برندینگ به کمک سئو

خدمات سئو چه نقشی در برندینگ دارد؟ یکی از زیر مجموعه های فروش مجازی سئو نام دارد که در جستجو رتبه ی بهتری به سایت و برند شما می دهد. اگر به تازگی کسب و کاری را راه اندازی کردید و اطلاعاتِ زیادی برای افزایش فروشِ خود ندارید در خواندن مقاله برندینگ به کمک سئو با ما همراه شوید. ابتدا بیاید برای فهم بهتر مختصر توضیحی از برندینگ، اهمیت و اهدافش و سئو بخوانیم.

 برندینگ چیست؟

برند نمادی تلقی میشود که برای متمایز کردن شما از دیگر بر محصولتان برچسبی میزند. برندینگ روندی است که از طریق آن سعی می کنید نام تجاری خود را در ذهنِ خریداران حک کنید، مانند شرکت های اپل، سامسونگ و …که نامی جهانی هستند و همه حداقل یک بار آن را شنیده اند. اعتبار شما و محصولِ تولید شده اتان از نامِ تجاری سرچشمه می گیرد و مشتری ها را به خریدِ محصول از شما ترغیب می کند.

اهداف و اهمیت برندینگ

ارتباط داشتن با خریدار از طریق محصولات و خدمات دهی، ترغیب کابران برای خرید محصول، کسب خریداران دائم، تایید کردن اعتبارتان و… را میتوان از مهم ترین اهداف برندینگ نام برد. برندینگ در جذب مشتری اهمیت بالایی دارد به همین دلیل باید وقتِ مناسب و کافی ای را به آن اختصاص داد.

برندینگ به کمک سئو

سئو چیست؟

بهینه سازی وب یا کوتاه شده آن سئو (seo) که انگلیسی آن search engine optimization با معنای کلیِ بهینه سازی سایت برای موتور های جست و جو است که نیازمندِ دانش زیاد و علمِ پیش زمینه ای است. سئو روشی است که با همکاریِ گوگل نتایج بهتری را به کاربران نشان میدهد. به بیان ساده تر، هنگام جستجو این موتور ها رتبه ی بهتری به محتوای سایت و مقاله ی شما میدهند.

مطالعه بیشتر:   افزایش سرعت سایت بدون افزونه

برندینگ با استفاده از سئو

رضایت بیشتر مشتریان از محصولاتِ شما موجب میشود نام تجاری شما بیشتر مورد توجه و بحث قرار بگیرد و تعدادِ دفعاتِ جست و جوی آن بیشتر شود. با بالا رفتنِ تعداد جست و جو ها گوگل در قسمتِ پیشنهادات سایتِ شما را الویت قرار میدهد.

مراقب محتوای تولید شده در سایت خود باشید!

طبق تحقیقاتی که در طی سال های گذشته صورت گرفته، کاربران اینترنتی تنها نام دو یا سه برندی که ابتدا به آن ها نشان داده شده را به خاطر میسپارند، بنابراین اگر محتوای تولیدی شما خوب باشد، کاربران در جستجوهای بعدی خود به سراغِ شما می آیند چرا که به محتوای شما اعتماد کافی را دارند.

تبلیغات و نقشِ سازمانی آن!

گاهی ممکن است کاربران در اولین برخوردِ خود با کالایی، برندِ مشخصی را مد نظر نداشته باشند یا در انتخابِ خود سردرگم باشند. به همین علت سراغِ برندی میروند که در گذشته دستِ کم یک بار نامِ آن به گوششان خورده باشد. تبلیغات در برند سازی به سئوِ سایت کمک زیادی میکند.

 فضای مجازی را دستِ کم نگیرید!

امروزه مردم علاقه ی زیادی به داشتنِ محصولات پرطرفدار دارند و به همین علت فضای مجازی بستری مناسب را برای فروش و تبلیغِ محصولاتِ شما فراهم میکند. برای موفقت در فروشِ مجازی، محتوا، رضایتِ خریداران و تبلیغاتِ هوشمندانه سه نکته ی اساسی تلقی میشوند.

ارزش و اعتبار سایت شما و جایگاه اش نزد گوگل برای کاربران از اهمیت بالایی برخوردار است.

معمولا سایت های محبوبِ کاربران سه نتیجه ی اولی است که گوگل به آن ها نشان میدهد که شما با آزمون و خطا و تلاشِ زیادی باید به این مرتبه برسید.

مطالعه بیشتر:   خطای 401 چیست؟

برندینگ به کمک سئو

مهم ترین تاثیر سئو در برندینگ

برندینگ و سئو باهم رابطه ای متقابل دارند. موفقیتِ هرکدام بر موفقیت دومی تاثیری چشم گیر دارد. گوگل برای رتبه بندی سایت ها از نظرات و رضایت مشتری ها استفاده میکند که اگر نتیجه اش مثبت باشد باعثِ محبوب و معتبر شمرده شدن برند شما میشود.

گوگل از طریقِ تعداد جستجوهای نام محصولِ شما متوجه برندتان میشوند. اگر خریداران دائم نام برند شما را جستجو کنند و یا برای خرید محصول به سایتِ شما بیایند گوگل متوجه میشود که شما برندی معتبر هستید و اهمیتِ بیشتری به سایت شما می دهد.

یکی دیگر از مواردی که بر اهمیت و ارزشِ سایت شما تاثیر میگذارد تبدیل شدنِ نام سایت شما به یک کلمه ی کلیدی است. کابران برای رسیدن به جواب سوالات خود همیشه به دنبال بهترین و معتبر ترین سایتِ ممکن هستند و برای راحت کردنِ کار خود، همراهِ کلمه ی جست و جو شده اشان نام برند را هم ذکر میکنند. اگر تعداد زیادی از کاربران همراهِ کلمه ی کلیدی خود اسم برند شما را هم سرچ کنند گوگل متوجه میشود که سایت شما اطلاعاتِ مفیدی در این باره دارد و در جستجوهای بعدی اعتبار بیشتری به آن می دهد.

به خاطر داشته باشید که این نوع برخورد و رفتارِ شما با مشتری هاست که در برند سازیِ سئو اهمیت زیادی دارد و مهم ترین مزیت سئو ارزش و اعتباری است که به موتور های جستجوگر میدهد.

سخن پایانی

اگر هدفِ شما داشتن برندی خوب و درآمدزای دائمی است، شتاب زده عمل نکنید. تحقیقاتِ لازمه را انجام دهید و مدتی برای انتخاب نامِ مناسب برای برند خود وقت بگذارید. بهترین راهکار برندسازی در سئو تولید محتوای سایت و صفحاتِ مجازی است که برای رسیدن به آن زمان زیادی لازم است و نباید عجولانه انجام شود. راحت و سریع ترین راه برای معرفی برند شما موتور های جستجو هستند پس به برای تبدیل شدن به یک مدیرِ خوب و کاربلد، با اصول و روشِ کار سئو آشنا شوید. برندینگ به کمک سئو همیشه یکی از بهترین راه هایی است که یک مدیر خوب و موفق آن را در استراتژی خود می گنجاند.

مطالعه بیشتر:   به روز رسانی محتوا چیست؟ چطور باید آن را انجام داد؟

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *