کارآموزی در گوگل

شرکت گوگل یکی از بزرگترین موتورهای جستجوی اینترنتی است و برای بسیاری از شرکت‌ها و سازمان‌ها، رتبه‌بندی بالا در صفحات نتایج جستجوی گوگل، بسیار حائز اهمیت است. برای رسیدن به این هدف، بهینه‌سازی موتور جستجو (SEO) از جمله راهکارهای مورد نیاز است.و بسیاری از شرکت ها خدمات سئو ارائه میدهند.

ورود به دنیای کار همواره با چالش ها و فراز و نشیب هایی همراه است که به میشود از کازآموزی به عنوانِ اولین قدم یاد کرد. پذیرفته شدن به عنوان کارآموز در شرکت های بزرگ و نامدار برای تازه واردان به عرصه کار و آن هایی که رویاهای بزرگ در سر دارند میتواند یک فرصتِ طلایی باشد. تجربه های کسب شده در این دوره کمکِ شایانی به دیدگاه فرد در پیشرفت و آینده اش دارد. گرچه بعضی از افراد از خاطراتِ دوران کارآموزی خود با عنوان سیاه ترین روزهای زندگیشان یاد میکنند و ساعاتِ کار طولانی و انجام کارهای ناتمام دیگران را دلایلی برای تصدیق کار خود ذکر می کنند. اما در این میان، شرکت هایی هم هستند که در پذیرش کارآموز بسیار موفق بوده اند که یکی از معروف ترین آن ها گوگل است.

 برای آشنایی با محیطِ کاری گوگل و قوانینش، با ما همراه شوید، شاید پس از پایان این مقاله، کارآموزِ گوگل بودن به آرزوی شما هم تبدیل شود!

 آشنایی با گوگل

اگر از کاربرانِ فصای مجازی و یکی از معتادان به اینترنت باشید، ممکن نیست که نامِ گوگل را نشنیده باشید. گوگل سازمانی است تجاری که کارکنان آن از ملیت های مختلف هستند.

عملکرد های این شرکت از جمله:

مطالعه بیشتر:   برندینگ به کمک سئو

-مرورگر و توسعه سیستم عامل

-برنامه های وب و فناوری تبلیغاتی

-محاسبات ابری

تجزیه و تحلیل اینترنت

هستند که موتور جستجوی محبوب آن هسته ی سازنده ی این کمپانی است.

کارآموزی در گوگل

استخدامی های گوگل چه کسانی هستند؟

داشتن مهارت های ویژه برای مشغول به کار شدن در این شرکت از اهمیت بالایی حائز اهمیت است. اگر در رویاهایتان خود را بخشی از تیم بزرگ این شرکت میبینید نیاز است بعضی مهارت هایتان از جمله؛ نو آوری، توان مدیریت، عمل گرا بودن، توانایی سازگاری با تغییر، قدرت به چالش کشیدن خود و مانع شدن بر قوانین، کار گروهی، وقت شناسی و …. را افزایش دهید.

قوانین کاری شرکت گوگل

در روز های اول شروع فعالیت، کارآموز ها به جز یادگیری کار، باید رفته رفته به قوانین و مقررات یا همان باید و نباید های شرکت آشنا شوند. هر شرکتی شرایط مخصوص خود را دارد که همه، از رییس گرفته تا کارمندان باید به آن عمل کنند اما جالب است بدانید که در شرکت گوگل اینطور نیست.

در شرکت گوگل هیچ قانونی برای پیروی از آن وجود ندارد! رویایی تر از این هم میشود؟ بله!

درست شنیدید.

ساعتِ کاری در شرکتِ گوگل مفهومی ندارد، کارمندان میتوانند هر زمانی که میخواهند به شرکت بیایند و آن جا را ترک کنند. محیط کاری خشک و کسل کننده نیست، اتاق های جداگانه معنایی ندارند و همه در محیطی یکسان همراهِ هم دیگر فعالیت می کنند. از آن جایی که با خلاقیت سر و کار دارید، میتوانید برای تزئین محل کار خود هر وسیله ای به شرکت بیاورید و برای افزایش خلاقیت شما کلاس هایی برگزار میشود و ارتباطی به حرفه اتان ندارد.

مطالعه بیشتر:   خطای 503 چیست؟

برای شرکت گوگل سن و سابقه ی کاری اهمیتی ندارد. فقط و فقط باید خلاق و با پشتِ کار باشید! کارآموز ها به عنوان عضوی از تیم دیده میشوند نه فردی بدون هیچ سابقه و تجربه ای در کار که تنها برای یادگیری آن جاست.

به گفته ی کارآموز ها، فضای کاری گوگل فوق العاده است.

روایت یکی از کارآموز ها از اولین روز حضورش در آن جا به این شکل است:”محوطه بی نظیر بود. داخلش تور های والیبال و چتر های رنگارنگ بود، مردم با سگ هاشون قدم میزدن. شبیه یک زمین بازی بزرگه.”

کارآموزی در گوگل

چگونه در گوگل استخدام شویم؟

با خواندن مطالبِ بالا حالا ممکن است این سوال برایتان پیش بیاید که برای بودن در این شرکتِ عالی باید چه اقداماتی انجام دهید.

اولین قدم فرمِ درخواست است!

برای پر کردن فرم لازم است به سایت Google careers بروید. موقعیت های شغلی مختلف، عنوان شغلی، موقعیت مکانی، مسئولیت های هر شغل و حداقل مدرک مورد نیاز برای استخدام در اینجا ذکر شده است. تنها کافیست بعد از پیدا کردنِ شغل مورد نظر خود گزینه ی درخواست را انتخاب و رزومه ی خود را ارسال کنید. همچنین میتوانید نامه ی انگیزشی ای بنویسید که ممکن است شانس قبولی شما را افزایش دهد.

اگر این مرحله را به خوبی طی کنید و موفق شوید، مانند هر شرکتِ دیگری، باید برای شرکت در مصاحبه اقدام کنید. برخلاف شغل های دیگر، برای شروع کار در گوگل دو مصاحبه ی تلفنی و حضوری را پشتِ سر میگذارید که الزامِ مصاحبه ی حضوری قبولی در مصاحبه ی تلفنی است. در مصاحبه از شما سوالاتی فنی در ارتباط با شغلی که برای آن درخواست داده اید پرسیده میشود تا تواناییتان را محک بزنند.

مطالعه بیشتر:   گوگل ادز چیست؟

مشخصات متقاضی دوباره بازبینی میشود که این روند ممکن است مدتی طول بکشد. گوگل اطلاعات و پیشینه ی فرد را بررسی میکند و در صورتِ راضی بودن قرار دادِ رسمی میان هردوطرف امضا میشود.

سخن پایانی

تعداد رزومه هایی که شرکت گوگل در طول یکسال دریافت میکند، به سختی قابلِ شمارش است. در نوشتن رزومه ای مناسبت با شغل درخواستی خود دقت و حساسیت خاصی به خرج دهید. مهارت های شخصی و تخصصی خودتان را ارتقا دهید و بهترین زمان را برای ارسال درخواست انتخاب کنید. برای علاقه مندان به تکنولوژی، شرکتِ گوگل مناسب ترین مکان است اما به خاطر داشته باشید آن چه برای این شرکت برتری دارد مهارت و خلاقیت شماست.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *