کلمه کلیدی عمومی

کلمه کلیدی عمومی

حتما تابحال اسم کلمه کلیدی عمومی به گوشتان خورده است، این کلمات از مهم ترین دلایل پیشرفت در سئو به حساب می آیند و انتخاب دقیق آنها نقش موثری در پیشرفت و افزایش بازدید های فرد دارد.

بنابراین می توان گفت شناخت کلمات کلیدی از بهترین روش های افزایش و جلب نظر کاربران و پیشرفت سئو کار است، این کلمات کلیدی به طور کل به 2 دسته تقسیم می شوند که در ادامه به آنها اشاره خواهیم داشت.اول از همه مهم است که بدانیم، کلمه کلیدی چیست؟ چه انواعی دارد؟

کلمات کلیدی

کلمه کلیدی به طور کل همان چیزی است که شخص کاربر برای رسیدن به اهداف شخصی خود در موتور های جست و جو گر سرچ و تایپ می کند، این کلمات کلیدی می توانند از بخش های متفاوتی تشکیل شوند و نسبت به شخص کاربر از چندین واژه تشکیل شده باشند.

بهتر است بدانید که بدون کلمات کلیدی پیاده سازی استراتژی در سئو امکان پذیر نمی باشد، زیرا این کلمات نقش بسیار موثری در بهبود وضعیت سایت، لینک سازی، افزایش تعداد بازدید ها، جذب ترافیک و افزایش فروش دارند.

بنابراین انتخاب کلمات کلیدی بسته به اهداف شما بسیار ضروری می باشد، به طور کل این کلمات کلیدی که کاربران با استفاده از آن قصد دارن به هدف خود برسند به 2 دسته کلی تقسیم میشوند، این دو دسته شامل user intent  و search volume است که هر کدام از دسته های متفاوتی تشکیل شده اند.

از مهم ترین تقسیم بندی های کلمات کلیدی در سئو و افزایش بازدید، دسته بندی و تفکیک این کلمه ها بر اساس حجم یا همان search volme می باشد.

مطالعه بیشتر:   افزونه های مناسب افزایش سرعت

کلمات کلیدی search volume

جالب است بدانید که معیار تقسیم بندی در کلمات کلیدی search volume تعداد جست و جو این کلمات کلیدی توسط شخص کاربر و موتور های جست و جو در مدت زمان ذکر شده و معین می باشد.این تقسیم بندی نیز به 3 دسته دیگر تقسیم می شود که هر کدام از مهم ترین روش های تفکیک کلمات بر اساس حجم به حساب می آید.

کلمات کلیدی اصلی، یا همان Head، کلمات کلیدی عبارتی یا Middle tail، کلمات کلیدی طولانی یا long tail که هر کدام ویژگی های منحصر به فرد خود را در جست و جوی کلمات دارند.

ما در اینجا به تعریف بیشتر راجب کلمات کلیدی اصلی یا همان Head خواهیم پرداخت.

کلمه کلیدی عمومی

کلمات کلیدی اصلیGeneric Keyword

کلمات کلیدی اصلی که به کلمات کلیدی گسترده Generic Keyword نیز شناخته می شوند به طور معمول نشانگر یک مفهوم کلی یا یک دسته بندی مشخص می باشند، این کلمات کلیدی به طور گسترده توسط کاربران تایپ می‌ شود.

همچنین این دسته از کلمات کلیدی از جمله عبارات و کلمات اصلی و کوتاهی می‌ باشند که کاربران به طور کلی آن ها را تایپ می‌کنند و در اینترنت جست و جو می نمایند.

به عنوان مثال شخص کاربر هنگام تایپ کلمات کلیدی مانند ماشین، لباس، خانه، طراحی سایت و نقاشی و کلماتی از این قبیل در حقیقت از کلمات کلیدی اصلی استفاده کرده است.

توجه داشته باشید که کلمات کلیدی اصلی ممکن است به عنوان کلمات کلیدی دم کوتاه، یا حتی به عنوان کلمات کلیدی سر و کلمات کلیدی گسترده شناخته و صدا زده شوند، در تمامی این نام ها منظور همان کلمات کلیدی اصلی یا Generic Keyword  می باشد.

مطالعه بیشتر:   خطای 401 چیست؟

به طور کل می‌ توان گفت که کلمه کلیدی عمومی یا Generic Keyword از معنای بسیار گسترده ای برخوردار است و کلمه ای قابل جست و جو است که دامنه معنایی وسیعی دارد، همچنین توجه داشته باشید که کلمات کلیدی عمومی در کمپین های سئو به عنوان نام تجاری یا خدمات و محصول خاص نسبت داده نمی‌شوند.

کلمات کلیدی عمومی یا Generic Keyword

به طور کل شخص کاربر زمانی از جست و جوی کلمات کلیدی عمومی استفاده می نماید که در مرحله شناسایی مشغول به کشف و افزایش اطلاعات کلی خود درباره یک موضوع مشخص باشد.

جالب است بدانید که کلمات کلیدی عمومی در بهینه سازی موتور های جست و جو گر سئو به عنوان کلمات کلیدی دم کوتاه نیز شناخته می‌شود، زیرا به طور معمول طول این کلمات به 1 تا 2 کلمه می‌ باشد.

کلمه کلیدی عمومی

همچنین در تبلیغات پرداخت سئو این کلمات کلیدی عمومی در ازای کلیک به کلمات کلیدی تطبیق گسترده تبدیل شده و نام گذاری می شوند، دلایل نام گذاری این چنینی این کلمات به دلیل آن است که کلمات عمومی یا دم کوتاه باعث می شوند تبلیغات به مخاطبان بیشتری دسترسی پیدا کنند، بدون آنکه عبارت کلیدی این واژه تطابق جزئی یا تطابق دقیقی را مشخص کند.

همچنین لازم به ذکر است که کلمات کلیدی عمومی یا گسترده از بالاترین ارقام سرچ در موتور های جست و جو گر برخوردار است، پس می‌توان گفت بیشترین نرخ استفاده را توسط کاربران دارد اما توجه داشته باشید که این شامل افزایش نرخ تبدیل آن نمی‌شود، زیرا کلمات کلیدی عمومی از جمله بهترین و هدفمند ترین کلمات کلیدی در سئو نیست.

مطالعه بیشتر:   سئو فرندلی چیست؟ چه اهمیت و وظایفی دارد؟

 از جمله معایب کلمات کلیدی عمومی یا اصلی می‌توان به نامشخص بودن اهداف کاربر از سرچ عبارت مورد نظر اشاره داشت، زیرا در این کلمات کلیدی قصد و نیت کاربر مشخص نیست، به عنوان مثال هنگامی که کاربر کلمه کلیدی ماشین را سرچ می نماید مقصود هدف او نا مشخص است، او میتواند به قصد تحقیق این کلمه را سرچ یا برای خرید آن اقدام کرده باشد.

توجه داشته باشید که به دلیل میزان جست و جوی بالا این کلمات، قرار گرفتن در رتبه های اول جست و جوی گوگل تقریبا غیر ممکن می‌باشد.

نتیجه

کاربران و افرادی که به مدت طولانی با خدمات سئو سر و کار داشته اند به خوبی می‌ دانند که برای پیشرفت و افزایش بازدید های خود نیازمند یک استراتژی بلند مدت با روش های هوشمندانه می باشند، بنابراین آنها با استفاده از کلمات کلیدی مناسب در این راه پیشرفت می کنند.

لازم به ذکر است که تلاش برای افزایش رتبه بندی و سرمایه گذاری بر روی کلمات کلیدی عمومی بسیار سخت و دارای ریسک می باشد، بنابراین بهتر است از انتخاب آن اجتناب شود، اگر دارای یک سایت خوب با بازده تبلیغات عالی هستید می‌توانید با آسودگی از آن استفاده کنید، هرچند توجه داشته باشید که در صورتی موفق خواهید شد که بتوانید ترافیک زیادی را به خود جلب و نمایید.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *