علت نخزیدن ربات گوگل در صفحات

علت نخزیدن ربات گوگل در صفحات

موضوع مورد بحث امروز ما درباره علت نخزیدن ربات گوگل در صفحات است چنانچه مایل هستید تا در این زمینه اطلاعات خوبی بدست آوردید تا انتها مارا همراهی بفرمایید.درباره ربات در گوگل امکان دارد که با نام های مختلفی آشنا شده باشید. از ربات ها با نامی مانند کرالر به معنای خزنده و یا اسپایدر به معنای عنکبوت یاد می شود. به طوریکه خزنده وب عبارت است از یک ربات اینترنتی که به صورت سیستماتیک وب رامرور می کند. به طور معمول موتورهای جست وجو برای نمایه سازی وب اداره می شوند. عنوان دیگرآن ایندکس و یا لیست کردن می باشد.

وظایف مهم گوگل بات عبارت است از:

به طور کلی موتورهای جست وجو و برخی وب سایت ها از نرم افزار خزنده برای وب به دلیل به روز کردن محتوای سایت استفاده می کنند. کرالرها، وب و صفحات آن را پردازش کرده و هنگامیکه کیفیت صفحه متناسب باشد، آن را کپی و بارگیری می کنند. در زمان بارگیری صفحات را در اختیار موتورهای جست وجو قرار داده و امکان دیده شدن صفحه را فراهم می کنند.

به همین دلیل کاربران می توانند جست وجوی بهتر داشته و به سادگی به محتوای موردنیاز خود با بهترین کیفیت دسترسی پیدا کنند. ربات گوگل صفحه را به طور مستمر کاوش کرده آن را به دلیل لینک جدید بررسی واطلاعات را به دست آورده وذخیره می کند. گوگل از خزنده های متفاوتی برای لیست کردن استفاده می کند. هرکدام از خزنده ها از سرورهای متفاوتی سرچشمه می گیرند.

بودجه خزیدن گوگل به چه معناست؟

ربات گوگل نامی است برای خزنده گوگل که در صفحات وب آن ها را برای اهداف رتبه بندی می کنند. از آنجا که وب گسترده است، گوگل فقط می تواند صفحات پیمایش وب را با کیفیت بالاتر و بهتری نشان داده ولی قابلیت اینکه صفحات وب را با کیفیت پایین نمایش دهد ندارد.

مطالعه بیشتر:   متن جایگزین تصویر Alt Tag و تاثیر آن بر سئو

ربات گوگل به صفحه های مختلفی رفته و صفحات را با توجه به رتبه بندی آنها را پیمایش می کنند. استراتژی گوگل در این میان باعث شده که  صفحات وب با کیفیت بالاتری نمایش داده شود. پیمایش، به صورت الزام فهرست نشده و هر صفحه باید به طور جداگانه ای بررسی گردد.

به طور معمول بودجه خزیدن عبارت است از زمان و منبعی که گوگل برای خزیدن یک سایت اختصاص می دهد. هرچه در سایت پیمایش شود، الزاما فهرست نخواهد شد. صفحات باید ارزیابی و بررسی شوند تا زمانیکه مشخص گردد بعد از خزیدن مستحق نمایه شدن هست یا خیر؟

علت نخزیدن ربات گوگل در صفحات

دوحالت کلی برای تعیین بودجه خزیدن وجود دارد که عبارت است از:

  • تقاضای خزش: میزان خرید آدرس هایی توسط گوگل در سایت شما
  • محدود بودن ظرفیت خزش: اینکه تحمل سرور برای خزش بدون داشتن مشکل آدرس چگونه است؟

امروزه به طور معمول صفحات وب افزایش یافته و خزنده های آنها نیز به همین صورت افزایش میابند. ولی تا زمانیکه مطمئن نشدید کیفیت مطلوب و مناسب است، در رابطه با خزیدن و نمایه سازی آنها محتاط عمل کنید.

کاربرد ربات گوگل

نام دیگر برای ربات گوگل خزنده و یاعنکبوت است. این خزنده به صورت خودکار بر روی صفحات وب خزیده و آنها را فهرست می کند‌. ربات گوگل دارای وظایفی است که از مهم ترین آنهامی توان به موارد زیر اشاره کرد، که عبارتند از:

این ربات وظیفه بروزرسانی کردن محتوا و موتورهای جست وجو را دارد. صفحات وب را پردازش کرده و اگر محتوایی دارای کیفیت خوبی باشد، آن را کپی و بارگذاری می کند. هنگامیکه کاربر کلمه کلیدی موجود در محتوا را جست وجو می کند، صفحه وب به کاربر نمایش داده می شود. بدین شکل ربات گوگل به حالتی هدفمند جستجو کرده و محتوای با کیفیت را به کاربرنمایش می دهد. گوگل در صفحات وب می خزد وپیوندی جدید اسکن واطلاعات را ذخیره می کند.

مطالعه بیشتر:   الگوریتم هیل تاپ

چرا ربات گوگل نمی خزد

به طور کلی یکی از تحلیل گران عامل علت نخزیدن ربات گوگل در صفحات را دو عامل می داند که عبارتند از:

  • کند بودن سرور که در گزارش های آماری می توان آن را دید یک علت نخزیدن ربات گوگل در صفحات است. سرعت دیدن صفحات در گوگل میتواند باعث تحت تاثیر قراردادن بودجه خزیدن ربات شده و باعث شود خزنده در وب سایت مد نظر شما قرار نگیرد.
  • عامل اصلی و مهم بعدی علت نخزیدن ربات گوگل در صفحات می تواند کیفیت محتوای سایت باشد که به طور حتم درباره کیفیت آن اطمینان حاصل نکرده، به طوریکه سایت های جدید بیشتر با این مسئله روبه رو می باشند.

هر روزه صفحات زیادی به وب اضافه شده و خزنده ها این صفحات را میابند. تا زمانیکه خزنده در رابطه با کیفیت محتوا اطمینان پیدا نکرده، درباره خزیدن و لیست کردن محتوا در سایت احتیاط می کند. در نهایت کلمات کلیدی که در متن پیدا کردید که به درستی نیز بیان شده است، جایگزین کرده و تغییرات  عملکرد را در گوگل و وب مورد بررسی قرار دهید. این حالت می تواند باعث بهبود  سئو سایت شود.

علت نخزیدن ربات گوگل در صفحات

ایجاد سایت بهینه برای ربات گوگل

به طور کلی ربات گوگل یک ابزار بررسی و درک سایت است. باعث می شود، ترافیک سایت از طریق گوگل تامین گردد. فعالیت های سئو سایت باید بر روی موتورهای جستجوی آن تمرکز پیدا کنند. ربات گوگل از وجود محتوای سایت باید آگاهی پیدا کند و اینکه به اندازه کافی در رابطه با محتوای سایت اطلاعات در دسترس داشته باشد. باید بتواند صفحات سایت را مشخص و به گوگل اطلاع رسانی کند.

مطالعه بیشتر:   فشرده سازی فایل ها برای افزایش سرعت سایت

ربات گوگل محتوای سایت مدنظر شما را در هر صورتی پیدا خواهد کرد. ولی باید توجه داشت که نباید تصور کنید که نیازی نیست شما کاری انجام دهید. هرچه ربات گوگل بتواند سریع تر به محتوای سایت شما دسترسی پیدا کند اعتبار سایت شما افزایش میابد. با این حال سریع تر بودن انجام کارها نیازمند یکسری مراحل می باشد.

بررسی رفتار گوگل بات

برای بررسی تعداد دفعات خزیدن ربات گوگل می توان، از فایل لاگ کمک گرفت و یا به سرچ گوگل بخش Crawl Section مراجعه کرد. همچنین می توان از ابزارهایی همانند کیبانا برای دسترسی داشتن به امکانات پیشرفته تر برای بهبود عملکرد خزنده ها در سایت استفاده کرد. اصلی ترین شرط برای اینکه سایت در سرپ ها باشد و اینکه کدام صفحه ایندکس شده باشد، بهتر است به گوگل مراجعه کنید. در کادر سرچ نشان می دهد که گوگل کدام صفحه را باید از دامنه وارد کرده و ایندکس را برای آن انجام دهد.

در نهایت می توان نتیجه گرفت به طور کلی موتورهای جست وجو و برخی وب سایت ها از نرم افزار خزنده برای وب به دلیل بروز کردن محتوای سایت استفاده می کنند و این میتواند دلیلی بر ایندکس کردن محتوا باشد که بطور کلی در ارائه بهتر خدمات سئو تاثیر خوبی دارد..

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *