ChatGPT چیست

MohtavaMoon

درخواست مشاوره

به مشاوره با کارشناس دیجیتال مارکتینگ نیاز دارید؟

هوش مصنوعی چت جی پی تی نسل جدیدی از سیستم های هوش مصنوعی می‌باشد که توانایی برقراری مکالمه و تولید متن قابل فهم برای انسان را دارا است، همچنین از جمله توانایی های این هوش مصنوعی تولید تعداد نامحدودی تصویر به درخواست کاربر می‌باشد.

چت جی پی تی درواقع یک ربات چت مبنی بر هوش مصنوعی است و توسط OpenAl و براساس GPT-3.5 توسعه پیدا کرده و در همان شرکتی ساخته شده که DALL-E را در خود جای داده است.

جالب است بدانید که چت جی پی تی بسیار فوق‌العاده می‌باشد، زیرا این هوش مصنوعی علاوه بر توانایی برقرار کردن مکالمه می‌تواند به پاسخ های طولانی و دشوار کاربران به سادگی پاسخ دهد و آنها را شگفت زده کند.

 

مطالعه بیشتر: خدمات سئو

معرفی ChatGPT

معرفی ChatGPT

چت جی پی تی یک مدل زبانی بزرگ است، این مدل های زبانی با استفاده از تعداد زیادی از داده ها طوری طراحی می‌شوند که به درستی پیش بینی نمایند که چه چیزی و چه کلمه ای در یک جمله قرار خواهد گرفت.

به طور کل چت جی پی تی یک چت بات بر اساس هوش مصنوعی می‌باشد که به سادگی می‌تواند به هر سوالی پاسخ معقول و متفکرانه ای بدهد، این هوش مصنوعی به راحتی می‌تواند به مباحث بسیار پیچیده در حوزه های مختلف مانند ریاضی، فیزیک و حتی برنامه نویسی پاسخ دهد و آنها را درک کند.

این ربات بسیار طیف خدمات گسترده ای دارد، به طوری که می‌تواند مسائل بسیار پیچیده در سطع دانشگاه را حل کرده و به سادگی شروع به تولید مطالب وبلاگی کند، همچنین او می‌تواند آهنگ بسازد و سایر کار های دیگری که از انتظارات شما پیش تر رفته است را انجام دهد.

این هوش مصنوعی از طریق تکنیک بازخورد انسانی طراحی و آموزش داده شده تا چت جی پی تی بتواند به سادگی سوالای پرسیده شده توسط انسان ها را درک کند و بفهمد که آنها چه انتظاراتی از او دارند، این آموزش ها فراتر از دیگر آموزش های ساده در رشته مدل های زبانی است و به نوعی در زمینه خود بی نظیر می‌باشد.

حتما برای شما سوال پیش آمده است که چگونه می‌توانید از این هوش مصنوعی استفاده نمایید؟ برای پاسخ به این سوال در ادامه با ما همراه باشید.

مطالعه بیشتر:   ۷ وظیفه متخصص سئو
نحوه استفاده از ChatGPT

نحوه استفاده از ChatGPT

نحوه دسترسی و استفاده از آن ساده می‌باشد، اما به دلیل تحریمات ایران کاربران به سادگی نمی‌توانند با استفاده از شماره ایرانی در آن ثبت نام کنند، بنابراین افراد ممکن است نیازمند شماره تلفن مجازی باشند، توجه داشته باشید که شما با آی پی ایران نمی‌توانید به این وب سایت دسترسی پیدا کنید.

شما می‌توانید  با وارد کردن نشانی chat.openai.com در مرورگر به آن دسترسی پیدا کنید و وارد شوید، بعد از این مرحله محیط گفت و گوی چت جی پی تی برای شما نمایش داده می‌شود و می‌توانید از آن استفاده نمایید.

هوش مصنوعی چت جی پی تی به صورت رایگان در اختیار عموم مردم قرار گرفته است و همه می‌توانند از آن استفاده کنند، البته ممکن است در دراز مدت به صورت رایگان در دسترس عموم قرار نگیرد اما درحال حاضر حتی شما نیز می‌توانید به چت جی پی تی وارد شوید.

چت جی پی تی مانند دیگر هوش های مصنوعی از مزایا و معایبی برخودار می‌باشد، ما در ادامه مواردی از آنها را برای شما شرح خواهیم داد.

مزایای هوش مصنوعی ChatGPT

مزایای هوش مصنوعی ChatGPT

هوش مصنوعی چت جی پی تی از مزایای زیادی برخوردار می‌باشد که قبل تر برای شما تعدادی از آنها را شرح دادیم، از جمله دیگر مزایای آن می‌توان به درک عمیقش از زبان نوشتاری و زبان برنامه نویسی شده اشاره داشت، به طوری که می‌تواند مسائل کد نویسی شده و انواع چالش ها را حل کرده و برخی از مسائل ریاضی دشوار را نیز انجام دهد.

همچنین این هوش مصنوعی با استفاده از ربات گفتگوی مخصوص خود توانایی برقراری مکالمات با هوش مصنوعی را دارد و می‌تواند به طرز عجیبی بی نقص و طبیعی باشد.

این هوش مصنوعی همواره درحال پیشرفت می‌باشد و به طرز خارق‌العاده ای می‌توانید از توانایی های حال حاضر خود فرا تر برود، همچنین درحال حاضر کاملا رایگان می‌باشد و کاربران علاقه مند به سادگی با شماره مجازی در آن ثبت نام می‌نمایند.

چت جی پی تی یک چت باتی چند منظوره، منطبق و هوشیار می‌باشد که به وسیله آن فرد می‌تواند برای تسریع و سادگی در فرایند تولید محتوای خود و حتی بهبود و افزایش جریان های کاری توسعه نرم افزار استفاده نماید.

معایب هوش مصنوعی ChatGPT

معایب هوش مصنوعی ChatGPT

اگر چه که این هوش مصنوعی به خودی خود در کارش بسیار ستودنی و بی نظیر است و به طوری طراحی شده است که به چالش برانگیز ترین سوالات به خوبی پاسخ دهد، اما این هوش مصنوعی نیز از معایبی برخوردار می‌باشد.

مطالعه بیشتر:   تکنیک آسمان خراش چیست؟

چت جی پی تی مانند یک فرد متقاعد کننده توانایی عجیبی در قانع کردن شما دارد، به گونه ای که حتی اگر در پاسخ به جواب و تولید آن خطایی مرتکب شود اینگونه به نظر نمی‌رسد، کاربر باید بتواند با استفاده از سطح دانش خود و داشتن اطلاعات اولیه از سوالات پرسیده شده جواب چت جی پی تی را تجزیه و تحلیل کند و در صورت یافت خطایی در جواب آن را تصحیح نماید، البته این عمل بسیار زمان بر و دشوار خواهد بود.

این هوش مصنوعی هنوز ر دست تولید می‌باشد و جای پیشرفت دارد، بنابراین ممکن است ایراداتی جزئی داشته باشد، برای مثال گاهی در پاسخ به جواب سوال شما قفل کند و نیازمند تغییر سوال شود، یا به دلیل نسخه اولیه بودن پاسخ های طویل و درازی به شما ارائه دهد، همچنین این هوش مصنوعی از متقاضیان زیادی برخوردار می‌باشد و به گونه ای است که هنگام کار کمی شما را معطل می‌کند.

اما با وجود این ایرادات جزئی هوش مصنوعی چت جی پی تی درحال توسعه و پیشرفت می‌باشد بنابراین در آینده قطعا توانایی های بیشتری را پشتیبانی خواهد کرد.

کاربرد ChatGPT

کاربرد ChatGPT

هوش مصنوعی چت جی پی تی توانایی کد نویسی، برنامه نویسی، حل معادلات ریاضی و تولید محتواهای گوناگون را دارا است، علاوه بر آنها از کاربرد های بی نظیر و تاثیر گذاری زیادی نیز برخوردار می‌باشد.

از جمله این کاربرد ها می‌توان به حل مسائل برنامه نویسی، جست و جوی اطلاعت، تولید مطالب وبلاگی و دیگر موارد اشاره داشت.

از جمله پیشرفت های بزرگ و اصلی چت جی پی تی نسبت به دیگر هوش های مصنوعی توانایی تولید و درک کد های دشوار برنامه نویسی است، با استفاده از چت جی پی تی ما می‌توانیم به سادگی مسئله های کد نویسی را حل کنیم و همچنین کد های دارای خطا را با استفاده از این هوش مصنوعی شناسایی کنیم و به گونه ای از آن برای دیباگ کردن کدها استفاده نماییم.

این هوش مصنوعی توانایی حل این کد نویسی دشوار در مقطع مهندسی کامپیوتر را دارد، به طور کل حل این مسائل و کد ها امری دشوار و زمان بر می‌باشد اما هوش مصنوعی چت جی پی تی توانایی حل آنها را در کمترین زمان ممکن یعنی چند ثانیه دارد که به خودی خود این امری شگفت انگیز می‌باشد.

مطالعه بیشتر:   استراتژی ساخت بک لینک هرمی چیست؟

همچنین در نوشتن مقاله های وبلاگی به طرز چشمگیری موفق عمل کرده است، به گونه ای که با هوش مصنوعی می‌توان تحولات عظیمی در این زمینه ایجاد کرد و به طور کامل محتوا های وبلاگی ساخت.

با استفاده از آن می‌توان به راحتی قالب ها و طرح های وبلاگی مورد نظر فرد را تولید کرد، بنابراین می‌توانید از او بخواهید تا زیرتیتر ها و بخش های مورد نظر و همچنین قالب های خود را برای شما آماده کند و ارائه دهد، قبل از آن باید یک موضوع برای آن شرح دهید تا در انجام این عملیات موفق عمل کند

این روش به طرز عجیبی تاثیر گذار است اما باید ذکر شود که تولید وبلاگ با استفاده از این هوش های مصنوعی نمی‌تواند جذابیت و چشم اندازی منحصر به فرد برای کاربران شرح دهد، زیرا این ویژگی ها تنها به تجربه و تصور انسان ها برمی‌گردد و خوانندگان برای دنبال کردن یک محتوا نیازمند وبلاگی تاثیر گذار و خاص می‌باشند، بنابراین به شما پیشنهاد میکنیم از آن برای تولید محتوا استفاده نکنید، بلکه به عنوان یک دستیار محتوا نویس روی آن حساب باز کنید.

جالب است بدانید که از هوش مصنوعی چت جی پی تی می‌تواند به عنوان یک موتور جستجو گر نیز استفاده کنید، هرچند در پاسخ به این سوالات محدودیتی وجود دارند اما به طور کل کاملا یک موتور جست و جوگر حرفه ای و کاربردی می‌باشد.

و در آخر از مزیت های اصلی چت جی پی تی کاوش و یافتن چیز های جدید است، این هوش مصنوعی می‌تواند با کشف چشم اندازهایی جدید فرد فرصت های بیشمار مزیت های بسیاری را  برای افراد فراهم کند و بدست آورد.

 

 

دیگران نیز مطالعه کردند: خرید بک لینک

سخن آخر:

به طور کل بهتر است درحال حاضر برای وبلاگ نویسی به این هوش مصنوعی تکیه نکنیم، زیرا این هوش مصنوعی مانند انسان ها از خلاقیت و جذابیت خاصی برخوردار نمی‌باشد و ممکن است محتوایی کسل کننده تولید کند، علاوه بر آن این محتوا ممکن است کاملا درست و بر پایه حقیقت نباشد بنابراین انتخاب خوبی برای وبلاگ نویسی نیست.

اما در مجموع هوش مصنوعی در سال های متعددی پیشرفت چشمگیری داشته است و یکی از بزرگ ترین دستاورد های شرکت Openal می‌باشد.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *