مواد اولیه تنباکو

مواد اولیه تنباکو

کلمه سئو که تا الان چندین بار به گوشتان خورده است یعنی بهینه سازی سایت ها برای جستجو که شما را برای رسیدن به مخاطبین بیشتر همراهی می کند. علم سئو در چند سال اخیر دچار بهبودی های زیادی شده است و اکثر بازاریان گزینه های خود را برای به دست آوردن رتبه بهتر عوض کرده اند. دیگر الان کمتر کسی است که به سمت روش های سئو کلاه سیاه برود الان بیشتر به سمت سئو منفی می روند‌.

سئو منفی چیست؟

سئو منفی که اسم دیگر آن Negative SEO است که شماری از روش های غیر اخلاقی و کلاه سیاه است که در آن رقیب شما تلاش می‌ کند تا شما را از میدان حذف کند یعنی رقیب تلاش دارد که نتایج جستجوی شما را در گوگل پایین بیاورد که باعث پایین آمدن عملکرد شما می شود و در نتیجه شما از دید گوگل اعتبار خود را از دست خواهی داد.

در سئو منفی رقیب هایتان فعالیت سایت شما را به دست می‌گیرند و باعث می شود سایت شما قوانین گوگل را زیر پا بگذارد و گوگل هم وقتی یک سایتی ضد آن باشد به حذف آن افدام‌ می کند

انواع سئو منفی کدام ها هستند و چگونه از آن در امان باشیم؟

نفوذ هکرها: هکر ها از روش های مانند، حذف کردن اطلاعات و لینک های مربوط به سایت ، کپی کردن اطلاعت سایت های دیگر و گذاشتن آن در سایت شما ، قرار دادن لینک های تخریب شده و….. باعث می شوند سایت شما از رده سایت های گوگل حذف شود و آن را تخریب می کنند.

مطالعه بیشتر:   تاثیر افزونه کش مرورگر در سئو

برای مقابله از هکر ها چه کاری باید انجام داد؟

  • از فایل ها و اطلاعات خود یک کپی دیگر داشته باشیم
  • پایان هر روز اطلاعات را بروز رسانی کنیم
  • از رمز عبور های سخت و دارای حروف زیاد استفاده شود.
  • هر چند مدت یک بار رمز عبور را عوض کنید.
  • آنتی ویروس قوی داشته باشید.
  • و….

مواد اولیه تنباکو

لینک های مزاحمی که وجود دارد

در مزرعه های لینک ، لینک هایی مزاحم وجود دارد که سایت شما به طور خود به خودی از این لینک ها بک لینک دریافت می کند.ا ما راه مقابله با این قضیه چیست؟وقتی قصد دارید مزرعه لینک ایجاد کنید این کار را با سایت های مشابه سایت خود که رتبه بالایی دارند انجام دهید و هر روز ورودی های سایت خود را کنترل کنید و هر کدام شک بر انگیز بودند آن ها را زود حذف کنید.

حملات اسپمر ها برای کاهش سرعت سایت شما

یکی از روش های دیگر به مشکل بر خوردن سایتتان حملات اسپمر ها هستند که آن ها با فرستادن کد های تخریب کننده باعث کاهش سرعت سایت شما می شوند. که تعداد مخاصبان شما کم خواهد شدبرای جلوگیری از این مشکل می توانید با استفاده از دیدن فیلم های افزایش سرعت سایت ، سرعت سایت خود را زیاد کنید.

کپی کردن محتوا در سایت های دیگر

یکی دیگر از روش های سئو منفی آن است که کپی کردن مطالب سایت شما و قرار دادن آن در سایت های دیگر است که در این حالت گوگل مطالب سایت های شما را شناسایی مر کند در نتیجه سایت شما را جریمه خواهد کرد.

مطالعه بیشتر:   SEM  چیست

فعالیت تخریب کننده ی در رسانه های اجتماعی

چیزی که باعث می شود سایت شما دارای رتبه کم شود این است که برخی اسپمر ها و اشخاص به نام سایت شما شبکه های اجتماعی می سازند و در آن هر جور فعالیتی را انجام می دهند این کار نه تنها باعث تخریب اسم و رسم سایت شما می شود بلکه باعث پایین آمدن و منفی شدن رتبه ی سایت شما خواهد شد

برای جلوگیری از این نوع سئو منفی ، تنها یک اکانت رسمی داشته باشید و به مخاطبان خود هم اعلام‌ کنید بجز این اکانت هر نوع اکانت دیگر به اسم سایت ما فیک و دروغ است.

مواد اولیه تنباکو

آیا سئو منفی تهدیدی جدی برای سایت به حساب می آید؟

سئو منفی سایت های بسیاری را دچار کرده است به گونه ای که باید قبول کنیم که واقعیت دارد دوری کردن از سئو منفی خیلی راحت تر از آن است که بعدا به این مشکل بر بخورید و آن را رفع کنید چون اگر سایت دچار مشکل سئو منفی شود تعداد مخاطبان به شدت کاهش می یابد. فکر کنید که رقیب شما برای کاهش سرعت و مخاطبان سایت شما از بک لینک های استفاده کند و آن را به سایت شما بدهد در این صورت انگار شما از روش های سئو منفی استفاده کرده اید که گوگل در این حالت شما را جریمه خواهد کرد در نتیجه سایت شما با مشکلات فراوانی مثل، کاهش سرعت سایت، کاهش کاربران سایت و… مواجه می شود. که برگ برنده برای رقب شما به حساب می آید.

مطالعه بیشتر:   سئو سایت جاوا اسکریپت

آیا می توان از سئو منفی جلوگیری کرد و موفقیت سایت خود را بالا برد؟

گوگل معتقد است که گروه سئو منفی و تاثیرات مربوط به آن تاثیری در رتبه بندی سایت ها ندارد اما پیشگیری و مراقبت از سایت هم بد نیست چرا که مراقبت از سایت باعث می شود هیچ سئو منفی برای آن مشکلی ایجاد نکند مدیر سایت باید سایت خود را بروز رسانی کند ، از لینک های مشکوک جلوگیری کند و…. تا دچار سئو منفی نشود.

سئو منفی کاری بسیار سخت، زمان بر و هزینه بردار است از این رو استفاده کردن از آن احتمال کمی دارد ولی باید حتما از آن جلوگیری شود و از سایت در برابر سئو منفی مراقبت شود.

سخن پایانی

در این مقاله کاملا درباره سئو منفی، جلوگیری از آن ، واقعی بودن سئو منفی و… توضیح دادیم اگر شما یک سایتی را دارید حتما از روش های که در این مقاله گفته است استفاده کنید تا در خدمات سئو دچار مشکل نشوید. خیلی از سئو منفی ترسی نداشته باشید چون چنان هم زیاد اتفاق نمی افتد فقط همیشه هم از وقوع آن پیشگیری کنید هم‌ چنین گوگل خود به طوری طراحی شده است که تا حد ممکن از آن جلوگیری می‌ کند ولی پیشگیری بهتر از درمان است حتما مواظب باشید و وقوع آن را پشت گوش نندازید.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *