ابزار Moz

ابزار Moz

اگر شما هم به سئو سایت علاقه داشته باشید، حتما نام وبسایت ماز یا Moz را شنیده اید. این وبسایت بهشت سئوکارها و طراحان سایت به حساب می‌آید چون پر است از مطالب آموزشی و کاربردی در زمینه آموزش مدیریت سایت و اصول آن. اگر شما هم در این زمینه‌ها فعالیت دارید، بهتر است از این وبسایت خوب و مفید استفاده کنید چون هرچه به آن نیاز دارید در ابزار Moz موجود است!

یکی از مزایای استثنایی این وبسایت ارائه ابزارها و قابلیت‌های جذابی است که بدون شک در مدیریت سایت به شما کمک می‌کنند و سبب می‌شوند سئو بهتر و بهینه‌تری داشته باشید. اگر نحوه کار با ابزار ماز را بلد باشید بدون شک از بسیاری سایت‌های متفرقه دیگر بی‌نیاز خواهید شد و همچینن می‌توانید بهترین و باکیفیت‌ترین محتواها را در دسترس کاربران و مخاطبان خود قرار دهید.

اگر شما هم می‌خواهید با ابزار Moz بیشتر آشنا شوید، با ما همراه باشید و این مقاله را تا انتها مطالعه نمایید! در اینجا به ابزارهای مختلف ماز می‌پردازیم.

جستجوی کلمه کلیدی (Keyword Search)

این ابزار به شما کمک می‌کند تا اطلاعات لازم در خصوص هر کلمه کلیدی را به دست آورید و با این حساب، با دقت بیشتری در خصوص کاربرد آن‌ها در محتوای خود تصمیم‌گیری کنید. Keyword Search به شما کمک می‌کند تا میزان جستجو کلمه کلیدی مورد نظر خود را دریابید و همچنین تعداد کلیک روی آن را متوجه شوید. این ابزار کلمات کلیدی مشابه را به شما پیشنهاد می‌دهد و وضعیت رقبای شما را از این نظر مورد برسی قرار می‌دهد.

مطالعه بیشتر:   علت نخزیدن ربات گوگل در صفحات چیست؟

دقت این ابزار Moz بسیار بالاست و از این نظر بسیار مفید می‌باشد. همچنین گزارش‌های آن بسیار کاربردی بوده و می‌توانند در نوشتن محتوای خوب و ارزیابی کیفیت محتوای فعلی به شما کمک کنند. اما متاسفانه از کشور ما پشتیبانی نمی‌کند و در نتیجه استفاده از آن برای کاربران ایرانی چندان شدنی نیست. به علاوه برای بهره بردن از بهترین و کاربردی‌ترین قابلیت‌های Keyword Search بهتر است نسخه Pro را تهیه کنید چراکه نمونه رایگان از همه آن‌ها برخوردار نمی‌باشد.

ابزار Moz

  • Site-Crawl

ابزار دیگر ماز، Site-Crawl است که در شناسایی ابرادات وبسایت شما بسیار موثر و کاربردی است. این ابزار به شما کمک می‌کند تا مواردی چون لینک‌های از بین رفته و تگ‌های فاقد ارزش و… را شناسایی کنید و برای برطرف کردن آن‌ها اقدام نمایید. همچنین Site-Crawl به گونه‌ای عمل می‌کند که نه در یک زمان واحد، بلکه در یک بازه خاص، وبسایت شما را از نظر ویژگی‌های تکنیکی مورد پایش قرار داده و ایرادات و اشکالات آن را شناسایی می‌کند. سپس می‌توانید با آگاهی از این موارد نسبت به بهینه‌سازی وبسایت خود اقدام نمایید.

اهمیت این ابزار Moz اینجا آشکار می‌شود که ایرادات فنی با گذشت زمان سبب افت عملکرد سایت شده و کیفیت آن را کاهش می‌دهند. به علاوه یکی از مهم‌ترین اصول سئو، بهینه بودن سایت از نظر ویژگی‌های تکنیکی است. اگر در یک وبسایت به این خصوصیات توجه نشود، بدون شک رتبه آن روز به روز افت خواهد داشت. البته لازم به ذکر است که برای استفاده از بهترین قابلیت‌های Site-Crawl باید از نسخه پولی استفاده کنید.

  • Moz Bar

یکی از مهم‌ترین ابزارهای سایت ماز، Moz Bar است که به طور خلاصه و رایگان اطلاعاتی مهم و کلیدی در خصوص وضعیت وبسایت را به شما ارائه می‌دهد. این ابزار کاربردی به شما کمک می‌کند تا در کمترین زمان ممکن و بدون پرداخت هیچ هزینه‌ای، دریابید که گوگل در خصوص سایت شما چه ارزیابی‌هایی انجام داده است؟ آیا سایت شما از دید موتورهای جستجو دارای عملکرد عادی است یا خیر؟ و اینکه اعتبار محتوای آن تا چه حد تخمین زده شده است؟ در اینجا مواردی چون امتیاز اسپم، جزئیات بک لینک‌ها، اعتبار دامنه و… مورد توجه قرار می‌گیرد.

مطالعه بیشتر:   بازاریابی چریکی چیست؟

افراد با برسی این اطلاعات می‌توانند در خصوص نحوه عملکرد خود به خوبی قضاوت نمایند. دیتاهای ذکر شده در Moz Bar همگی دقیق بوده و به شکلی اصولی گردآوری شده اند، پس می‌توانید به آن‌ها اطمینان داشته باشید. همچنین موضوعاتی که در Moz Bar مورد توجه قرار می‌گیرند همگی در رتبه و سئو سایت شما نقش مهم و کلیدی دارند. پس توجه کردن به آن‌ها امری ضروری و بسیار مهم به حساب می‌آید.

ابزار Moz

آموزش ابزار Moz

تا اینجا شما را با چند مورد از قابلیت‌ها و امکانات مهم سایت ماز آشنا کردیم. دریافتید که این وبسایت به نحوی مناسب، اطلاعات مورد نیاز برای ارتقای رتبه سایت را در اختیار شما قرار می‌دهد و با ابزارهای کاربردی خود به شما کمک می‌کند تا سئو بهتر و بهینه‌تری داشته باشید. اما یادگیری کار با این ابزار چگونه انجام می‌شود؟

برای این کار باید بتوانید دوره‌های آموزشی مناسب آن را پیدا کرده و در آن‌ها شرکت نمایید. به علاوه در بسیاری از دوره‌های آموزش سئو، سادگیری ابزار Moz نیز مورد توجه قرار گرفته و در میان سرفصل‌ها به آن پرداخته شده است.

اگر به دنبال آموزش اصولی و کاربردی هستید، بهتر است در موسسه‌های خوب و معتبر در خصوص دوره آموزش ابزار Moz پرس و جو نموده و در یکی از آن‌ها شرکت نمایید. لازم به ذکر است که کار کردن با این ابزار بسیار آسان و ساده است و یادگیری آن نیز در مدت زمان کم موثر می‌باشد.

نتیجه‌گیری

سایت Moz یکی از مهمم‌ترین و بهترین وبسایت‌هایی است که می‌تواند در زمینه خدمات سئو و مدیریت انواع وبسایت به علاقه‌مندان کمک نماید. در اینجا انواع اطلاعات مهم و ارزنده در زمینه آموزش سئو و نکات کلیدی آن در اختیار کاربران قرار می‌گیرد. اما یکی از مهم‌ترین خصوصیات آن این است که ابزارهای مهم و کارآمدی را به افراد ارائه می‌دهد تا با کمک آن‌ها وضعیت سایت خود را از لحاظ سئو و جایگاهشان در موتورهای جستجو برسی کنند.

مطالعه بیشتر:   سئوکار دورکار

در اینجا ابزارهایی چون Moz Bar، جستجوی کلمات کلیدی، Site-Crawl و.. در دسترس افراد قرار می‌گیرند که به کمک آن‌ها می‌توانند عملکرد خود را به خوبی ارزیابی کرده و استراتژی‌های خود را تعیین نمایند. اگر شما هم می‌خواهید نحوه کار کردن با ابزار Moz را بیاموزید، بهتر است در دوره آموزش ابزار Moz شرکت نمایید و مهارت‌های مورد نیاز آن را فرابگیرید. مطمئن باشد که این ابزار خصوصا در نسخه Pro بسیار مفید و کاربردی خواهد بود.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *