مزرعه لینک چیست؟

مزرعه لینک چیست؟

مزرعه لینک تنها با هدف لیست کردن لینک ها به سایت های دیگر ساخته می شود. آنها به دست افراد واقعی استفاده نمی شوند زیرا که محتوای خود آنها معمولاً خیلی ضعیف می باشد و بسیاری از سایت هایی که به آن ها در لیست خود لینک میزنند کیفیت خیلی پایین و خیلی کمی دارند. نتایج صفحه جستجوی گوگل پیوسته در حال تغییر کردن است مزرعه لینک را می توان به عنوان یکی از تکنیک های سئو کلاه سیاه توصیف کرد که در آن گروهی از وب سایت ها به طور مشترک به یک دیگر لینک می‌دهند و به طور مصنوعی و غیر طبیعی لینک دریافت میکنند.

قطعاً این سوال برای شما هم پیش می آید که مزرعه ی لینک چیست؟ در پاسخ به این سوال باید گفت مزرعه ی لینک اولین بار توسط سئوکار ها در سال ۱۹۹۹ برای استفاده از استقلال موتور جستجو inktomi  در زمینه محبوبیت لینکها توسعه یافتند اگرچه محبوبیت لینک ها توسط بعضی از موتورهای جستجو برای ایجاد یک ترتیب رتبه دهی در صفحه نتایج جستجو استفاده می شود اما موتور جستجوی inktomi در آن زمان دو ایندکس کس را نگهداری می کرد نتایج جستجو از ایندکس اصلی که به صد میلیون لیست محدود می‌شد ایجاد می شدند.

به همین دلیل inktomi هدف فریب سئو کارها از طریق مزرعه لینک قرار می گرفت چرا که در آن زمان توسط چند موتور جستجوی مستقل اما محبوب استفاده می شد. Yahoo که در آن زمان محبوب ترین موتور جستجو بود نیز از نتایج اینکتومی برای نشان دادن نتایج جستجو استفاده می‌کرد مضر لینک به ثبات بخشیدن به لیست های اصلی برای وب سایت های بیزینسی که لینک های طبیعی کمی از سایتهای بزرگ تر و شناخته شده تر نسبت به خود در ایندکس اینکتومی داشتند کمک می کرد.

مطالعه بیشتر:   کلود فلر چیست؟مزایا و معایب استفاده از cloudflare؟

معاوضه های مزرعه ی لینک در ابتدا به صورت دستی انجام می شد اما کم کم یک سری کمپانی ایجاد شدند که می توانستند registration خودکار سازی شده به همراه دسته بندی و به روز رسانی لینک های صفحات را به مخاطبان خود ارائه دهند. زمانی که موتورهای جستجوی گوگل محبوب شد سئوکاران متوجه شدند که الگوریتم رتبه‌دهی گوگل به بخشی از یک الگوی وزن کشی لینک ها به اسم پیج رنک بستگی دارد به جای اینکه به صورت یک زن تمامی لینک های اینباند را حساب کند الگوریتم پیج رنک متوجه می شود که بعضی از لینک ها ممکن است از لینک های دیگر با ارزش تر باشد بنابراین وزن بیشتری را به آنها نسبت به دیگران نیز می دهد مزرعه ی لینک ها نیز با این تغییرات خود را وفق داد تا بتواند پیج رنک مخاطبان را افزایش دهد.

مزرعه لینک چیست و چه تاثیری بر سئو دارد؟

در طول زمان محصولات جایگزین زیادی در زمین مزروعه ی لینک به وجود آمد مخصوصاً نرم‌افزارهای لینک یا که پاتر های احتمالی تعویض لینک را پیدا کرده و به آنها یک قالب ایمیل یکسان را می فرستند به پیشنهاد تعویض لینک را می دادند و یک دیکتوری از لینک صفحات وب سایت ها ایجاد می‌کردند با این امید که محبوبیت لینک بیشتری پیدا کرده و پیج رنک بهتری بگیرد. این مزرعه لینک بعضی اوقات به عنوان یکی از استراتژی های سئوی کلاه سیاه در نظر گرفته می شود.

مزرعه لینک چیست؟

تابع اینجا گوگل نیست خیلی در امر کنترل و از بین بردن مزرعه ی لینک موفق نبوده است اما آنها سریعاً شروع به کار کرده و اعلام کردند که دایرکتوری های تنها با هدف ارائه بک لینک وجود دارند به عنوان مزرعه لینک شناسایی خواهند شد اگر شما لینکی از این جا داشته باشید محسوب نخواهد شد این تسلیم تا به امروز نیز پابرجا است. سوال اینجاست که گوگل چطور می تواند یک دایرکتوری بدون مشکل را از یک مزرعه لینک تشخیص دهد؟ در واقع خیلی ساده است اگر صفحات دسته بندی ها با یکدیگر ترکیب شده باشند یک نشانی خیلی قدرتمند از این است که این یک دایرکتوری خیلی بی کیفیت و به احتمال زیاد یک مزرعه لینک است.  اگر هیچکس به این دایرکتوری ها بک لینک نزند به جز افرادی که باید این کار را انجام می دادند تا بتوانند ورود کنند این هم یک نشانه دیگر است که ظاهر امر به مزرعه لینک می خورد.

مطالعه بیشتر:   تاثیر لیزی لود در سئو سایت | Lazy Load

چطور یک دایرکتوری را از یک مزرعه ی لینک تشخیص دهیم؟

  • آیا این دایرکتوری مدیریت می شود یا هر چیزی را قبول می‌کنند؟ بلافاصله قبول شدن بدون اینکه فرقی داشته باشد که چه چیزی ثبت میکنید به معنی مزرعه ی لینک است.
  • اگر نام دایرکتوری را جستجو کنید آیا فرد واقعی در اینترنت که به آن اشاره کند را می بینید اگر افراد واقعی در حال صحبت کردن در مورد آن نیستند یک مزرعه لینک می باشد.
  • آیا لیست ها واقعا اطلاعات کاربردی و زیادی را ارائه می دهند که خیلی بیشتر از تنها یک لینک است؟ اگر لینک بخش اصلی این لیست را تشکیل می‌دهد مزرعه لینک است.
  • آیا به شما لیست شدند در هزاران دایرکتوری در ازای هزینه ناچیزی شده است ولی اگر همچین اتفاقی بیفتد مزرعه ی لینک منتظر شما است.

مزرعه لینک چیست؟

 هدف از مزرعه ی لینک چیست؟

مزرعه ی لینک یک وب سایت یا گروهی از وبسایت ها است که تنها با هدف افزایش محبوبیت لینک یک سایت دیگر با افزایش تعداد لینک های ورودی ساخته شده است. یک مزرعه لینک معمولاً ظاهری شبیه به یک صفحه معمولی دارد. اما عمده محتوای روی آن hyperlink  هایی معمولا تصادفی و نامرتبط به دیگر وب سایت ها هستند.

مزرعه ی لینک را می‌توان به عنوان سرویس هایی برای تولید محتوای شما تعبیر کرد آنها معمولاً با ایجاد یک شبکه راه اندازی میشوند شبکه ای که تنها به هدف جمع‌آوری تعدادی موقعیت مکانی برای اشاره کردن به یک وب سایت استفاده می شود. از آنجایی که گوگل از لینک های میان سایت های نامرتبط خوشش نمی آید بعضی از مزرعه لینک ، لینک های خود را به دسته بندی ها یا دایرکتوری های مختلف تقسیم میکنند.

مطالعه بیشتر:   تاثیر افزونه کش مرورگر در سئو

وب سایت هایی که مزرعه لینک ایجاد می‌کنند ممکن است توسط گوگل و دیگر موتورهای جستجو penalty شوند استفاده از مزرعه لینک به عنوان یک شیوه سئو کلاه سیاه محسوب می‌شود چرا که محتوای روی سایت هایی که به یکدیگر لینک می زنند به هم ربطی ندارند توسط یک انسان ایجاد نشده‌اند و معمولاً کیفیت خیلی پایینی دارند. موتورهای جستجو می توانند به راحتی مزرعه لینک را شناسایی کنند و بنابراین نباید به این شیوه به عنوان یک شیوه معتبر بهینه سازی موتور جستجو در طولانی مدت نگاه کرد.

جمع بندی

لینک سازی در مزایای لینک یکی از راه های قدیمی است که فقط هدف افزایش تعداد لینک های ورودی و سریع به موتورهای جستجو است. این روش نتیجه کوتاه مدتی دارد در سال های اخیر با بروزرسانی الگوریتم های گوگل به محض استفاده از این حقه ها با جریمه روبرو خواهید شد در این میان روش های وجود دارند که اگر چه به زمان و مدیریت بیشتری نیاز دارند اما پایدارتر  و بر سئو سایت موثر ترند و لینک های با کیفیت تری را هم برای شما ایجاد می‌کند.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *