کمپین سئو

کمپین سئو

کمپین سئو تلاشی است که از قبل برنامه ریزی شده است، و تاثیر بسیار بالایی در ارتقاء رتبه و جایگاه سایت در موتور های جستجو دارد. کمپین سئو شامل مرحله های مختلفی است، به ویژه تحقیق کلمه کلیدی، بررسی کردن عوامل مرتبط با سئو داخلی، سئو تکنیکال، تدوین و بررسی کردن جدول تولید محتوا و… می باشد. اگر برای موفق شدن در اهداف خود از کمپین سئو استفاده کنید، قطعا مرحله بعدی و چالش هایی که شاید با آنها روبرو شوید را به خوبی می شناسید. همچنین از طریق این کمپین اهداف را می توان اندازه گیری کرد و می دانید روند پیشرفت خود چگونه است. می بایست برای یک نتیجه خوب، به یک برنامه  خدمات سئو مثل یک پروژه، با یک برنامه، به وظایف نزدیک شوید.

عوامل موفقیت در کمپین سئو

برای موفقیت کمپین سئو عوامل متعددی وجود دارد که در ادامه به آنها می پردازیم:

بررسی کردن وضعیت فعلی سایت

پیش از طراحی کردن کمپین سئو، آگاه باشید که سایت شما در چه وضعیتی است و حتما مطمئن شوید که مشکلی وجود نداشته باشد که بتواند روی سئو سایت شما اثر منفی بگذارد. مثلا در صورتی که سایت شما سرعت خوبی را نداشته باشد احتمال اینکه به نتیجه دلخواهتان برسید خیلی کم می شود، چون که سرعت سایت یکی از مهمترین مواردی که در تاثیر گذاری بر روی سایت شما نقش مهمی دارد.

پیش از شروع کردن کمپین ٢ مورد را به خوبی بررسی کنید:

١- در گوشی و دسکتاپ درست و با سرعت بارگذاری شود.

٢- وب سایت با گوشی سازگاری داشته باشد.

کمپین سئو

تحلیل کردن رقبای خود

باید در اولین اقدام لیستی از سایت هایی که مثل شما هستند را بیاورد. برای مثال فکر کنید که یکی از خدمات سایت شما، رپورتاژ آگهی رایگان است و شما می خواهید برای کلمه کلیدی خود امتیازی در گوگل ثبت کنید و می خواهید خود را به کسانی که در جستجوی رپورتاژ آگهی هستند آشنا کنید. الان باید کلمه کلیدی که مد نظرتان هست را در موتور جستجو سرچ نمایید و آن لیستی که در ١٠ نتایج اولی دیدید را جمع کنید. سایت ها را از نظر ظاهر، بک لینک ها، وضعیت سئو و… به خوبی مورد ببینید و آن سایت هایی که می توانید از آن ها ایده بگیرید را انتخاب کنید. تلاش کنید که بعد از انتخاب کردن رقبا، آنها را خیلی تخصصی تر بررسی کنید که چه کارهایی انجام دادند که الان در این جایگاه هستند.

مطالعه بیشتر:   روش اضافه کردن کلمات کلیدی به صفحه بدون افت رتبه

انتخاب کردن کلمه کلیدی مناسب

با جرأت می توان گفت مهمترین مرحله در کمپین سئو، کلمه کلیدی می باشد. اگر شما کلمه کلیدی درست را انتخاب کنید سبب معرفی کردن شما به مخاطب های هدفتان است و انتخاب کردن نادرست کلمه کلیدی باعث می شود که مشتری و کاربرانی که به دنبال محتوا و خدمات شما هستند را از دست بدهید. همچنین با انتخاب کردن نادرست کلمه کلیدی همه کار ها و اقدام هایی که برای سئو یک سایت انجام می دهید، بی نتیجه و یا اثر آن خیلی کم می باشد. می بایست کلمات کلیدی را اولویت بندی کنید و با نگاه کردن به اولویت ها برای آن ها محتوا تولید کنید. زمانی که کلمات کلیدی را انتخاب می کنید، از طریق ابزار های معرفی شده مواردی مثل ارزش کلمه، میزان و حجم کلمه، میزان رقابت کلمه، قصد کاربران از جستجو کردن این کلمه و… را به خوبی بررسی کنید. همچنین کلمات کلیدی اصلی سایت را معلوم کنید و بعد مشخص کنید که قصد دارید با چه کلمه کلیدی صفحه اصلی سایت نمایش داده شود. آن کلمات کلیدی ای را انتخاب کنید که با هدف های کمپین خود همخوانی دارند و رسیدن به آن ها برای شما امکان دارد.

تولید کردن محتوای خوب و با کیفیت

بعد از اینکه کلمه کلیدی را انتخاب کردید، می بایست برای هر کلمه کلیدی یک محتوای جامع و بسیار مفید تهیه کنید که نیاز کاربر هدفتان را برطرف کند. در صورتی که محتوای شما با کلمه کلیدی همخوانی نداشته باشد و کاربر پس از رفتن به صفحه سایت شما به جواب سوال خود نرسد، باعث می شود که مشتری فرار کند و نسبت به سایت شما بدبین شود. محتوا دلیل مهم و اصلی بوجود آمدن موتور های جستجو است. به همین دلیل می بایست در زمان تهیه کردن یک کمپین سئو، بهینه سازی مطالب را در برنامه خودتان قرار دهید. شما می بایست زمانی که در حال نوشتن محتوا هستید به یاد داشته باشید که کاربران به دنبال چه هستند و هدفشان از جستجو کردن چیست؟ و در جواب سوال منتظر چه چیزی هستند؟

مطالعه بیشتر:   سئوکار دورکار

این را بدانید که بهینه سازی به معنی استفاده کردن از چند کلمه کلیدی نیست و بلکه به معنی این است که باید کلمات کلیدی خود را طوری در متن قرار دهید که متن معنای خود را حفظ کند. همچنین در صورتی که الگوریتم های گوگل در زمینه ساختار یک محتوای خوب را رعایت کنید، احتمال این که در صفحه اول گوگل قرار بگیرید خیلی بیشتر است.

کمپین سئو

استفاده کردن از شبکه های اجتماعی

اگر محتوای خود را در دیگر شبکه های اجتماعی اشتراک گذاری کنید، به بالا رفتم ترافیک و بالا رفتن رتبه سایت شما کمک می کند. شبکه های اجتماعی مانند یک فرصت برای زیاد دیده شدن شما هستند. به همین علت پیشنهاد می شود که در صفحات اجتماعی مثل اینستاگرام، لینکدین و توییتر فعال باشید و می توانید لینک سایت خود را در این برنامه ها بگذارید. این کار سبب می شوند که اعتبار شما از دیدگاه ربات ها بالا برود و همچنین سبب معرفی شدن شما به کاربران جدید خواهد شد.

بهینه سازی سئو داخلی

در واقع هدف مهم گوگل رضایت کاربران خود می باشد، و در صورتی که کاربری به سایت شما وارد شود و به جواب سؤالش نرسد و فورا از سایت بیرون برود، سبب کم شدن امتیاز منفی از طرف گوگل برای سایت شما شود. با بهینه سازی وضعیت داخلی سایت خود، می توانید به کاربر در آسان کار کردن با سایت تان و یا در زمان استفاده کردن از سایت، یک تجربه خوب برای کاربر به رقم بیاورد. در همچین مواردی، سئو داخلی به کمک شما می آید. همچنین می بایست در سئو داخلی مواردی مثل سازگاری سایت با گوشی، محتوای سایت، سرعت سایت، ظاهر سایت و… را به خوبی بررسی کنید.

مطالعه بیشتر:   بهترین ابزار های تست سرعت سایت

تبلیغات سئو

وقتی امور داخلی و خارجی سایت را انجام دادید، در آخر کار برای کمپین یک دوره چند ماهه را مشخص کنید و سایت خود را تبلیغ کنید. در واقع سئو به معنی بازاریابی موتور های جستجو می باشد. شما با پرداخت کردن پول و همچنین انتخاب کردن کلمات کلیدی هدف خود، در صفحه اول گوگل هستید و به کاربرانی که در جستجوی محصولات شما باشند و کلمات کلیدی شما را جستجو کنند، معرفی خواهید شد. می بایست کیف پول خود را شارژ کنید و با هر کلیک کردن به سایت شما یک مبلغی از پول شما کسر خواهد شد و به این کار پرداخت در قبال کلیک گفته می شود. همچنين می توانید برای پیاده کردن استراتژی سئو از تبلیغات هایی مثل تبلیغات کلیکی، تبلیغات بنری استفاده کنید. اگر این کار را انجام دهید سبب معرفی کردن شما به کاربران هدف، بالا رفتن حجم ورودی سایت و زیاد شدن فروش می شود.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *