ریدایرکت کردن چیست؟

می توان گفت که افرادی که دارای سایت های تازه تاسیس هستند. در واقعی نیاز دارند تا تغییراتی در سایت خود ایجاد کنند. می توان گفت یکی از این تغییرات این است که برای بعضی از آدرس های اینترنتی اقدام به ریدایرکت کنند.پس می توان‌گفت که ریدایرکت از تغییرات مهم و همچنین تاثیر گذار در سایت است سبب بهبود و افزایش اعتبار صفحه شما می شود. ریدایرکت کردن همچنین می تواند اطلاعات را از آدرس قدیمی به یک آدرس جدیدی انتقال دهد و به کاربران برای پیدا کردن اطلاعت لازم کمک کند .ریدایرکت دارای انواع گوناگونی نیز می باشد. ما در ادامه بیشتر درباره ریدایرکت توضیح می دهیم تا شما بیشتر با این موضوع آشنا شوید.

ریدایرکت چیست؟

می توان گفت که ریدایرکت کردن از موضوعات مهم و اثر گذار بر  سئو سایت  است و می توانید به بهبود رتبه بندی سایت تیز کمک زیادی کند. درباره ریدایرکت کردن می توان گفت که به معنی جابه جایی و انتقال مراجعه کنندگان و یا موتور های جستجو به یک مکان دیگر نیز می باشد. می توان‌گفت که ریدایرکت به افراد دارای سایت این توانایی را نیز می دهد که نرم افزار و مراجعه کنندگان را به آدرس جدیدی منتقل کنند.همچنین می توان گفت که ریدایرکت از طرف کاربران هنگامی اتفاق می افتد که آن ها صفحه معلوم و خاصی را درخواست کنند اما به یک صفحه دیگر منتقل می شوند. در برخی مواقع فردی که یک سایت دارد مطلب و یا صفحه ای را از سایت حذف می کند یک ریدایرکت تولید می کند این امر سبب می شود تا کاربران و موتور های جستجو را به یک صفحه مشابه بفرستند.

ریدایرکت کردن چیست؟

انواع ریدایرکت

می توان‌گفت که ریدایرکت به طور کلی به سه دسته تقسیم می شود.که می توان گفت هر کدام از این ریدایرکت ها مربوط به یک امر خاص است. در ادامه انواع ریدایرکت را توضیح می دهیم.

مطالعه بیشتر:   VPS چیست و کاربرد آن‌ ها برای کسب‌و‌کارها چگونه است؟

۱.ریدایرکت ۳۰۱

می توان‌ درباره این از ریدایرکت گفت که ریدایرکت ۳۰۱ به صورتی عمل می کند که بطور پیوسته صفحه شما را به مکان جدیدی منتقل می کند.همچنین می توان گفت که ریدایرکت ۳۰۱ برای سئو پیشنهاد بسیار خوبی است و دارای عملکرد بهتری تیز می باشد. برای این حالت باید دامنه سایت خود را تغییر دهید. می توان‌گفت که ریدایرکت ۳۰۱ یکی از موثر ترین روش ها برای جلوگیری از بروز خطا ۴۰۴ است.

۲. ریدایرکت ۳۰۲

می توان گفت که از ریدایرکت ۳۰۲ برای انتقال موقت استفاده می شود و شما با استفاده از این روش می توانید بعد از مدتی صفحه انتقال یافته خود را  به صفخه قبلی برگردانید.

۳. متای رفرش

می توان گفت که متای رفرش به جاهای اینکه در سطح سرور به کار گرفته شود در سطح صفحه مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع از ریدایرکت نسبت به ریدایرکت های قبلی کندتر است و به همین علت برای سئو پیشنهاد نمی شود.

4.ریدایرکت 307

می توان درباره ریدایرکت ۳۰۷ گفت که این نوع ریدایرکت نیز مانند ریدایرکت ۳۰۲ عمل می کند و از آن برای انتقال موقت آدرس ها استفاده می شود. اما نی ت آن گفت که این نوع ریدایرکت با ریدایرکت ۳۰۲ تفاوت هایی نیز دارد یکی از این تفاوت ها این است که برای بکارگیری از ریدایرکت ۳۰۷ باید از سرور HTTP نسخه ۱.۱ استفاده کنید.

ریدایرکت کردن چیست؟

در تنظیم ریدایرکت باید به چه نکاتی توجه کرد

برای ایجاد رضایت کاربران و همچنین افزایش اعتبار سایت در زمان بهره گیری از ریدایرکت باید به نکات مهمی توجه شود در ادامه برخی از این نکات را بیان می کنیم.

  • در صورت امکان از ریدایرکت استفاده نکنید

بهتر است از ریدایرکت استفاده نکنید و یا به میزان کمی از آن استفاده کنید زیرا ریدایرکت سبب افزایش یافتن مدت زمان بارگذاری  صفحه نیز می شود و این امر نیز باعث اتلاف منابع موتور های جستجو در سایت ها می شود.پس می توان گفت که بهتر است تا حد امکان کمتر از ریدایرکت استفاده کنید.

  • به صفحات مرتبط و متناسب تغییر مسیر بدهید

هنگام بارگیری از ریدایرکت باید به نکات مهمی توجه جه شود. یکی از این نکات این است که باید توجه داشته باشید که در ریدایرکت مکان های قدیمی را به هر مکان جدید بی ربطی منتقل نکنید. اگر در مواقعی تنظیم ریدایرکت در آدرس های بی ربط انجام شود سبب عدم انتقال اعتبار مکان قبلی به مکان جدید می شود.

  • به نسخه منتخب آدرس وب‌سایت خود ریدایرکت بدهید

می توان گفت یکی از لازمه در این امر این است که شما باید یک نمونه از آدرس سایت خود را انتخاب کنید و همچنین سعی کنید همواره از آن آدرس بهره بگیرید. این امر یعنی استفاده همیشگی از یک آدرس برگزید سبب بی نیاز شدن از ریدایرکت می شود.

مطالعه بیشتر:   محتوای بازاریابی چگونه باید باشد؟

چه زمانی از ریدایرکت استفاده می‌شود؟

می توان گفت از ریدایرکت کردن در زمان های مختلف و  برای امور ویژه استفاده می شود زیرا ریدایرکت به شما این توانایی را می دهد که بتوانید ترافیک صفحه قبلی را به صفحه جدید منتقل کنید در ادامه برخی از زمان هایی که از ریدایرکت استفاده می شود را معرفی می کنیم.

  • هنگامی که آدرس آدرس دامنه یک ساعت تغییر می‌کند.
  • هنگامی که آدرس یک صفحه تغییر می‌کند یا آن صفحه را حذف می‌کنیم
  • زمانی که برای یک محتوای تکراری یا یکسان در سایت چندین آدرس گوناگون وجود دارد و به علت محدودیت Duplicate Content در سئو ناچاریم تمام آدرس‌ها را بر روی یک آدرس اصلی انتقال دهیم.

ریدایرکت کردن چیست؟

نحوه ایجاد و پیاده سازی ریدایرکت

می توان‌گفت برای امر ایجاد ریدایرکت های در زبان های گوناگون برنامه نویسی کد های مختلفی موجود است که توان از آن ها استفاده کرد.همچنین می توان گفت راه های آسان تری برای اجرای ریدایرکت وجود برای مثال

افزونه های وردپرسی موجود است که سبب می شود اجرای ریدایرکت های گوناگون برای افرادی که به برنامه نویسی مسلط نیستند به آسانی قابل انجام باشد.

نتیجه گیری

می توان‌گفت که به کارگیری از ریدایرکت دارای مزایای گوناگونی است. بهره گیری از ریدایرکت می تواند به کمک بسیار خوبی به کاربران برای دریافت اطلاعات کند و آن ها را راهنمایی کند.همچنین ریدایرکت می تواند به افزایش اعتبار صفحه شما نیز کمک بسیار زیادی کند. همچنین می توان‌گفت که ریدایرکت ها دارای انواع گوناگونی نیز می باشند که هر کدام از آن ها کاربرد های خاصی دارند و برای انجام امور خاصی استفاده می شنود. امروزه پرکاربردترین ریدایرکت ها ریدایرکت های ۳۰۱و ۳۰۲ هستند.

مطالعه بیشتر:   سئوکار دورکار

اما شما می توانید بسته به نوع نیاز خود ریدایرکت مورد نیاز خود را انتخاب و از آن استفاده کنید اما به طور کلی امروز بیشتر افراد از ریدایرکت های ۳۰۱و۳۰۲ استفاده می کنند. پس می توان نتیجه گرفت که به کارگیری ریدایرکت امری مهم و تاثیر گذار لست که سبب اعتبار بیشتر سایت می شود و همچنین کمک بسیار خوبی برای به دست آوردن اطلاعت مورد نیاز کاربران است.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *