انکر تکست چیست؟

MohtavaMoon

درخواست مشاوره

به مشاوره با کارشناس دیجیتال مارکتینگ نیاز دارید؟

مهمترین بخش در ارائه خدمات سئو برای هر سایتی انجام کار لینک سازی است. ولی مهم است بدانید که برای لینک سازی از چه کمات کلیدی استفاده می شود. به این کلمات هایپر لینک شده انکر تست می گویند. قبلا وب مسترها برای ارائه خدمات سئو از این کلمات کلیدی زیاد استفاده می کردند تا بتوانند الگوریتم های گوگل را دور بزنند و رتبه بهتری در گوگل به دست بیاورند.

 اما گوگل در الگوریتم های خود تغییراتی را ایجاد کرد و تعداد کلمات کلیدی شما را در نظر می گرفت و دقت می کرد که شما چند بار از این کلمات کلیدی استفاده کرده اید.

انکر تکست

تعریف انکر تست

ارائه خدمات سئو چندان کار راحتی نیست و همواره با پیچیدگی ها و ریزه کاری هایی همراه بوده است. انکر یا لنگر متنی می باشد که شما با کلیک کردن بر روی آن از مبدایی در اینترنت به مقصد دیگر منتقل می شوید و در واقع انکرها بین مبدا و مقصد متن لنگر می اندازند و آن دو را به هم وصل می کنند.

به کمک انکر تستها برای صفحات وب لینک ایجاد می کنید و برای دانلود فایل نیز مفید می باشند. به همین خاطر باید بر روی انکر تست هایی کلیک کنید که نسبت به آنها مطمئن هستید. متن های لنگر معمولا با خط ابی مشخص می شوند و زیرشان هم یک خط وجود دارد.

این کلمات کلیدی به موتورهای جستجو کمک می کنند که رتبه آن صفحه  در موتورهای جستجوگر به طور راحت تری مشخص شود

انکر تکست

انکر تست ها در ارائه خدمات سئو چه اهمیتی را ایجاد می کنند؟

لینک های داخلی به موتورهای جستجوگر اطلاعاتی در رابطه با چگونگی ساختار یک سایت را می دهند، کلمات لینک شده به موتورهای جستجوگر کمک می کنند  که موضوع صفحه دیگر را متوجه شوند و مخاطب هم با کلیک کردن بر روی این کلمات می تواند انتظار خود را برآورده کند بنابراین مهم است که محتوای صفحه با متن انکر تست شما ارتباط داشته باشد.

مطالعه بیشتر:   کارآموزی در گوگل

تفاوت بین انکر تست های طبیعی و غیر طبیعی

انکرهای غیر طبیعی به این منظور هستند که بیش از حد بهینه سازی شده اند. اگر از انکر تست های طبیعی در سایت استفاده می کنید باعث موفقیت در ارائه خدمات سئو خود می شوید و اگر به درستی استفاده نکنید همه زحمات خودتان را هدر داده اید.

اگر به طور مرتبی از یک کلمه کلیدی در انکر تست خود استفاده کنید گوگل تشخیص می دهد که این کلمه دستکاری شده است و به این نوع انکر تست غیر طبیعی گفته می شود ولی در انکر تست های طبیعی از مترادف های کلمه کلیدی خود در متن لنگر استفاد می کنید.

انواع انکر تکست

انواع مختلفی انکر تست را نام ببرید؟

 • انکر تست عمومی
 • انکر تست نام تجاری
 • متن لینک اصلی
 • متن لینک نسبی
 • متن لینک عریان
 • انکر تست تصویر
 • انکر تست مفهومی

انکر تست عمومی  هیچ گونه کلمه کلیدی ندارند که به کمک آن بتوانند لینک سازی انجام دهند. ولی فردی که در حال خواندن متن است یعنی مخاطب باید آن کلمه مورد نظر را بخواند تا متوجه  شود که در لینک چه چیزی وجود دارد.

به نظر می رسد که انکر تست های عمومی اسپم هستند ولی اشتباه است و آنها بسیار قوی عمل می کنند و نشان دهنده عملی هستند و به مخاطب برای انجام آن عمل اشتیاق لازم را می دهند. از عبارت هایی که به عنوان انکر تست های عمومی استفاده می شود می توان: اینجا کلیک کنید، اینجا را بیشتر بخوانید، از اینجا دانلود کنید، اطلاعات بیشتر و … را نام برد.

انکر تست های تجاری شامل نام برند می شوند و برای اینکه با نام آن برند اشنا شوید به کا می روند. همچنین کمک می کنند که اسپم محسوب نشوید ولی اگر از نام برند تان برای انکر تست زیاد استفاده کنید احتمال گرفتن پنالتی از سوی گوگل برای شما زیاد خواهد شد. ازانواع انکر تست های تجاری می توان به تریبون و مدیر دیجیتال مارکتینگ تریبون اشاره کرد.

درمتن لینک اصلی انکر تست ها کلمات کلیدی اصلی محسوب می شوند. کتاب دست دوم، بهینه سازی نرخ تبدیل و لینک سازی در سئو از انوع لینک اصلی محسوب می شوند.

مطالعه بیشتر:   کارآموزی در گوگل

در متن لینک نسبی کلمات کلیدی با سایر انکر تست های عمومی یا رندومی استفاده کنید. در عبارت استراتژی های لینک بیلدینگ به کلمات لینک بیلدینگ لینک می دهید.

متن لینک عریان در واقع همان ادرس و یا URL است که از منوی مرورگر سایت مستقیما کپی می شود و می توان بر روی آن کلیک کرد. گوگل  معمولا استفاده از این نوع انکر تست را دوست دارد چون در این نوع انکر تست احتمال استفاده کردن از اسپم ها به حداقل می رسد.

در انکر تست تصویر گوگل به کمک ویژگی تک ALT انکر تست را شناسایی می کند و به کمک این ویژگی تصویری می توانید به سئوی وب سایت خود کمک کنید و تصاویر را از هم جدا کنید و به طور کلی از خصوصیت ALT TEXT برای بهینه سازی وب سایت سئو و راهنمای استراتژی لینک سازی تریبون می توان استفاده کرد.

در انکر تست های مفهومی یا کلمات LSL معادل کلمات کلیدی وجود دارند و کلماتی که مترادف و هم معنی یکدیگر هستند و می توان از آنها به جای همدیگر استفاده کرد را در گوگل به کار برد. استفاده از انکر تست های مفهومی برای انجام عملیات لینک دهی روشی بسیار مفید است به این خاطر که می توانیم به کمک آن انکرتست بسازید. همچنین بهترین راه برای ساخت انکرتست را پیدا کنید.

چگونه از انکر تکت ها در سئو استفاده می شود

چگونه از انکر تست ها در سئو استفاده می شود؟

گوگل به طور کلی به کلماتی که در اطراف یک لینک قرار گرفته اند توجه می کند و از طریق اینکار می تواند لینک های معمولی را از لینک های غیر معمولی تشخیص دهد. در واقع به تمام جملات اطراف ان انکر تست علاوه بر خود انکر تست توجه می کند تا بتواند بین آنها ارتباط درستی به دست بیاورد.

تجربه کاربر هم برای گوگل مهم است و اهمیت می دهد که محتوای نوشته شده بتواند به سوالاتی که کاربران دارند جواب های درستی بدهد به همین خاطر جهت تاثیرگذاری بیشتر انکرتستها بر روی سئو باید تجربه کاربر و استفاده بهینه از انکر تست ها را در متون در نظر گرفت.

استراتژی های بهینه سازی انکر تکست

برای اینکه از سوی گوگل پنالتی دریافت نکنید، بیشتر از حد انکرتست های خود را بهینه سازی نکنید و باید استفاده به جای از آنها را بدانید برای این موضوع روش ها و استراتژی هایی وجود دارند از جمله اینکه:

 • به موضویی که برای محتوای خود در نظر گرفته اید وفادار باشید و ارتباط بین کلمات کلیدی با موضوع اصلی ایجاد کنید.
 • از انواع مختلف انکر تست در متون و محتوای خود استفاده کنید به خاطر اینکه استفاده مداوم از یک نوع انکر تست باعث می شود که گوگل سریعا متوجه شده و به شما اخطار دهد.
 • از انواع انکر تست ها استفاده کنید مثلا 20 تا 30 درصد از انکر تست تجاری، 30 تا 40 درصد از انکر تست مفهومی، 60 تا 70 درصد از انکر تست های نسبی
 • بهتر است که از ALT TEXT در متون و محتوای خود استفاده کنید چون باعث ایجاد تجربه بهتر خواهد شد و هم ربات هایی که در گوگل وجود دارند تشخیص می دهند که تصویر کدام است و به عنوان انکر تست برای سئو هم می تواند مفید باشد.
 • بهتر است به حول و حوش متن خود خیلی توجه کنید و از جملاتی استفاده کنید که به انکر تستی که استفاده کرده اید ربط داشته باشد اگر فقط بخواهید از یک نوع کلمه در همه متون خود استفاده کنید و به آن لینک دهید و یا اینکه کل جمله را به عنوان انکر تست در نظر نگیرید باید منتظر پنالتی گرفتن از طرف گوگل باشید.
مطالعه بیشتر:   کارآموزی در گوگل
مدیریت کسب و کار

نکات مهم

محل قرار گرفتن انکر تست ها موضوع مهمی است که در کجا قرار بگیرند تا عملکرد بهتری داشته باشند، بهتر است که انکرتست ها را در بین محتوای متن و جایی که کاربر نیاز دارد اطلاعات بیشتری در رابطه با آن به دست بیاورد قرار دهید.

انکر تست ها به وسیله لینک هایی که در داخلشان وجود دارند در لینک سازی و سایت به شما بسیار کمک می کنند. وجود انکر تست ها در سئوی وب سایت خیلی مهم هستند به خاطر اینکه گوگل از طریق انها می تواند وب سایتهایی که قصد ارائه انجام کار تقلبی را دارند به خوبی از وب سایت های دیگر تشخیص دهد و هم چنین می تواند به مخاطب اطلاعات بیشتری را در مورد کلمه مورد نظر خود بدهد. پس مهم است که آن کلمه را در کجا استفاده کنید تا به وب سایت خود آسیبی نزنید.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *