۱۰ تکنیک سئو کلاه سیاه از زبان گوگل

MohtavaMoon

درخواست مشاوره

به مشاوره با کارشناس دیجیتال مارکتینگ نیاز دارید؟

لازم به ذکر است که خدمات سئو آن قدر گسترده است که هر چه نکات بیش تری در این باره بدانید باز متوجه می شوید که ابتدای راه هستید و هنوز آن طور که باید در این راه حرفه ای نیستید‌. امروز قرار است که درباره ۱۰ تکنیک سئو کلاه سیاه از زبان گوگل با یک دیگر صحبت کنیم اگر مایل هستید بیش تر در این باره بدانید ما را در این مقاله همراهی کنید.  باید خدمتتان عرض کنیم که برای افراد با کمک تکنیک های سئو کلاه سیاه سایت را بالا می برند اما با نظر کاربر کاری ندارند. ممکن است با استفاده از این تکنیک ها همه چیز خوب پیش برود و فرد گمان کند که توانسته است قوانین گوگل را دور بزند اما باید اضافه کنیم که هر لحظه ممکن است گوگل آن ها را شناسایی و جریمه کند. از آن جایی که این تکنیک ها دائم در حال تغییر هستند ما به ۱۰ تا از این تکنیک ها اشاره می کنیم.

تکنیک محتوای اتوماتیک

تکنیک محتوای اتوماتیک

گاهی اوقات ممکن است سایتی به صورت اصولی و برنامه ریزی شده کار های تولید محتوا را انجام داده باشد اما این مطالب معنا و مفهوم درستی نداشته باشند و تنها از کلمات کلیدی هدف گذاری شده استفاده کنند . معمولا از ترجمه ی سایت های دیگر استفاده می کنند و یا این که مطالب یک سایت را بدون ادیت یک فرد حرفه ای در سایت می گذارند.

مطالعه بیشتر:   بک لینک کامنتی چیست؟
ریدایرکت مخفی

ریدایرکت مخفی

در چنین مواقعی کاربر را بدون اطلاع به جای دیگری می برند البته باید به این نکته نیز اشاره کنیم که این کار همیشه نیز بد نیست و باعث جریمه نمی شود برای مثال می توان زمانی که آدرس یک سایت عوض شد از ریدایرکت استفاده شود. زمانی که افراد از ریدایرکت برای کلاه سیاه استفاده می کنند وضعیت این گونه است که اگر ربات گوگل به سایت مراجعه می کند سایت یک آدرس درست با کلمه کلیدی درست نشان داده می شود اما اگر کاربر به آن سایت مراجعه کند آن محتوایی که مد نظر مدیر سایت این نمایش داده می شود. چنان چه کاربر با تلفن همراه به سایت سر بزند و با یک محتوای متفاوت روبرو شود گوگل فوری آن را شناسایی و جریمه می کند.

لینک سازی باید طبیعی باشد

لینک سازی باید طبیعی باشد

شایان به ذکر است که هر گونه بک لینک که قصد داشته باشد جایگاه سایت را بالا ببرد نقص قوانین گوگل محسوب می شود.  ما در این بخش به تعدادی از بک لینک هایی که از نظر گوگل غیر طبیعی است می پردازیم.

  • اولین بک لینک غیر طبیعی برای مواقعی است که فرد به دیگر سایت ها پول بدهد تا آن ها لینک سایت را بگذارند
  • یک لینک دریافت و یک لینک دیگر ارسال کنند.
  • خیلی از پست میهمان و یا رپورتاژ آگهی با کلمات کلیدی هدف گذاری شده استفاده کنند.
  • استفاده از نرم افزار لینک ساز

دو راه وجود دارد تا گوگل تبلیغ را بک لینک محسوب نکند ؛ ابتدا باید داخل بک لینک تبلیغات از no fallow  استفاده شود و دوم این که لینک باید جایی برده شود که گوگل نتواند آن را ایندکس کند و بعد از آن به صفحه هدف برده شود.

مطالعه بیشتر:   سئو محلی چیست؟
تاکتیک cloaking

تاکتیک cloaking

این تاکتیک نیز از سری تکنیک های سئو کلاه سیاه ست و بدون ریدایرکت محتوای متفاوت به کاربر نشان می دهد و معمولا هکر ها از آن استفاده می کنند  و محتویاتی به دلخواه خود به کاربر نشان می دهند اما زمانی که ربات گوگل به سایت مراجعه می کند تمام اطلاعات درست است. البته باید به این نکته نیز اشاره کنیم که مدیر سایت ار این موضوع بی خبر است.

لینک و یا محتوای پنهان

لینک و یا محتوای پنهان

گاهی اوقات صاحب یک سایت برای بار بردن جایگاه آن خیلی تلاش می کند اما متاسفانه به خاطر اعتبار های نا معلوم و یا تکراری ترجیح می دهند تا محتوا و یا لینک را پنهان کنند تا سایت را نگه دارند و از تکنیک های زیر استفاده می کنند.

  • به کار بردن فونت سایز صفر
  • لینک را کوچک می کنند
  • متن را زیر تصویر مخفی می کنند
  • متن را با قلم سفید در صفحه ی سفید می گذارند
Door way pages

Door way pages

در این تکنیک نیز  یکی  از نرفند های سئو کلاه سیاه ست از چند دامنه برای چند کلمه کلیدی استفاده می شود و همه به یک سایت فرستاده می شوند.  البته ممکن است همه  داخل یک سایت باشند اما بهتر است چند صفحه متفاوت ساخته شود و در هر کدام کلمه ی کلیدی با مقداری تفاوت به کار رود.

محتوای ربوده شده

محتوای ربوده شده

لازم است بدانید که برای سایت ها به منظور بالا بردن شانس خود از مطالب دیگر سایت ها استفاده می کنند و اصلا به کیست لت محتوا نیز کاری ندارند. زمانی که محتوای یک سایت بدون تغییر و یا این که با تغییرات جزئی در یک سایت استفاده شود نام آن دزدی است و بهتر است که فرد همان زمان را صرف تولید محتوای جدید کند .

مطالعه بیشتر:   لینک سازی لایه به لایه و تاثیر گذاری عالی
همکاری در فروش

همکاری در فروش

سایت های زیادی وجود دارند که در زمینه ی فروش فعالیت می کنند و تمام محتوایی که دارند کپی شده است و هیچ گونه مطلب و یا عکس جدیدی به سایت خود اضافه نکرده اند و قطعا مخاطب نیز با آن ارتباط برقرار نمی کند‌.‌ قطعا کسی در این راه موفق می شود که یک سایت اختصاصی برای خود درست کند و مطالبی تخصصی و اصولی در آن قرار دهد تا بتواند نظر مخاطب ها را به خود جلب کند.

کلمه ی کلیدی زیاد هم خوب نیست

کلمه ی کلیدی زیاد هم خوب نیست

برخی افراد برای این که نظر گوگل را به خود جلب کنند از آن ور بوم می افتند. استفاده از کلمات کلیدی یک سری قوانین و آداب دارد که حتما باید رعایت شوند. شاید اگر در گذشته ی نه چندان دور بودیم این ترفند استفاده زیاد از کلمات کلیدی کارساز بود اما در حال حاضر این گونه نیست و بیش تر به ضرر سایت است.

انجام کار های ناشایست

انجام کار های ناشایست

گاهی اوقات سایت ها بدون اجازه از کاربر کار هایی انجام می دهند که موجب شاکی شدن کاربر می شود برای مثال روی سیستم کاربر ویروس نصب می کنند و یا این که آن را مجبور می کنند که یک فایل دانلود کنند، یا این که روی صفحه ی کاربر تبلیغ باز می کنند و یا آن را به سایت دیگری می برند.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *