گوگل لنز

گوگل لنز

گوگل لنز اپلیکیشنی قوی برای جستجوی تصویری می باشد و این اپلیکیشن، دنیای واقعی. اطلاعات همه اشیا را تشخیص می دهد. گوگل از راه لنز دنیای اطراف شما را می بینید و آن را درک می کند و اطلاعات مفیدی را در اختیار شما می گذارد. در حقیقت این اپلیکیشن مانند پلی بین دنیای هوشمند و دنیای واقعی وب کار می کند.

رونمایی از گوگل لنز در سال ٢٠١٧ انجام شده است، اما این سرویس در اول، تنها ویژه گوشی های پیکسل خود گوگل بوده است. و بعد ها به دستگاه های موبایل هم دسترسی داده شده است.

شاید برای شما این سوال همراهان محتوامون  پیش بیاید که قابلیت های گوگل لنز چیست؟

قابلیت های گوگل لنز

1 – انتخاب غذای خوب در رستوران

شاید شما به رستوران جدیدی رفته اید و نمی دانید چه غذایی سفارش دهید مه خوشمزه باشد. شما می توانید مند را در روی گوگل لنز قرار بدهید و گوگل بر اساس امتیاز کاربران بهترین غذا را به شما پیشنهاد می کند. در برخی موارد نیز می توانید اطلاعات مواد تشکیل دهنده غذا و نظرات مشتریان را مطالعه کنید.

2 – اطلاعات درباره چیز هایی که نمی‌دانسته اید

شاید به اسکن بارکد احتیاج داشته اید و یا در دوروبر اطراف خود علائم ساختمانی یا نماد های گوناگونی ببینید که معنی آن را نمی دانید. در این موقعه نیازی نیست که از کسی بپرسید چرا که گوگل لنز در هر لحظه پاسخ شما را پیدا می کند.

3 – اطلاعات درباره گونه های طبیعت

شاید شما یک سگ بانمکی را دیده اید و یا از گیاه آپارتمان یکی از اطرافیانتان خوشتان آمده است. در این موقعه کافی است که گوگل لنز خود را به سمت آن بگیرید. گونه مقابل شما را، گوگل اسکن خواهد کرد و اطلاعات آن را به شما می دهد. برای مثال این اطلاعات شامل گونه گیاه و خصوصیات، فروشگاهی که آن گیاه را می فروشد، نژاد سگ و… است.

مطالعه بیشتر:   آشنایی با ابزار گوگل کیورد پلنر

گوگل لنز

4 – اطلاعات درباره انواع رویداد ها

ممکن است بیلبورد تبلیغاتی کنسرتی در اتوبان توجه شما را جلب کند. در این موقعه می توانید با کمک گرفتن از گوگل لنز تمامی اطلاعات درباره آن کنسرت را دریافت کنید. اسامی گروه موسیقی، موزیک های مرتبط، نظر و امتیاز کاربران و… با گوگل لنز ممکن است.

5 – می توانید در سفر تور لید خودتان باشید

گوگل لنز در گردشگری می‌ تواند به شما کمک کند. در سفر خود اگر با ساختمان جدیدی روبرو شده اید می توانید لنز گوگل را روی آن بگیرید تا تمامی اطلاعات بنا را مشاهده کنید. علاوه بر این با اسکن کردن جاذبه های گردشگری می توانید ساعت ورود و خروج، اطلاعات مربوط به بلیط و… را ببینید.

6 – ذخیره کردن اطلاعت تماس کارت  ویزیت و پوستر ها

هر گونه متنی که دارای ایمیل و تماس باشد، گوگل لنز قادر به تشخیص آن است. با اسکن کردن کارت ویزیت اطاعات مربوط به کارت، روی گوشی شما می آید و شما می توانید گزینه تماس را بزنید و با شماره روی کارت ویزیت تماس حاصل کنید. امکان ذخیره ایمیل و آدرس روی پوستر ها وجود دارد. مثلا، سرویس گوگل لنز قادر است مانند یک مکمل کار کند. اینجوریه که آدرس روی پوستر را در همان لحظه روی نقشه به شما نمایش می دهد.

7 – پیدا کردن غذای مورد علاقه

شاید شما یک غذای جدید را خورده اید و می خواهید درباره آن اطلاعات بیشتری داشته باشد و یا نوشیدنی که خورده اید توجه شما را جلب کرده است. در این موقعه گوگل لنز را روی آن بگیرید تا نام نوشیدنی و غذا را به شما بگوید. همچنين، اطلاعات سفارش آنلاین و رسپی و دستور پخت را به شما نمایش می دهد.

مطالعه بیشتر:   کوچینگ سئو

8 – دکوراسیون خانه را تکمیل کنید

شاید شما به وسیله ای علاقه مند شدید ولی نمی تواند فروشگاهی را برای خریدن آن پیدا کنید. به کمک گوگل لنز می توانید عکسی از وسیله مورد علاقه خود بگیرید. صندلی چرمی، آباژوری که به خانه شما ما آید و یا مبل راحتی که از آن خوشتان آمده است. گوگل لنز قادر است با اسکن کردن اشیا، اطلاعات های مربوط به محصول یا فروشگاهی که آن محصول را دارد را برای شما لیست کند.

گوگل لنز

9 – پیدا کردن لباس مورد علاقه

شما می توانید با این سرویس، استایل مد نظر خود را بسازید. اگر در مکانی کیف یا لباسی دیدید که به آن علاقه مند شدید، قادر هستید اطلاعات آن را از گوگل لنز مشاهده کنید. می توانید لنز دوربین گوشی خود را به سمت برند، لباس، محصولات مشابه، لینک خرید آن محصول را می توانید مشاهده کنید. همچنین گوگل لنز یک ترفند جالب و جذاب دیگر دارد. فکر کنید در یک فروشگاه از لباسی خوشتان آمده است ولی قیمت آن بالا است. در این موقعه با لنز گوگل قادر هستید، مدل کیف را اسکن کنید و لینک خرید آن را در فروشگاه ها و سایت های دیگر چک کنید.

10 – اطلاعات راجع به مجلات و کتاب ها

شاید شما روی میز دوست خود کتابی را دیده اید که کنجکاوتان کرده است. این اپلیکیشن قادر است با اسکن کردن آن، تمامی اطلاعات نویسنده، نظرات خوانندگان، ناشر، و خلاصه کتاب را به شما بدهد.

11 – تبدیل کردن عکس متن دار به متن واقعی

تبدیل کردن عکس به متن، یکی دیگر از امکانات گوگل لنز می باشد. برای انجام دادن این کار می بایست، دوربین گوشی را بر روی متن خود بگیرید. گوگل عکس متنی را برای شما به متن قابل ویرایش تبدیل خواهد کرد. همچنین شما می توانید در ادامه، بخشی از این متن را هایلایت، ذخیره و یا کپی کنید. این توانایی برای درک کردن متن زبان های دیگر هم می‌ تواند به شما کمک کند. اینجوری که نوشته خارجی را اسکن کنید و با گوگل ترنسلیت ترجمه کنید.

مطالعه بیشتر:   متن جایگزین تصویر Alt Tag و تاثیر آن بر سئو

12 – ترجمه کردن

برای کسانی که اهل سفر هستند این قابلیت بسیار کاربردی می باشد. حتما در کشور هایی که سفر می کنید، به نوشته ها، تابلو ها و یا منو هایی که زبان که آن را بلد نیستید بر می خوردید. در این موقع کافی است لنز را مقابل نوشته بگیرید و ترجمه متن را مشاهده کنید.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *