های OBT زیاد باشند.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *