چگونه کلمات کلیدی مرتبط پیدا کنیم؟

MohtavaMoon

درخواست مشاوره

به مشاوره با کارشناس دیجیتال مارکتینگ نیاز دارید؟

همان طور که می دانید اولین قدم در هر کسب و کاری و مارکتینگ داشتن یک سایت قوی برای جستجوی افراد در موتور جستجوگر گوگل می باشد. در این صورت افراد دیگر می توانند به راحتی سایت شما را ببینند و به آن مراجعه کنند. از این رو فرقی نمی کند که دقیقا کسب و کار شما چیست در واقع چیزی که در این میان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است دیده شدن و جذب مخاطبان کسب و کار شما می باشد. در واقع شما باید آن قدر با مهارت پیش روید که همه به دنبال جستجوی شما باشند این تنها در صورتی امکان ‌پذیر است که زمانی که مخاطبان به موتور جستجوگر گوگل مراجعه می ‌کنند در صفحه اول نام برند یا کسب و کار شما را ببینند. در این صورت کلمات کلیدی اصلی و پیدا کردن کلمات کلیدی مرتبط که برای محتوا و سایت خود استفاده می ‌کنید بسیار مهم هستند.

نقش کلمات کلیدی در سئو

کلمات کلیدی چه نقشی دارند؟

کلمات کلیدی از اهمیت بسیار بالایی برخوردارند زیرا نشان دهنده و ثابت کننده کسب و کار شما هستند از این رو بسیار مهم است که برای معرفی برند و کسب و کار خود چه کلمات کلیدی تعیین کنید زیرا نشان دهنده کیفیت و اعتبار کسب و کار شما نیز می باشد. بهتر از این موضوع را با یک مثال برایتان توضیح دهیم زمانی که شما به دنبال یک محصول هستید ابتدا نام محصول را در موتور جستجوگر گوگل سرچ می کنید. در این زمان تمام برند هایی که این محصول را می فروشند و یا در مورد آن اطلاعاتی دارند در صفحه نمایش داده می شوند البته این را باید بدانید که در صفحه اول تنها سایت های پرمخاطب و پربازدید جای می گیرند. البته سایت های دیگر در صفحات بعدی به نمایش گذاشته می شوند. از این رو شما باید کلمات کلیدی انتخاب کنید که در صفحه اول به نمایش درآید.

مطالعه بیشتر:   مدیریت کسب و کار
اهمیت کلمات کلیدی

اهمیت پیدا کردن کلمات کلیدی مرتبط برای نمایش در صفحه اول گوگل

حتما دیده اید که افراد زمانی که یک کلمه یا جمله را در موتور جستجوگر گوگل وارد می ‌کنند اگر صفحه مورد نظر خود را در برگه اول مشاهده کنند بر روی آن کلیک می ‌کنند و اگر دقیقا همون سایت را پیدا نکنند دوباره متن یا کلماتی که وارد نموده اند را تغییر می دهند در این میان تنها 92 درصد هستند که تنها به صفحه اول اکتفا می ‌کنند و در این میان 8 درصد باقیمانده احتمال دارد که به صفحه دوم بروند. از این رو شما باید سعی کنید کلمات کلیدی را انتخاب کنید که در صفحه اول ما ایجاد شوند در این صورت احتمال بازدید از سایت شما بیش تر خواهد بود. برای یافتن کلمات کلیدی مرتبط از طریق موارد زیر اقدام نمایید:

  • سایت های رقیب با بررسی کنید و توجه نمایید که از چه کلمات کلیدی استفاده می کنند.
  • از افراد اگاه که به تولید محتوا مشغول هستند کمک بخواهید.
  • سعی کنید از کلمات مترادف و هم معنی بیش تر استفاده نمایید.
  • خودتان را جای افراد جستجوگر بگذارید تا بتوانید به درستی کلمات را انتخاب کنید.
چگونه کلمات کلیدی مرتبط پیدا کنیم؟

منظور از کلمات کلیدی مرتبط چیست؟

کلمات کلیدی مرتبط در واقع کلماتی با معنی منسجم و عمومی و اختصاصی هستند که در رابطه با کسب و کار شما عنوان می‌ شوند و در سایت در مورد آن ها توضیحاتی به مخاطب ارائه می شود. از این رو شما باید کلمات کلیدی را طوری انتخاب کنید که علاوه بر معرفی کننده کسب و کارتان در آن از لغاتی مثل بهترین و محبوب ترین و با کیفیت ترین و معتبرترین و لغات هم معنی یا هم خانواده استفاده نمایید. در این صورت زمانی که عرض لغت یا جمله ای در گوگل می نویسد تمام کلمات مرتبط با آن که در سایت شما وجود دارد به عنوان پیش فرض بالا می آیند و احتمال اینکه مخاطب یکی از آن ها را انتخاب کند بسیار زیاد است. در هر صورت این کلمات کلیدی هستند که مخاطب شما را جذب نموده و به سوی بازدید از سایت تان تغییر می کند پس باید در رابطه با انتخاب آن ها حواستان را جمع کنید.

مطالعه بیشتر:   ساخت بک لینک پروفایلی و تاثیرات آن
استراتژی های انتخاب کلمه کلیدی

استراتژی های انتخاب کلمه کلیدی

برای انتخاب کلمات کلیدی مرتبط همراه دو اصل وجود دارد که به عنوان استراتژی های انتخاب کلمات کلیدی مورد بررسی قرار می‌ گیرند. فصل اول در مورد این است که مخاطبان شما بیشتر چه چیزی را جستجو می کنند و به دنبال چه کلماتی هستند؟ با پاسخ دادن به چه سوال می توانید راحت ترین و بهترین کلمات کلیدی را برای سایت چند و معرفی محصول و ارائه خدمات و توضیحات انتخاب کنید. در واقع با این کار شما خود را جای مخاطب گذاشته اید و برای انتخاب کلمه کلیدی حرفه ای تر پیش خواهید رفت. البته که با این کار شما با درک نیازهای انسانی روبرو هستی و با فهم دقیق آن ها می ‌توانید مخاطب خود را به سوی بازدید از سایت و در نهایت افزایش بازدید کنندگان از سایت و در آخر قرار گرفتن سایت در صدر موتور جستجوگر گوگل قرار دهید.

اهمیت انتخاب کلمات کلیدی

ترفند های انتخاب کلمه کلیدی

اصل دوم برای انتخاب کلمات کلیدی مرتبط این است که دقت کنید رقیبان و سایتهای فعال که همکار شما هستند چگونه مخاطب را به سمت بازدید سایت خود سوق می دهند و از چه کلمات کلیدی استفاده می کنند. در این صورت شما با مشاهده این کلمات کلیدی به سادگی می توانید کلمات هم معنی و مرتبط با آن ها را در سایت قرار داده و درباره آن ها به کمک سئو تولید محتوا کنید در این صورت احتمال اینکه از رقبای خود هم جلو بزنید وجود دارد. پس باید قوی و محکم به سمت انتخاب کلمه کلیدی و راه طولانی که در پیش دارید حرکت کنید و صبور باشید. پس لازم نیست خیلی موضوع را پیچیده کنید بلکه کافی است به ذهن مخاطب خود و سوالاتی که برای او پیش می آید مراجعه نموده و بهترین کلمات را بر سر راه او قرار دهید.

جمع بندی

جمع بندی

با وجود تمام مطالبی که خدمتتان عرض نمودیم اکنون شما دریافتید که کلمات کلیدی برای معرفی سایت و کسب و کار شما از اهمیت ویژه ای برخوردار است بنابراین باید این کلمات را به بهترین نحو ممکن جستجو نمایید و برای سایت خود قرار دهید. همین کلمات کلیدی مرتبط از جنگ باعث افزایش بازدید از سایت شما می شوند بنابراین باید طوری هوشمندانه و دقیق انتخاب شوند که در صفحه اول موتور جستجوگر گوگل قرار بگیرند و مخاطبان به صورت با دیدن کلمات کلیدی بر روی آن کلیک کنند. ابتدا ممکن است انتخاب کلمات کلیدی بسیار پیچیده به نظر برسد اما با اندکی تفکر و توجه به اینکه مخاطبان چه چیزی را جستجو می کنند و هم چنین دقت بر انتخاب کلمات کلیدی مرتبط سایت های رقیب می توان به راحتی این کار را انجام داد.

مطالعه بیشتر:   مشاور سئو
مدیریت کسب و کار

نکات مهم

در واقع کلمات کلیدی بسیار اهمیت ویژه‌ ای دارند چرا که وجود کلمات کلیدی می تواند باعث افزایش سطح راندمان کار شما شود به این صورت که اگر کلمات کلیدی محتوا یا سایت یا کسب و کار شما به درستی انتخاب شود قطعاً در ابتدای موتور جستجوگر گوگل برای افراد نمایش داده خواهند شد و نمایش در صفحه اول گوگل بازدید بیش تری نسبت به صفحات و سایت های دیگر خواهد داشت بنابراین باید حتماً از کلمات کلیدی مرتبط و هماهنگ و مترادف استفاده نمود که این کار را بهتر است به افراد کاردان و متخصص در این زمینه مثل افراد تولید محتوا و سئو کار بسپارید.

01
کلمات کلیدی چه کمکی به سایت ما می کنند؟

کلمات کلیدی در واقع می‌تواند باعث پربازدید شدن سایت شما شوند به طوری که این کلمات اگر دقیق و درست انتخاب شوند در اولین صفحه موتور جستجوگر گوگل ظاهر خواهند شد و افراد بیشتری بر روی آن کلیک می کنند.

2
چطور کلمات کلیدی مرتبط پیدا کنیم؟

اگر شما هم می خواهید کلمات کلیدی مرتبط با محتوا و سایت خود داشته باشید بهتر است به افراد متخصص در تولید محتوا و سئو مراجعه کنید.

3
چطور کلمات کلیدی مرتبط پیدا کنیم؟

یافتن کلمات کلیدی مرتبط کاری تخصصی و پیچیده است بنابراین باید افراد متخصص در سه و آن را جستجو و پیدا کنند تا نتیجه بازدید از محتوا و سایت فوق ‌العاده بالا باشد.

سوالات متداول

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *