ریچ اسنیپت

ریچ اسنیپت

به طور کلی ریچ اسنیپت ها بیش از حد معمول توجه کاربران را در نتایج جستجوGoogle  جلب می کنند و کلیک های بیشتری نسبت به رقبا ایجاد خواهند کرد. این قابلیت ها بسته به محتوا و اطلاعاتی که می خواهید در نتایج Google به کاربران نشان دهید می تواند متفاوت باشد. به علت این که باید داده ها و اطلاعات بخش های مربوطه با کلید واژه ها در ریچ اسنیپت ظاهر شده، باید علامت گذاری شوند.

انواع ریچ اسنیپت

برای استفاده از ریچ اسنیپت ها در وب سایت خود باید نوع آن ها را شناسایی کنید. این به شما امکان می دهد از نشانه گذاری ساختمان استفاده کنید. که به طور خاص برای وارد کردن آن نوع به SERP های خود طراحی شده است. در این جا به نمونه ای از انواع ریچ اسنیپت می پردازیم.

  • ویدئو: به این ترتیب تگ های ویدیویی کمک می کنند تا موتور های جستجو متوجه شوند محتوای ویدیوی شما چگونه است.
  • محصولات: اطلاعاتی در مورد محصولات خاص مانند تصاویر و قیمت ها در اختیار موتور های جست و جو قرار می دهد.
  • مقالات: اطلاعات مفیدی در این نوع ریچ اسنیپت ها در چندین متن کوتاه به کاربر ارائه می دهد تا او را تشویق کند که بر روی لینک ها کلیک کند و به خواندن مقاله ادامه دهد.
  • رتبه بندی نظرات: به شما امکان می دهد به محتوا ها در مقیاس ۱ تا ۵ امتیازی بدهید که به صورت چند ستاره درنتیجه نمایش داده می شود که این رتبه بندی ممکن است به خلاصه ای از نظرات بازدیدکنندگان یا کاربران مربوط می شود.
  • افراد: نام یک فرد در Google جست و جو کرده تا مشخصات و اطلاعاتی مانند عکس ها و اطلاعات تماس را بیابید. ریچ اسنیپت مسئول نمایش دادن این اطلاعات است که تاثیر مثبتی بر کلیک و تعامل کاربر دارد.
  • کسب و کارها: در جهت یافتن اطلاعات مهم درباره کسب و کار ها مانند نشان واژه ها، آدرس ها و همچنین شماره تماس به گوگل کمک می کند آن ها را پیدا و نشان دهد.
  • رویداد: اگر میزبان رویدادی در وب سایت خود هستید با استفاده از ریچ اسنیپت ها اطلاعاتی شامل مکان زمان و تاریخ را مشاهده کنید.
  • سوالات متداول: در این اسنیپت به سوال های رایجی که کاربر دارد پاسخ می دهند. با این ریچ اسنیپت ها می توانید به پرسش نتایج جست و جوی Google به صورت بسیار مختصر پاسخ دهید.
  • :Breadcrumbsاز مفید ترین ریچ اسنیپت ها در نتایج جستجو Google می باشد.که به کاربران کمک می کند تا بفهمند چگونه به صفحه شما حرکت کنند شما می توانید همان برنامه را برای نتایج جستجو ایجاد کنید تا به کاربران کمک کند مسیر مورد نیاز از طریق وب سایت شما برای رسیدن به صفحه مربوط را درک کنند.
مطالعه بیشتر:   زامبی پیچ چیست؟

ریچ اسنیپت

چگونگی ساخت ریچ اسنیپت

برای ساخت ریچ اسنیپت باید یک سری مراحل را طی کنید انجام دادن این مراحل کار بسیار سخت و پیچیده ای نیست فقط باید در انجام آن صبور باشید. ابتدا جزئیاتی را که گوگل می خواهد بر روی آن ها تمرکز کند شناسایی کنید و وب سایت خود را با کمک راهنمای نشانه گذاری داده های ساخت یافته گوگل، علامت گذاری کنید. با داده دلخواه خود یک میکرو داده برای وب سایت خود بسازید و از میکرو داده ها یک HTML جدیدی درست کنید.

همچنین می توانید با این میکرو داده ها محتوای خود را برچسب گذاری کنید و در آخر باید ریچ اسنیپت را امتحان کرد.Google webmaster  Tools  ویژگی عالی و مفیدی که دارد شما می توانید با آن نتایج را برای جلب توجه آزمایش کنید این نشان می دهد که Google  می تواند داده هایی که نشانه گذاری شده اند را بخواند و یا ریچ اسنیپت در جست وجو ظاهر می شود.

اضافه کردن ریچ اسنیپت به محتوا

لازم است که بدانید که نیازی نیست داده های علامت گذاری شده را به محتوای هر صفحه سایت اضافه کنید پس هر چه محتوای زیادی بوکمارک شوند موتور جستجو بهتر عمل می کنند. در این جا لازم به ذکر است که محتوا های قابل مشاهده توسط کاربر باید برچسب گذاری شود. عناصر مخفی شده در صفحه محتوا درون کدdiv’s نیازی به علامت گذاری ندارد. معمولا داده ها برای علامت گذاری به سه بخش تقسیم می شود.

Itemscope: کد HTML در یک بلوک به یک عنصر خاص اشاره دارد.

مطالعه بیشتر:   روش های تقویت سئو خارجی با ویکی پدیا چیست؟

Itemtype: دقیقا مشخص می کند که آیتم چیست.

Itemprop: اطلاعات آیتم ها مانند آدرس سایت و نام را نمایش می دهد.

محتوا یک افزونه برای ایجاد ریچ اسنیپت ها ایجاد کرده است ممکن است برای پیکربندی این افزونه ها به توسعه دهنده سایت نیاز باشد.

ریچ اسنیپت

تاثیر ریچ اسنیپت برای سئو

در واقع ریچ اسنیپتها تاثیر مستقیم و به سزایی بر رتبه سایت ندارند. بنابراین در حالی که گوگل از این عنصر برای بهبود رتبه بندی صفحات استفاده نکرده است. اما برای خدمات سئو تاثیر فراوانی دارد. ریچ اسنیپت ها راحت تر از اسنیپت های معمولی در صفحات جستجو قابل مشاهده هستند. همچنین کاربران تنها با مشاهده اسنیپت ها اطلاعات بیشتری کسب می کنند.

تحقیقات نشان می دهد که ریچ اسنیپت ها نسبت به ریچ اسنیپتهای معمولی کلیک های بیشتری را دریافت می کنند که مردم بیشتر روی آن نتایج ها کلیک کرده اند. دریافت کردن کلیک زیاد به معنای بهبود دادن سئو ی سایت شما است. تاثیرات ریچ اسنیپتها بر روی سئو و بهینه کردن وب سایت در طول زمان مشخص می شود. اگر سایت شما کلیک زیادی بخورد گوگل به این نتیجه می رسد که کاربران سایت شما را به سایت های دیگر ارجاع می دهند. سایت های مشاهده شده در اولویت هستند و همین بدون شک تاثیر بسیار مفیدی در بهبود و جایگاه رتبه وب سایت شما خواهد داشت.

گوگل هیچ گاه تضمین نمی کند که تمامی ریچ اسنیپتها در هر وب سایتی ظاهر شوند اما ریچ اسنیپت ها خرید یک محتوای شما را برای موتورها بسیار آسان تر می کند  که این در سئو می تواند بسیار مهم باشد. همچنین گوگل اعلام می کند ریچ اسنیپت های سایت هایی را که به خوبی نوشته نشده اند و یا این که با موضوع اصلی وب سایت مرتبط نیستند غیرفعال می کند.

مطالعه بیشتر:   محتوای بازاریابی چگونه باید باشد؟

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *