تعرفه سئو سایت

MohtavaMoon

درخواست مشاوره

به مشاوره با کارشناس دیجیتال مارکتینگ نیاز دارید؟

محیطی که امروزه در آن قرار داریم، بسیار رقابتی است؛ به همین دلیل نیاز است ما نیز همسو با آخرین متدها رو به جلو برویم. کسب‌وکارهای آنلاین و اینترنتی گسترش یافته‌اند و کسی برنده این راه است که از خدمات سئو بهره ببرد. در رابطه با سئو سایت نکات مختلفی وجود دارند که باید به آن‌ها توجه کنید. تعرفه سئو سایت نمونه‌ای از آن‌ها است و بر اساس عوامل مختلفی تعیین می‌شود. در واقع بر روی هزینه سئو وب سایت عوامل مختلفی می‌توانند تاثیرگذار باشند که در ادامه به صورت جامع و کامل آن‌ها را مورد بررسی قرار خواهیم داد؛ پس تا انتهای این مطلب دنبال‌کننده ما باشید.

تعرفه سئو سایت چگونه تعیین می‌شود؟

تعرفه سئو سایت چگونه تعیین می‌شود؟

بر قیمت سئو وب سایت عوامل مختلفی تاثیرگذار هستند؛ به همین علت نمی‌توان یک تعرفه جدا را برای آن در نظر گرفت و قیمت مشخص‌شده‌ای را بیان کرد. اگر بخواهیم یک نگاه کلی به عوامل تاثیرگذار بیندازیم، می‌توانیم به فهرست زیر اشاره داشته باشیم:

  • تعداد کلمات کلیدی که می‌خواهید در صفحه اول گوگل قرار دهید.
  • تعداد کدهایی که قرار است بهینه‌سازی شوند؛ از جمله: ساختاربندی، متاتگ‌ها، تگ‌های عنوان و…
  • معرفی کردن سایت به موتورهای جستجوگر و همچنین به ثبت رساندن سایت در دایرکتوری
  • ایجاد کردن بلاگ
  • فعالیت کردن در انواع شبکه‌های اجتماعی و سوشال مدیا
  • دریافت کردن گواهینامه‌های مربوطه
  • انجام دادن فعالیت‌های گوناگون در سایت؛ از جمله فشرده‌سازی فایل‌ها، نقشه سایت، کاهش دادن سرعت بارگذاری سایت و… . به طور کلی این فعالیت‌ها می‌توانند رتبه سایت را افزایش دهند.
  • انجام انواع تبلیغات اینترنتی در سایت‌هایی که بسیار پربازدید هستند.
  • دریافت کردن بک‌لینک
بیشتر بخوانید:   چگونه سایت شرکتی را سئو کنیم؟

موارد ذکر شده در بین خدمات مهمی قرار می‌گیرند که می‌توانند باعث افزایش یا کاهش تعرفه سئو سایت شوند.

ساختار هزینه سئو به چه شکل است؟

ساختار هزینه سئو به چه شکل است؟

تا حالا به این موضوع فکر کرده‌اید که هزینه‌های سئو به چه شکل پرداخت می‌شوند و چه ساختاری را به خود اختصاص داده‌اند؟ تعداد شرکت‌ها و افرادی که در زمینه سئو برای کسب‌وکارها و وب‌سایت‌ها کار می‌کنند، بسیار زیاد است. هر کدام از آن‌ها نیز ساختار متفاوتی را برای تعیین پارامترها در نظر می‌گیرند. در زیر می‌توانید بخشی از ساختارها را مشاهده کنید:

• قیمت ساعتی

• قیمت ساعتی

برخی از هزینه‌هایی که در ارتباط با سئو هستند، به صورت ساعتی محاسبه می‌شوند. استفاده از این روش به ندرت اتفاق می‌افتد و اصولا برای زمانی است که پروژه بین کارفرما و شرکت سئوکار لغو می‌شود. در کل باید بگوییم محاسبه تعرفه سئو سایت به صورت ساعتی می‌تواند توسط معامله‌گرها و بازاریابان خدمات سئو در پیش گرفته شود؛ از این رو توجه به این ساختار نیز حائز اهمیت است.

• هزینه به صورت پروژه‌ای

• هزینه به صورت پروژه‌ای

گزینه بعدی خدماتی هستند که قیمت آن‌ها به صورت پروژه‌ای مورد محاسبه قرار می‌گیرد. افزایش و کاهش هزینه‌ها بر اساس گستردگی خدمات و کارهایی هستند که بر روی سایت انجام می‌شوند. اهداف سایت بر روی گستردگی خدمات تاثیرگذار هستند؛ به همین علت مدیر سئو و کارفرما با یکدیگر جلسات مختلف می‌گذارند و درباره این موضوع صحبت خواهند کرد. سپس اگر توافقی صورت بگیرد، تعرفه‌ها و پیشنهادات را با یکدیگر به اشتراک می‌گذارند.

چه عواملی می‌توانند بر روی تعرفه سئو سایت تاثیرگذار باشند؟

چه عواملی می‌توانند بر روی تعرفه سئو سایت تاثیرگذار باشند؟

برای اینکه یک تجارت بتواند به رشد بالایی دست پیدا کند، نیاز به دنبال کردن خدمات دیجیتالی همچون سئو دارند. یکی از مواردی که کسب‌وکارها قبل از استخدام یک مدیر سئو باید در نظر بگیرند، هزینه‌های مربوطه است. افزایش یا کاهش تعرفه‌های سایت بر اساس عوامل متعددی تعیین می‌شوند که هر کدام از آن‌ها تاثیرگذاری ویژه‌ای را دارند و نیازمند توجه هستند. در ادامه یک سری از این عوامل را به شما معرفی می‌کنیم؛ پس همراه ما باشید.

• نوع سئویی که بر روی سایت انجام می‌شود

• نوع سئویی که بر روی سایت انجام می‌شود

بسته‌های مختلفی برای سئو عرضه می‌شوند که هر کدام از آن‌ها می‌توانند قیمت متفاوتی را داشته باشند. این بسته‌ها شامل برنز، نقره و طلا می‌شوند. شرکت‌هایی که خدمات سئو را ارائه می‌دهند، این بسته‌ها را قیمت‌گذاری می‌کنند. بر روی این قیمت‌گذاری نوع و سطح خدمات تاثیرگذار هستند. مشتریان می‌توانند باتوجه‌به نیاز خود یکی از این بسته‌ها را انتخاب کنند.

بیشتر بخوانید:   ۱۰شاخص کلیدی عملکرد در سئو
• تعداد صفحاتی که وب‌سایت شما دارد

• تعداد صفحاتی که وب‌سایت شما دارد

یکی دیگر از موارد تاثیرگذار بر روی تعرفه سئو سایت، تعداد صفحات است. برخی از کسب‌وکارها کوچک هستند؛ برای همین وبسایت آن‌ها صفحات محدودتر نیز دارد. همین موضوع به وقت و زمان کمتری برای سئو نیاز دارد. اگر یک وب‌سایت کوچک باشد، مدیران سئو می‌توانند بر روی بهینه‌سازی آن بیشتر کار کرده و زمان کمتری را صرف آن کنند. همین موضوع باعث خواهد شد تا تعرفه‌ها نیز با یکدیگر تفاوت داشته باشند. هر چقدر اندازه صفحات محدودتر و کمتر باشند، به همان اندازه نیز هزینه پایین‌تری را کنار خواهید گذاشت.

• نوع خدماتی که انتخاب می‌کنید

• نوع خدماتی که انتخاب می‌کنید

خدمات می‌توانند به صورت یکبار مصرف یا مداوم و دائمی باشند. همین موضوع بر روی هزینه نیز تاثیرگذار است. از وظایف یک باره سئو می‌توانیم به گزینه‌هایی همچون بهینه‌سازی صفحات وب‌سایت، بهینه‌سازی معماری سایت، بهینه‌سازی عملکرد و لینک‌سازی داخلی اشاره داشته باشیم. بعد از اینکه مدیر سئو این وظایف کلی را انجام دهد، به سراغ سئوی خارجی می‌رود. سئو خارجی شامل وبلاگ، ریپورتاژ و… می‌شود. از آنجایی که ممکن است در طول زمان یک سری از خطاها در سایت‌ رخ دهند، نیاز است از یک پشتیبانی سئو نیز بهره بگیرید.

• تخصص و تجربه‌ای که یک فرد سئوکار دارد

• تخصص و تجربه‌ای که یک فرد سئوکار دارد

از تاثیر تخصص و تجربه فرد سئو کار بر روی تعرفه سئو سایت نمی‌توانیم گذر کنیم. در واقع تجربه‌ای که یک تحلیل‌گر دارد، می‌تواند به صورت مستقیم بر روی افزایش یا کاهش هزینه‌ها تاثیر داشته باشد. کارشناسانی که با سال‌ها تجربه در این حوزه فعالیت دارند، قاعدتا مبلغ بالاتری را در مقایسه با افراد کم تجربه‌تر دریافت می‌کنند. همچنین زمانی که پای پروژه‌های سنگین به میان می‎‌آید، دستمزد دریافتی با افزایش بسیار بالایی روبه‌رو خواهد بود.

تعرفه پروژه سئو

• اهداف تجاری که پیش روی کسب‌وکار قرار دارند

اهداف تجاری نیز می‌توانند باعث افزایش یا کاهش قیمت سئو وب سایت شوند. شرکت‌های دیجیتال مارکتینگ قبل از اینکه کار خود را شروع کنند، جویای این موضوع خواهند شد که هدف شما رشد چند درصدی است؟ به عنوان مثال اگر هدف رشد 50 درصدی باشد، به مبلغ بیشتری در مقایسه با رشد 10 درصدی نیاز است؛ پس قبل از هر چیزی به تعیین اهداف خود بپردازید.

بیشتر بخوانید:   چگونه سایت پزشکی را سئو کنیم
• میزان نیازی که کسب‌وکار به سئو دارد؛ یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار بر روی تعرفه سئو سایت

• میزان نیازی که کسب‌وکار به سئو دارد؛ یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار بر روی تعرفه سئو سایت

 

قبل از هر چیزی شما باید این موضوع را در نظر بگیرید که کسب‌وکار شما به استراتژی نیاز دارد یا خدمات؟ گاهی اوقات نیز سایت شما نیازمند ترکیبی از هر دوی آن‌ها است. در اینجا است که شاهد تفاوت در قیمت‌های نهایی خواهید بود. اگر سایت شما به طرح استراتژی نیاز داشته باشد، در آن صورت کارشناس مبلغ بیشتری را از شما دریافت خواهد کرد. این در حالی است که خدمات سئو هزینه‌ها و تعرفه‌های کمتری را به خود اختصاص داده‌اند.

• تعداد کلمات کلیدی که بر اساس فرایند سئو انتخاب شده‌اند

• تعداد کلمات کلیدی که بر اساس فرایند سئو انتخاب شده‌اند

 

آخرین پارامتری که می‌خواهیم نام ببریم، تعداد کلمات کلیدی بر اساس فرایند سئو است. روشی که بیشتر آژانس‌ها بر روی آن تمرکز می‌کنند، روش سئوی دم بلند است. با این روش می‌توانید بر روی تعداد زیادی از کلمات کلیدی که کاملا طبیعی هستند، تمرکز کنید. تعداد کلمات کلیدی می‌تواند تفاوت در هزینه‌ها را باعث شود. اگر کلمات کلیدی زیاد باشند، در آن صورت مدیر سئو به زمان بیشتری برای تجزیه و تحلیل نیاز دارد؛ پس قاعدتا باید انتظار هزینه‌های بالاتر را نیز داشته باشید.

سخن آخر درباره تعرفه سئو سایت

سخن آخر درباره تعرفه سئو سایت

 

در این مطلب سعی کردیم اطلاعات کلی را درباره تعرفه سئو سایت با شما در میان بگذاریم. بر روی هزینه نهایی سئو عوامل مختلفی می‌توانند تاثیرگذار باشند. شناسایی هر کدام از این عوامل اهمیت بسیار بالایی دارد و نباید از آن‌ها غافل شد. مهم‌ترین این عوامل را ذکر کردیم و سعی کردیم تشریح کلی را برای شما بگوییم. قبل از اینکه سئو سایت خودتان را شروع کنید، فراموش نکنید حتما آن را به فردی که در این زمینه تجربه بالایی دارد، بسپارید. هر چند تجربه بیشتر به معنای صرف هزینه بالاتر خواهد بود؛ اما با این وجود کاملا ارزش دارد و می‌توانید شاهد نتایج فوق‌العاده باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.