MohtavaMoon

درخواست مشاوره

به مشاوره با کارشناس دیجیتال مارکتینگ نیاز دارید؟

موثر ترین روش برای کاهش هزینه ها و افزایش بهروری سایت شما، خدمات سئو  است. لینک های ساید بار در اکثر سایت ها وجود دارد. لینک های ساید بار، تمام مراحل سایت و هر پیجی که کاربر بخواهد باز کند را به صورت ثابت نمایش می دهد. ساید بار اطلاعات سودمند را در گوشه سایت در اختیار شما قرار می دهد. هر قدر وبسایتی لینک های بیشتری داشته باشد، کاربران بیشتری هم از طریق پخش لینک به سایت ها وارد می شوند و به همین منظور گوگل متوجه اعتبار و اهمیت آن صفحه می گردد. هر چه لینک های ساید بار در تمام صفحات سایت تکرار شوند، می توان گفت ارزش و اعتبار بسیار زیادی به همراه می آورند. در این مقاله به بررسی خدمات سئو و لینک های ساید بار و… خواهیم پرداخت.

مزایای خدمات سئو

مزایای خدمات سئو :

امروزه کسب و کار های آنلاین به منظور فروش بیشتر نیازمند آن هستند که در رتبه های اول گوگل قرار بگیرند. کسب رتبه های اول گوگل یکی از مزایای سئو است و یکی از مهم ترین روش های افزایش بازدید سایت، بهینه سازی و بهبود سئو است. بیش از 85 درصد بازدید وبسایت ها از طریق موتور های جستجو گوگل انجام می شود. بهتر است بدانیم بازدیدکنندگان ورودی از طریق موتور های جستجو گوگل به دنبال محصولات و خدمات شما  به صورت هدفمند می باشند. یکی دیگر از مزایای سئو، کاهش هزینه هاست. بهینه سازی سایت برای موتور های جستجو، ارزان تر از انجام تبلیغات و روش های مختلف بازاریابی برای جذب بیشتر مشتریان است. فعالیت های بازاریابی شما را سئو،  تحت تاثیر قرار می دهد. سئو آمار بازدید و سرعت وب سایت شما را افزایش می دهد و کاملا اقتصادی و مقرون به صرفه عمل می کند.

 

این صفحه را نیز مطالعه کنید: خرید بک لینک

چرا نیازمند خدمات سئو هستیم

چرا نیازمند خدمات سئو هستیم؟

به طور کلی می توان گفت سئو کمک می کند تا برای پیدا کردن اطلاعاتی که به دنبال آن هستیم زمان زیادی صرف نکنیم و در چند ثانیه در موتور جستجو گر گوگل قرار گیرد. در واقع اگر سئو نبود پیدا کردن وبسایت ها و کسب و کار های اینترنتی که به دنبال آن ها هستیم ناممکن می شد. سئو در  کسب و کار های اینترنتی که نیازمند بازدید کنندگان بیشتر است، مهم ترین عامل رسیدن موفقیت است. با استفاده از خدمات سئو شما می توانید به هر هدفی که می خواهید دست پیدا کنید.

به چه منظور از ساید بار استفاده می شود؟

به چه منظور از ساید بار استفاده می شود :

ساید بار یکی از مهم ترین بخش های هر وب سایت است. شما می توانید بهترین محصولات و جذاب ترین پست های خود را به منظور تعامل بیشتر با کاربران در ساید بار قرار دهید بدون آنکه از محتوای اصلی سایت خارج شوید. ساید بار ها راهی عالی برای افزودن مطالب و قابلیت های اضافی به وبسایت شما دارند. در ادامه این مقاله  به چگونگی ساخت ساید بار در وردپرس را به شما خواهیم گفت.

وردپرس چیست؟

وردپرس چیست؟

وردپرس می تواند قابلیت های اضافی و محتوا را به وبسایت خود اضافه کند و طیف وسیعی از ابزارک ها را پشتیبانی کند. به عنوان مثال وردپرس می تواند از یک ابزارک برای نمایش لیستی از پست های وبلاگ که اخیرا منتشر شده استفاده کند. ورد پرس یک سیستم مدیریت محتوا سایت ساز است که از طریق آن شما می توانید راحت و با کمترین هزینه و همچنین در کمترین زمان، صاحب وب سایت شخصی خود خواهید شد.

سایدبارها در کدام قسمت سایت می توانند قرار بگیرند

ساید بار ها در کدام قسمت سایت می توانند قرار بگیرند :

ساید بار ها می توانند در دو سمت محتوای اصلی به صورت عمودی  قرار گیرند و لزوما نباید یک سمت باشند. همچنین به صورت افقی در بالا و پایین محتوی اصلی ممکن است به صورت مستطیلی قرار گیرند. ساید بار ها نقش مهم و اساسی در طراحی وب سایت شما ایفا می کنند. در قسمت ساید بار می توانید لینک مطالب سایت، عناوین مقالات اخیر و تبلیغات برای سایت های دیگر را  قرار دهید.

افزونه سایدبار در وردپرس

افزونه ساید بار در ورد پرس :

با رواج گسترده اینترنت تلفن همراه در سال های اخیر، طرح بندی سایت ها در حال بازگشت به فرم تک ستونه شدن است. وب سایت های تک ستونه محبوبیت زیادی داشتند که با پیشرفت تکنولوژی ستون های کناری و فریم ها و ستون های مختلف دیگری به طرح بندی صفحات وب اضافه شد. افزونه وردپرس کاربرد های بیشماری دارد که پیشنهاد می شود حتما با آن آشنا شوید. با نصب افزونه در قالب وردپرس برای هر دسته، نوشته، برگه ساید بار اختصاصی وجود دارد.

ویژگی های افزونه کاستِم ساید بار :

  • سازگاری با ابزارک های ورد پرس
  • مدیریت کار بردی و آسان
  • تنظیم ابزارک ها برای نوشته ها
طراحی سایدبار چه تاثیری در ظاهر سایت دارد

طراحی ساید بار چه تاثیری در ظاهر سایت دارد؟

با طراحی ساید بار زیبا شما می توانید ظاهری متفاوت را برای سایت و فروشگاه اینترنتی خود ایجاد کنید. یک از بخش هایی که در ظاهر سایت شما تاثیر خوبی خواهد داشت، طراحی ساید بار است. اکثر سایت ها از ساید بار  استفاده می کنند. محتوای اصلی شما در قسمت بزرگتر و ساید بار در قسمت کوچکتر یعنی سمت چپ قرار میگیرد. در سمت چپ می توانید از تمام المان های موجود در المنتور برای ایجاد ساید بار از آن ها استفاده کنید.

چطور می توان ابزارک وردپرس را حذف اضافه یا ویرایش کرد

چطور می توان ابزارک وردپرس را حذف، اضافه یا ویرایش کرد؟

هنگامی که وارد بخش مدیریت وردپرس خود شوید، وارد بخش سفارش سازی شوید و بعد از انتخاب این گزینه، ابزار سفارش سازی پوسته شما اجرا خواهد شد. در قسمت سمت راست، ابزارک هارا انتخاب کنید. حالا این پنل لیستی حاوی ابزارک در وب سایت شما نمایش می دهد و اینک وردپرس، لیستی از تمام ابزارک هایی که در حال حاضر در ساید بار شما فعال هستند را نمایش می دهد. از این پس می توانید کارهای زیر را انجام دهید:

  • حذف ابزارک از ساید بار
  • بهبود شرایط سایدبار با افزودن ابزارک بیشتر
  • تغییر دادن ترتیب ابزارک ها
  • تغییر عنوان ابزارک ها

ساید بار ها می توانند با کمک کاربران و بازدیدکنندگان برای مرور گر وب سایت مفید باشند، همچنین می توانند قابلیت های بیشتری را به وبسایت شما بیافزایند. به عنوان مثال اگر فروشگاه آنلاین ساخته اید، بهتر است از سایدبار استفاده کنیدتا گزینه هایی را برای بازدیدکنندگان و کاربران به نمایش بگذارید تا از آن طریق محصولات را بر اساس دسته بند ی، قیمت و یا بر اساس روش ارسال فیلتر کنند.

ابزارک وردپرس به شما این قابلیت را می دهد که به سادگی و با درگ اند دراپ بتوانید محتواهای پویا و کاملی را در قالب خود به نمایش بگذارید و با این حال اگر بخواهید عنوان ابزارکی را حذف کنید، آنگا باید کمی کد نویسی بدانید و بتوانید تغییراتی را در کدهای قالبتان اعمال کنید.

اهمیت سایدبار بر سایت شما

اهمیت ساید بار بر سایت شما :

مهم ترین مزیت طراحی ساید بار آن است که با درج یک ستون سازمان یافته و منظم در کنار محتوای اصلی سایت می توانید بدون ایجاد مزاحمت، کاربران را نسبت به انجام یک عمل خاص مانند بازدید از سایر صفحات، ثبت نام در سایت و مشاهده تبلیغ ترغیب نمایید. به همین منظور کاربران با اراده و میل خود نسبت به بازدید از محتوای موجود در سایدبار اقدام کرده و همین کار موجب افزایش نرخ تعامل آنها با سایت می شود.

اکثر سایدبار ها معمولا دارای گزینه های دعوت به عمل مانند تبلیغات و یا فرم های ثبت نام ایمیلی هستند تا از آن طریق بتوانند توجه کاربران را به خود جلب و همراه سازند.

ساید بار ها می توانند در هر وب سایتی قرار گیرند ولی درج سایدبار ها در بعضی از سایت ها از اهمیت بالاتری برخوردار است و برای آن ها مزایای قابل توجهی به همراه دارد. وب سایت هایی که طراحی سایدبار در آنها بازدهی بالایی خواهد داشت :

وب سایت های فروشگاهی

وب سایت های محتوا محور

هر چه محتوای یک سایت بیشتر باشد، مطالعه آن ها توسط کاربران پیچیده تر و دشوار تر خواهد شد. در این شرایط و موقعیت است که طراحی ساید بار به کمک شما آمده و از بهم ریختگی وب سایت جلوگیری خواهد کرد.

برای جلوگیری از طراحی صفحات متعدد در سایت و قرار دادن محصولات در معرض دید کاربران قرار دهید.

کلام آخر

ما در این مقاله به بررسی موضوع ساید بار ها و اهمیت سئو پرداخیتم و اینکه چه اهمیتی دارند را به طور کامل مورد بررسی قرار دادیم. همانطور که در این مقاله گفته شد محتوای سایدبار ها در تمامی صفحات ساید باریکسان است و درآن اطلاعاتی چون پرفروش ترین محصولات و آخرین مطالب سایت قرار میگیرد و ساید بار نوعی نوار و ستون عمودی در سمت چپ و یا راست محتوی اصلی وب سایت است که خدمات، نمایش پست ها و محصولات پربازدید را در سایت قرار میگیرد.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *