فاکتور cls

فاکتور cls

فاکتور cls را شرکت گوگل برای افزایش کیفیت خدمات و سرویس ها راه اندازی کرده است. البته در این چند سال اخیر شرکت گوگل فاکتور های دیگری را نیز برای همه صاحبان وب سایت طراحی کرده است تا نحوه درک کاربران از عملکرد یک صفحه وب سایت را اندازه گیری کند.

فاکتور cls چیست و چه مزایایی دارد؟

اگر به دنبال تعریف ساده ای از این فاکتور می گردید باید بدانید؛ هنگامی که یک محتوا با مشکل فنی در صفحه وب سایتش به صورت غیر منتظره ای رو به رو می شود، فاکتور سی ال اس آن را اندازه گیری می کند و در آخر این فاکتور تجربه کاربر را از وضعیت یک صفحه وبسایت آنالیز می کند.

شاید زمان هایی که در گوگل سرچ می کنید با مشکلاتی مثل موارد زیر روبرو شوید:

برای خواندن یک صفحه وبسایت آن را سرچ می کنید اما ناگهان با نظم چیدمان محتوا بهم ریخته یا تبلیغات ها رو به رو می شوید یا ممکن نوع فونت ها تغییر کند. یا شاید مثلا می خواهید در یک وبسایت یک موضوع مورد نظر خودتان را سرچ کنید اما ناگهان صفحه مدنظر شما ناپدید می شود و به ناچار به سراغ یک موضوع دیگر می رود.

در هر دو مثال بالا فاکتور سی ال اس این موارد را اندازه گیری می کند و به صاحب سایت ها می تواند از طریق بررسی و آنالیز این فاکتور، مشکلات سایت خود را بشناسد و آن را برطرف کنند. اگر شما صاحب وب سایت هستید لازم است با مزیت های استفاده از فاکتور سی ال اس آشنا شوید: اولین دلیل استفاده از فاکتور سی آی اس تجربه مخاطبان و بازدیدکنندگان از وب سایت است و دومین دلیل استفاده از فاکتور و رتبه بندی موتور جستجو و تاثیر زیادی که بر روی اس ای او وبسایت دارد می باشد.

مطالعه بیشتر:   نکات مهم ویراستاری محتوا

وقتی عملکرد یک وبسایت به میان می آید، بازدیدکنندگان انتظارات بالایی را دارند. طبق تحقیقاتی که انجام شده است 93 درصد از کاربران به دلیل پرش های ناگهانی و یا بارگذاری نا مناسب وبسایت آن را ترک کرده اند. این مشکلات باعث می شود تا بازدید سایت شما پایین بیاید. استفاده از این فاکتور بر موفقیت های سئو که شامل: افزایش رتبه سایت، ترافیک بالاتر و در آخر منجربه درآمد بهتر و بیشتر می شود کمک می کند.

نمره فاکتور cls عالی چقدر است؟

شرکت گوگل بهترین و بالاترین امتیاز را برای سی ال اس معرفی کرده است. سه حالت بسیار خوب، نیاز به تقویت و ضعیف ها را در نظر گرفته است و تجربه کاربران از وب سایت ها را این شکل دسته بندی می کند. عالی ترین امتیاز سی ال اس برای صاحبان وب سایت صفر است. این امتیاز یعنی کاربری بسیار عالی و محتوای خوبی دارد. اما به طور کلی برای داشتن یک تجربه کاربری خوب، باید سعی کنید امتیاز0.1 یا کمتر را بدست بیاورید.

فاکتور cls

به طور کلی امتیاز در حالت بهبود و تقویت، باید بین0.1 و 0.25 باشد. در این حالت صاحبان وبسایت باید هوشمندانه مشکلاتی مانند: سرعت بارگذاری و غیره وبسایت را بررسی و حل کنند تا رتبه سئو شما کاهش نیابد.

امتیاز فاکتور در حالت ضعیف بالای 0.25 است. این امتیاز گویای مشکلات بسیار زیادی است که وبسایت شما وجود دارد که باید سریعا آن ها را بررسی کرد و ازبین برد. در غیر این صورت شما بازدیدکنندگان خودتان را کاملا از دست می دهید.

مطالعه بیشتر:   قدم به قدم تا نوشتن پروپزال سئو

علت افزایش فاکتور cls چیست؟

عوامل زیادی بر روی افزایش فاکتور سی ال اس اثر می گذارند اما مهم ترین آن شامل مواد زیر می شود:

  • فونت های متن وبسایت
  • تصاویر بدون اندازه های صحیح
  • تبلیغات ها
  • آی فریم های بدون ابعاد درست

ابزارهای اندازه گیری فاکتور cls

 نکته قابل اهمیت  آن است که ممکن است که کابران سایت فاکتور سی ال اس را تشخیص ندهند، زیرا این فاکتور در دستگاه ها و یا محیط ها به یک شکل عمل نمی کنند. به طور مثال: بعضی اوقات، محتوای وبسایت شخصی شده و براساس کوکی ها، برای هر مخاطب رفتار متفاوتی دارد. یا مخاطبان تلفن همراه تجربه های بسیار متفاوت تری را تجربه می کنند.

همچنین تغییر های بسیار کوچک برای کسانی که ممکن است از وب سایت روی یک صفحه کوچک مشاهده می کنند بسیار مهم است. تنها راهی که می شود برای این موضوع پیشنهاد داد استفاده از فاکتور سی ال اس است. شرکت گوکل دو مدل برای اندازه گیری سی ال اس معرفی کرده است. لازم به ذکر است با این دو مدل  آشنا شوید: لازم است بدانید استفاده از این دو مدل بسیار به پیشرفت سایت کم می کند.

  • In the fieldمدل دوم
  • In the lal مدل اول

فاکتور cls

روش های تقویت فاکتور سی ال اس سایت

برای بسیاری از وبسایت ها می توانید با رعایت چند نکته از تغییرات غیر منتظره چیدمان وبسایت جلوگیری کنید، تعدادی از این روش ها شامل موارد زیر می شود:

  • تنظیم اندازه های تصاویر و ویدیوها: برای داشتن یک وبسایت خوب همیشه باید به طول و عرض تصاویر و عناصر ویدیویی خود دقت کنید و آن ها تنظیم کنید. این کار به شما کمک می کند تا از شلختگی و بهم ریختگی محتوای خود جلوگیری کنید و سرعت بارگذاری را بالا تر ببرید.
  • تنظیم فونت متن های وبسایت: لازم است بدانید که اندازه فونت ها منجربه کندی سرعت سایت و در نتیجه بالاتر رفتن فاکتور سی ال اس سایت شما می شود. پس بهتر است در همان ابتدا اندازه فونت ها در صفحه وبسایت شما نمایش داده شود.
مطالعه بیشتر:   آموزش قدم به قدم ابزار Moz

کلام آخر

شرکت گوگل همواره تلاش می کند تا کیفیت خدمات و سرویس هایی که ارائه می دهد بالا تر برود. این شرکت با معرفی فاکتور سی ال اس در اصل بی ثباتی و ثبات بصری و نحوه عملکرد سایت ها اندازه گیری می کند، شرکت گوگل روش های بسیار زیادی را برای تقویت سایت ها و بالا تر بردن امتیاز سایت معرفی کرده است.

برای آنکه بهترین صفحه را داشته باشید باید امتیاز زیر 0.1 را بگیرید. اما اگر با امتیاز بالاتر از 0.25 رو به رو شدید بدانید که وبسایت شما در حالت هشدار است و باید سریعا مشکلات را رفع و از بین ببرید. فاکتور سی ال اس به دلیل آنکه تجربه بازدیدکنندگان و رتبه بندی سئو است بسیار قابل اهمیت است.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *