UGC چیست ؟

UGC چیست ؟

محتوای تولید شده توسط کاربر که به محتوای کاربر ساز نیز شناخته می‌شود آنقدر اهمیت دارد که حتی می تواند در سطح کلان و تصمیم گیری های بزرگ کسب و کار شما نقش بسیار زیادی داشته باشد. محتوای تولید شده توسط کاربران به هر مدل و شکلی که باشد باید جدی گرفته شود چرا که مزایای بسیار زیاد آن می‌تواند منافع بسیار زیادی را برای شما به همراه داشته باشد . UGC یا محتوای تولید شده توسط کاربران در واقع مخفف کلمه های user Generated content  است که نشان می‌دهد این محتوا در فرمت های مختلف توسط کاربران خلق شده است. اگر بخواهیم بگوییم که UGC  چیست در واقع محتوای تولید شده توسط کاربر به انواع محتوای گفته می‌شود که توسط کاربران خلق و منتشر می‌شود.

این محتوا می‌تواند در قالب یکی از فرمت های محتوا به صورت مستقل باشد یا می‌تواند به عنوان یک کامنت زیر پستی باشد که شما منتشر کرده اید اما نکته مهم اینجاست که محتوای کاربر ساز به هر شکلی که باشد باید جدی تلقی شود ؛ برای اینکه هیچ چیز به اندازه نظر مخاطبان مهم نیست و بر اساس محتوای تولید شده توسط آن ها می توان به نیازهای کاربران پی برد. به عنوان یکی از انواع محتوای تولید شده توسط کاربر می توان به پست های اشاره کرد که کاربران در سایت‌هایی مانند ویرگول و اینستاگرام ، مدیوم ،لینکدین، فیسبوک، یوتیوب و … منتشر می‌کنند. این پست ها می توانند به شکل متن یا ویدیو یا ثروت و یا عکس باشند.

نوع  دیگری از UGC  سوالاتی است که کاربران می پرسند این بخش می‌تواند در برنامه تولید محتوا به شما کمک بسیار زیادی بکند حتی پست هایی که می خواهید کاربران بر اساس یک هشتگ یا مسابقه خاص بسازند نیز نوعی از محتوای تولیدشده توسط کاربران به حساب می‌آید. برخی معتقدند محتوای تولید شده توسط کاربر به هر شکلی که باشد باید سه ویژگی زیر را داشته باشد :

 • در قالب و چارچوب حرف های تولید محتوا تولید شده باشد.
 • در فضای آنلاین به صورت عمومی منتشر شده باشد.
 • حداقل تلاش لازم برای تولید آن را شاهد باشیم
مطالعه بیشتر:   سئوکار دورکار

UGC چیست ؟

اهمیت محتوای تولید شده توسط کاربران برای کسب و  کار ها

 

اگر بخواهیم اهمیت تولید شده توسط کاربران در کسب و کارها را به ساده ترین شکل ممکن توضیح دهیم باید بگوییم برای هر مدیر کسب و کار ای هیچ چیز مهمتر از نظرات کاربران و بازخورد ها و پیشنهادات و انتقادات مشتریانش نمی باشد. بنابراین این ساده ترین محتوایی است که کاربران می توانند تولید کنند که نقش مهمی در تصمیم گیری های مربوط به یک کسب و کار را دارد ضمن اینکه بسیاری از خریداران پیش از خرید بخش نظرات کاربران را بررسی می‌کنند و سپس تصمیم به خرید می گیرند.

از سوی دیگر بازخورد ها نظرات و ذائقه مشتریان می تواند تعیین کند که محصول یا خدمات بعدی شما چه باشد یا اینکه متوجه شوید الان چه کمبودی در بازار وجود دارد و با پر کردن آن بتوانید هم نیاز مشتریان را برآورده کنید و هم بتوانید از رقبا پیشی بگیرید. جای دیگری که UGC کمک زیادی به شما می کند زمانی است که نمی دانید که محتوایی در سایت خود منتشر کنید و میتوانید بر اساس سوالات نیازها و خواسته های مخاطبان و کاربران به راحتی موضوعات زیادی را برای تولید محتوا بیابید. این کار باعث می‌شود تا مخاطبان بیشتری جذب کنید و سوی دیگر بتوانید نرخ تبدیل بیشتری دریافت کنید.

گاهی مهمترین دارایی کسب و کار ها به ویژه آنهایی که محتوا محور هستند کاربران آنها می باشند به عنوان مثال می توان به سایت ویرگول اشاره کرد که تمام محتوا و به اصطلاح چرخ آن با محتوایی می چرخد که کاربران تولید می کنند یکی دیگر از محتوای تولید شده توسط کاربر در این سبک می تواند پست مهمان در بلاگ یا سایت شما باشد که نه تنها به استراتژی و برنامه محتوای شما کمک می‌کند بلکه باعث ایجاد تنوع و افزایش کیفیت می شود.

UGC چیست ؟

UGC   چه مزایایی دارد ؟

همانطور که اشاره کردیم محتوای تولید شده توسط کاربر می تواند مزایای بسیار زیادی را به همراه داشته باشد و برای کسب و کارها و دیگر کاربران بسیار عالی باشد این نوع محتوا ن تنها در تصمیم‌گیری‌های خرد وکلان به مدیران و مشاغل کمک ویژه می کند بلکه می تواند مزایای زیادی را برای شما به همراه داشته باشد که در ادامه به این مزایا اشاره خواهیم کرد :

 • تولید لیدهای با کیفیت
 • دریافت بک لینک و بهبود سئو
 • برندسازی و افزایش آگاهی از برند
 • افزایش اعتبار شما به عنوان رهبر بازار
 • بهبود وضعیت متریک های پروفایل شما در شبکه های اجتماعی
 • افزایش تعداد مخاطبان و فلور ها
 • تولید محتوای منحصر به فرد
 • بهبود استراتژی و برنامه بازاریابی محتوایی
 • تقویت روابط با مخاطبان
 • امکان بهبود سفارشی سازی محصولات و خدمات
 • افزایش میزان مشارکت و تعامل
 • تصمیم گیری برای اضافه کردن محصولات و خدمات جدید یا حذف نمونه های بدون طرفدار
 • صرفه جویی در هزینه ها و منابع مصرفی
 • افزایش نرخ تبدیل
مطالعه بیشتر:   سئو سایت نوپا

بازاریابی محتوایی از طریق UGC

همانطور که می دانید ساده ترین تعریف اینکه بازاریابی محتوایی  چیست اینست که استفاده از محتوای کاربردی و جذاب در راستای تحقق اهداف بازاریابی و تبلیغات و افزایش نرخ تبدیل است. پس در این مسیر چه چیزی بهتر از محتوای تولید شده توسط کاربر که باعث می شود مخاطبان بیشتر درگیر شما بمانند خریداران خرید بیشتری کنند و کاربران دیگر نیز با استفاده از نظرات خریداران قبلی به مشتریان شما تبدیل شوند.

UGC چیست ؟

باید بدانید که یکی از مشهورترین و موفق ترین کمپین های بازاریابی محتوایی مبتنی بر UGC  را باید کمپین share a coke کوکاکولا بدانیم که اولین بار سال ۲۰۱۱ برگزار شد و توانست به موفقیت چشمگیری برسد. در این کمپین کوکاکولا روی یک طرف برچسب نوشابه هایش نام برند خود و یک طرف دیگر یکی از ۲۵۰ نام پرطرفدار آمریکایی‌ها را زده بود تا مخاطبان با پیدا کردن نام خود تصویر نوشابه کوکاکولا را به اشتراک بگذارند. پس از خرید محصول نقد و بررسی آن توسط کاربران دیگر را می خوانند شما میتوانید از این طریق اعتماد آنها را جمع کنید و ترافیک وب سایت خودتان را افزایش دهید.

ویدیو های UGC نیز دید بسیار خوبی نسبت به برند محصولات و خدمات شما ایجاد می‌کنند و باعث می شود آگاهی از برند و اعتبار برندتان افزایش پیدا کند.  ویدیو هایی که توسط کاربران تولید می‌شود بهترین نوع محتوایی هستند که آنها می توانند در اختیار شما قرار دهند یا در رسانه های دیگر به اشتراک بگذارند تا کاربران دیگر با خیال راحت تبدیل به مشتریان شما شوند.

مطالعه بیشتر:   گوگل ادز چیست؟

گمیفیکیشن یکی دیگر از بهترین روش های تشویق کاربران به تولید محتوا می باشد که باعث می شود تاثیرات مثبت زیادی روی بازاریابی محتوایی شما داشته باشد در این حالت جوایزی را برای کاربران در نظر می‌گیرد که در صورت تکمیل کردن یک سری کارها به آنها تعلق میگیرد. مهمترین هدف گیمیفیکیشن این است که کاربران مدت زمان طولانی درگیر شما بوده و تعامل و مشارکت بیشتری داشته باشند به همین دلیل می توانید با گذشت زمان فالوورهای زیادی و مشتریان را به مشتریان وفادار خود تبدیل کنید تا تشویق شوند که دوباره از شما خرید کنند.

محتوای تولید شده توسط کاربرد که به محتوای کاربر ساز نیز شناخته می‌شود یکی از با ارزش ترین انواع محتوا ها می باشد که نه تنها برای کسب و کارها اهمیت زیادی دارد بلکه می‌تواند برای کاربران دیگر نیز مفید باشد. محتوای تولید شده توسط کاربر آنقدر اهمیت دارد که می‌تواند مستقیماً در تصمیمات خود و تصمیمات کلان کسب و کار تاثیر های زیادی بگذارد. ممکن است تقاضا و نیاز کاربران این سرنخ را به شما بدهد که محصولات جدید اضافه کنید یا محصولات قبلی که کاربران از آن راضی نیستند یا به آن نیازی ندارند را دیگر تولید نکنید. از سوی دیگر می توانید با شناخت نیازهای بازار سریع تر از رقبا نسبت به پرکردن آن بخش اقدام کنید ضمن اینکه محتوای تولید شده توسط کاربر با افزایش آگاهی نسبت به برند تایید محصولات و خدمات و افزایش اعتبار شما می تواند در موفقیت کسب و کار شما در بازاریابی محتوایی نقش بسیار مهمی را ایفا کند.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *