کلودفلر چیست

می توان گفت در حال حاضر کسب و کار های مخالف و همچنین خدمات گوناگون دارای سایت نیز می باشند. از جمله نکات مهم درباره سایت های گوناگون می توان گفت که برای افرادی که دارای سایت های مختلف هستند موضوع سرعت فعالیت آن دارای اهمیت زیادی است. همچنین می توان‌گفت که سرعت آن نیز اهمیت زیادی در سئو دارد و از فاکتورهای طبقه بندی سایت‌ها در نتایج جستجو قرار گرفته است، روش های گوناگونی برای افزایش بهبود آن ارائه شده است.سرویس‌های مختلفی هم برای افزایش سرعت سایت ارائه شده است که از مهم ترین آن‌ها می‌توان به کلودفلر اشاره کرد.

این سرویس  فقط به بهبود سرعت، محدود نمی‌شود بلکه برای افزایش امنیت و عملکرد سایت هم تاثیر بسیار زیادی نیز دارد. پس می توان گفت که وجود کلودفلر برای افزایش کارایی و همچنین سرعت سایت شما بسیار مهم و تاثیر گذار است که یکی از موارد مهم برای شرکت های ارائه دهنده خدمات سئو نیز می باشد.

کلودفلر Cloudflare چیست؟

می توان گفت که کلود فلر درنال حاضر سرویس‌های مختلفی در حوزه شبکه و امنیت آن به کاربران ارائه می‌دهد. شرکت کلودفلر ماموریت خود را کمک به ساخت اینترنتی بهتر برای کاربران عنوان کرده است و همین موضوع نیز سبب شده است  سرویس‌های آن در زمینه افزایش  کیفیت و کارایی شبکه اینترنت تمرکز کنند و در این زمینه نیز بیشتر فعالیت کنند.

همچنین می توان گفت که مرکز کلودفلر براساس شبکه بزرگ و گسترده سرورهای آن می باشد.این سرور ها که در 93 کشور دنیا و همچنین بیش از 200 موقعیت مکانی قرار دارند. شبکه سرورها هم به‌عنوان کش داده‌ها در اینترنت و هم به‌عنوان یک فایروال در میزان گسترده عمل می‌کنند.اگر شما دارای یک سایت میزبان می باشید یکی از اقداماتی که باید انجام دهید این است که در کلودفلر عضو شوید‌. بعد از آن باید سایت خود را به کنترل پنل کلودفلر بیافزاید تا دیگر کاری برای انجام دادن نداشته باشید.

مطالعه بیشتر:   معرفی گوگل تولز و کاربرد آن

در این مواقع گروه های متفاوت اطلاعات از سایت شما روی سرورهای متفاوت در بخش های  گوناگون دنیا کش می‌شوند. زمانی که  یک کاربر خواسته ای  برای دسترسی به صفحات سایت شما ارائه می‌کند، کلودفلر اطلاعات کش‌شده را از نزدیک‌ ترین سرور به کاربر مورد نظر ارسال می‌کند.همچنین می توان گفت که در این موقعیت و زمان کلودفلر با سایت شما  ارتباط  موثر و خوبی دارد.

این امر نیز سبب می‌شود ارسال اطلاعات مورد نیاز کاربر از سایت سریع تر و در مدت زمان کمتری  انجام شود که این امر در پیشرفت بیشتر سایت شما کمک بسیار زیادی می کند همچنین می توان گفت که در واقع سرعت نمایش صفحات سایت شما بیشتر شود. که این امر بسیار مهم است و باید به آن توجه زیادی شود.

کلودفلر چیستمزایای کلودفلر  Cloudflare

می توان گفت که به طور کلی ت فعالیت ها و اقداماتی وجود دارد که سبب پیشرفت بهتر و بیشتر سایت شما می شود از جمله این موارد می توان به کلودفلر اشاره کرد که به صورت چشمگیری می تواند به پیشرفت سایت شما کمک کند زیرا کلودفلر باعث افزایش سرعت سایت مورد نظر شما می شود زیرا سرعت بالای سایت سبب جلب توجه افراد به سایت موردنظر می شود.در ادامه می توان‌گفت که به کارگیری کلودفلر دارای مزایای نیز می باشد.در ادامه برخی از مزایای استفاده از کلودفلر را بررسی می کنیم.

افزایش کارایی سایت  PERFORMANCE

به کارگیری ز کلود فلر می تواند سبب ارتقا و همچنین افزایش کارایی سایت شما شود.می توان گفت که همین موضوع سبب شده است تا کلودفلر به سایت افزوده شود و شما نگرانی از بایت عملکرد سایت در موارد بحرانی را نخواهید داشت. از آنجا که تعداد زیادی از درخواست‌های کاربران به وسیله سرورهای کلود فلر پاسخ داده می‌شود، پس  قسمت های  زیادی از ظرفیت سرورهای سایت شما خالی مانده و می‌توانند به کاربران بیشتری سرویس دهند. این توانایی در انگام ترافیک زیاد سایت بسیار موثر نیز می باشد.

مطالعه بیشتر:   تاثیر هاست و دامنه در سرعت سایت

افزایش سرعت بارگذاری صفحات سایت

در حال حاضر سرعت سایت دارای اهمیت بسیار زیادی است. زیرا کاربران تمایل ندارند که از سایت هایی با سرعت پایین استفاده کنند. همچنین می توان‌گفت که گوگل به سایت هایی که دارای سرعت نیز می باشند رتبه خوبی نمی دهد و این موضوع می تواند برای سایت بسیار مهم است. پس می توان گفت که وب‌مسترها از  روش های مختلفی  برای افزایش  سرعت سایت خود کمک می‌گیرند.به کارگیری از کلود فلر سبب افزایش سرعت سایت شما می شود که این موضوع برای سایت های امروزی بسیار مهم است. همچنین می توان گفت که درخواست‌های کاربران برای اطلاعات سایت شما را با به کارگیری از اطلاعات کش‌شده برروی  نزدیک‌ ترین سرور به کاربر نشان داده می شود پس می توان گفت که در این  هنگام سرعت پاسخ‌گویی به درخواست کاربر به‌ شدت افزایش می‌یابد.

کلودفلر چیستافزایش امنیت سایت

می توان گفت که زمانی که سایت شما به کلودفلر وصل شده باشد تمامی  اطلاعات آن به وسیله سرورهای کلودفلر تحلیل می شود و با خطاها یا مشکلات امنیتی ایجاد شده به صورت موثر و تاثیر گذاری برخورد می‌شود. فاکتورهایی که کلودفلر در اطلاعات سایت شما آنالیز می‌کند حاوی آدرس آی پی کاربران، درخواست آن‌ها، میزان درخواست در دقیقه و مواردی مشابه این‌ها است.

این اطلاعات می‌تواند کاربران جعلی، ربات‌ها و حملات احتمالی را تشخیص داده و با آن‌ها برخورد  موثری داشته باشند همچنین  شما می‌توانید تنظیمات ویژه ای هم روی سرورهای کلودفلر اعمال کنید تا به‌عنوان یک فایروال اختصاصی برای سایت شما عمل کند. زمانی که سایت شما به کلودفلر وصل می شود سیستم dns آن‌هم به‌خوبی تحت حفاظت قرار دارد. می توان گفت که اگر فردی  به دنبال اطلاعات دامنه شما باشد، در این هنگامی چیزی  که مشاهده خواهد کرد اطلاعات سرور dns کلودفلر است پس اطلاعات واقعی سرور سایت شما پنهان و امن خواهد ماند.

مطالعه بیشتر:   منشن بدون لینک و مزایا و معایب آن

نمایش‌ندادن به‌روزرسانی‌های سایت

می توان گفت که یکی از توانایی های کلود فلر، کش کردن اطلاعات سایت روی سیستم کاربران می باشد این کار سبب می‌شود اطلاعات تکراری سایت در سیستم کاربر موجود باشد و در زمان وارد شدن  دوباره به سایت نیازی به بارگذاری آن‌ها نداشته باشید. پس سرعت بارگذاری سایت افزایش می یابد. اما این وضعیت سبب می‌شود به‌روزرسانی‌های سایت برای این  کاربران، در لحظه قابل‌ مشاهده نباشد. البته با انجام برخی تنظیمات روی کلودفلر شما این امکان را نیز دارید که  کش آن را از دسترس خارج کنید اما در این حالت از مزایای افزایش سرعت سایت بی‌بهره خواهید شد.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.