سئو محصولات چگونه انجام می شود؟

MohtavaMoon

درخواست مشاوره

به مشاوره با کارشناس دیجیتال مارکتینگ نیاز دارید؟

سئو محصولات بسیار مسئله مهم و حائز اهمیتی می باشد و از اصلی ترین بخش های سئو محسوب می شود چون به طور مستقیم با میزان درآمد اکتسابی از کسب و کارمان ارتباط دارد . صفحات محصولی که درون این فروشگاه های اینترنتی قرار گرفته اند بر روی میزان فروش محصولات و در نتیجه سود حاصل از آن تاثیر می گذارند، با پیشرفت سئوی محصولات شما نیز می توانید میزان فروش خود را افزایش دهید.

در این مقاله سعی داریم شما را با سئو محصولات و نکات لازم برای ارتقا و بهبود میزان فروش کسب و کار خود آشنا کنیم پس با ما همراه باشید.

مطالعه بیشتر: خدمات سئو

چگونه می توانید سئوی محصولات را بهینه کنید؟

چگونه می توانید سئوی محصولات را بهینه کنید؟

در ابتدا بهتر است بدانید که خریداران از چه کلمات کلیدی استفاده می کنند تا محصولات شما را در گوگل پیدا کنند؟ بنابراین تحقیق بر روی کلمات کلیدی مهمترین بخش از سئو محصولات است که باید به آن پرداخته شود. تحقیقات مناسب و به جا در رابطه با کلمات کلیدی این کمک را به شما خواهد کرد که متوجه شوید مخاطبان شما چه عبارت هایی را جستجو می کنند و شما باید از چه نوع عبارت هایی بیشتر استفاده کنید.

ابزار  و روش های زیادی وجود دارد که شما بتوانید به کمک آن ها کلمات کلیدی مورد نظر خود را جستجو کنید و اکثرا ابزار هایی پولی هستند مانند moz،  ahrefs و … ولی ابزار هایی مانند ubersuggest نیز وجود دارند که نیازی به پرداخت پول ندارند و با استفاده از آن می توانید کلمات کلیدی را به صورت کاملا رایگانی دریافت کنید که به وسیله سئو بهینه سازی شده اند.

مطالعه بیشتر:   تکنیک آسمان خراش چیست؟
داده های مورد نیاز برای سئو محصولات کدامند؟

داده های مورد نیاز برای سئو محصولات کدامند؟

با استفاده از داده ها شما می توانید درک بهتری از مشتریان هدف خود داشته باشید و در نتیجه زودتر در صدد رفع نیاز های آن ها از طریق یک تولید محتوای مناسب در صفحات وب سایتتان برآیید، شما با توجه به نوع محصولی که ارائه می دهید می توانید مشتریان زیادی از کشور های دیگر، سنین مختلف و دستگاه های متفاوت داشته باشید.

بنابراین سعی کنید به گونه ای از این داده ها استفاده کنید تا بتوانید خدمات خوبی را در اختیار آن ها قرار دهید و متناسب با داده های رفتاری کسب و کار آنلاین خود سئویی بهینه ایجاد کنید.

در این زمینه ثابت قدم باشید تا بتوانید پیشرفت کنید باید تمام محتوای به کار رفته در وب سایتتان از طراحی تا خود متن به کار رفته در آن همگی با یکدیگر هم خوانی داشته باشند و اگر نیاز به تولید محتوای دو زبانه دارید حتما این کار را انجام دهید.

نظراتی که در رابطه با سئوی محصولات شما می دهند:

نظراتی که در رابطه با سئو محصولات شما می دهند:

ارسال نظرات مشتریان در رابطه با محصولاتی که ارائه می دهید بهترین بازخورد برای سایت شما است و حتی می توانند بر این اساس به شما امتیاز بدهند. اگر امتیازی که به شما می دهند منطقی و درست نباشد اما باز هم نقطه قوت خوبی برای ادامه فعالیت شما است و باعث ایجاد اعتبار برای کسب و کار شما خواهند شد حتی اگر نتوانید باز خورد مثبتی از نظرات آن ها دریافت کنید  و امتیازات منفی باشند.

شما می توانید از تصاویر و فیلم های با کیفیتی در ارائه محصولات خود استفاده کنید و تصویری جذاب را از آنها در اختیار مشتریان هدفتان قرار دهید. به این صورت که می توانید عکس ها و فیلم های متعددی را از زاویه های مختلفی از محصول خود بگیرید و این تصاویر کاملا با کیفیت و واضح باشند.

مطالعه بیشتر:   سئو کلاه سفید

حتی از فیلم های ویدیوی نیز غافل نشوید چون موجب افزایش ارزش محصولات شما خواهند شد و میزان فروش آنها را تا 50 درصد بالاتر خواهند برد و مشتریان با بازدید آن ها احتمال خریدشان به 85 درصد هم خواهد رسید. با نشان دادن محصول خود در این فیلم های ویدیویی می توانید در رابطه با آن  توضیحاتی را به مشتریان بدهید و حتی در غالب آن به سوالاتی که به طور معمول در ذهن مشتری نقش می بندد پاسخ دهید.

سرعت صفحه خود را افزایش دهید:

سرعت صفحه خود را افزایش دهید:

شما با افزایش سرعت صفحه خود می توانید به سایتتان رتبه بهتری بدهید؛ می توایند از ابزاری هم چون pagespeed insights google استفاده کنید و میزان سرعت سایتتان را بالا ببرید و هم چنین استفاده از CDN و فشرده سازی فایل تصاویر محصولات در افزایش سرعت سایت شما موثر است.

از عبارت هایی مانند دیگران آن را دوست داشته اند و یا دیگران نیز آن را مشاهده کرده اند و غیره استفاده کنید که برای اثربخشی و افزایش فروش شما روشی بسیار کارآمد و موثر است، سرعت زمان استفاده از سایت شما را بهینه می کنند و برای سئو محصولات فوق العاده کارساز خواهند بود.

مشکلات بهینه کردن صفحات محصول:

مشکلات بهینه کردن صفحات محصول:

مشکلات صفحات محصول جهت بهینه سازی به این خاطر است که نمی توان به صفحات محصول به صورت جداگانه ای نگاه کرد و آن ها را مورد بررسی قرار داد و دلیل آن هم این است که موتور های جستجوگر گوگل به این شکل فروشگاه شما مورد بررسی قرار نمی دهند. بازخورد مثبت و منفی از هر صفحه فروشگاهی بر صفحه دیگر نیز تاثیر خود را می گذارد موتور های جستجوگر گوگل، صفحات و سایت فروشگاهی شما را به طور کلی نگاه می کنند. جهت بهینه کردن صفحات باید از چشم اندازی بالاتر و کلی تر به آن ها نگاه کنید و آن ها را مورد بررسی قرار دهید و حتی گاها به بخش هایی از سایت خود توجهی نکنید، بهتر است به موارد زیر دقت کنید:

  • صفحات خود را طبقه بندی کنید و آن هایی را که از لحاظ موضوعی با یکدیگر مشابهت دارند در جستجوی گوگل قرار دهید.
  • محصولاتی که شبیه به هم هستند را در یک بخش قرار دهید.
  • محصولاتی که دارای دسته بندی های مختلفی هستند در طبقه های مشابه و محصولاتی که تولید انها متوقف شده است و یا تاریخ انقضای آن ها تمام شده است نیز در یک دسته و صفحه دیگر قرار دهید.
مطالعه بیشتر:   ۷ وظیفه متخصص سئو

این موجب دسته بندی صحیح صفحات و ارتباط بین موضوعات با یکدیگر می شود و بر روی کیفیت سئوی سایت شما تاثیر می گذرد.

 

 

دیگران نیز مطالعه کردند: خرید بک لینک

نتیجه گیری:

اگر بتوانید نام محصولات خود را با جستجوهای کاربران در موتور های جستجوگر گوگل هم راستا کنید بسیار کاربردی و مفید خواهد بود بنابراین سعی کنید که مشخصات محصول را مانند نام، برند، شماره مدل و سایر ویژگی های آن را به صورت درست و حساب شده وارد کنید و حتی به متا و اطلاعات توضیح داده در رابطه با محصولتان توجه زیادی کنید چون نقش مهمی در اکتساب رتبه بالاتر درگوگل خواهد داشت هم چنین عوامل دیگری مانند استفاده از سرفصل های توصیفی در رابطه با ساختار محصولتان و ویژگی های آن می تواند موجب کسب امتیاز بهتر و در نتیجه افزایش فروش شما خواهد شد.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *