تاثیر کامنت کاربران در سئو

اگر دارنده ی کسب و کاری در فضای مجازی باشید و با شرکت ها همکاری کنید، ممکن است حتی برای یک بار هم که شده، نام سئو رو شنیده باشید. سئو یا اصطلاحا seo یکی از سایت های ابزاری و مهم است که گوگل با استفاده از آن و با تکیه بر نظرِ کاربران سایت ها را رتبه بندی می کند. برای دسته بندیِ سایت ها، الگوریتم ها مواردی مانند نرخ کلیک، نرخ پرش و مدت زمان ماندن کاربران در سایت ها را بررسی می کنند اما یکی دیگر از مواردی که اهمیت چشم گیری دارد، کامنت یا نظرات کاربران است. شاید هنگامِ گشتن در سایتی، در پایانِ صفحه کادری طوسی یا سفید رنگ با پیامی مختصر دیده باشید که از شما خواسته نظر خود را در موردِ مطلب خوانده شده بیان کنید. اما تاثیر نظرات کاربران در این بخش چیست و چرا از اهمیت برخوردار است؟ آیا تاثیری در رتبه ی سایت دارد؟

 در این مقاله به تاثیرات و اهمیت نظرات در خدمات سئو میپردازیم.

 نظرات یا دیدگاه کاربران

در دنیای آنلاینِ امروزی، در هر سایتی بخشی برای ارتباط مستقیم میانِ خواننده و نویسنده ی مطلب در نظر گرفته شده است. در انتهای مقاله کادری قرار دارد که کاربران فضای مجازی میتوانند سوالات خود را بپرسید و انتقاد، پیشنهاد و مشکلات خود را بیان کنند. نظرات بخشی از محتوای یک مطلب به حساب می آیند و تعداد بیشتر آن ها، بر محتوای کل صفحه می افزاید.

اهمیت نظرات و توجه گوگل به آن

کامنت های نوشته شده توسط کاربران شامل رضایت یا عدمِ رضایت آن ها، بخشی از محتوای تولیدی شما است. درواقع در این جا کاربر نقشِ یک قاضی بی طرف را دارد که بدونِ شناختِ خاصی از مدیرِ سایت یا تهیه کننده ی محتوا، فقط نظرش را درباره ی محتوای شما بیان کرده است. نظرات دریافتی میتواند مثبت و گاهی منفی باشد اما به عنوانِ مدیر سایت، فراموش نکنید که طرزِ برخوردِ شما با کاربر اهمیت ویژه ای دارد.

مطالعه بیشتر:   محتوای بازاریابی چگونه باید باشد؟

دریافت نظرات زیاد نشان دهنده ی این است که محتوای آتشینِ شما بحث برانگیز بوده است و آن موقع است که شاخک های ربات ها فعال میشود و سیگنال هایی مبنی بر مفید بودن محتوای شما برای ربات ها ارسال می کنند و گوگل سایت شما را در جایگاه مناسبی برای فهرست نتایجِ جستجو به نمایش می گذارد.

نظرات کاربران مهرِ تاییدی بر با ارزش بودنِ محتوای شما است، در نتیجه زمانی که فردی کلید واژه ای را در موتور جستجو وارد میکند محتوای شما جزو محتواهای برتر به نمایش در می آید.

تاثیر کامنت کاربران در سئونظرات در سایت سئو چه تاثیری دارند؟

همانطور که گفتیم نظراتِ کاربران ارزش محتوای شما را مشخص میکند و کامنت های هر محتوا برای الگوریتم های گوگل یکی از مهم ترین عوامل برای نشان دادنِ نتایج است.

وقتی کاربری بعد از خواندنِ محتوای شما نظری درج می کند، نوشته ی شما بدون تلاش یا صرف انرژی دوباره بروزرسانی میشود و رتبه ی سایت شما افزایش پیدا میکند، همچنین بازگشتِ آن ها برای دیدنِ جواب نظرشان هم به بهتر شدن جایگاه سایت کمک میکند.

به علاوه دیدنِ نظرات دیگران درباره ی محتوای نوشته باعثِ افزایش علاقه ی آن ها به دنبال کردن متن شما میشود.

انواع کامنت ها

حالا که در مورد اهمیت و تاثیر نظرات میدانیم وقتِ آن رسیده که با انواع کامنت ها آشنا شویم. به طور کلی نظراتی که مقاله شما دریافت می کند به چند دسته تقسیم میشود. سوالاتِ کاربران. نظراتِ مثبت و منفی. و نظراتِ بی کیفیت.

سوالات کاربران

بهترین نوع نظری که یک مقاله میتواند دریافت کند نظراتِ پرسشی است. ابهاماتِ خواننده فرصتی مناسب برای شماست تا رتبه ی سایت خود را افزایش دهید و با مانوور دادن در این بخش باعثِ تعاملی سازنده شوید. این تعامل میانِ صاحبِ سایت و کاربر و گاهی میانی گروهی دیگر از کاربران رخ می دهد.

مطالعه بیشتر:   مولتی دامین (multi- domain) چیست؟

به خاطر بسپارید که صحبت های بی ارتباط با محتوا نه تنها باعث افزایش اعتبار سایت نمیشود، بلکه جلوه ی زشتی هم به آن می دهد.

نظراتِ مثبت و منفی

نظرات مثبت برای مقاله ی شما مانند مداد رنگی هایی هستند که به تصویری خاکستری جلوه میبخشند، در حالی که نظرهای منفی ممکن است زیبایی آن ها را از بین ببرند. در هنگام جواب دادن به دسته ی نظرات منفی اهمیتِ رفتار محترمانه و احترام قائل شدن برای عقاید متفاوت را از یاد نبرید.

نظرات بی کیفیت

این دسته از نظرات تاثیر مخربی روی سایتِ شما میگذارند که ممکن است شامل لینک های تبلیغات، سخنان بی ارتباط با محتوا، انتقاداتِ شدید و غیرمحترمانه باشند. برای داشتن سایتی برتر، بهتر است چنین نظراتی در سایتِ خود نداشته باشید و در این جاست که ابزارِ فیلترینگ به کارتان می آید. میتوانید لیستی از کلمات توهین آمیز یا نظرات بد را تهیه و مسدود کنید.

تاثیر کامنت کاربران در سئو

راه و روش های افزایش نظرات

شاید با خودتان فکر کنید این کار غیر ممکن است اما اشتباهِ شما همین جاست. هیچ چیز غیرممکن نیست. راه کار هایی کوچک میتوانند باعث شوند نظراتِ دریافتی سایت شما افزایش یابد که لیستی از آن ها را در ادامه ی مطلب بیان کرده ایم.

-در سریع ترین فرصت پاسخ گوی نظرات باشید.

-کیفیت محتوای خود را دستِ کم نگیرید.

-برای ایجادِ ارتباطِ بهتر از کاربرانِ خود سوال بپرسید.

-محتوای خود را به ساده و روان ترین حالت بیان کنید.

مهم ترین کلیدِ موفقیت در دریافتِ نظراتِ خوب محتوای کامل و پاسخگویی سریع است. هیچکس دوست ندارد مدتِ طولانی ای منتظر بماند!

مطالعه بیشتر:   کنیبالیزیشن سایت فروشگاهی یا تله ای برای سئو سایت؟

جمع بندی

با نکاتِ بیان شده، قطعا تا الان متوجه ی اهمیت نظرات و تاثیرِ مستقیم آن بر روی سایت خودتان شده اید. کامنت ها مخاطب های بیشتری را برای شما به ارمغان می آوردند که نتیجه ی دوباره اش دریافتِ نظراتِ بیشتر است. یک چرخه ی بردِ بردِ عالی است. به خاطر داشته باشید که نظرات باعثِ ارتباط شما با کاربران و علایق آن ها میشوند که میتوانید از آن در راستای ارتقا دادنِ محتوای سایت خود استفاده کنید.

امیدوارم از خواندنِ مطلب لذت برده و جوابِ مورد نظرتان را گرفته باشید.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *