تاثیر نام دامنه در بهینه سازی سایت

تاثیر نام دامنه در بهینه سازی سایت

یکی از اصلی ترین و مهم ترین اقداماتی که در زمان راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی بایستی انجام داد، انتخاب نام دامنه مناسب می باشد. به طور کلی دامنه، نام اینترنتی هر وب سایت محسوب می شود که انتخاب صحیح آن برای کسب و کار ها بسیار حائز اهمیت است. در این مقاله هدف بر این است که تاثیر نام دامنه در بهینه سازی وب سایت را مورد بررسی قرار دهیم اگر در این زمینه اطلاعات کافی را ندارید پس تا پایان مطالب همراه ما باشید.

نکات کلیدی برای انتخاب نام دامنه مناسب

هنگام انتخاب نام دامنه، نکات زیادی وجود دارد که بایستی تمامی آن ها را در نظر گرفت. زیرا در صورت اشتباه در انتخاب نام دامنه به راحتی نمی توان آن را تغییر داد علاوه بر این  تمام زحماتی که برای دامنه قبلی خود می کشید از نظر اعتبار و سئو  هدر می رود. بنابراین، بهتر است از همان ابتدا موارد مهم را در هنگام انتخاب دامنه خود در نظر بگیرید. در این جا برخی از این نکات مهم را برای شما شرح می دهیم.

  • استفاده از نام دامنه کوتاه: انتخاب کردن نام دامنه کوتاه باعث می شود که به خاطر سپردن آن راحت تر شود. امروزه اکثر افراد برای رعایت کردن این موضوع از مخفف نویسی استفاده می کنند که برخی اوقات استفاده از این عبارات مخفف می تواند به سئو سایت آسیب برساند. بنابراین، عبارات یا کلمات کوتاه را پیدا کنید تا به سرعت به یک برند محبوب تبدیل شوید. بهتر است که طول دامنه انتخابی شما بیشتر از 12 کاراکتر نباشد.
  • عدم استفاده از خط تیره در نام دامنه: استفاده کردن از خط تیره، یادآوری نامه دامنه را برای مخاطب دشوار می کند. به خاطر سپردن خط تیره ای که در ابتدا یا انتهای نام دامنه به کار می برید برای مخاطب دشوار خواهد بود.
مطالعه بیشتر:   چگونه لینک های اسپم سایت را حذف کنیم؟

تاثیر نام دامنه در بهینه سازی سایت

  • استفاده از کلمات کلیدی در نام دامنه: استفاده از کلمات کلیدی در نام دامنه اجباری نمی باشد اما توصیه می شود در صورت امکان این کار را انجام دهید. اگر از کلمه کلیدی در نام دامنه خود استفاده کنید به معرفی حوزه فعالیت شما و همچنین آدرس سایت کمک بیشتری می کند و علاوه بر این مخاطبان بهتر می توانند نام دامنه شما را به خاطر بسپارند بنابراین برای انجام این کار می توانید از روش EMD استفاده کنید.
  • نام دامنه با کسب و کار شما ارتباط داشته باشد: نامی را انتخاب کنید که بازدیدکنندگان بدون نگاه کردن به محتوای سایت شما بفهمند چه نوع فعالیتی را انجام می دهید. چنین انتخابی موجب می شود که مخاطبان  راحت تر نام سایت شما را به خاطر بسپارند.
  • برای دامنه خود از پسوند com استفاده کنید: هنگامی که یک دامنه را ثبت می کنید، شما گزینه های زیادی برای انتخاب کردن پسوند خواهید داشت. بهتر است برای ثبت کردن دامنه خود از پسوند ir و com استفاده کنید. توجه داشته باشید که یک سری پسوند دامنه از نوع TLD وجود دارد که به علت این که بیشتر برای هرزنامه و اسپم استفاده می شود ارزش کمتری دارند و علاوه بر این در مقایسه با دیگر دامنه ها ترافیک کمتری را دریافت می کنند. از جمله این پسوند ها می توان به ، biz، ws و name اشاره کرد که استفاده از این پسوند ها توصیه نمی شود.

اهمیت نام دامنه در بهینه سازی وب سایت

امروزه خرید دامنه ای که با کسب و کار و برند شما مطابقت داشته باشد بسیار مهم است به علت این که نام دامنه به کاربران کمک می کند به راحتی در دنیای گسترده وب شما را پیدا کنند. بسیاری از کاربران بر این باورند که دامنه یک وب سایت تاثیر بسزایی در سئو سایت دارد.  به عنوان مثال تصور می کنند اگر سن دامنه آن ها زیاد باشد و یا این که از کلمات کلیدی در نام دامنه خود استفاده کنند می توانند رتبه بهتری داشته باشند اما این تصور اشتباه است. در این جا قبل از بررسی تاثیر نام دامنه در بهینه سازی و سئو، بهتر است که شما را ابتدا با مفهوم آن آشنا کنیم.

مطالعه بیشتر:   ریدایرکت کردن چیست؟

تاثیر نام دامنه در بهینه سازی سایت

به طور کلی دامنه همان نام شما در اینترنت می باشد که کاربران توسط آن به راحتی می توانند شما را پیدا کنند. اولین قدمی که برای ساخت و راه اندازی یک وب سایت باید انجام داد خرید دامنه می باشد. انتخاب کردن نامه دامنه مناسب می تواند تاثیرات بسزایی در رشد کسب و کار و همچنین برند شما داشته باشد. به طور کلی نام های دامنه از سه بخش تشکیل شده اند که شامل یک ساب دامنه، یک پسوند دامنه و یک نام دامنه می باشد. دقت داشته باشید که از نظر گوگل، دامنه یک وب سایت جز فاکتور های سئو محسوب نمی شود اما به طور غیر مستقیمی می تواند بر اعتبار وب سایت شما نزد مخاطبان تاثیرات بسزایی بگذارد.

تغییر نام دامنه در سئو سایت

با توجه به این که تغییر دادن نام دامنه سایت شما را از یک آدرس به آدرس دیگری منتقل می کند بنابراین می تواند تاثیر منفی بر سئوی سایت شما بگذارد. بسیاری از افراد از این موضوع مهم آگاه نیستند و نام دامنه ی خود را تغییر می دهند. اما بهتر است بدانند که این کار باعث می شود که تمامی صفحات ایندکس شده و لینک سازی های آن ها پاک خواهد شد و تمامی زحمات آن ها برای سئو وب سایت از بین می رود. هنگامی که یک وب مستر، به انتقال یک دامنه نیاز داشته باشد، فاکتور های زیادی وجود دارد که باید در نظر گرفته شود.

سخن پایانی

در این مقاله نحوه  انتخاب نام دامنه و تاثیر نام دامنه در بهینه سازی سایت را به صورت جامع برای شما شرح دادیم. به طور کلی یک دامنه باید منحصر به فرد، معنی دار، کوتاه، بدون عدد، دارای پسوند مناسب و غیره باشد. خدمات سئو  وبسایت و دستیابی به رتبه های برتر در نتایج موتور جستجو، به تنهایی توسط یک دامنه خوب امکان پذیر نیست. مسائل زیادی در رابطه با سئو سایت وجود دارد که از جمله این مسائل می توان به سرعت وب سایت، محتوای با کیفیت، تجربه کاربری خوب و غیره اشاره کرد.

مطالعه بیشتر:   فاکتور cls چیست؟

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *