چگونه سایت شرکتی را سئو کنیم؟

MohtavaMoon

درخواست مشاوره

به مشاوره با کارشناس دیجیتال مارکتینگ نیاز دارید؟

امروزه تمام افرادی که صاحب کسب و کارهای اینترنتی می باشند، از روش های متفاوتی برای بهبود سایت خود استفاده می کنند. همچنین کاربرانی هستند که برای انجام این کارها استرس دارند و به فکر این هستند تا چگونه خود را میان رقبا بالا بیاورند. مسلما زمانی که شما یک کسب و کار و سایت کوچک دارید، سئو سایت و برطرف کردن ایرادات آن آسان تر می باشد و می توانید برای بهبود سایت خود به مرور زمان اقداماتی انجام دهید. در مقابل اگر شما یک کسب و کار داشته باشید که در اختیار شما بیش از 1000 صفحه وب سایت گذاشته باشند چه؟ آیا می توانید برای این از خدماتی که برای هر سایتی استفاده می شود، استفاده کنید؟ توجه داشته باشید برای کسب و کارهایی که وب سایت های بزرگی را دارا می باشند چیزی به نام سئو سایت شرکتی وجود دارد.

اگر شما هم می خواهید با سئو کردن سایت شرکتی، تفاوت سئو سایت شرکتی با سئو سایت فرروشگاهی، فواید انجام سئو برای سایت شرکتی و در نهایت چگونه سایت شرکتی را سئو کنیم؛ آشنا شوید، با ما همراه باشید.

سئو سایت شرکتی چیست؟

همانطور که می دانید استفاده از خدمات سئو برای کسب و کار و سایت خود باعث کسب رتبه بالا در صفحه اول نتایج موتور جستجوگر گوگل می باشد. امروزه بسیاری از این وب سایت ها به سئو روی آورده اند و برای کسب جایگاه بهتر در نتایج گوگل هر اقدامی را انجام می دهند. در این قسمت قصد داریم تا با سئو سایت شرکتی آشنا شویم. در وهله اول باید بدانید که سئو کردن سایت شرکتی با سئو سایت فروشگاهی کاملا متفاوت هستند.

سئو سایت شرکتی به معنای بهینه سازی سایت شم برای موتورهای جستجوگر می باشد که به منظور سایت های شرکتی طراحی شده اند. هدف اصلی این سئو حضور پیدا کردن ارگانیک برای وب سایت های بزرگ است. این اقدام یک رویکرد استراتژیک در مقیاس های بسیار بزرگ به منظور SEO با توجه به موقعیت شما در SERP و همچنین اهداف مشخص شده تجاری شما است. SERP موقعیت سایت شما را با توجه به کلمه کلیدی کسب و کار شما در صفحه اول نتایج گوگل نشان می دهد.

شایان ذکر است بدانید برای رویکردهایی که حالت تهاجمی دارند، باید از کلمات کلیدی در محتوا استفاده شود که بسیار رقابتی است. سئو استاندارد این نوع رویکرد را نمی پسندد و عبارات کلیدی کم رقابت را ترجیح می دهد. اما در مقابل سئو سایت شرکتی حالت رویکرد تهاجمی مورد استفاده قرار می گیرد.

مطالعه بیشتر:   ۱۰ شاخص کلیدی عملکرد در سئو

در نظر داشته باشید که SEO برای سایت شما همانند سرمایه گذاری محسوب می شود و شما با استفاده از آن می توانید فروش و بازدید خود را افزایش دهید. همچنین می توانید برای خود در طول زمان برندسازی انجام دهید.

چرا به سئو سایت شرکتی احتیاج داریم؟

چرا به سئو سایت شرکتی احتیاج داریم؟

همانطور که در بالا گفتیم، سئو به سایت و کسب و کار شما کمک می کند تا بتوانید در موتور جستجوگر گوگل رتبه خوبی را کسب کنید و همچنین برای ساست خود مخاطبان بیشتری را جذب نمایید. سوالی که ممکن است برای برخی از کاربران پیش بیاید این است که چرا ما به SEO نیاز داریم؟ در ادامه پاسخ سوال خود را خواهید گرفت.

تصور کنید که می خواهید یک خدماتی را دریافت کنید. برای اینکه بتوانید سرویس های ارائه دهنده مناسب این خدمات را پیدا کنید، از اطرافیان خود می پرسید و آن ها به شما معرفی می کنند. در نهایت لیست شما محدود می شود. اما شما برای پیدا کردن خدمات خود مسلما از گوگل هم کمک می گیرید. در گوگل عبارت موردنظر خود را سرچ می کنید، چندین شرکت را می بینید و در نهایت شرکت دلخواه خود را انتخاب می کنید. این به معنای سئو سایت شرکتی است.

این پروسه ای که انجام می شود کاملا بر اساس انتخاب و تصمیم گوگل می باشد تا برای جستجوی شما کدام کسب و کارها را در رتبه اول قرار دهند. موتور جستجوگر گوگل فاکتورها و معیارهایی همچون کیفیت سایت و رضایت مخاطبان را استفاده می کنند. سئو سایت به گوگل کمک می کند تا بتواند وب سایتی که متناسب با کلمه کلیدی سرچ شده شما می باشد را بالا بیاورد. در نتیجه سایت بدون SEO در این نتایج جایگاهی ندارد.

چگونه سایت شرکتی را سئو کنیم؟

چگونه سایت شرکتی خود را سئو کنیم؟

استفاد از سئو و بهینه سازی سایت خود در موتورهای جستجوگر باعث می شود تا مخاطبان بیشتری را به سمت کسب و کار خود سوق دهید، و همچنین هنگام جستجو کاربران در صفحه اول نتایج گوگل باشید. یقین داشته باشید زمانی که سایت خود را روش های درست بهینه کنید، کاربران بیشتری را برای ورودی سایت خود جذب می کنید. در ادامه ما به شما 10 نکته به منظور کسب رتبه بهتر در موتورهای جستجوگر و سئو سایت شرکتی را می گوییم.

در ابتدا کلماتی را به عنوان عبارات کلیدی برای وب سایت خود انتخاب نمایید که در زمینه کسب و کار شما بیشترین نتیجه جستجو را دارند. برای مثال اگر در زمینه فروش محصولی کار می کنید، یکی از کلمات کلیدی اصلی شما باید نام ان محصول باشد، تا زمانی که کاربری نام آن را جستجو می کند؛ وب سایت شما به نمایش درآید. برای اینجا این کار می توانید یک حساب کاربری در گوگل ادوردز ایجاد کنید و سپس یک لیست از کلمات کلیدی سایت خود تهیه نمایید. با وارد شدن در گوگل ادوردز و تعیین کلمات کلیدی خود می توانید آن ها را در جستجوی آنلاین گوگل قرار دهید. نکته حائز اهمیت این است که سعی کنید از کلمه کلیدی خود در صفحات مختلف سایت خود استفاده نمایید تا رتبه بالاتری را در نتایج گوگل کسب نمایید.

1- کلمات و عبارات کلیدی مناسب را پیدا کنید

در ابتدا کلماتی را به عنوان عبارات کلیدی برای وب سایت خود انتخاب نمایید که در زمینه کسب و کار شما بیشترین نتیجه جستجو را دارند. برای مثال اگر در زمینه فروش محصولی کار می کنید، یکی از کلمات کلیدی اصلی شما باید نام ان محصول باشد، تا زمانی که کاربری نام آن را جستجو می کند؛ وب سایت شما به نمایش درآید.

مطالعه بیشتر:   متاتگ های مهم سئو کدام اند

برای اینجا این کار می توانید یک حساب کاربری در گوگل ادوردز ایجاد کنید و سپس یک لیست از کلمات کلیدی سایت خود تهیه نمایید. با وارد شدن در گوگل ادوردز و تعیین کلمات کلیدی خود می توانید آن ها را در جستجوی آنلاین گوگل قرار دهید. نکته حائز اهمیت این است که سعی کنید از کلمه کلیدی خود در صفحات مختلف سایت خود استفاده نمایید تا رتبه بالاتری را در نتایج گوگل کسب نمایید.

2- سایت خود را با کلمات کلیدی پر نکنید

2- سایت خود را با کلمات کلیدی پر نکنید

توجه داشته باشید که محتوای خود را باکیفیت، خوانا و واضح تولید کنید. اگر کلمه کلیدی خود را برای کسب رتبه بالاتر در سئو و گوگل در تمام قسمت های محتوای خود استفاده نمایید، خواننده هنگام خواندن دچار اذیت و انحراف معنای می شود؛ پس زیاد بهینه سازی نکنید.!

3- محتوایی با کیفیت بالا تولید نمایید

3- محتوایی با کیفیت بالا تولید نمایید

طبیعتا کاربران زمانی که به دنبال پاسخ سوالی هستند آن را در گوگل سرچ می کنند. وظیفه گوگل نیز بررسی کردن محتواهای سایت ها می باشد و در این مقالات به دنبال پاسخ سوال کاربران است. در نتیجه شما باید محتوایی تولید کنید که قانع کننده و باکیفیت باشد. محتوای خود را می توانید با استفاده از متن، عکس و ویدئو انجام دهید. این یکی از روش های بهینه برای سئو سایت شرکتی شما می باشد.

4- بر روی پیشنهادات خاص خود تمرکز کنید

4- بر روی پیشنهادات خاص خود تمرکز کنید

نمی‌توانیم بحث تبلیغات را در پروژه‌های سطح بالا نادیده بگیریم. در واقع در رقابت‌های بسیار سنگین، تبلیغات از اهمیت بالایی برخوردار است. وظیفه متخصص سئو در زمینه مربوطه این است بتواند بسترهای تبلیغاتی که بسیار موثر هستند را شناسایی کند. متخصص باید از زمان دقیق تبلیغات آگاه باشد. این فرد باید شرایط سایت را در نظر بگیرید و بر این اساس بهترین زمان را برای تبلیغ انتخاب کند. بازارهایی که انتخاب می‌شوند باید از سوددهی بالایی برخوردار باشند. هزینه مناسب نیز نباید فراموش شود. یکی از ساده‌ترین راه‌های تبلیغاتی یک وب‌سایت استفاده از ریپورتاژ آگهی است. با کمک این روش می‌توان بک لینک تهیه کرد و باعث افزایش بازدید از سایت شد.

توجه کنید که شما برای فروش بیشتر از رقبای خود در حال تلاش هستید. برای اینکه بتوانید برای کسب و کار خود مشتریان و مخاطبان بیشتری جذب نمایید، باید پیشنهاداتی را مطرح کنید که از رقبای خود بالا بزنید. همچنین می توانید با مشخص کردن موقعیت مکانی خود، مشتریان محلی را جذب نمایید.

5- به سایت خود لینک دهید

5- به سایت خود لینک دهید

در نظر داشته باشید که هر چه میزان سایت هایی که به سایت شما لینک می دهند، بیشتر باشد؛ شما رتبه بالاتری را در نتایج گوگل کسب خواهید کرد. می توانید از سایت هایی که در زمینه شغلی شما کار می کنند، بخواهید تا لینک های شما را در ازای گذاشتن لینک های آن ها در سایت خود بگذارند.

مطالعه بیشتر:   آشنایی با رقص گوگل و تاثیر آن برنتایج
6- فعالیت خود را در شبکه های اجتماعی پررنگ کنید

6- فعالیت خود را در شبکه های اجتماعی پررنگ کنید

امروزه استفاده از شبکه های مجازی در میان کاربران برای جستجو و رفع نیازهای خود بسیار افزایش یافته است. از این رو شما می توانید در این شبکه ها شروع به فعالیت کنید و کلمات و هشتگ های مربوط به کار خود را بسازید، تا زمانی که این عبارات را سرچ می کنند، کسب و کار شما نیز بالا بیاید.

7- مقدار بهبود سئو سایت شرکتی خود را اندازه گیری کنید

7- مقدار بهبود سئو سایت شرکتی خود را اندازه گیری کنید

برای اینکه بتوانید سایت خود را با روش های بهتری مدیریت کنید، نیاط به اطلاعات دارید. اطلاعاتی در رابطه با عملکرد سئو سایت شرکتی یا اینکه کاربران شما بیشتر از کدام موتور جستجو وارد سایت شما شده اند، از کدام منطقه جغرافیایی در حال جستجو هستند، چه زمانی را در سایت شما گذرانده اند و غیره. برای اینکه بتوانید به این اطلاعات دست پیدا کنید می توانید از نرم افزارهای رایگان و کم هزینه همانند Google Analytics، Moz.Com، SEMRush.Com و… استفاده نمایید.

منظور از هدف بالا یعنی اینکه برنامه های خود را در جهت رسیدن به رتبه یک گوگل بریزید. اغلب کاربران از نتایج صفحه اول گوگل استفاده می کنند و یا کمی به صفحه دوم سر می زنند؛ ولی صفحه سوم نتیج گوگل را کسی مشاهده نمی کند. پس در نتیجه سعی کنید تا جایگاه خوبی در صفحه اول نتایج گوگل کسب کنید.

8- یک هدف مشخص و بالا را در نظر داشته باشید

منظور از هدف بالا یعنی اینکه برنامه های خود را در جهت رسیدن به رتبه یک گوگل بریزید. اغلب کاربران از نتایج صفحه اول گوگل استفاده می کنند و یا کمی به صفحه دوم سر می زنند؛ ولی صفحه سوم نتیج گوگل را کسی مشاهده نمی کند. پس در نتیجه سعی کنید تا جایگاه خوبی در صفحه اول نتایج گوگل کسب کنید.

9- صبور باشید

9- صبور باشید

منظور از هدف بالا یعنی اینکه برنامه های خود را در جهت رسیدن به رتبه یک گوگل بریزید. اغلب کاربران از نتایج صفحه اول گوگل استفاده می کنند و یا کمی به صفحه دوم سر می زنند؛ ولی صفحه سوم نتیج گوگل را کسی مشاهده نمی کند. پس در نتیجه سعی کنید تا جایگاه خوبی در صفحه اول نتایج گوگل کسب کنید.

برای بهبود سایت خود تلاش کنید. سرعت سایت را افزایش دهید و اجازه ندهید مخاطبان مدت زمان زیادی ر هنگام لود صفحات سپری کنند. موضوعات کسب و کار خود را به طور واضح بیان کنید و دسترسی برای کاربران را راحت سازید. همچنین به یاد داشته باشید که هدینگ ها و سرتیترها برای موتورهای جستجوگر مانند گوگل بسیار حائز اهمیت هستند. حتما از کلمات کلیدی در سرتیترهای خود استفاده نمایید.

10- یک وب سایت کاربر پسند درست کنید

برای بهبود سایت خود تلاش کنید. سرعت سایت را افزایش دهید و اجازه ندهید مخاطبان مدت زمان زیادی ر هنگام لود صفحات سپری کنند. موضوعات کسب و کار خود را به طور واضح بیان کنید و دسترسی برای کاربران را راحت سازید. همچنین به یاد داشته باشید که هدینگ ها و سرتیترها برای موتورهای جستجوگر مانند گوگل بسیار حائز اهمیت هستند. حتما از کلمات کلیدی در سرتیترهای خود استفاده نمایید.

سخن آخر

سخن آخر

در نظر داشته باشید که بهینه سازی کسب و کار و سایت خود بسیار مهم است. استفاده از سئو در صحه خود باعث افزایش رتبه شما می شود. از آنجایی که سئو سایت شرکتی بسیار مهم است پس باید تکنیک و استراتژی های لازم را برای پیاده سازی ای اقدامات انجام دهید. شایان ذکر است بدانید این سئو برای شمایی که خدماتی را در سایت خود ارائه می دهید از اهمیت بالایی برخوردار است.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *