گوگل پنالتی چیست؟

گوگل پنالتی چیست؟

درحال حاضر استفاده و به کارگیری از فضا ها و همچنین صفحه های مجازی در زندگی روزمره و همچنین کسب و کار ها بسیار کارآمد است‌. یکی از مواردی که امروز افراد زیادی از آن برای انجام امور مختلف استفاده می کنند گوگل است که می تواند در ارتباط با موضوعات مختلف به افراد کمک کند. همچنین می توان گفت کسانی از گوگل استفاده می کنند متوجه این موضوع می شوند که گوگل گاهی اوقات دچار حالت های خاصی می شود که باید با این حالت ها آشنا باشید و از آن نیز آگاهی داشته باشید تا بتوانید ایم مشکلات را رفع کنید.یکی از حالت های گوگل پنالتی است که در ادامه به توضیح بیشتری درباره آن می پردازیم.

گوگل پنالتی چیست؟

درباره گوگل پنالتی می توان گفت که گوگل پنالتی که به آن جریمه گوگل هم گفته می شود حالتی از جریمه گوگل است که برای‌ سایت هایی رخ می دهد که الگوریتم آن ها نیز با گوگل هماهنگی نداشته باشد.همچنین می توان گفت که این مشکل بیشتر در زمان هایی رخ می دهد که گوگل الگوریتم های خود را بروز می کند و این امر سبب می شود تا گوگل متوجه شود برخی از سایت ها  سئو کلاه سیاه را مورد استفاده قرار داده اند. درباره سئو کلاه سیاه می توان گفت که حاوی مواری  مثل پر کردن کلمات کلیدی یا بک لینک خیلی زیاد است که این امر نیز سبب جریمه گوگل می شود. از نتایج جریمه‌گوگل برای یک سایت این است که گوگل آن سایت را در نتایج جستجو نشان نمی دهد.

علت پنالتی شدن در گوگل

می توان گفت که پنالتی شدن در گوگل می توان به علت های مختلفی ایجاد شود.همچنین می توان گفت که برای حل این مشکل تیز باید با علت های پنالتی در گوگل آشنا شوید.

کلیدواژه پر کردن

می توان گفت که کلمات کلیدی ازجمله قسمت های مهم در خدمات سئو هستند که از آن ها برای رتبه بندی سایت استفاده می شود.می توان گفت که برای اینکه سایت جایگاه بهتری در نتایج گوگل پیدا کند  باید کلمات کلیدی را به صورت طبیعی در محتوا آورد.گوگل این توانایی را دارد که تعداد کلمات کلیدی  زیاد را در محتوا مشخص کند. وجود کلمات کلیدی بیش از حد در یک محتوا سبب ضعیف شدن محتوا می شود پس در این صورت سایت از طرف گوگل پنالتی می شود.

مطالعه بیشتر:   پشتیبانی سئو شامل چه مواردی می شود؟

محتوای تکراری

می توان گفت که محتوای تکراری تیز توسط گوگل شناسایی می شود و این موضوع سبب پنالتی سایت می شود زیرا گوگل بر روی محتوای تکراری و کپی حساس است. سایت هایی که دارای محتوای تکراری هستند اعتبار آن ها از نظر گوگل کم می شودو این امر سبب پنالتی سایت از طرف گوگل می شود

خرید بک لینک

می توان گفت که بک لینک برلی بهتر شدن رتبه سایت بسیار مهم و کارآمد هستند. پس می توان گفت خرید بک لینک بد و نامناسب می تواند بر روی جایگاه سایت اثر بدی بگذارد. همچنین می توان گفت که اگر بک لینک خیلی زیاد باشد سبب پنالتی می شود.

گوگل پنالتی چیست؟

لینک‌های شکسته

می توان گفت که گوگل به شدت بر روی لینک های شکسته سایت ها حساس است.می توان گفت که اگر در مواردی سایتی لین شکسته داشته باشد در این هنگام گوگل تصور نی کند که آن سایت نمی توان اطلاعات موردنیاز کاربران را برطرف کند و این امر سبب پنالتی از طرف گوگل می شود.

به کار گیری بیش از حد از تیتر H1

به کارگیری تیتر H1در محتوا به گوگل کمک می کند تا بتواند تشخیص دهد صفحه درباره چه موضوعی قرار است توضیح دهد.پس می توان‌گفت که به کارگیری بیش از اندازه از تیترH1سبب می شود تا گوگل گیج شود و این امر سبب می شود تا اعتبار صفحه کم شود و سبب پنالتی از طرف گوگل شود.

معرفی انواع پنالتی گوگل

 می توان گفت که پنالتی گوگل دارای دو نوع پنالتی الگوریتم و پنالتی دستی است که هر کدام را در ادامه توضیح یم دهیم

مطالعه بیشتر:   سئو منفی

پنالتی الگوریتم چیست

می توان گفت که جریمه الگوریتم جریمه و مجازاتی است که صورت خودکار به وسیله یکی از  الگوریتم های گوگل انجام می شود.می توان گفت الگوریتم های گوگل صفحه های گوناگون را با توجه به معیار های خاصی کنترل می کنندو در این زمان اگر سایتی این معیار ها را رعایت نکند از طرف گوگل جریمه و مجازات می شود.

پنالتی دستی چیست؟

پنالتی دستی یا این نوع مجازات به صورت دستی و به وسیله کارمندان گوگل انجام می شود.همچنین می توان گفت که درحال حاضر پنالتی دستی گوگل برای کلمات انگلیسی به کارگرفته می شود. عوامل گوناگونی نیز وجود دارد که سبب پنالتی دستی گوگل می شود این عوامل عبارت انداز

  • هرزنامه تولید شده توسط کاربر
  • متن پنهان و/یا پر کردن کلمات کلیدی
  • محتوای کم و بدون ارزش  برای کاربرد
  • لینک‌های غیر طبیعی به سایت
  • لینک‌های غیر طبیعی از سایت

همچنین می توان‌گفت که گوگل برای اینکه بتواند بررسی کند و تشخیص دهد که کدام سایت ها باید به صورت دستی بررسی کند گزارش های هرزنامه ای را به کار می گیرد

چگونه از پنالتی گوگل جلوگیری کنیم؟

می توان گفت شیوه های مختلفی وجود دارد که سبب جلوگیری از پنالتی گوگل می شود که در ادامه ما برخی از آن ها را بررسی می کنیم

لینک نخرید

می توان‌گفت که این موضوع یعنی خریدن لینک در بیشتر مواقع سبب جریمه گوگل می شود و مجازات آن را نیز به همراه دارد.می توانکگفت که اگر گوگل در مواقعی متوجه شود که سایتی لینک خریداری کرده است حتما آن سایت را جریمه می کند.

کلمه کلیدی بیش از حد استفاده نکنید

می توان‌گفت که به کارگیری بیش از اندازه کلمات برای سایت می تواند مشکل ساز شود زیرا گوگل روی این موضوع بسیار حساس است و اگر این موضوع را در سایتی مشاهده کند آن سایت را جریمه می کند. درحال حاضر الگوریتم های گوگل توانایی های بسيار خوب و قدرتمندی برای تشخیص محتوای خوب دارند پس باتوجه به این موضوع باید به محتوایی که ارائه می دهیدتوجه کنید.

مطالعه بیشتر:   پیج رنک گوگل

گوگل پنالتی چیست؟

هرگز محتوای خود را پنهان نکنید

میتوان‌گفت که گوگل به واضح بودن محتوای یک سایت اهمیت زیادی می دهد. پس می توان گفت که اگر محتوایی با هدف فریب دادن گوگل مخفی شود در واقع قوانین گوگل را نقص کرده است که این موضوع سبب پنالتی نیز می شود. پس می توان گفت که بهترین کار این است که با گوگل واضح  باشید و بر اساس قوانینی که وضع کرده پیش بروید.

ارزش محتوای خود را حفظ کنید

می توان‌گفت که بروز رسانی تازه گوگل این توانایی را نیز دارد که محتوای یک سایت را به خوبی درک کند.همچنین می توان گفت که درحال حاضر این بروز رسانی همه سایت ها را تحت تاثیر قرار نمی دهد. همچنین می توان نتیجه گرفت که باید در سایت ها از محتوا های با مفهوم‌ و واضح استفاده کرد.

شیوه تشخیص پنالتی شدن سایت

برای این که متوجه شوید که سایت شما در گوگل دچار پنالتی شده است یا خیر می توانید بر اساس مراحل زیر عمل کنید و از این موضوع مطلع شوید.

  • وارد حساب Google Search Console شوید
  • اگر سایت شما حاوی پنالتی گوگل شده باشد، می‌توانید گزارش آن را در سرچ کنسول مشاهده کنید
  • اگر رتبه سایت در زمان به‌روزرسانی گوگل کاهش پیدا کرده باشد، نشان می‌دهد که شامل جریمه گوگل شدید.
  • ترافیک سایت خود را بررسی کنید، اگر میزان ترافیک ارگانیک سایت کاهش پیدا کرده باشد نشان می‌دهد که سایت با مشکل مواجه شده و احتمال پنالتی گوگل وجود دارد.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *