پنالتی با بک لینک

MohtavaMoon

درخواست مشاوره

به مشاوره با کارشناس دیجیتال مارکتینگ نیاز دارید؟

موضوع امروز ما گفتگو درباره پنالتی با بک لینک است. به زبانی ساده هنگامیکه یک وبسایت به یک وبسایت دیگر لینک می دهد، بک لینک ساخته شده است.به بک لینک، لینک ورودی نیز گفته می شو، زیرا باعث ورود مردم به سایت شما شده است. لینک خروجی هم یکی دیگر از عناوین بک لینک بوده که وجه تمایز آن هدایت کاربران به خارج شدن ازوبسایتی است که درون آن حضور دارند. در خدمات سئو یکی از عناصر مهم بک لینک محسوب می شود. هرچه تعداد لینک هایی که برای یک سایت است بیشتر باشد، ارزش و اعتبارآن در نزد گوگل بیشتر خواهد بود. توجه داشته باشید که کیفیت حرف اول رامی زند و به همین علت است که همه لینک ها ارزش یکسانی ندارند.دریافت کردن چند بک لینک با کیفیت مناسب از هزاران بک لینک از وب سایت های اسپم بهتر است. بک لینکی که با نام های لینک داخلی، لینک یه طرفه یا لینک ورودی شاخته می شود به لینک وب سایت می گویند. گوگل و همچنین سایر مرورگرهای جستجو بک لینک سایت را به عنوان عاملی برای بهبود رتبه سایت در نظر می گیرند.

بک لینک

آیا بک لینک بخریم یا نه؟

گوگل از بک لینک ها برای بررسی ارزش و کیفیت محتوای درون سایت شما استفاده می کند.داشتن یک بک لینک باارزش به شما کمک می کند راحتتر رتبه بگیرید و در میان کسب و کارهای دیگر خودتان را نشان دهید. باید توجه داشت که بیشتر سایت ها حاضر دادن بک لینک رایگان نیستند. به همین دلیل مدیران سایت ها و سئوکاران به دنیال خرید بک لینک می گردند، که این عمل از دید گوگل ناپسند شمرده می شود.

با مطالعه گایدلاین گوگل میتوان دریافت که، موضع گوگل نسبت به خرید لینک چگونه است. اگر حساب نشده لینکی خریداری شود و گوگل از آن اطلاع یابد به طور حتم جریمه و از سایت پنالتی می گردید. با این حال کسب و کارتان نابود و از دید کاربران دور نگه داشته می شوید. با این حال مشاهده کردید که از یک طرف گرفتن لینک رایگان کار راحتی نیست و از طرف دیگر خرید حساب نشده آن از نگاه گوگل گناه نابخشودنی است.

مطالعه بیشتر:   ۶ نکته مهم سئو تصاویر

روشی دیگر برای گرفتن بک لینک، ساختن ابزارهای رایگان است. کسانیکه برنامه نویسی می کنند و قادرند ایده های خود را در قالب آن عنوان کنند می توانند از این فرصت کمال استفاده را ببرند. طراحی و ساخت برنامه کاربردی شما را تبدیل به یک متخصص حرفه ای کرده و نامتان را آشنا می سازد.

نحوه متوجه شدن خرید بک لینک توسط گوگل

نحوه متوجه شدن خرید بک لینک توسط گوگل

همه ما می دانیم که گوگل یک موتور جستجوی هوشمند است. ازهوش مصنوعی برای ارائه نتیجه های مختلف به کاربران استفاده می کنند. این الگو ها به گونه ای می باشند که میتوانند با افزایش داده و بهینه سازی پارامترها نتایج خودرا بهبود بخشیده و عملکردبهتری داشته باشند. با این حال بررسی نوع بک لینک، زمان گرفتن آن، و مقدار بک لینکی که در بازه ای خاص می گیرید، جز فاکتورهایی خواهد بود که گوگل مورد بررسی قرار می دهد. هنگامیکه بک لینک را از سایت نامعتبر می گیرید، ابتدای راه اندازی سایت هزاران بک لینک می گیرید، به سراغ خرید بک لینک های زیاد می روید و التماس سایت های زرد را برای نشان دادن محتوایتان می کنید، باید آماده جریمه شدن هم باشید. نشانه های خرید بک لینک از نگاه گوگل به شرح زیر است:

 • خریدن لینک به صورت انبوه و زیاد
 • قراردادن لینک در ساید بار و فوتر
 • خریدن در بازه زمانی کوتاه تر
 • قراردادن لینک در سایت های نامعتبر
 • کیفیت داشتن لینک های خریداری شده

هنگامیکه گوگل متوجه سرپیچی شما از دستوراتش شد بیکار نمی ماند و به چند روش خود سایت شمارا محروم می کند. اگر فعالیت های گفته شده در بالا را انجام داده اید ممکن است تا چند وقت دیگر با جریمه های گوگل مواجه شوید. اولین موضوعی که در این شرایط برای شما به وجود می آید، جریمه دستی است که گوگل مقرر می سازد.اگر سری به کنسول جستجوی گوگل بزنید با آن مواجه خواهید شد. برای سایت هایی که بک لینک های غیرطبیعی خریدند، هشداری مانند لینک غیرطبیعی در بخش کنسول جستجوی گوگل ظاهر می شود. ایجاد جریمه های دستی و قرارگرفتن در لیست آن به شدت دردسرساز بوده و منجر به پنالتی با بک لینک شود و خارج شدن از آن میتواند در شرایط خاص غیرممکن باشد. اگر گوگل الگوریتمش را بهینه تر کند و فاکتورهای مختلفی را به کمک هوش مصنوعی برای خرید بک لینک اضافه کند، مشکلات فراوانی برای سایت خطا کننده به وجود می آید.

مطالعه بیشتر:   آشنایی با رقص گوگل و تاثیر آن برنتایج

نحوه خرید بک لینک به صورتی که جریمه نشویم؟

از طرفی سایت ها حاضر به ارائه کردن بک لینک رایگان نیستند و خرید بک لینک از دید گوگل مورد قبول نیست. سایت ها برای بالابردن رتبه خود نیاز به گرفتن بک لینک دارند. در نتیجه باید خود را برای رسیدن به گوهر ارزشمند آماده کنند. در چنین حالتی گرفتن کمک از سئوکاران متخصص و حرفه ای میتواند مفید باشد. اکثر سئوکاران توصیه می کنند که بک لینک هارا به شکل رپورتاژ خریداری کنید تا هم محتوای ارزشمند در اختیارمخاطبتان باشد و هم از نگاه گوگل سایت خطاکننده نباشید. بهترین و امن ترین گزینه برای رسیدن به لینک های معتبر در سایت های مختلف خرید رپوتاژ است. این خرید به شما کمک می کند تا از موضوعاتی مانند جریمه شدن در امان بمانید. به طور قطعی خرید بک لینک ها از PBN  ها، گذاشتن لینک در کامنت ها و لینک وب ها شما را به نتایج دلخواهتان نمی رساند و یا در طولانی مدت به شما ضرر وارد می کند.

EAT چیست؟

EAT چیست؟

عبارت EAT به معنی متخصص ، معتبر و قابل اعتماد.

در واقع عملکرد گوگل نشان می دهد وب سایت هایی که این سه مورد را رعایت نمی کنند، از کیفیت پایین تری برخوردار بوده و سایت هایی که این موارد را رعایت می کنندعلاوه بر سایت بهتری بودن، آینده را نیز بهتر اثبات می کنند. با رعایت این موارد ارزش زیادی به کاربر ارائه و این همان چیزی است که گوگل می خواهد به نمایش بگذارد. با کمک گرفتن از سه موارد بالا میتوان از بک لینک دارای کیفیت بالاتری برخوردار شد. به عنوان مثال یکی از سایت های معتبردارای موارد بالا، ویکی پدیا است. تخصص های زیادی را این سایت ارائه کرده و اعتبار و اعتماد بالایی را در نزد مابقی وب سایت ها دارد. به گونه ای که لینک های زیادی از سایت های دیگر دریافت می کند.

در ادامه میتوان نحوه چگونگی گرفتن بک لینک و رعایت قوانین گوگل را رعایت کرده تا سایت مارا با پنالتی تهدید نکند و دچار پنالتی با بک لینک نشویم. این موارد عبارتند از:

 1. درخواست بک لینک: دراین میان اولین کار درخواست از مردم است. درصورتیکه کسی بخواهد به شما بک لینک معتبر بدهدو در برابر آن چیزعجییی از شما وسایت نخواهدمیتوانید این را یک بک لینک موفق و باارزش تلقی کنید. حال اگر کسی قبول کرد به صورت مخفی به شما بک لینک بدهد، آن بک لینک زیاد جالب و باارزش نبوده ولی اگر بدون مشکل بک لینک دریافت شود، حتی گوگل نیز از سایت شما بابت داشتن چنین لینکی قدردانی می کند.
 2. دایرکتوری های بک لینک:ممکن است عنوان شود دایرکتوری یک لینک طبیعی نیست و لینک های آن ساختگی تست. درباره هر سایت دایرکتوری صحبت نمی کنیم. منظورمان بیشتر سایت هایی است که برای ورود موانعی را قرار میدهند و اجازه ورود هر سایتی رانمی دهند. دایرکتوری باید جایی باشد که کسب و کارهای واقعی در آن لیست شده و قابل استفاده برای مردم باشد.
 3. روابط در صنعت: بیشتر کسب و کارها رابطه هایی با تامین کنندگان، فروشندگان و همکارانشان دارند. کسب و کارها در این میان باید لیست شوند. برای یافتن چنین لیستی باید فهمید که رقبای شما در کجای لیست قرار دارند.
 4. نام بردن از برند ثبت شده: ممکن است گاه در بعضی جاها یک نفر کسب و کار، سایت شما راذکر کرده باشد ولی بک لینکی به شما نداده باشد، درنتیجه بهتر است افراد رایافته و بابت این کار از آنها تشکر کنید و بعدتقاضا کنید که لینک سایت را ذکر کنند. از این راه می توانید به سادگی لینکی رابرای سایت خود بگیرید. برخی ابزارها به محض ذکرشدن سایت شما، اعلامیه برایتان می فرستند.هرچند که این ابزارها همیشه دقیق نیستنددر نتیجه بهتر است به آنها اعتنا نکنید.
 5. احیای بک لینک شکسته
 6. عالی باش
 7. مطبوعات بیشتر
 8. به خبرنگار کمک کنید
 9. محتوای شما که در حال حاضر یک لینک دریافت می کند.
مطالعه بیشتر:   بررسی بک لینک های سایت
بدون آسیب به یک سئو چگونه بک لینک دریافت کنیم؟

بدون آسیب به یک سئو چگونه بک لینک دریافت کنیم؟

در دریافت بک لینک باید نکات زیادی را رعایت کنید و نهایت دقت را داشته باشید. اگر این کار را به درستی انجام ندهید، آسیب های فراوانی به سایت وارد می شودکه یکی از آنها می تواند پنالتی با بک لینک باشد. به صورت کلی دریافت بک لینک دشوار است تا رتبه سایت شما در موتورهای جست وجو بهبود پیدا کند و سئو ارتقا پیدا کند. هر چه سایتی که از آن بک لینک دریافت می کنید قدرت بیشتری داشته باشد، اعتبار سایت شما بالاتر می رود. یکی از روش های جدید در دریافت بک لینک ارتباط با اینفلوئنسرا می باشد. هر چه ارتباط عمومی خود راافزایش دهید میتوان بک لینک های بیشتری را دریافت کرد.

در آخر میتوان نتیجه گرفت که با ورود از راه قانونی و بررسی های مختلف و همه جانبه میتوان لینک هارا دریافت و به کسب و کار خود رونق داد.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *