SEM  چیست

SEM  چیست

از مهم‌ترین دلایل موفقیت سئو کاران می‌توان به معنای SEM اشاره داشت، شاید برای شما سوال پیش آمده باشد که این کلمه چگونه می‌تواند موفقیت سئو کاران را تضمین نماید؟ در ادامه برای پاسخ به این سوال با ما همراه باشید.

همانطور که می‌دانید به عنوان یک سئو کار برای رسیدن به رنک بالای صفحه موتورهای  جست و جو گر گوگل  باید از فرآيند خدمات سئو استفاده نماییم که به ما در تسریع این هدف کمک بسیار زیادی می‌کند، اما غیر از مفهوم سئو برای موفقیت در این امر شما نیاز دارید درباره SEM نیز به خوبی اطلاع داشته باشید.

SEM چیست؟

این عبارت مخفف شده Search english Marketing  است که معنای آن بازاریابی موتور های جست و جو گر می‌باشد، بنابراین SEM به عنوان بخشی از بازاریابی موتور های جستجو است و از آن برای این هدف استفاده می‌نمایند، همچنین از این روش برای دیده شدن در SERP نیز استفاده می‌کنند که نیازمند به استفاده از روش های پولی دارد.

این موتور های جست و جو وظیفه برسی عوامل مختلف را دارند، آنها مشخص می‌کنند که کدام صفحه باید برای عبارت جست و جوی کاربر رتبه بندی شود، مهم ترین آنها در سه بخش از سئوی داخلی، خارجی و فنی قرار می‌گیرند.

همچنین بهتر است بدانید که روش های پولی یا همان استراتژی پولی شامل تمامی فعالیت هایی می‌باشد که به تنظیم و بهینه سازی تبلیغات و جمع آوری بودجه برای این تبلیغات شامل می‌شود، در نتیجه به این روش از سئو بازاریابی جست و جوی پولی و پرداخت به ازای کلیک می‌گویند.

مطالعه بیشتر:   بروز رسانی محتوا (آپدیت محتوا) و تاثیر آن بر سئو سایت

مفهوم SEM بسیار گسترده می‌باشد، اما می‌توان آن را اینگونه توصیف کرد: تمامی فعالیت ها در سئو در راستای افزایش بازدید و رتبه و جذابیت به وسیله استفاده از موتورهای جستجو SEM گفته می‌شود.

بسیاری از کاربران همواره مفهوم SEM را با SEO یکی می‌داند درحالی که این دو هم از مفهوم متفاوتی برخودار هستند و هم مزایا و معایب متفاوتی دارند، بنابراین یکی دانستن آنها اولین قدم اشتباه در راه افزایش بازدید سایت می‌باشد.

SEM  چیست

بخش هایی از SEM

همانطور که می‌دانید پرداخت هزینه به دایرکتوری های بزرگ معروف که وظیفه شناساندن سایت شما به بازدید کنندگان و نمایش آن در موتورهای جستجو گر را دارند بسیار امری راحت تر از آماده سازی مناسب موتورهای جستجو گر برای حضور صفحه اول این موتور ها است، این دایرکتوری ها با پرداخت هزینه و گاهی اوقات رایگان سایت شما را به اشتراک می‌گذارند و با کسر هزینه از حساب شما میزان محبوبیت و بازدید شما را دو چندان برابر می‌کنند، این روش بخشی از SEM شما می‌باشد.

در روش بعدی یعنی تبلیغات سنتی که وظیفه آن قرار دادن تبلیغات پولی کاربر در نمایش موتور های جست و جو است، با توجه به کلمات کلیدی مناسب و مورد تایید شما با توجه به تعداد بازدید کنندگان و نمایش صفحات شما برایتان هزینه خواهد داشت، همچنین باید ذکر کرد که در این روش تبلیغات شما به تعداد بازدید کنندگان ارتباطی ندارد.

از دیگر بخش های سئو SEM تبلیغات کلیکی می‌باشد، در این روش شما تنها نیاز است به تعداد کلیک های انجام شده هزینه پرداخت کنید اگر چه هزینه در این روش نسبت به دیگر روش ها به مراتبط سنگین تر بوده است اما جزو بهترین و شناخته ترین روش های سایت موتور های جستجو گر گوگل است.

مطالعه بیشتر:   گوگل آنالیتیکس، کارآیی و اهمیت آن

در روش تبلیغات کلیکی شما می‌توانید با مشخص نموندن میزان هزینه و کلمه کلیدی برای تبلیغ در سایت خود بپردازید و به مرور با افزایش بازدید کنندگان این هزینه از حساب شما کسر خواهد شد، بسیاری از کمپین های تبلیغاتی در ایران به این روش فعالیت می‌کنند و بازدید سایت خود را افزایش می‌دهند.

مزایا و معایب SEM

برخلاف SEO، SEM روشی سریع برای پیشرفت می‌باشد، به طوری که در مدت زمان کوتاهی نتیجه گیری بسیار چشم گیری از آن دریافت می‌نمایید، اگر می‌خواهید در کمترین زمان ممکن پیشرفت کنید و بازدید کنندگان خود را در کوتاه ترین زمان افزایش دهید تنها با پرداخت هزینه به SEM می‌توانید به سادگی به هدف خود برسید.

همچنین باید ذکر کرد این روش علاوه بر مزایا معایبی نیز دارد، تصور کنید شما هزینه بسیاری را برای افزایش بازدید کنندگان خود صرف کنید، اما محتوای سایت شما به خوبی نتواند آنها را جذب نمیاد بهرحال شما تنها چند ثانیه برای جذب مخاطبان خود فرصت دارید، در این زمان کوتاه اگر نتوانید انتظارات آنها را برآورده سازید با خروج آنها از سایت خود مواجه می‌شوید، اگر قصد دارید با پرداخت هزینه بازدیدکنندگان خود را افزایش دهید پس ابتدا بر روی زیبایی و محتوای سایت خود دقت بگذارید تا آماده ارائه مطالب مورد نظر آنها و جلب نظر بازدیدکنندگان شود.

حال به برسی شباهت ها و تفاوت های SEM و SEO می‌پردازیم تا مفهوم آن دو را به خوبی از هم تشخیص دهیم.

SEM  چیست

شباهت ها و تفاوت های SEM و SEO چیست؟

از جمله شباهت های این دو افزایش بازید کنندگان در سایت شما می‌باشد، همچنین هردو برای دستیابی و شناسایی عبارت معروف جست و جو با استفاده از تحقیق کلمات آن را شناسایی می‌کنند، این شناسایی یا تحقیق به معنای برسی میزان رقابت کلمات کلیدی و خرید عبارات کلیدی مناسب می‌باشد، در نتیجه شما از کلمات کلیدی پر تکرار اطلاع پیدا می‌کنید.

مطالعه بیشتر:   الگوریتم مرغ مگس خوار

همچنین برای استفاده از هر دو روش و موفقیت شما نیاز به شناخت مخاطبان خود دارید، یعنی شما با برسی و شناخت مخاطبان خود و با درک نیاز های آنها می‌توانید سایتی مفید برای بازدیدکنندگان بسازید و تعداد بازدید سایت را افزایش دهید.

از جمله تفاوت های آنها می‌توان به پولی بودن SEM اشاره کرد، درحالی که روش SEO از منابع طبیعی برای افزایش بازدید و کیفیت کار شما استفاده می‌کند.

همچنین SEM بسیار سریع تر از SEO پیشرفت می‌کند و نتایج مورد نظر شما را بدست می‌آورد، در این روش شما تنها با پرداخت هزینه می‌توانید در کمترین زمان ممکن آمار بازدیدکنندگان خود را افزایش دهید.

همچنین در روش SEM شما می‌توانید مخاطبان خود را مشخص کنید، یعنی کدام مخاطب می‌تواند با ویژگی های مورد نظر شما که شامل سن، جنسیت، ملیت، میزان درآمد و محل سکونت نتایج جست و جوی شما را مشاهده کنند.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *