بولد کردن کلمات کلیدی و تاثیر آن در سئو

بولد کردن کلمات کلیدی و تاثیر آن در سئو

عوامل زیادی می توانند موجب تاثیرگذاری  در سئو را نشان دهند. در واقع کسانی که با سئو کار می کنند همواره راهکارها و راهبردهای مختلفی برای بهینه‌سازی مطالب خود به کار می‌برند. بولد کردن کلمات کلیدی نیز، یکی از مواردی می باشد که در سئو سایت موثر است و باعث شده است که توسط کارشناسان سئو مورد بحث قرار بگیرد .

البته برخی از معیارها برای خدمات سئو ، تاثیر زیادی بر جای خواهد گذاشت. بررسی بولد کردن کلمات کلیدی و اینکه چقدر برسئوتاثیر گذار است، نشانگر این مورد است که نسبت به سایر معیارها و ملاک ها می تواند تاثیر خیلی کمی داشته باشد. تاثیرگذاری به نوعی است که بخشی از کارشناسانی که باسئو کار می کنند. با توجه به بررسی‌های مختلف آن را کاربردی نمی دانند و در کل بولد کردن کلمات را بدون تاثیر تلقی می کند.

بعضی از کارشناسان براین  باور هستند که، علاوه بر اینکه بولد کردن متن و کلمات کلیدی بر محتوا تاثیر می گذارد، به گوگل هم کمک می کند تا موضوع اصلی محتوا را متوجه شود.جان مولرکه یکی از مدیران ارشد سئو در گوگل می باشد، بیان کرده است ؛که قسمتهای مهمی از متن را می توان پاک کرد و به طور مستقیم بر روی سئو تاثیر گذاشت.

آیا بولدکردن کلمات کلیدی بر سئو تاثیر دارد؟

کسانی که در زمینه تولید محتوا و سئو فعالیت می‌کنند ،باید با فاکتورهایی که بر بهینه سازی و سئو سایت موثر هستند، آشنایی داشته باشند. هم کدام از روش هایی که برای سئو سایت مورد استفاده قرار میگیرد میتواند، در واقع بخشی از نیازهای فرد را برطرف کند .

مطالعه بیشتر:   VPS چیست و کاربرد آن‌ ها برای کسب‌و‌کارها چگونه است؟

یکی از این موارد،بولد کردن کلمات کلیدی است. بیشتر کارشناسان سئو معتقد هستند که بولد کردن کلمات کلیدی به میزانی که بتواند پاسخگوی نیازهای سئوکار نباشد، نمی تواند تاثیر و اهمیت خود را نشان دهد.

جان  مولر در پاسخ به این سوال که آیا با بولدکردن متن و کلمات کلیدی را ، میتوانیم در سئو سایت تاثیر بگذاریم یا خیر، بیان کرد :که بخش هایی از محتوا را می توان با بولد کردن برای درک بهتر متن اصلی تعیین کنیم .

همچنین جان مولر بیان کرد: بخش هایی از متن را با برجسته کردن به عنوان ارزش اضافی در صفحه قرار بدهیم .خزنده های گوگل می توانند به صورت کاملا هوشمند ،بخشی از متن ،که توسط نویسنده برجسته شده است، را بهتر درک کند و توجه ویژه ای به آن داشته باشد.

به خاطر واسطه‌گری بکارگیری الگوریتم های هوشمند به خوبی میتوان فاکتورهای مهمی را برای مطلوب سازی و سئو سایت مورد بررسی قرار بدهد ،برای رتبه دهی به مطالب وب سایت ها فرایند تخصصی را طی کند‌.

بولد کردن کلمات کلیدی و تاثیر آن در سئو

 البته اگر بتوان به صورت درست و مناسب کلمات کلیدی را برجسته (بولد)کنیم،علاوه بر اینکه برسئو سایت تاثیر مستقیم بر جای خواهد گذاشت ،می تواند به کاربر و مخاطب کمک کند تا درک بهتری از متن ما داشته باشد.

مثلاً فرض کنید می خواهیم کدنویسی HTML  را به طور تکنیکی و فنی بررسی کنیم، ما با استفاده از دو روش می توانیم کلمات کلیدی را بولدکنیم: یک روش که از نظر ظاهری برای کاربر هیچ نوع تفاوت ایجاد نخواهد کرد که، این راهکار توسط نویسنده به گونه ای انجام می پذیرد که قسمتی از متن را بولد و برجسته می‌کند و با استفاده از دستورات کد نویسی HTML محتوای خودش را ارائه می دهد.

مطالعه بیشتر:   آشنایی با ابزار گوگل کیورد پلنر

 کدنویسی و دستورنویسی html که از دو تگ<b > strong))پیروی می کنند از نظر روبات های گوگل هیچگونه تفاوتی بین آنها وجود ندارد ؛هر دو تگ برای کد نویسی می توانند به منظور تشخیص کلمه کلیدی به یک اندازه موثر باشد.

در html تگ های پرکاربرد زیادی وجود دارد که می تواند بر کیفیت محتوایی که تازه تولید شده است، تاثیر گذار باش،د علاوه بر مواردی که بیان شده که کلمات را به صورت درشت و برجسته می توانند نشان دهند از طرح های دیگری هم برای کج کردن متن (ایتالیک)می توان استفاده کرد.

کلمات کلیدی را بولد کنیم یا خیر؟

با توجه به نظراتی که کارشناسان می دهند هنگامی که،تصمیم داریم کلمات کلیدی را بولد کنیم و به دنبال بهبود سئو سایت هستیم، باید موارد مختلفی را در نظر داشته باشیم. سعی کنیم با توجه به اینکه متن ارائه شده توسط ما به وسیله ربات های گوگل مورد بررسی و ارزیابی قرار می گیرد تمام جنبه ها را برای تولید محتوا در نظر داشته باشیم.

 اگر به دنبال بولد کردن کلمات کلیدی هستیم ،سعی کنیم ضمن اینکه خوانایی و زیبایی متن را حفظ می کنیم از این راهبرد به صورت اصولی بهره ببریم.باید به یاد داشته باشیم که این راهبرد به عنوان راهکاری برای معرفی کردن کلمه کلیدی مورد استفاده قرار می گیرد. پس اگر از بولد کردن کلمات استفاده بیش از حد داشته باشیم، کلمات ن تنها تأثیر مثبتی برای سئو سایت نخواهند داشت بلکه ،می تواند در مواردی بر سئوی کار ما تاثیر منفی به جای بگذارد.

مطالعه بیشتر:   اشتباهات رایج در سئو

بولد کردن کلمات کلیدی و تاثیر آن در سئو

بهتر است در یک محتوایی که، دارای سه یا پنج کلمه یا عبارت کلیدی می باشد را انتخاب کنیم و آنها را بولد کنیم.به یاد داشته باشیم برخی از کارشناسان مزایایی برای بولدکردن کلمات و عبارات بیان می‌کنند. به طور مثال به منظور تجزیه و تحلیل آسانتر محتوا توسط مخاطب، فعال کردن و استفاده از راهبردهایی مثل ایتالیک و آندرلاین می تواند اثر گذاری مناسبی داشته باشد.

برخی از کارشناسان معتقدند که استفاده بیش از حد عنوان و زیرعنوان می تواند، روی سئو تاثیر منفی بر جای بگذارد .به همین علت با ارائه این نظریه که بولد کردن کلمه های کلیدی روشی مناسب تر است ،محتوا نویسان و سئو کاران را تشویق به استفاده از این روش می کند .

با توجه به اینکه کردن کلمات کلیدی می‌تواند برای کاربر قدرت اثرگذاری بیشتری داشته باشد، بهتر است، با رعایت استانداردهای لازم کلمات و عبارت های کلیدی را بولد کنیم. باید توجه داشته باشیم که باز کردن کلمات کلیدی به گوگل کمک می کند تا آنها را شناسایی کند .

نتیجه

به طور خلاصه اگر بخواهیم در چند جمله کوتاه تاثیر بولد کردن متن یا تگstrong  در سئو را عنوان کنیم ؛ باید بگوییم که ما بولد کردن بخش‌هایی از محتوا می توانیم به سایت خود کمک کنیم و موتورهای جستجو را برای درک هرچه بهتر محتوای صفحه و یا یک پاراگراف خاص،راهنمایی کنیم.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *