منشن بدون لینک

منشن بدون لینک

منشن بدون لینک یکی از مهم ترین و موثر ترین فاکتور های سئو محسوب می شود. با استفاده از این روش می توانید اعتبار وب سایت خود را در گوگل  افزایش دهید و برند خود را در سطح وب تبلیغ کنید. در واقع منشن های بدون لینک متن هایی هستند که بدون لینک به سایت شما اشاره می کنند. بسیاری از افراد در مورد منشن های بدون لینک و کاربرد و مزایای آن اطلاعات کافی ندارند، از این رو قصد داریم در این مقاله آن را به صورت جامع برای شما شرح دهیم پس تا پایان مطالب همراه ما باشید.

چگونه می توان از منشن های بدون لینک برای بهینه سازی سایت استفاده کرد؟

هنگامی که نام تجاری و یا محتوای شما در اینترنت به اشتراک گذاشته می شود، احتمال این که سایت شما مورد توجه موتور های جستجو قرار بگیرد بیشتر می شود‌. راه های متنوعی در جهت برجسته کردن وب سایت شما وجود دارد. در این جا مواردی که می توان از آن ها برای بهبود و بهینه سازی سایت استفاده کرد را شرح می دهیم.

استفاده از شبکه های اجتماعی: امروزه به دلیل در دسترس بودن شبکه های اجتماعی برای تمامی افراد و همچنین به علت این که کاربران در طول روز زمان زیادی را در شبکه های اجتماعی می گذرانند، شبکه های اجتماعی یکی از بهترین گزینه ها برای دیدن نام وب سایت و محتوا های موجود در آن محسوب می شود.

شرکت در پرسش و پاسخ ها: امروزه بسیاری از وب سایت ها از جعبه پرسش و پاسخ ها به منظور آگاهی از نکات منفی و مثبت کاربران در مورد سایت های خود استفاده می کنند. در واقع با حذف کردن نکات منفی می توانند سایت خود را با ارزش تر کنند. از این رو به شما فرصت دیده شدن داده می شود، علاوه بر این هنگامی که در پرسش و پاسخ وب سایت های دیگر شرکت می کنید و به سوالات پاسخ می دهید، سایت شما بیشتر دیده می شود و باعث افزایش اعتبار آن می شود.

مطالعه بیشتر:   0 تا 100 اسکیما گذاری با افزونه رایگان Schema

استفاده از پست مهمان: هنگامی که شما یک مقاله را به صورت جامع می نویسید و در یک وب سایت به غیر از سایت خود محتوایی را ایجاد می کنید به آن پست مهمان گفته می شود، که معادل بک لینک می باشد و به شما این فرصت را می دهد تا بتوانید رتبه خود را افزایش دهید، از این رو سایت و محتوای شما بیشتر دیده می شود.

منشن بدون لینک

چگونه با تکنیک منشن بدون لینک می توان سایت را سئو کرد؟

در نگاه اول استفاده از این روش ممکن است یک روش بی تاثیر تلقی شود، اما در واقع هنگامی که به صورت عملی در یک پروژه این روش را مورد استفاده قرار می دهید، به قدرت منشن بدون لینک پی خواهید برد. استفاده کردن از این روش به تنهایی به بهبود سئو سایت کمکی نمی کند، بلکه همچنان لینک سازی خارجی یا همان بک لینک، تاثیر بسیار زیادی دارد. تفاوت اصلی بین لینک های بدون منش و بک لینک ها در این است که اگر سعی کنید در روش بک لینک مانند برخی از سئو کاران، الگوریتم های Google را دور بزنید، عواقب بدی مانند جریمه شدن و همچنین حذف شدن از نتایج گوگل را برای شما به همراه خواهد داشت. اما در روش منشن بدون لینک چنین خطراتی وجود نخواهد داشت.

تاثیر منشن بدون لینک در سئو سایت

در واقع خدمات سئو سایت به سه دسته سئو خارجی، سئو داخلی و سئو تکنیکال تقسیم می شود. منشن بدون لینک جزئی از سئو خارجی محسوب می شود. اما شاید این سوال برای شما هم پیش آمده باشد که هدف از سئوی خارجی چه می باشد. اما بهتر است بدانید که سئوی خارجی به منظور افزایش اعتبار سایت و همچنین برند شما در برابر گوگل استفاده می شود. در واقع برای این که Google بتواند به شما اعتماد کند، وضعیت داخلی سایت شما را بررسی می کند، علاوه بر این اعتبار شما را در وب بررسی می کند.

مطالعه بیشتر:   بهترین اکستنشن های گوگل کروم برای سئو کدامند؟

منشن بدون لینک

به طور کلی این که کاربران چه تعدادی سیگنال مثبت برای شما ارسال می کنند و یا این که سایت های دیگر چگونه در مورد شما صحبت می کنند، تمامی این ها یک معیار برای گوگل می باشد. اما اگر بخواهیم واضح تر این موضوع را برای شما شرح دهیم، این است که گوگل با بررسی کردن منشن های بدون لینک و بک لینک های سایت شما میزان اعتبار آن را مشخص می کند. تصور گوگل این است که اگر وب سایتی با محتوا های با کیفیت و مناسب داشته باشید، مطمئنا در سطح وب، سایت های مختلفی به شما لینک خواهند داد. در واقع هر چه تعداد این بک لینک ها بیشتر باشد اعتبار سایت شما نیز بیشتر می شود.

همان طور که در مطالب قبلی ذکر شد دریافت بک لینک یکی از معیار های اصلی و مهم گوگل به منظور مشخص کردن اعتبار وب سایت می باشد. بنابراین بسیاری از سئو کار ها توسط تکنیک های سئو کلاه خاکستری و سئو کلاه سیاه، در جهت ساخت بک لینک برای سایت اقدام کرده اند. اما به تدریج و با بهبود و پیشرفت الگوریتم گوگل، این روش به سادگی تشخیص و شناسایی شد. از این رو گوگل تصمیم گرفت عوامل دیگری را برای تعیین اعتبار هر وب سایت معرفی کند. یکی از این عوامل که اعتبار وب سایت را مشخص می کند، فعالیت آن در شبکه های اجتماعی می باشد‌.

فاکتور بعدی منشن های بدون لینک است، که در این مورد تصور گوگل این است اگر سایت شما محتوای با کیفیت و مطلوب داشته باشد مطمئنا در سطح وب کاربران در مورد شما صحبت می کنند و علاوه بر این شما را به دیگران معرفی خواهند کرد. از طرف دیگر طبق گفته گوگل، در شرایط عادی بایستی برخی از این صحبت ها دارای لینک و برخی دیگر بدون لینک باشد. در این جا است که اهمیت و مزایای منش بدون لینک مشخص می شود. حال بهتر است بدانید که هر چه تعداد منشن های بدون لینک سایت شما افزایش پیدا کند، از نظر گوگل اعتبار وب سایت شما نزد کاربران نیز بیشتر می شود.

مطالعه بیشتر:   برد کرامب چیست ؟

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *