لینک های اسپم سایت

لینک های اسپم سایت

یکی از مشکلاتی که اغلب افراد با آن دست و پنجه نرم می کنند، چگونگی حذف کردن لینک های اسپم سایت می باشد. لینک اسپم در واقع هیچ سودی برای سایت مورد نظر ندارد، و باید از بین برده شود. راه های زیادی برای از بین بردن لینک ها اسپم وجود دارند که می توانید برای این کار به سراغ آن ها بروید.

منظور از لینک اسپم چیست؟

بیشتر افراد برای کسب و کار خود انواع سایت ها را راه اندازی کرده اند، ولی به روش های پیشرفت سایت خود اهمیتی نمی دهند. بهتر است بدانید که در هر سایت لینک های مخرب و اسپمی وجود دارند که باعث پایین آمدم ارزش سایت شما می شوند؛ که اغلب افراد نسبت به آن ها بی اهمیت هستند. لینک اسپم در اصل به لینک هایی گفته می شود که تاثیری در سئوسایت ندارند، و باعث کاهش رتبه سایت می شوند.

به لینک های اسپم، بک لینک نیز گفته می شود که در انواع متفاوتی وجود دارند. این لینک ها بدون توجه به نیاز کاربر درون سایت به نمایش گذاشته می شوند که موتور جستجوگر گوگل نسبت به آن ها هشدار می دهد و باعث جریمه سایت مورد نظر می شود. این لینک  ها برای تبلیغات بدون توجه به ضفحه مبدا ایجاد شده و باعث کاهش کیفیت صفحه مورد نظر می شوند. این لینک فاقد هر گونه ارزش برای صفحات مقصد است و باعث افزایش کیفیت سایت نمی شوند. به همین منظور باید برای حذف کردن آن ها دست به کار شد.

لینک های اسپم سایت

انواع لینک های اسپم

با توجه به تعریفی که در رابطه با لینک های اسپم داده شد، شاید برایتان جای سوال باشد که چگونه می توان این دسته از لینک ها را تشخیص داد. با آشنایی با انواع این لینک ها به راحتی می توانید با آن ها آشنا شوید. از جمله مهمترین انواع لینک های اسپم به صورت موارد ذکر شده در زیر هستند:

مطالعه بیشتر:   چگونگی کاهش تعداد درخواست ها برای افزایش سرعت

لینک نوفالو

لینک های نوفالو در سایت ها نشان دهنده اسپم بودن لینک هستند. برخی از برنامه نویسان از این لینک ها برای بهبود ایندکس شدن صفحه و ارتقا رتبه آن استفاده می کنند. این نوع روش لینک سازی و رسیدن به نتیجه در آن دشوار بوده و هیچ ارزشی ندارد.

مزارع لینک

مزارع در واقع بستری برای لینک سازی محسوب می شوند. این کار با همکاری مالک سایت صورت می گیرد. کسانی که در زمینه تولید لینک فعالیت می کنند، تنها هدفشان ایجاد این دسته از بک لینک ها می باشد. این لینک ها از سمت گوگل و موتور جستجوگر به راحتی شناسایی شده و باعث ایجاد جریمه می شوند.

لینک پنهان

ار دیگر انواع این دسته از لینک ها می توان به لینک پنهان اشاره کرد، که در سراسر پست های سایت به صورت پنهان درج شده و وجود دارند. این لینک ها به راحتی قابل دیدن نیستند، چرا که رنگ آن ها به صورتی است که با پس زمینه یکسان است. این لینک ها ممکن است در تصاویر خوانندگان روی سایت به صورت پنهان نیز درجج شده باشند که با کلیک به روی آن ها باز می شوند.

لینک اسپم نظرات و انجمن ها

زمانی که یک سازنده لینک، لینک های دیگری را درون انجمن های عمومی یا بخش نظرات درج کند، به خودی خود این لینک ها ایجاد می شوند. در واقع این نوع مکان ها برای لینک های مخرب بهترین هستند؛ چرا که موانع کمی بر سر راه آن ها وجود دارد. شناسایی این لینک ها آسان است.

مطالعه بیشتر:   گوگل آنالیتیکس، کارآیی و اهمیت آن

لینک های اسپم سایت

روش های حذف لینک های اسپم

روش های متفاوتی برای حذف کردن لینک های اسپم وجود دارد، که بهتر است با آن ها آشنا شوید. این روش ها به شرح زیر می باشند:

تماس گرفتن با سایت مبدا

اسان ترین راه برای حذف کردن لینک های اسپم، تماس گرفتن با سایت مبدا است. به این صورت می توانید به کمک اطلاعات موجود در سایت برای حذف کردن سایت های مخرب اقدام کنید. به این صورت باید با تماس درخواست خود را واضح بیان کنید.

استفاده از ابزار disavow

استفاده از این ابزار از کاربردترین روش ها برای از بین بردن سایت های اسپم می باشد. این ابزار زمانی به کار می آید که با تماس گرفتن با سایت مبدا موفق به حذف کردن سایت های اسپم نشدید. به این صورت می توانید به کمک آن به گوگل اعلام کنید که لینک هایی مورد قبول شما نیستند. برای این کار نیاز است تا دستورالعمل های خاصی را دنبال کنید. این دستورالعمل ها به شرح زیر می باشند:

  • ارائه کردن یک فایل TXT باید در ابتدا انجام شود که برای این کار باید یک فایل نوت پد در ابتدا باز کنید. به این صورت باید آن را به نام Encoding UTF-8 ذخیره کرده و عبارت #Page disavow را در ابتدای آن بنویسید.
  • در مرحله بعدی، نیاز است که تعداد آدرس های اسپمی که در سایت خود پیدا کرده ای را در این قسمت وارد کنید. به این صورت می توانید بهتر به مدیریت کردن آن ها بپردازید. بهتر است بدانید که این کار صرفا باعث درک بهتر خودتان می شود و گوگل قادر به خواندن آن ها نیست.
  • در هر خط یکی از انواع آدرس های لک لینک اسپم را وارد کرده و آدرس بعدی را در خط بعدی وارد کنید.
  • در نهایت فایل را ذخیره کرده و آن را ضمیمه کنید تا به گوگل اجازه بررسی آن داده شود.
مطالعه بیشتر:   توضیحات متا

در خصوص این ابزار بهتر است بدانید که از طرف گوگل معرفی شده است، و امکان حذف کردن لینک های اسپم را برای کاربر فراهم می کند. استفاده از این ابزار به راحتی امکان پذیر نیست و نیاز به دانش و تخصص کافی دارد. این بک لینک ها تاثیر منفی به روی سایت خواهند داشت که باید حذف کردن آن ها را به یک متخصص واگذار کند.

کلام آخر

بک لینک یا لینک های اسپم به صورت خودکار در وب سایت ها ایجاد می شوند. آن ها هیچ تاثیری به روی سئو سایت ندارند و باعث پایین آمدن رتبه آن می شوند. به  این منظور باید برای جذف کردن آن ها اقدام کنید و به دنبال این باشید که چگونه لینک های اسپم سایت را حذف کنیم؟

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *