افیلیت مارکتینگ

Affiliate Marketing

بازاریابی وابسته یا افیلیت مارکتینگ ( Affiliate Marketing )یکی از بهترین و موثر ترین روش های کسب درآمد  آنلاین است. افیلیت مارکتینگ از سال ۲۰۱۵ تا کنون هر ساله به طور متوسط   %10.1رشد داشته است. بسیاری از تبلیغ کنندگان معتقد هستند که بازاریابی وابسته بخش مهمی از استراتژی بازاریابی آن ها است. در این مقاله در مورد به معرفی افیلیت مارکتینگ و بررسی همه جانبه آن می پردازیم.

افلیت مارکتینگ چیست؟

بازاریابی وابسته نوعی فروش پورسانتی است، اما به صورت آنلاین و مبتنی بر فناوری جدید. سیستم بازاریابی وابسته نخستین بار توسط کمپانی آمازون مورد استفاده قرار گرفت و از آن زمان به یکی از محبوب ترین روش های درآمدزایی آنلاین و بازاریابی دیجیتال در سراسر جهان تبدیل شده است.

بازاریابی وابسته راهی عالی برای ایجاد جریان های درآمدی جدید برای صاحبان مشاغلی است که به دنبال ایجاد یک تجارت آنلاین و کسب درآمد از ترافیک وب سایت هستند . همچنین بازاریابی وابسته می تواند تاثیر بسیار مستقیمی بر روی فروش محصولات داشته باشد.

بازاریابی وابسته در واقع یک تاکتیک بازاریابی مبتنی بر عملکرد است که در آن صاحب یک تجارت (معمولاً آنلاین) برای سایر وب سایت ها یا افراد (ناشران وابسته) پست می گذارد.

ومحصولات خود را برای خرید در وب سایت خود عرضه می کنند و برای هر مشتری که از طریق لینک وابسته وارد وب سایت می شود و خرید می کند، صاحب کسب و کار به ناشر وابسته کمیسیون می دهد. این روش را با تبلیغات معمولی اشتباه نگیرید، زیرا برای تبلیغات معمولی باید هزینه پرداخت کنید، در حالی که بازاریابی وابسته هزینه ای ندارد و فقط  بسته به مشتری آورده شده پرداخت می شود. سیستم وابسته( سیستم افلیت) .

مطالعه بیشتر:   ایندکس گوگل چیست و چه کاربردی دارد؟

سیستم وابسته در تمامی زمینه ها از همکاری فروش پوشاک گرفته تا همکاری فروش محصولات آموزشی قابل استفاده است و محدودیتی در نوع محصول وجود ندارد.

افیلیت مارکتینگ چگونه کار می کند؟

ممکن است به نظر برسد که عملکرد این سیستم بسیار پیچیده است. اما در واقعیت اینطور نیست و مکانیزم بسیار خاص و راحتی دارد. فروشگاه ها و برندهای آنلاین زیادی وجود دارند که می خواهند از این طریق فروش خود را افزایش دهند، از طرفی سایت هایی هستند که به عنوان ناشر مهمان عمل می کنند تا بخشی از هزینه ها را پوشش دهند.

Affiliate Marketing

بازاریابی وابسته می تواند اشکال مختلفی داشته باشد که در ادامه توضیح خواهیم داد، اما از نظر عملکرد، وب سایت تبلیغ کننده که به عنوان تاجر نیز شناخته می شود، تبلیغات خود را به صورت بنر یا متن در وب سایت تبلیغاتی ارائه می دهد.

بازاریابی وابسته می تواند اشکال مختلفی داشته باشد که در ادامه توضیح خواهیم داد، اما از نظر عملکرد، وب سایت تبلیغ کننده که به عنوان تاجر نیز شناخته می شود، تبلیغات خود را به صورت بنر یا متن در وب سایت تبلیغاتی ارائه می دهد.  در مرحله بعد، در ازای کلیک کاربران وب سایت ناشر بر روی لینک مورد نظر یا خرید محصول مشخص شده از سایت فروشنده، هزینه یا درصدی به سایت ناشر پرداخت می شود.

این روش می تواند در قالب قرارداد و توافق دو طرفه بین آگهی دهنده و ناشر آگهی ها انجام شود و یا سایت های ناشر می توانند در سامانه بازاریابی وابسته سایت فروشندگان ثبت نام کرده و لینک های مشخصی را در سایت خود قرار دهند

مطالعه بیشتر:   Google Lighthouse چیست؟

مزیت افیلیت مارکتینگ ( Affiliate Marketing )

در این بخش قصد داریم مزایای افیلیت مارکتینگ  ( Affiliate Marketing )را بررسی کنیم.

  • از مزیت های خوب افیلیت مارکتینگ می توان به این مورد اشاره نمود که در این زمینه شما نیازمند مهارت و آموزش خاصی نمی باشید و تنها با کسب اطلاعات در زمینه کسب و کار آنلاین می توانید صفحه ای در شبکه های اجتماعی راه اندازی نمایید.
  • در افیلیت مارکتینگ بدون در دست داشتن هیچ گونه سرمایه ای می توانید تنها با فروش محصولات دیگران به عنوان واسطه کسب درآمد کنید.
  • در افیلیت مارکتینگ شما هیچ گونه نگرانی بابت تمام شدن محصولات ندارید. تنها وظیفه ی شما در این خصوص اطلاع رسانی به صاحب کسب و کار جهت شارژ مجدد آن محصول می باشد.
  • برقراری ارتباط با مشتریان در افیلیت مارکتینگ کار بسیار ساده ای می باشد. و مشتریانی که نیازمند محصولات شما می باشند می توانند از راه های ارتباطی همچون پیج کاریتان با شما تعامل برقرار کنند.
  • در افیلیت مارکتینگ شما نیازمند ابزار و تجهیزات خاصی نمی باشید و فقط به یک گوشی هوشمند نیاز خواهید داشت.

معایب افیلیت مارکتینگ( Affiliate Marketing ) 

جدا از مزیت های ذکر شده، بازاریابی وابسته در مقایسه با سایر روش های دیجیتال مارکتینگ دارای معایبی نیز می باشد که در اینجا به بررسی آنها می پردازیم:

بازاریابی وابسته راهی برای یک شبه ثروتمند شدن نیست! برای کسب درآمد با این روش،جهت  رشد مخاطبان، اعتماد و الهام بخشیدن به آنها به زمان و صبر زیادی نیاز خواهید داشت.

Affiliate Marketing

در این روش هیچ پرداخت ماهانه ثابتی وجود ندارد. برنامه های وابسته مبتنی بر کمیسیون هستند. از آنجایی که کمیسیون ها به فعالیت واقعی مشتری بستگی دارد، کمیسیون های ماهانه ممکن است متفاوت باشد.

مطالعه بیشتر:   لینک UTM چیست؟ چه کاربردی دارد؟

تبلیغ کنندگان باید از شرایط شرکت های ارائه دهنده برنامه یا شبکه وابسته پیروی کنند. این اصول شامل نحوه بازاریابی محصول می شود. همه باید از قوانین یکسانی پیروی کنند، بنابراین شرکت کنندگان باید بسیار خلاق باشند تا از دیگران متمایز شوند.

برای استفاده از بهترین برنامه بازاریابی، باید روش های مختلفی را امتحان کنید تا بهترین راه ارتباط با مخاطبان هدف خود را بیابید. علاوه بر این باید زمانی را صرف جستجوی مرتبط ترین و معتبر ترین محصولات و خدماتی کنید که می خواهید برای مخاطبان خود تبلیغ کنید.

چرا استفاده از افیلیت مارکتینگ ضرورت دارد؟

همه فعالان تجارت الکترونیک می خواهند به کاربران و مشتریان بیشتری دست یابند و این یکی از مواردی است که بازاریابی وابسته را جذاب می کند. در این صورت، همکار فروش (ناشر) ممکن است مالک چندین وب سایت، اپلیکیشن یا کانال رسانه های اجتماعی باشد یا در بازاریابی ایمیلی مهارت داشته باشد. هر چه شبکه یک همکار فروش قوی تر باشد، دسترسی او به مشتریان بالقوه بیشتر است.

سخن پایانی

در این مقاله به معرفی افلیتینگ مارکتینگ ( Affiliate Marketing ) پرداختیم و مزایای و معایب آن را بررسی نمودیم . اگر شما نیز به این نوع کسب و کار آنلاین علاقه دارید. می توانید از مطالب این مقاله در جهت بالا بردن اطلاعات خود استفاده نمایید.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *