وب سایت Multi-Domain

وب سایت Multi-Domain

در فضای اینترنت، هر وب سایت از یک دامنه مخصوص به خود استفاده می‌کند که در واقع به طور اختصار آدرس اینترنتی آن می‌باشد. افراد با تایپ کرد این آدرس در موتورهای جستجو می‌توانند به وب سایت مورد نظر دسترسی یافته و از محتوا و یا محصولات آن استفاده نمایند. اما آیا تا به حال عبارت وب سایت multi-domain یا چند دامنه‌ای را شنیده اید؟ در اینجا قصد داریم به معرفی این اصطلاح بپردازیم.

امروزه بسیاری از کسب و کارها از این نوع وب سایت استفاده می‌کنند و تحققیات نشان داده است که این امر مزایای بسیاری را نیز به همراه خواهد داشت. به همین علت است که اگر شما هم در زمینه سئو فعالیت دارید و یا صاحب یک کسب و کار خوب و مترقی هستید، باید با این روش آشنایی داشته و بتوانید از آن در راستای توسعه فعالیت‌های خود بهره ببرید. به همین خاطر است که مقاله ما می‌تواند در زمنیه معرفی Multi-Domain Website مفید باشد. پس با ما همراه باشید.

وبسایت چند دامنه‌ای چیست؟

همانطور که می‌دانید هر وبسایت از یک آدرس URL خاص خود استفاده می‌کند. این آدرس نوعی جایگزین برای IP است و به شما این امکان را می‌دهد که به سادگی به صفحات اینترنتی مختلف دسترسی داشته باشید. این آدرس به اصطلاح دامنه یا Domain نیز نامیده می‌شود که کاربران از طریق آن به صفحه مورد نظر راه می‌یابند.

حال تصور کنید که یک وب سایت علاوه بر آدرس اصلی خود از چند دامنه جداگانه نیز استفاده کرده و به قولی به یک وب سایت چند دامنه‌ای یا Multi-Domain تبدیل شود. اینگونه می‌توانید از طریق چندین دامنه که همگی متعلق به شما هستند، در یک کلمه کلیدی واحد رتبه خوبی را به دست آورید. امروزه بسیاری از صاحبان کسب و کارها با انجام این کار مدیریت فعالیت‌های خود را ساده‌تر کرده و سئو سایتشان را نیز ارتقا می‌دهند.

مطالعه بیشتر:   حقوق سئو کار چقدر است؟

در واقع استفاده از چند دامنه برای یک وبسایت مزایای بسیاری دارد. از سئو بهتر گرفته تا دسته بندی مخاطبان و حتی راه اندازی چند فعالیت مرتبط به هم. در ادامه به چند مورد از مزایای وب سایت چند دامنه‌ای یا Multi-Domain می‌پردازیم.

وب سایت Multi-Domain

فعالیت‌های مختلف کسب و کارتان را سازماندهی کنید!

اگر صاحب یک کسب و کار بزرگ هستید که فعالیت‌های مختلفی در یک زمینه گسترده انجام می‌دهد، حتما از یک روش خوب برای سازماندهی این فعالیت‌ها در فضای وب استقبال می‌کنید. به همین علت است که وب سایت چند دامنه‌ای یا Multi-Domain مناسب شماست. در اینجا می‌توانید علاوه بر صفحه اصلی مربوط به کسب و کار و فعالیت خود، صفحاتی جداگانه با دامنه‌های منحصر به خود داشته باشید که در هرکدام از آن‌ها یک بخش از کسب و کار خود را به کاربر معرفی نمایید.

امروزه اغلب برندهای بزرگ و موفق از این استراتژی برای جلب توجه مخاطب و تأثیرگذاری بر او استفاده می‌کنند و به همین علت است که ما نیز این راهکار عالی را به شما پیشنهاد می‌دهیم. در واقع این روزها دیگر استفاده از یک سایت بزرگ برای چنین برندهایی یک روش منسوخ به حساب می‌آید و درست برعکس، وب سایت‌های چند دامنه‌ای در این مواقع بسیار کاربردی و مناسب اند. البته به شرط  بهره بردن از خدمات سئو خوب و حرفه‌ای.

مدیریت کلمات کلیدی

همانطور که گفتیم، وب سایت چند دامنه‌ای یا Multi-Domain به شما کمک می‌کند تا از طریق چندین صفحه به کلمه کلیدی اصلی خود دسترسی داشته باشید. در واقع این روش در بهبود سئو سایت و مدیریت کلمات کلیدی بسیار موثر است و سبب می‌شود بتوانید در کمترین زمان ممکن رتبه‌ای مناسب و رضایت بخش را در جستجوی کلمه کلیدی خود به دست آورید. به علاوه در اینجا می‌توانید از کلمات کلیدی متغیر و مختلفی استفاده کنید که ممکن است از تنوع بالایی برخوردار باشند.

مطالعه بیشتر:   تولید محتوای ویدیویی چگونه است؟

به طور کلی وب سایت چند دامنه‌ای یا Multi-Domain دست شما را در فعالیت‌های مربوط به سئو باز می‌گذارد و به شما این امکان را می‌دهد که با سادگی بیشتری کاربرد کلمات کلیدی را تعیین و مدیریت کنید. در اینجا دیگر مجبور نیستید محتوای خود را در یک حوزه محدود و با کلمات کلیدی اندک بنویسید، بلکه می‌توانید به سادگی آن‌ها را دسته بندی نمایید. در نتیجه این روش به بهبود سئو سایت نیز منجر خواهد شد و به دنبال آن رتبه و موقعیت سایت شما در صفحه نتایج موتورهای جستجو ارتقا خواهد یافت.

وب سایت Multi-Domain

مدیریت مخاطبان

یکی دیگر از مزایای استفاده از چندین دامنه برای وب سایت این است که می‌توانید کاربران خود را به صورت آگاهانه به سمت آدرس‌های مختلف خود هدایت کنید و هر کدام را به گونه‌ای طراحی نمایید که برای یک طیف خاص از کاربران مناسب و رضایت بخش باشد. در این صورت هر بخش به نیازها و سلایق یک بخش از آن‌ها اختصاص خواهد یافت و در نتیجه محصولات و محتوا به شکلی هدفمندتر ارائه خواهد شد.

می‌توانید مخاطبان عمده خود را دسته بندی کنید و یا بخش‌هایی فرعی برای خدمات رسانی به آن‌ها در نظر بگیرید. در این صورت بدون شک وب سایت چند دامنه‌ای یا Multi-Domain شما برای آن‌ها گزینه‌ای مناسب برای دریافت کالاها، خدمات و حتوای مناسب و ایده آلشان خواهد بود. این استراتژی برای برندهایی که در زمینه‌های متنوع و گوناگون فعالیت دارند، بسیار مناسب و کاربردی خواهد بود پس از آن غافل نشوید!

نتیجه‌گیری

هر وب سایت برای برقراری ارتباط با کاربران مختلف از یک دامنه یا Domain استفاده می‌کند که به عبارتی همان آدرسی اینترنتی یا URL سایت است. اما می‌توان در صورت نیاز از دو یا چند دامنه نیز استفاده نمود که در این صورت با وب سایت چند دامنه‌ای یا Multi-Domain مواجه می‌شویم. گزینه‌ای که امروزه بسیاری از برندهای مطرح و فعال در سطح جهان از آن استفاده می‌کنند.

مطالعه بیشتر:   نقشه سایت چیست؟

در صورتی که یک وب سایت چند دامنه‌ای یا Multi-Domain داشته باشید، با مزایا و امتیازات بسیاری مواجه خواهید شد که ساده‌ترین آن‌ها سازماندهی آسان‌تر و بهتر فعالیت‌ها در سطح اینترنت خواهد بود. به علاوه در این شرایط مخاطبان شما به شکلی هدفمند به سمت آدرس‌های مختلف هدایت می‌شوند و خدمات مناسب با نیازهای خود را دریافت می‌کنند. وب سایت‌های Multi-Domain به مدیریت بهتر کلمات کلیدی و سئو بهینه سایت نیز کمک می‌کنند. به همین خاطر است که این استراتژی امروزه هواداران بسیار زیادی دارد.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *