بازاریابی محتوایی چیست

MohtavaMoon

درخواست مشاوره

به مشاوره با کارشناس دیجیتال مارکتینگ نیاز دارید؟

امروز قرار است که درباره یکی از مهم ترین زیر مجموعه های دیجیتال مارکتینگ و خدمات سئو سایت ها یعنی بازاریابی محتوایی با یک دیگر صحبت کنیم؛ اگر مایل هستید بدانید که بازاریابی محتوایی چیست ادامه ی این مقاله را از دست ندهید.  لازم به ذکر است که این نوع بازاریابی چند سالی است که روی بورس است و مورد استقبال افراد زیادی قرار گرفته است.  اگر بخواهیم یک تعریف ساده از بازاریابی محتوایی داشته باشیم باید بگوئیم که این نوع بازاریابی فرآیندی در کار است که برای مجاب کردن افراد تولید محتوا می کند. هدف از بازاریابی محتوایی جلب توجه و هم چنین درگیر کردن گروه خاصی از مخاطبان است. درست است که ما گفتیم قدمت بازاریابی محتوایی خیلی زیاد است اما معتقد هستیم که هم چنان این کار به آن اوجی که می خواهد نرسیده است و در چند سال آتی قطعا با پیشرفت این بازاریابی روبه رو خواهیم شد. اما به نظر شما علت محبوبیت این نوع بازاریابی در چیست؟ برای پاسخ سوال خود بخش بعد را با دقت مطالعه کنید.

کاهش هزینه ها

کاهش هزینه ها

فرقی نمی کند که شما چه کسب و کاری داشته باشید ، شما به راحتی می توانید در کسب و کار خود ناشر باشید و اصلا نگران هزینه های آن نباشید.  باید خدمتتان عرض کنیم که راه انداختن یک اکانت در فضای مجازی هزینه ای ندارد. علاوه بر آن راه اندازی یک سایت ممکن است یک مقدار هزینه بر باشد اما مطمئن باشید که نسبت به اجاره ی رسانه هایی هم چون تلویزیون،  مجله و رادیو خیلی کم هزینه تر است و بازدید خیلی بیش تری دارد و خیلی زودتر نتیجه می دهد.  نکته ی دیگری که در  رابطه  با بازاریابی محتوایی وجود دارد این است که این نوع تبلیغات ماندگار تر است.

مطالعه بیشتر:   چگونه سایت شرکتی را سئو کنیم؟
افزایش دسترسی به اینترنت

افزایش دسترسی به اینترنت

در گذشته ی نه چندان دور افراد خیلی کم به اینترنت دسترسی داشتند و شاید از صد نفر تنها پنج نفر به نت و شبکه های مجازی دسترسی داشتند اما این روز ها حتی کودکان نیز به اینترنت دسترسی دارند و شما می توانید کسب و کار خود را به عمه ی این افراد معرفی کنید. همان گونه که می دانید برخی فیلم ها و وبلاگ ها در عرض چند دقیقه میلیون ها بازدید می خورد و بین کاربران زیادی دست به دست می شود.

بالا رفتن هزینه دیگر رسانه ها

بالا رفتن هزینه دیگر رسانه ها

در گذشته اگر کسی برای کسب و کار خود یک تیزر جنجالی نمی ساخت و یا این که در روزنامه با مخاطب زیاد تبلیغ نمی کرد کسی کسب و کار آن ها را نمی شناخت اما از آن جایی که این روز ها هر تلفن همراه یک رسانه است دیگر کم تر کسی به سمت تبلیغات رسانه ای می رود ؛ البته افزایش قیمت این رسانه ها نیز بی تاثیر نیست. چند سالی است که رسانه های قدیمی دیگر مثل قبل تاثیر گذار نیستند اما گویا نمی خواهند این مسئله را بپذیرند و قیمت خود را روز به روز بالا تر می برند.

تصمیم گیری با شما است

تصمیم گیری با شما است

بالا رفتن سهم مشتری در تصمیم گیری یکی از اصلی ترین دلایل محبوبیت بازاریابی محتوایی شده است؛ این روز ها خیلی از صنایع رقابتی کار می کنند و به خاطر همین موضوع مشتری می تواند با تسلط و آگاهی بیش تری خرید کند . این یعنی افراد در صنایع مختلف درباره ی ویژگی محصول خود صحبت می کنند، مزایا و معایب آن را با مشتری در میان می گذارند و  این گونه مشتری به اطلاعات جالبی دست پیدا می کند. علاوه بر این ها باید اضافه کنیم که گاهی نیز این فرایند به تولید محصول نیز می رسد. برای مثال خیلی از خانم ها مشتاق هستند که بیش تر درباره ی روند تولید لوازم آرایشی که مصرف می کنند بدانند و یا این که لباسی که تهیه می کنند از چه جنسی است و در چه فرایندی تولید می شود.  تمامی این اطلاعات با کمک بازاریابی محتوایی در اختیار کاربران قرار می گیرد و فروش شما را می تواند چندین برابر کند پس اگر تا به حال هیچ گونه فعالیتی در این راستا نداشته اید تعلل را کنار بگذارید و همین حالا برای ساخت سایت و ایجاد حساب کاربری در شبکه های مجازی اقدام کنید و خودتان بعد از چند وقت شاهد معجزه ی این بازاریابی باشید.

مطالعه بیشتر:   مدیریت کسب و کار

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.