استراتژیست محتوا

بازاریابی محتوا در سال های اخیر به یکی از روش های نوین در بازاریابی هایی دیجیتال تبدیل شده است،امروزه اغلب کسب و کارهای دیجیتال،بازاریابی محتوا را در بین استراتژی های خود جای داده اند.

اینکه در این استراتژی چگونه یک محتوای مفید ایجاد کنید و محتوای شما درباره چه موضوعاتی باشد،دغدغه کارشناسان محتواست.اگر برنامه دقیق و کاربردی نداشته باشید،تولید محتوا و انتشار آن تاثیرچندانی روی خسئو و افزایش ترافیک سایت شما نخواهد داشت به طور کلی تولید محتوا بدون داشتن استراتژی هدر دادن پول و هزینه شماست.

در اینجا نقش استراتژی محتوا در دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی محتوا پدیدار می شود،به طور کلی استراتژی محتوا اهداف بازاریابی شما را به وسیله تولید محتوا دنبال می کند.

استراتژیست محتوا

در تیم های حرفه ای برای تولید محتوا، شخصی که وظیفه مدیریت گروه و ایجاد استراتژی محتوا را به عهده دارد استراتژیست محتوا می گویند. استراتژیست محتوا وظیفه تدوین یک استراتژی مناسب با کسب و کار موردنظر را دارد همچنین او هماهنگی های لازم را بین تیم تولید محتوا و انتشار آن در شبکه های اجتماعی را انجام می دهد.

ویژگی های استراتژیست محتوا

یک استراتژیست محتوا باید یک سری توانایی لازم در زمینه های زیر را داشته باشد:

  • ایجاد محتوای متنی سئو شده
  • مهارت کپی رایتینگ
  • انتشار محتوا
  • ویراستاری
  • ایجاد استراتژی محتوا

 

  • تخصص در زمینه محتوا:

مهم ترین ویژگی استراتژیست محتوا این است که در زمینه ای که در آن فعالیت می کندتخصص داشته باشد؛ شاید هرکس بتواندیک محتوا را تولید،انتشار و مدیریت کند اما نتیجه آن با فردی که تخصص لازم را دارد مسلما متفاوت خواهد بود.

  • ذهن خلاق:

برای تولید یک محتوای خوب،استراتژیست باید با واژه ها به خوبی آشنایی داشته باشد،باید بداند که چه چیزی مخاطب را به درستی در مسیر مشخصی هدایت می کند و در نهایت ذهن خلاق و پرشوری در زمینه تولید محتوا داشته باشد.

  • منظم،متعهد و پایبند به برنامه ریزی:

لازمه هرکاری تعهد و پایبندی به آن کار می باشد،استراتژی هم نیازمند یک برنامه ریزی مناسب و دقیق است اگر استراتژیست نتواند موارد گفته شده را رعایت کند،در نهایت تولید محتوا به مسیر درست خودش هدایت نخواهد شد.

مطالعه بیشتر:   سئو منفی

استراتژیست محتوا

  • دارای روحیه همکاری و مشاوره:

هیچ انسانی در هیچ زمینه ای مطلقا کامل نیست و این همکاری است که انسان ها را در یک زمینه به کامل بودن نزدیک می کند.استراتژیست بودن از آن دسته حرفه ها می باشد که فرد باید به طور مکرر با دیگران مشورت و بهترین روش را ارایه دهد.

  • توانایی مدیریت تیم:

استراتژیست محتوا تقریبا با تمام اعضای گروه همکاری دارد و در تمامی مراحل تولید،انتشار و مدیریت محتوا و خدمات سئو دست دارد،بنابراین باید توانایی مدیریت یک مجموعه را داشته باشد.با اصول مدیریت آشنا بوده و از طرفی هم کاملا جدی تمامی افراد را به سوی هدف مجموعه هدایت کند.

در نهایت استراتژی داشتن یعنی اینکه وقتی مجموعه تصمیمات ما در کنار هم دیده می شوند بتوان الگوی مشخصی را در آنها مشاهده کرد و برای پیش بردن هرچه بهتر امور در زمینه استراتژی نیاز به فردی متخصص که بتواند تمامی امور را هدایت و کنترل کند دیده می شود که تمامی این ویژگی ها در استراتژیست محتوا قابل مشاهده است.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *