هدف کاربر از جست و جو یا Search intent چیست؟

MohtavaMoon

درخواست مشاوره

به مشاوره با کارشناس دیجیتال مارکتینگ نیاز دارید؟

لازم به ذکر است که خدمات سئو موجب به دست آوردن ترافیک بیش تر برای سایت می شوند و به این ترتیب رتبه ی سایت را بالا می برند؛ هر چه رتبه سایت بالا تر رود در نتیجه کاربران بیش تری به سایت شما مراجعه می کنند و شما در صورت داشتن محصول و یا خدمات خاصی می توانید به سود بالا برسید. امروز قرار است که درباره ی جست و جوی کاربران در گوگل با یک دیگر صحبت کنیم و با یک دیگر بررسی کنیم که هدف کاربر از جست و جو یا Search intent  چیست ؟  مایل هستید که بیش تر درباره این قضیه بدانید ما را همراهی کنید. دقت کنید که هر کاربر زمانی که به گوگل مراجعه می کند نیت و هدف خاصی دارد. برخی به دنبال یافتن پاسخ سوالات خود هستند،  برخی دیگر به دنبال سایت خاصی می گردند و برخی دیگر به دنبال خرید هستند.

الگوریتم ها به کمک شما می آیند

الگوریتم ها به کمک شما می آیند

چندین سال است که گوگل برای کارایی بهتر از الگوریتم های مخصوصی استفاده می کند ؛ این الگوریتم ها موجب می شوند تا در زمان Search intent   گوگل به خوبی متوجه ی نیت کاربر شود. این گونه گوگل با شناخت درست می تواند بهترین نتیجه را به کاربر نشان دهد . مهم ترین کار گوگل این است که محتوایی متناسب با نیت کاربر به آن نشان دهد .

مطالعه بیشتر:   سئو سالن زیبایی
اهداف کاربران از جست و جو در گوگل

اهداف کاربران از جست و جو در گوگل

کاربران با توجه به نیازی که دارند به گوگل مراجعه می کنند که به طور کلی به ۴ دسته تقسیم می شوند.

1. سرچ به منظور کسب اطلاعات

1. سرچ به منظور کسب اطلاعات

بیش تر مواقع افراد برای کسب اطلاعات در گوگل جست و جو می کنند در واقع  هدف کاربر از جست و جو در گوگل کسب اطلاعات است ؛ این روز ها اگر از فردی سوالی بپرسید که جواب آن را نداند و با این که در آن مطمئن نباشد فورا آن را سرچ می کند تا پاسخ درست را پیدا کند. این اطلاعات می تواند از تاریخ روز، وضعیت آب و هوا شروع شود و تا اطلاعاتی درباره ی سیاره ها و کهکشان راه شیری ادامه پیدا کند. معمولا این کاربران با یک سوال مشخص دارند و یا این که قرار است در یک حوزه خاصی تحقیق کنند. باید خدمتتان عرض کنیم که درک هدف کاربر بر اساس کلمه کلیدی امکان پذیر است .

2. سرچ به منظور پیدا کردن سایت

2. سرچ به منظور پیدا کردن سایت

افراد دیگری نیز هستند که به دنبال پیدا کردن سایت خاصی می گردند؛ این افراد معمولا به جای آدرس کامل سایت نام آن را سرچ می کنند و سپس روی لینکی که گوگل برای آن ها نمایش می دهد می زنند و این گونه حتی اگر کاربر نام کامل سایت را نداند سایت را پیدا می کند. چنان چه از این طریق جست و جو انجام شود و این گونه تبادل بگیرید شانس خیلی خوبی برای دیده شدن پیدا خواهید کرد‌.  شایان به ذکر است که دامنه و نام سایت خیلی مهم است و اگر به درستی انتخاب نشود ممکن است که هیچ ترافیکی به دنبال نداشته باشد و سایت شما به رتبه های بالا صعود نمی کند.

مطالعه بیشتر:   سئو سایت فروشگاه لوازم خانگی
3. سرچ به منظور تحقیق

3. سرچ به منظور تحقیق

افراد زیادی با کمک گوگل تحقیقات خود را انجام می دهند مثلا فردی علاقه مند به خودرو است و مایل است بدانید که بهترین خودرو متعلق به کدام برند است و چه امکاناتی دارد. ممکن است که این کاربران قصد خرید هم داشته باشند اما خب برای این کار نیاز به تحقیقات دارند. حواستان به کلمات کلیدی که کاربران استفاده می کنند باشد زیرا باید متناسب با آن محتوا آماده کنید و بتوانید نیاز مخاطب خود را برطرف کنید.

4. سرچ به منظور خرید

4. سرچ به منظور خرید

یکی دیگر از سرچ های گوگل برای خرید است ؛ شاید در روز هزاران نفر به صورت اینترنتی خرید می کنند و از موتور جست و جو برای پیدا کردن کالای مد نظر خود استفاده می کنند.  در چنین مواقعی کاربر نام محصول را سرچ می کند تا محصولاتی با کیفیت های مختلف در گوگل نمایان شود.

هدف کاربر را حدس بزنید

هدف کاربر را حدس بزنید

یکی از مهم ترین کار هایی که شما باید انجام دهید این است که حدس بزنید کاربر چه می خواهد و هدف کاربر از جست و جو در گوگل چیست ؛ کسانی که به دنبال اطلاعات هستند معمولا از کلمات متداول استفاده می کنند. زمانی که گوگل هدف را تشخیص می دهد تعداد زیادی سایت که کلمه کلیدی مشترک دارند را بالا می آورند تا کاربر بتواند نیاز خود را برطرف کند. از طرفی افرادی که به دنبال سایت هستند معمولا به لاتین نام سایت را وارد می کنند البته برخی دیگر نام فارسی آن را می نویسند و شما باید از تمام آن ها در سایت استفاده کنید تا ترافیک سایت را بالا ببرید.

مطالعه بیشتر:   سئو سایت معماری به چه معناست؟
چرا Search intent برای گوگل مهم است

چرا Search intent برای گوگل مهم است

این که کاربر بتواند در کوتاه ترین زمان ممکن به پاسخ سوال خود برسد و نیاز خود را برطرف کند از مهم ترین مسائل برای گوگل است؛ در واقع می توان گفت که این که موتور جست و جو بتواند به درستی تشخیص دهد که کاربر چه چیزی لازم دارد خیلی مهم است. اگر مایل هستید که سایت خود را به صفحه  اول گوگل بفرستید باید به طور اصولی بهینه سازی سایت را انجام دهید و از کلمات کلیدی مناسب استفاده کنید و تصاویر با کیفیت و مربوط به کارتان در سایت قرار دهید تا بتوانید نظر مخاطبان و به دنبال آن نظر الگوریتم های گوگل را به سایت خود جلب کنید و اعتبار سایت خود را بالا ببرید.

1 Comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *