اسکیما گذاری

اسکیما گذاری

یکی از قابلیت‌های عالی و قابل توجه وردپرس این است که با ارائه افزونه‌های مختلف، متنوع و کاربردی به شما کمک می‌کند تا وبسایت قوی‌تر و استانداردتری داشته باشید. همچنین این افزونه‌ها در افزایش رتبه سایت و ارتقا سئو سایت شما نیز بسیار موثر خواهند بود. به نحوی که این روزها کمتر کسی یافت می‌شود که از این افزونه ها استفاده نکند. یکی از این موارد بسیار کارآمد و مناسب اسکیما (Schema) است که بدون شک در خدمات سئو  نقش بسیار موثری دارد.اما استفاده از این پلاگین خوب و کاربردی به مهارت کافی نیاز دارد. فرد باید نحوه کار کردن با آن را بلد بوده و بتواند قابلیت‌های متعدد آن را به نحوی بهینه مورد بهره برداری قرار دهد. اگر شما هم قصد دارید با اسکیما گذاری و افزونه رایگان Schema بیشتر آشنا شوید، مقاله‌ای که ما برایتان آماده کرده ایم را مطالعه کنید و تا انتها با ما همراه باشید.

افزونه اسکیما چیست؟

حتما شما هم مشاهده کرده اید که با سرچ یک عبارت مانند نام کتاب، فیلم، سریال، شخصیت، آهنگ و… در موتورهای جستجو و به ویژه گوگل، در همان صفحه اول و بدون ورود به سایت‌های مختلف، با اطلاعاتی دقیق و خلاصه در خصوص کلمه کلیدی سرچ شده مواجه می‌شوید. به عنوان مثال: وقتی نام یک شخصیت مشهور را جستجو می‌کنید، در صفحه اول با جزئیاتی چون تاریخ تولد، شغل، ملیت و… وی روبه رو می‌شوید.

این اطلاعات توسط افزونه اسکیما در اختیار موتورهای جستجو قرار می‌گیرند و صفحاتی که به کمک این افزونه، اطلاعات فوق را در دسترس گوگل قرار داده اند، از سئو بهینه‌تر و رتبه بالاتری برخوردار می‌شوند. کار افزونه اسکیما این است که داده‌های اینچنینی را به نحوی معنادار برای موتورهای جستجو تلخیص کرده و به آن‌ها ارائه نماید و نشانه گذاری یا اسکیما گذاری نیز به فرایندی گفته می‌شود که طی آن همین اطلاعات به شکلی خوانا با گوگل ارائه می‌گردد. انجام دادن این کار در رتبه سایت بسیار موثر می‌باشد و به همین خاطر بهتر است حتما نحوه انجام آن را بیاموزید.

مطالعه بیشتر:   لینک شکسته چیست؟

اسکیما گذاری

مکانیسم کار افزونه Schema

کار افزونه اسکیما معنادار کردن اطلاعات و محتوای شما برای موتورهای جستجو است. این موتورهای جستجو از تشخیص و تفکیک بسیاری از داده‌ها ناتوان هستند و نمی‌توانند تفاوت میان انواع محتوا و محصولات را به خوبی دریابند. به علاوه اطلاعات ذکر شده در خصوص یک محصول در وبسایت شما غالبا برای این سیستم‌ها گنگ و نامفهوم است و به همین خاطر ممکن است نتوانید در سئو سایت نتایج مطلوبی را به دست آورید.

اسکیما با کمک کدهای برنامه نویسی به شما کمک می‌کند تا با این موتورهای جستجو ارتباط برقرار کرده و اطلاعات خود را به زبان آن‌ها ترجمه کنید. در این صورت دادن دیتاهای دقیق به این سیستم‌ها بسیار آسان و بهینه خواهد بود. اگر بدون استفاده از وردپرس اقدام به ایجاد سایت کرده اید باید زحمت نوشتن کدها را خودتان متقبل شوید. اما در صورت استفاده از سیستم وردپرس نشانه گذاری یا اسکیما گذاری بدون نوستن حتی یک خط کد و به کمک افزونه رایگان اسکیما انجام می‌شود.

آموزش اسکیما

حال که با افزونه اسکیما و نحوه عملکرد آن بهتر آشنا شدید، جا دارد تا خصوص آموزش آن نیز صحیت کنیم. به طور کلی کار کردن با افزونه‌های وردپرس بسیار آسان است و یادگیری آن‌ها در کمترین زمان ممکن میسر می‌شود. اگر دوست دارید در وبسایت خود از Schema استفاده کنید، بهتر است تا با شرکت در یک دوره خوب و کاربردی آموزش 0 تا 100 اسکیما گذاری، نحوه کار کردن با آن را بیاموزید و با کمک آن وبسایت خود را بهینه سازی نمایید.

مطالعه بیشتر:   سئوکار دورکار

همچنین تسلط بر این افزونه به شما کمک می‌کند تا بازار کار نیز حرف‌های بیشتری برای گفتن داشته باشید و بتوانید در بهینه سازی وبسایت‌ها و ارتقا سئو آن‌ها موثر واقع شوید. از آنجایی که کاربران موتورهای جستجو به دنبال ساده ترین راه‌ها برای دسترسی به محتوای مورد نظر خود هستند، استفاده از این افزونه می‌تواند علاوه بر رفع نیاز کاربران در ارتقا رتبه سایت‌ها نیز بسیار تأثیرگذار باشد. به همین خاطر است که آموزش اسکیما می‌تواند بسیار مفید باشد.

اسکیما گذاری

اسکیما را از کجا بیاموزیم؟

اسکیما یک افزونه رایگان و بسیار کاربردی است که در اغلب وبسایت‌های مطرح و مهم از آن استفاده میشود. همچنین آموزش اسکیما نیز بسیار آسان است و افراد می‌توانند با صرف اندکی زمان و شرکت در دوره آموزش اسکیما به آن مسلط شوند و صفر تا صد آن را فرابگیرند. به همین خاطر است که به افراد علاقه‌مند به سئو و طراحی سایت توصیه می‌شود حتما نحوه کار به این پلاگین را بیاموزند و از آن در فرایند سئو سایت استفاده نمایند.

اگر به دنبال یافتن دوره‌های مناسب هستید، بهتر است به سراغ آموزشگاه‌های معتبر بروید و یا اساتید خوب و کاربلد این عرصه را شناسایی کنید. همچنین برسی سرفصل‌های دوره‌های فوق نیز می‌تواند در شناسایی بهترین برنامه‌های آموزشی کمک کننده باشد. بدانید که آموزش 0 تا 100 اسکیما گذاری امری بسیار آسان بوده و در کمترین زمان ممکن محقق می‌شود. به علاوه می‌توانید مطمئن باشید که این دوره‌ها حتما در فرایند کار شما موثر و مفید خواهند بود.

نتیجه‌گیری

اسکیما یک افزونه رایگان و بسیار عالی است که به شما کمک می‌کند محتوای وبسایت خود را برای موتورهای جستجو نشانه گذاری کنید. یعنی آن‌ها را به گونه‌ای در دسترس موتورهای جستجو قرار دهید تا معنای محتوا و اطلاعات مربوط به محصولات شما را دریافته و بتوانند تمایز میان آن‌ها را تشخیص دهند. این فرایند به اصطلاح اسکیما گذاری نیز نامیده می‌شود. برای انجام این کار به کدنویسی نیاز است، اما در سیستم وردپرس می‌توانید بدون استفاده از روش‌های برنامه نویسی و صرفا با نصب افزونه اسکیما این کار را انجام بدهید.

مطالعه بیشتر:   وب سایت Multi-Domain یا چند دامنه‌ای چیست؟

افزونه مورد نظر به شما کمک می‌کند تا اطلاعات و جزئیات مربوط به محصولات خود را به خوبی در صفحه اول نتایج گوگل به نمایش درآورید و به این ترتیب سئو بهتر و بهینه‌تری داشته باشید. امروزه بسیاری از وبسایت‌های مهم و موفق از این تاکتیک در جذب مخاطب استفاده می‌کنند. همچنین آموزش اسکیما فرایندی بسیار سریع و آسان دارد. خصوصا اگر در دوره‌های آموزشی کاربردی و مناسب آن شرکت کرده باشید. می‌توانید بهترین دوره‌های آموزش 0 تا 100 اسکیما گذاری را در موسسه های معتبر و مناسب پیدا کنید.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *