Fred

Fred

مفید بودن محتوای سایت برای کاربر و ایجاد تجربه کاربر مثبت یکی از مهم ترین مواردی است که گوگل برای رتبه بندی سایت ها در صفحه نتایج جستجو در نظر گرفته است.  از این رو تمامی به روز رسانی های گوگل در الگوریتم هایش در راستای این دو مورد است. وقتی الگوریتم جدیدی در گوگل منتشر می شود میتوان گفت که نتایج گوگل برای کاربر مفید تر خواهد شد. در ادامه به معرفی الگوریتم Fred  میپردازیم.

Fred به جنگ تبلیغات می رود

صفحه نتایج گوگل در گذشته به این صورت بود که وقتی عبارتی را در گوگل سرچ می کردید با کلیک بر روی یکی از نتایج گوگل وارد سایتی می شدید که محتوای ضعیف و به درد بخوری نداشت همچنین تبلیغات و آگهی های زیادی به چشم میخورد.  به همین دلیل گوگل تصمیم گرفت با این سایت ها مبارزه کند و آنها را از صفحه نتایج جستجو حذف کند. 7 مارس 2017  گوگل با ارائه الگوریتم Fred به جنگ تبلیغات رفت. وب سایت های تبلیغاتی که خالی از محتوای خوب و پر از تبلیغات آزار دهنده بودند برای همیشه پایان بخشید.

بعد از این اتفاق وب سایت هایی که درآمد های چشم گیری از گوگل داشتند به شدت سقوط کردند. گوگل هر ساله به طور روزانه الگوریتم های خود را بروزرسانی می کند. اما  در بین این همه آپدیت فقط تعداد کمی مثل الگوریتم fred تاثیر شدیدی بر روی نتایج جستجو گوگل می گذارد. تاثیر این الگوریم طوری بود که برخی از وبسایت ها حتی ۶ ماه بعد از آپدیت نیز نتوانستند ترافیک از دست رفته خود را به دست آورند. دلیل نبود تبلیغات سرسام آور در اوایل سال ۲۰۲۳ الگوریتم fred  است که به ندرت با سایت های پر از آگهی و تبلیغات و محتوای ضعیف روبه رو می شویم.

مطالعه بیشتر:   تبلیغات کلیکی چیست نحوه محاسبه و تفاوت آن با سئو

الگوریتم Fred چیست؟

یکی از الگوریتم های بسیار قوی برای مبارزه با تبلیغات و محتوای ضعیف در وب سایت ها که ایجاد شده و توانسته تاثیر بسیار زیادی بر کیفیت وبسایت های موجود در صفحه نتایج گوگل بگذارد الگوریتم fred است. این الگوریتم به کاربران کمک میکند هنگامی که یک عبارتی را جستجو میکنند با لیستی از وبسایت های با کیفیت و محتوای مفید روبه رو شوند. در واقع fred یکی از مهم ترین الگوریتم های گوگل است که به جنگ تبلیغات و محتوای بی کیفیتمی رود. هدف گوگل از این  انتشار کمک کردن به کاربران برای رسیدن به محتوای با کیفیت است.

Fred

الگوریتم Fred برای اولین بار در سال ۲۰۱۷ معرفی شد و با انتشار آن وب سایت هایی که پر از تبلیغات مبهم و گمراه کننده بودند و وب سایت هایی که محتوای بی ارزش و بی کیفیت داشنتد با افت ۹۰ درصدی همراه شدند. fred به دنبال مبارزه با وب سایت هایی است که کسب درآمد چشمگیری از تبلیغات مضر داشتند.

این سایت ها در واقع از محتوا محور بودن گوگل سوء استفاده می کردند و با قرار دادن محتواهای تبلیغاتی نتایج برتر را از آن خود می کردند. از این رو میتوان گفت با الگوریتم RankBrain شباهت دارد. با به روز رسانی الگوریتم فرد سایت های با کیفیت پایین و محتوای ضعیف از صفحه نتایج جست و جو گوگل خارج شدند.

تاثیر الگوریتم Fred  بر سایت

الگوریتم Fred با محتوای بی کیفیت در سایت مبارزه می کند. این محتوای بی کیفیت به هر شکلی که باشد باعث افت رتبه سایت می شود. با انتشار به روزرسانی  Fred سئو سایت پیچیده تر از قبل شد و همین امر باعث شد تا وب سایت ها نتوانند با انتشار محتوای بی کیفیت و استفاده بیش از حد از کلمات کلیدی در صفحه نتایج گوگل ظاهر شوند. امروزه وبسایت ها باید مطمئن شوند تا محتوایی که در سایت خود قرار می دهند برای کاربران مفید باشد.

مطالعه بیشتر:   آشنایی با ابزار گوگل کیورد پلنر

همانطور که گفته شد مهم ترین هدف گوگل از ارائه الگوریتم فرد جلب رضایت کاربران و فراهم کردن تجربه کاربری خوب با وب گردی عالی و لذت بخش است. الگوریتم fred اهمیت ویژه ای به کیفیت محتوا میدهد اما اهداف ارائه آن گسترده تر از نظارت بر کیفیت محتوا است. وب سایت هایی که با کلید واژه های جذاب مخاطب را جذب خود می کردند اما درباره آن کلید واژه هیچ محتوای مفیدی نداشتند جزو اهداف الگوریتم فرد قرار گرفتند.

تبلیغات آزاردهنده مانع استفاده کاربران از سایت میشد. هدف این سایت ها فقط کسب درآمد بود بدون اینکه محتوای مفیدی را ارائه بدهند و تا آنجا که می توانستند از فضای وب سایت خود برای تبلیغات استفاده می کردند و هیچ اهمیتی به نارضایتی کاربران برای ضعیف بودن وب سایت خود نمی دادند.

Fred

جریمه الگوریتم fred

الگوریتم fred وبسایت هایی با  بک لینک ضعیف، تبلیغات بیش از حد، محتوای کم کیفیت و یا ترکیب این سه را تشخیص دهد آن وب سایت را جریمه می کند. شما با به کار گیری چند راه کار می توانید از احتمال جریمه شدن سایت خود توسط الگوریتم را کم کنید. شما می توانید با انتشار محتوای با کیفیت و حل مشکلات فنی رشد ترافیک خوبی را برای سایت خود رقم بزنید.

اگر وب سایتی رضایت کاربران را داشته باشد در واقع رضایت گوکل را جلب کرده که در این صورت وب سایت از جرایمه تمامی الگوریتم های گوگل در امان می  ماند. اگر جامعه مخاطبان سایت خود را بشناسید و تجربه کاربری وب سایت خود را متناسب با سلیقه آنها طراحی کنید باعث می شود محتوای شما با کیفیت تر باشد. درست است که تبلیغات یک امر حقیقی در دنیای اینترنت است اما اگر تبلیغات بیش از حد باشد و اصول و چگونگی تبلیغات را ندانید باعث ضرر و جریمه شدن سایت شما خواهد شد.

مطالعه بیشتر:   راه اندازی کمپین گوگل ادز

شما می توانید تبلیغات مناسب  را در سایتتان قرار دهید و توجه کنید که کاربران نباید برای خواندن محتوا مجبور به کلیک کردن و رفتن به صفحات دیگر شوند.

كلام آخر

تبلیغات در وبسایت امری منطقی است اما تبلیغات بیش از حد باعث می شود تا کاربران از آن سایت دوری کنند. چیزی که الگوریتم Fred با آن مبارزه میکند تبلیغات بیش از حد سایت ها و محتوای بی کیفیت است. در این صورت وب سایت با افت رتبه مواجه می شوند.  گوگل در طول روز حدود دو تا سه آپدیت را ارائه میدهد ولی تعداد به روزرسانی های گوگل انقدر زیاد است که ما هیچ  به روزرسانی به اندازه الگوریتم fred به ضرر وبسایت های پر از تبلیغات و محتوای ضعیف نبود. از این رو تولید محتوای باکیفیت برگ برنده ی سایت شما خواهد بود.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *